zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Unicorn2
Posty: 373
Rejestracja: 05 mar 2017, 14:07
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Unicorn2 »

Kemot zobaczysz jak Cie będzie niedługo obdzielać tymi dziećmi.
Wczoraj na mediacjach źona powiedziała źe jak się nie zajme dziećmi w ten weekend to koniec mediacji.
Potrzebuje się zająć kowalskim bo przyjeźdza jego mamusia więc to jest priorytet.
Bądz pewny źe jak żona załatwi alimenty i będzie sama z dziećmi to szybko zatęskni za chwilą bez dzieci.
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

mam takie przeczucie ;)
Wiedźmin

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Wiedźmin »

no i widzę już humorek lepszy ! :) i bardzo dobrze :)

Macie wyznaczoną datę kolejnej sprawy?

U mnie okazało się, że sprawę dostała sędzia, która była na urlopie... wróciła z urlopu i "przeszła w stan spoczynku" ;) :P
Eh... więc luz... oni tam chyba nawet nie mają żadnych terminów ustawowych ani nic... więc trochę to potrwa.

Wiem że nawet jak dojdzie już pozew, to najbliższa sprawa jakoś pewnie w styczniu....
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

zapewne ja także coś w okolicach stycznia. Mi generalnie trudno się pogodzić z faktem, że jedna osoba może tak o przekreślić kilkanaście lat wspólnego życia.
Wiedźmin

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Wiedźmin »

oj tam, nie ma co dramatyzować ;)

Może przekreślić - to przekreśla. Ich wolna wola - ich sumienie.
Myślą że za płotem trawa bardziej zielona... niech próbują.
Unicorn2
Posty: 373
Rejestracja: 05 mar 2017, 14:07
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Unicorn2 »

Kemot jak kobieta się zakocha to potrafi przekreślić wszystko.Ktoś ponaga jej w tej decyzji.
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Pavel »

Unicorn
Z forumowego doświadczenia wiem, że nie tylko kobietom odłącza się prąd w mózgu.
To samo dotyczy mężczyzn.
Również wiele razy zadawałem sobie pytanie, jak można tak łatwo wykreślić z zycia współmałżonka, rodzinę.
I jedynym logicznym wyjaśnieniem jest dla mnie właśnie "amok".
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

Witajcie,

zbliża się kolejna sprawa. Nie rozmawiamy z żoną na ten temat ( zresztą ona nie chce). Ja już jestem zmęczony tą sytuację, strasznie mnie kusi dać jej ten rozwód. Ta presja to ciągłe podkreslanie, że po rozwodzie to już sekundy nie będzie ze mną mieszkać jest wykańczające. Jednocześnie sama inicjuje kontakty ze mną ( pisze, dzwoni). Jestem wykończony
Wiedźmin

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Wiedźmin »

kemot79 - dasz radę :) jesteśmy z Tobą :)

Swoją drogą, zawdziwa mnie wiara ludzi że podpisanie tego czy innego papieru nagle coś diametralnie zmieni.
(że nie będzie mieszkać, że to że śmo).

A swoją drogą - to czuję tu lekką rozbieżoność - skoro "nie rozmawiacie na ten temat" to jak i gdzie żona "ciągle podkreśla, że nie będzie mieszkać"? :) ?
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

"ciągle" - niefortunnie użyte słowo ;) masz rację jest to papier ale z dużym znaczeniem prawnym. W relacjach między mną a żoną nic nie zmieni ale zdaje się, że ona tego nie dostrzega. Nie jest to żaden sposób rozwiązania problemu a zwyczajne zamiatanie pod dywan ( ale czy małżeństwo da się zamieść?!).
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

Drodzy,
a więc kolejny termin tuż tuż- nacisk na rozwód przeogromny. Żona chce, sąd chce. Myślę, że w końcu dostanie. W domu mieszkamy w oddzielnych pokojach ale nie ma żdnej niechęci między nami. Sytuacja jest trudna do wytrzymania jedynie przy zbliżającej się sprawie. Żona ma jakiś tam plan, który stara się realizować małymi kroczkami. Moja zapowiedź walki o dzieci straszliwie ją zdenerwowała. Ja z jednej strony nie chcę tego rozwodu ale z drugiej tak trzymać kogoś na siłę.
Magnolia

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Magnolia »

Kemot, a co rozumiesz przez walkę o dzieci?
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

no właśnie, żona chyba też opacznie to zrozumiała- przez walkę rozumiem ustalenie kontaktów w sposób równy albo nieznacznie mniejszy niż żony, chociaż zapropoponowałem jej, że moze ustalimy miejsce zamieszkania przy mnie jeżeli ona jest towarzysko tak zajęta.
MareS
Posty: 232
Rejestracja: 05 lut 2017, 22:22
Jestem: po orzeczonej nieważności małżeństa
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: MareS »

kemot79 pisze: 04 paź 2017, 9:07 Drodzy,
a więc kolejny termin tuż tuż- nacisk na rozwód przeogromny. Żona chce, sąd chce. Myślę, że w końcu dostanie. W domu mieszkamy w oddzielnych pokojach ale nie ma żdnej niechęci między nami. Sytuacja jest trudna do wytrzymania jedynie przy zbliżającej się sprawie. Żona ma jakiś tam plan, który stara się realizować małymi kroczkami. Moja zapowiedź walki o dzieci straszliwie ją zdenerwowała. Ja z jednej strony nie chcę tego rozwodu ale z drugiej tak trzymać kogoś na siłę.
Kemot79 a gdyby żona chciałaby kogoś zabić to co. Pozwoliłbyś. Czym się różni 6 przykazanie od 5.
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

wiadomym jest, że ten rozwód w końcu dostanie - znam to nasze sądownictwo i szykuję już inny scenariusz
ODPOWIEDZ