W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Lawendowa
Posty: 7663
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Lawendowa »

... o Pani nasza...
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Klara*
Posty: 39
Rejestracja: 19 wrz 2018, 8:58
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Klara* »

Orędowniczko nasza, Pocieszycielko nasza ....
Klara*
Posty: 39
Rejestracja: 19 wrz 2018, 8:58
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Klara* »

Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.
Zwyklaosoba
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Zwyklaosoba »

Z Synem Swoim Nas pojednaj...
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Bławatek »

... Synowi swojemu nas polecaj,
Synowi Swojemu nas oddawaj.
Amen
spokojna
Posty: 162
Rejestracja: 30 cze 2018, 21:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: spokojna »

Swojemu Synowi nas polecaj ...
Odstąp od złego i czyń dobrze , a będziesz trwał na wieki .
Ps.37.27
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Bóg zapłać za modlitwę.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Tak jeszcze bardzo skrótowo , odbyłem dzisiaj parę rozmów z mądrymi dobrymi ludźmi, miedzy innymi panią mecenas.
Już wiem i zdecydowałem jak dalej postępować w zależności od sytuacji, jak sie będzie rozwijać.
Przekazałem tez bliskim dwom osobom ważne numery tel., miedzy innymi właśnie pani mecenas .
Tak podpowiada rozwaga . Kontakt i informacja szczególnie z pełnomocnikiem jest bezwzględny. Tu pani mecenas tez bardzo prosiła mnie o ostrożność , abym możliwie zadbał o swoje bezpieczeństwo
Pogody ducha dla wszystkich.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

To już raczej po mediacjach ... zona chce z prawnikiem siła rzeczy ja tez będę z mecenasem.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Ruta »

Astro pisze: 17 cze 2021, 22:54 To już raczej po mediacjach ... zona chce z prawnikiem siła rzeczy ja tez będę z mecenasem.
Astro,
mediacje mogą toczyć się i czasem toczą w taki sposób, że każda strona ma prawnika ze sobą i nie jest to nic niespotykanego. Bywa różnie - czasem po prostu prawnicy stron rozmawiają i się dogadują i mediują. I czasem oni coś wypracowują, co klienci mogą zaakceptować. Czasem tylko każdy mówi klientowi, jakie są ewentaulne skutki prawne określonych propozycji czy decyzji. Tak że jest róznie - ale mediacje z prawnikami, to nie jest wcale zły pomysł. Potraktuj to raczej jako szansę.

Nic się nie martw. Mediacje to szansa. Obecność twojego prawnika, nawet gdy mediacje nie przyniosą ugody, choć dokąd się toczą jest na to przecież szansa, pomoże prawnikowi lepiej przewidywać jakie działania będzie podejmowac druga strona, lepiej poznać stanowisko i dążenia. Jeśłi chcesz, daj znać kiedy kolejna runda, na pewno wiele osób wesprze cię modlitwą. Choć jestem przekonana, że wiele osób modli się o powodzenie tych mediacji już teraz - bezterminowo.

Czuję w tobie dużo napięcia, w tym jak piszesz - i dobrze to rozumiem. Mam dla ciebie propozycję - sprawdzoną. To modlitwa-medydtacja https://www.youtube.com/watch?v=svKGkbVilqc

Piszę sprawdzoną, bo dzięki niej uzyskałam pomoc w bardzo trudnej sytuacji z mężem. Mąż odmawiał podpisania bardzo ważnych zgód, dotyczących syna. Wystąpiłam do sądu o zgodę zastępczą i zabezpieczenie, sąd odmówił zabezpieczenia, mąż tym bardziej poczuł się pewnie. To był czas dużego napięcia, mąż był wobec mnie agresywny, nieprzyjemny i robił wszystko, by korzystać ze swojej przewagi, także prawnej. Mąż miał prawa i możliwość współdecydowania, a raczej blokowania ważnych dla dziecka spraw. A ja miałam dziecko i brak możliwości działania i rosnącą frustrację i bezradność - taką jaką może czuć tylko rodzic, gdy jest bezsilny i nie może pomóc dziecku.

Czas płynął, uzyskanie zgody było coraz bardziej pilne. I wtedy, gdy już nie miałam żadnych pomysłów, a czas naglił, pomodliłam się tą modlitwą z serca, całą sobą, w pełni zawierzając tą sytuację - bo nie miałam już żadnej innej możliwości. Poza słowami modlitwy o tym właśnie też mówiłam Jezusowi, o swojej bezradności i o sobie, o tym co czuję, mówiłam własnymi słowami.
Modląc się poczułam, żeby już przestać i dać mężowi te dokumenty jeszcze raz do podpisania, gdy przyjdzie. Wydało mi się to absurdalne, ale skoro zaufałam, to zaufałam. I tak zrobiłam - gdy mąż przyszedł, dałam mu dokumenty i długopis i poprosiłam o podpisanie. Mąż chwilę się opierał, coś tam jeszcze gadał, w końcu przestał w połowie zdania, wziął te dokumenty, coś tam niby przeglądał - i podpisał, kartkę po kartce, dokument po dokumencie. Zrobił to paru miesiącach oporu i zdecydowanego sprzeciwu, kpienia ze mnie, agresji. Modliłam się z ufnością i w pełni zawierzając całą tą sprawę - ale i tak pewnie w promieniu wielu, wielu kilometrów byłam najbardziej zaskoczoną osobą. Dlatego piszę, że modlitwa jest sprawdzona. Jezu, Ty się tym zajmij.
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

To się okaże co będzie , filmować nie na co . Natomiast doświadczenie mówi że takie medjacje są o wiele trudniejsze , usztywniają się .
Wpływ na taką decyzję miała moja odpowiedź na wniosek ,. ...... Żony. I dowody w niej zawarte . To to zapewne powoduje tak ostre reakcje . I w tym względzie na pewno nic więcej nie napiszę.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Dzisiaj medjacje.
Warto by było porozumieć się , przede wszystkim dla dzieci .
Wczoraj starszy syn przyjął sakrament bierzmowania. Mimo perypetii.
Jestem z tego zadowolony i z syna dumny
Chociaż generalnie uważam ,że młodzież powinna być bierzmowana i przyjmować dary Ducha Sw. Jak będą starsi.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Lawendowa
Posty: 7663
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Lawendowa »

Niech Duch święty powieje dzisiaj całą swoją mocą, a wszyscy uczestnicy mediacji niech pozwolą się poprowadzić Jego natchnieniom.

Ojcze nasz...
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Bławatek »

... któryś jest w niebie, święć się Imię Twoje..
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Al la »

...przyjdź Królestwo Twoje...
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
ODPOWIEDZ