Rozwód aby stwierdzić nieważność małżeństwa

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Avys

Re: Rozwód aby stwierdzić nieważność małżeństwa

Post autor: Avys » 13 paź 2020, 11:09

Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.

Amen.

Małgorzata Małgosia
Jestem: po rozwodzie

Post autor: Małgorzata Małgosia » 14 paź 2020, 12:20

Jest rozwód bez orzekania o winie. Na razie jeszcze nie mam siły, żeby opisać szczegółowo. Zderzyłam się niestety z twardą rzeczywistością...
"Ty zaś powróć do Boga swojego - strzeż pilnie miłości i prawa i ufaj twojemu Bogu!" (Oz 12, 7).
Jezu ufam Tobie.

Małgorzata Małgosia

Post autor: Małgorzata Małgosia » 14 paź 2020, 13:26

Dziękuję Wam wszystkim za modlitwę, wierzę mocno, że dzięki zanurzeniu tej sprawy w modlitwie, to co się wydarzyło było zgodne z wolą Bożą.
"Ty zaś powróć do Boga swojego - strzeż pilnie miłości i prawa i ufaj twojemu Bogu!" (Oz 12, 7).
Jezu ufam Tobie.

Bławatek
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Post autor: Bławatek » 14 paź 2020, 15:18

Małgosiu, czytałam ostatnio Twój wątek, jesteśmy bardzo podobne - ten sam schemat działania i myślenia oraz przeżywania, a i Twój mąż to kopia mojego (niestety).

Dużo robiłaś aby nie doszło do rozwodu więc Bóg pewnie jest dumny z Twojej postawy. Niestety nie łatwo w dzisiejszym świecie żyć według przykazań i nauki Kościoła.

Wypocznij teraz bo pewnie emocje były duże. Niech Maryja otoczy Cię swoją opieką.

s zona

Post autor: s zona » 14 paź 2020, 15:28

Malgosiu, otulam modlitwa :)

lena101

Post autor: lena101 » 14 paź 2020, 16:17

Jestem z Tobą, Małgosiu. Wiem jak to boli, przytulam mocno. Płacz, jeżeli dasz radę. Mnie lały się łzy strumieniami przez następnych kilka tygodni. Odpocznij fizycznie, prześpij się, zrób coś tylko dla siebie. Trzymaj się.

Avys

Post autor: Avys » 14 paź 2020, 20:19

Małgosiu, jest mi bardzo przykro. Nie mam słów, bo nie potrafię sobie wyobrazić jak Ci jest ciężko. Wiem, że rozwód cywilny nie ma dla Boga żadnej mocy aby coś w Niebie rozwiązywać, ale pomimo tego wydaje mi się, że to okropnie ciężkie. Tak jak napisałaś- może to jest zgodne z wolą Boga, a nawet jak nie jest to jeśli Ty idziesz z Bogiem to wierzę, że dla Ciebie skończy się to dobrze. Nikt na szczęście z nas nie wie jak to się u Ciebie skończy, ale absolutnie nic nie jest w stanie oderwać Cię od Miłości Boga- ani rozwód, ani powrót męża, ani śmierć...ani nic. Jeżeli będzie dla Ciebie choć malusieńskim pocieszeniem, że płaczę razem z Tobą to płaczę i Cię przytulam w myślach. Mam nadzieję, że kiedyś w Niebie wyściskamy się ile wlezie, ale już będąc niewyobrażalnie szczęśliwe tak że bardziej się nie da.

Ruta
Jestem: w separacji

Post autor: Ruta » 14 paź 2020, 23:43

Małgosiu, tak bardzo mi przykro. Dbaj o siebie, daj sobie czas na to, by odpocząć, zregenerować się, wypłakać. Jestem z tobą w modlitwie, poproszę dziś naszą Matkę o to, by Cię przytuliła i była przy tobie. Ona zawsze jest przy nas i prowadzi nas ku Bogu. Ona, która zniosła tak dużo cierpnienia, rozumie nas, nasze serca i wie jak nas pocieszyć.

Nino
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Post autor: Nino » 15 paź 2020, 9:03

Malgosiu, przytulam. Mocno.

ODPOWIEDZ