Jak rozmawiać?

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Mr.x
Posty: 56
Rejestracja: 06 sie 2019, 13:15
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak rozmawiać?

Post autor: Mr.x »

Gdzie te rekolekcje i na jaki temat?
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak rozmawiać?

Post autor: Nirwanna »

viewtopic.php?f=77&p=178992#p178866
Obory koło Rypina (kujawsko-pomorskie) - to zlot sycharków, czyli czas poświęcony na poznanie wspólnoty i bycie we wspólnocie, tak najogólniej mówiąc :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
CzysteŚwiatło
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2018, 13:53
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Jak rozmawiać?

Post autor: CzysteŚwiatło »

Smutek pisze: 18 sie 2019, 18:53 CzysteŚwiatło, sama nie wiem. Chyba szukam swojej drogi. Na razie to co widzę dookoła siebie... tyle rozwodów, ludzie idą na skróty. Pesymistyczne to okropnie.
Przerażające to jest.... Byłam na rozprawie dużo wcześniej w sądzie i obserwowałam tych wszystkich ludzi, słuchałam ich rozmów... Skąd tyle nienawiści u osób, które kiedyś nie widziały świata poza sobą?

Szukaj Smutek, ja też szukam :) Sama nie wiem, co dalej robić, choć ostatnio jeden ksiądz mi powiedział, żeby robić małe rzeczy z wielką miłością. To jest chyba dobre na początek ;)

A zlot Sycharu to świetny pomysł. Ale ja niestety nie skorzystam, muszę oszczędzać na mieszkanie ;)
"Panie, przepasz mnie i poprowadź gdzie ja nie chcę pójść"
CzysteŚwiatło
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2018, 13:53
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Jak rozmawiać?

Post autor: CzysteŚwiatło »

Kochani, wydarzył się cud.... prawdziwy cud...

Na ostatniej rozprawie mój teściu ujawnił całą prawdę o kowalskiej. Całą historię romansu w kilku zdaniach. I to tak sam z siebie, ani nie była to odpowiedź adekwatna na zadane pytanie ani też nie miał ukrytego celu aby mnie wspomóc (bo we wcześniejszych wypowiedziach starał się mnie pogrążyć). Na prawdę nie mam pomysłu, co mu odbiło. Myślę, że to św. Michał Archanioł, ponieważ chwilę wcześniej zaczęłam się do niego modlić.

Sędzia uznała, że oskarżenia męża w stosunku do mnie są bezpodstawne i skierowała do niego proste "może pan nam wszystkim po prostu oszczędzi czasu i przyzna się do winy". Na co jedynie jego adwokat zasugerował: "chcieliśmy tutaj tylko zaznaczyć, że nigdy nie byliśmy przeciwni mediacjom....".

Mamy mediacje :)
"Panie, przepasz mnie i poprowadź gdzie ja nie chcę pójść"
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak rozmawiać?

Post autor: Nirwanna »

Chwała Panu :-D
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
ODPOWIEDZ