zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Lavenda
Posty: 285
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:14
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Lavenda »

Ja się też obawiam, że zacznie się armagedon, mąż wzburzyl się moją odpowiedzią na jego pozew, ale nie myśli zapewne o tym, że czułam się jeszcze gorzej czytając jego pozew, jak opisuje nasze życie w co drugim zdaniu naginajac rzeczywistość żeby tylko dostać rozwód. On chyba wogle teraz nie myśli...bo albo żyje nadal w zauroczenie kowalska, a jeśli potwierdzą się słuchy, że kowalska go splawila bo już się znudził to pewnie tym bardziej jest rozgoryczony...
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

Ich to nie obchodzi. Pamiętaj, że moja żona ( zapewne też twój mąż) mają daleko gdzieś nasze uczucia, liczą się tylko oni i to co chcą osiągnąć. Moja żona chce rozwodu i uważa że absolutnie nic złego nie robi. Przecież nie zmuszę jej siłą do wspólnego życia. Groźby, straszenie to normalka
Jonasz

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Jonasz »

Kemot79 wejdź proszę na wątek chociażby Dotki i poczytaj chłodnym okiem.
Spróbuj zrozumieć sens rad, które Dotka otrzymywała od dziewczyn.
Nie zatrzymasz żony, która jest teraz rozpędzonym pociągiem, nie pchaj się na tory :) - zadbaj o siebie w sądzie i zadbaj o dzieci. To one są najbardziej poranione.
Lavenda
Posty: 285
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:14
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Lavenda »

Dzieci...to fakt sa największymi ofiarami i to boli, że ten który prze do rozwodu tego nie czuje i nie chce zrozumieć, to jest bardzo smutne.
Grzegorz1985
Posty: 396
Rejestracja: 25 paź 2017, 21:15
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Grzegorz1985 »

Lavenda pisze: 28 lis 2017, 17:00 Dzieci...to fakt sa największymi ofiarami i to boli, że ten który prze do rozwodu tego nie czuje i nie chce zrozumieć, to jest bardzo smutne.
Wszyscy tak mają którzy widzą tylko rozwód i siebie. Moja żona reż tak ma. Nie widzi dziecka zresztą jak jej rodzice.
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

hmm dostałem propozycję żony i zastanwiam się nad jej przyjęciem- kontakty wtorek, czwartek do 20, co drugi weekend od piątku do pon. rano - mocno mnie to interesuje
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

sam zastanawiam się co robić- dostałem propozycję wspólnego zamieszkiwania z żoną i dziecmi ale żona oczekuje, że wyrażę zgodę na rozwód. Przy czym gwarantem tego zamieszkiwania mają być szerokie kontakty z dziećmi
Grzegorz1985
Posty: 396
Rejestracja: 25 paź 2017, 21:15
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Grzegorz1985 »

kemot79 pisze: 29 lis 2017, 12:38 sam zastanawiam się co robić- dostałem propozycję wspólnego zamieszkiwania z żoną i dziecmi ale żona oczekuje, że wyrażę zgodę na rozwód. Przy czym gwarantem tego zamieszkiwania mają być szerokie kontakty z dziećmi
Ciekawe na jaki czas te zamieszkiwanie twoje tam będzie.
U mnie wygląda to tak ze się ją nie wyprowadziłem to żona z dzieckiem żona się wyprowadziła do mamusi i tatusia.
Syna widzę 4 godzina w tygodniu 2x2. Więc ciężko mi z tym ale będę składał wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem.
Bo to chyba jedyne wyjście bo moja kochana żona uważa że nie mogę spędzić z synem sam weekendu.
GregAN
Posty: 99
Rejestracja: 18 paź 2017, 12:00
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: GregAN »

Kemot, jeszcze tylko brakuje obietnicy wpuszczenia Ciebie do sypialni pod warunkiem zgody na rozwód .

To są obietnice , które w rzeczywistości po-rozwodowej będą czekami bez pokrycia.

Może na odwrót - żona będzie mogła mieszkać osobno i widywać się z dziećmi bez ograniczeń , jeżeli zgodzi się wycofać wniosek rozwodowy ??

Rozwód jest potrzebny tylko osobom które zamierzają zawrzeć związek małżeński z kimś innym.

Istnieje przecież instytucja separacji, która zabezpiecza prawnie podobnie jak rozwód , ale nie znosi małżeństwa.

Zdaje się ze jesteś widzem w teatrze jednego aktora...
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: s zona »

GregAN pisze: 29 lis 2017, 13:01 Kemot, jeszcze tylko brakuje obietnicy wpuszczenia Ciebie do sypialni pod warunkiem zgody na rozwód .

To są obietnice , które w rzeczywistości po-rozwodowej będą czekami bez pokrycia.

Może na odwrót - żona będzie mogła mieszkać osobno i widywać się z dziećmi bez ograniczeń , jeżeli zgodzi się wycofać wniosek rozwodowy ??

Rozwód jest potrzebny tylko osobom które zamierzają zawrzeć związek małżeński z kimś innym.

Istnieje przecież instytucja separacji, która zabezpiecza prawnie podobnie jak rozwód , ale nie znosi małżeństwa.

Zdaje się ze jesteś widzem w teatrze jednego aktora...
Zgadzam sie ..

Kenot ,
PO CO co jest zonie potrzebny ten rozwod ?
Sepâracja zabezpiecza ja tak samo a nawet lepiej w przypadku choroby ..
Sam to wiesz od str prawnej ...

Osobiscie obawialabym sie tego :
GregAN pisze: 29 lis 2017, 13:01
To są obietnice , które w rzeczywistości po-rozwodowej będą czekami bez pokrycia.
Lavenda
Posty: 285
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:14
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Lavenda »

Też niestety jestem tego zdania, po coś ten rozwód jest im potrzebny, ja też słyszałam na początku "nikogo nie mam" ale chce rozwodu bo nie chcę z Tobą żyć...wystarczyły dwa miesiące i prawda zaczęła wychodzić na jaw, znalazł się blond powód...choć mąż cały czas twierdzi, że nikogo nie ma, to już jest nawet żałosne jak nadal probuje kłamać.
Jedno ciężko mi wybaczyć, to jak odseparowal się od dzieci...Nie widziały go dwa tygodnie bo jest na wyjezdzie sluzbowym (wraca za tydzien )i zaproponowalam przez telefon, ze przywiozę je do niego na weekend żeby się zobaczyli, niech mi tylko poda adres gdzie nocuje ...i się mąż rozlaczyl, ale twierdzi że bardzo tęskni. To jest dla mnie najgorsze.
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

po coś ten rozwód jej potrzebny- ale z drugiej strony będę miał możliwość zabezpieczenia swoich interesów- kontakty z dziećmi, alimenty
Wiedźmin

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: Wiedźmin »

kemot79 pisze: 29 lis 2017, 18:19 [...] będę miał możliwość zabezpieczenia swoich interesów- kontakty z dziećmi, alimenty
Pytanie, czy zabezpieczysz w takim wymiarze o jaki Ci chodzi.
Oby nie skończyło się na widywaniu dzieci co drugi weekend :(
kemot79
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2017, 8:25
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: kemot79 »

jest to ok. Mam propozycję: każdy wtorek z nocowaniem do środy, każdy czwartek od lekcji do 20 i co drugi weekend od piątku do poniedziałku rano. Chyba nie jest źle. Strasznie nie chcę tego rozwodu ale może jednak spróbować zaufać?! zabezpieczenie "dzieciowe" mam. Podziału majątku jeszcze nie ma. Zawsze to kika lat uda się razem przemieszkać a dzieciaki będą miały rodzinę. Słuchajcie ja czerpię siłę z rodziny, do oni mnie napędzają do działania. Nad żoną przepłakałem ostatnie 4 lata. Bez winy też nie jestem chociaż muszę powiedzieć, że starałem się bardzo. MOgę dalej przedłużać tą sprawę ale o ile jeszcze 4-5 miesięcy.
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: zgodzić się na rozwód czy walczyć o rodzinę

Post autor: s zona »

kemot79 pisze: 29 lis 2017, 18:35 Strasznie nie chcę tego rozwodu ale może jednak spróbować zaufać?! ...."Zawsze to kika lat uda się razem przemieszkać a dzieciaki będą miały rodzinę. Słuchajcie ja czerpię siłę z rodziny, do oni mnie napędzają do działania.
Inencje piekne ....
ale co zrobisz ,jesli zona po otrzymaniu rozwodu ,
wyprowadzi sie jak najszybciej do drugiego Waszego mieszkania ,
zabierajac dzieci i bedzie mieszkac np z kowalskim ..
Jakie masz pole do negocjacji ...zadne
Co bedziesz mogl powiedziec kiedys dzieciom .. ze zgodziles sie na to ...
ODPOWIEDZ