I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Post autor: Bławatek »

Eleno zrobiłaś wiele i dałaś piękne świadectwo, że nie jesteś za rozwodem. A mąż może kiedyś zrozumie, że droga którą obrał nie jest dobra.

Niech Bóg i modlitwa dalej daje Ci siłę do dobrego życia. Życzę Ci radości z każdego dnia.
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Post autor: elena »

burza pisze: 17 lis 2022, 23:34 Eleno, myślałam o tobie jak tam rozprawa u ciebie jak się to potoczyło ? I czytam bo właśnie wróciłam z pracy ,że też chwyciłaś za różaniec najlepsza obrona :) I paropo modlitwy ,ostatnio słuchałam konferencji ks.Dominika przed moją rozprawą podesłaną mi przez moją koleżankę (ona mi przesyła rożne modlitwy i mówi módl się i czasem mam jej dość bo każy ,człowiek ma wolną wolę i ja, też wiem kiedy chcę zwracać się do Boga , to nie chodzi o książkę modlitw a modlitwę z serca płynącą ) .W tej konferencji było o tym: jak Apostołowie płynęli z Jezusem łodzią i nagle zerwał się sztorm na morzu i było niebezpiecznie. Zaczęli panikować, robić popłoch ze strachu a na tej łodzi ,też był Jezus i sobie smacznie spał.I wiadomo nic nie jest silniejsze od Boga ,żadne sztormy itp. rzeczy. Ci Apostołowie chyba o tym zapomnieli a mi to uzmysłowiło ,że żaden człowiek nie jest mi w stanie pomóc tylko Bóg. I jadąc na moją sprawę oddałam wszystko to woli boskiej .Myślę ,że u ciebie było podobnie. życzę ci pogody ducha:)
Dziękuję za Twoj wpis, chyba nie słuchałam tej konferencji, jesli możesz to podeslij proszę link :)
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Post autor: elena »

Bławatek pisze: 18 lis 2022, 7:37 Eleno zrobiłaś wiele i dałaś piękne świadectwo, że nie jesteś za rozwodem. A mąż może kiedyś zrozumie, że droga którą obrał nie jest dobra.

Niech Bóg i modlitwa dalej daje Ci siłę do dobrego życia. Życzę Ci radości z każdego dnia.
Dziękuję za słowa wsparcia, życzę Ci pogody ducha i Bożego prowadzenia!
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Post autor: Ruta »

elena pisze: 18 lis 2022, 9:43
Bławatek pisze: 18 lis 2022, 7:37 Eleno zrobiłaś wiele i dałaś piękne świadectwo, że nie jesteś za rozwodem. A mąż może kiedyś zrozumie, że droga którą obrał nie jest dobra.

Niech Bóg i modlitwa dalej daje Ci siłę do dobrego życia. Życzę Ci radości z każdego dnia.
Dziękuję za słowa wsparcia, życzę Ci pogody ducha i Bożego prowadzenia!
Elenko, piękne świadectwo. Ja też po ostatniej rozprawie zastanawiałam się, czy mogłam coś więcej, bardziej. Warto postawic kropkę, już się nie gryźć, odpocząć. Dałaś świadectwo. To co orzeknie sąd nie ma znaczenia. To odpowiedzialność sądu. Natomiast dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego, wyroki sądów Boga nie wiążą i nie stoją na przeszkodzie do tego, by małżonków uzdrawiał i uzdrawiał także ich relację. Czego wam z całego serca życzę.

Burzo, to na pewno duży stres, gdy dziecko ma być przesluchiwane przez sąd, gdy jest obawa co zdecyduje sąd. Także i ciebie wspieram modlitwą.
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Post autor: elena »

Ruta pisze: 18 lis 2022, 10:27 Elenko, piękne świadectwo. Ja też po ostatniej rozprawie zastanawiałam się, czy mogłam coś więcej, bardziej. Warto postawic kropkę, już się nie gryźć, odpocząć. Dałaś świadectwo. To co orzeknie sąd nie ma znaczenia. To odpowiedzialność sądu. Natomiast dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego, wyroki sądów Boga nie wiążą i nie stoją na przeszkodzie do tego, by małżonków uzdrawiał i uzdrawiał także ich relację. Czego wam z całego serca życzę.
Dziękuję Ci Ruto, tak masz rację, postawić kropkę, nie zadręczać się, że mogłam zrobić czy powiedzieć więcej albo lepiej. Chcę odpocząć fizycznie i psychicznie a będzie okazja ku temu, bo weekend spędzę u przyjaciółki na Podlasiu. Z Panem Bogiem!
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Post autor: Bławatek »

Eleno w innym wątku napisałaś, że rozwód został orzeczony. Przykro mi. Ale Ty wiesz, że to tylko papierek - ważniejszy dla Ciebie jest sakrament. Może Twój mąż kiedyś zrozumie swój błąd.

Pogody ducha
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: I żyli długo i szczęśliwie, czyli czemu życie to nie bajka

Post autor: elena »

Bławatek pisze: 02 gru 2022, 16:47 Eleno w innym wątku napisałaś, że rozwód został orzeczony. Przykro mi. Ale Ty wiesz, że to tylko papierek - ważniejszy dla Ciebie jest sakrament. Może Twój mąż kiedyś zrozumie swój błąd.

Pogody ducha
Dziękuję Bławatku. Tak, rozwód został orzeczony. Plusem jest to, ze nie musiałam słuchać jak sędzia ogłasza wyrok, tylko przeczytałam orzeczenie. Tak jak pisalam wcześniej o wiele bardziej rozpaczałam, gdy odszedł mąż czy gdy dostalam pozew. Teraz jestem w innym miejscu- doceniam to, co mam, jestem zdrowa, mam prace, syna, rodzinę, znajomych. No i z Bogiem żyje się lepiej!
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
ODPOWIEDZ