Mąż odszedl

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Bławatek
Posty: 1611
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Bławatek » 28 sty 2021, 7:24

W tak trudnym i stresującym dniu pamiętam o Tobie w modlitwie, dużo spokoju i sił życzę.

Nie wiem czy znasz akt oddania trudnych spraw, swojego życia Jezusowi w słowach "Jezu, Ty się tym zajmij". Gdy byłam w wielu trudnych i stresujących sytuacjach, gdy panikowałam, to krótkie filmiki o tym zawierzeniu mi pomagały znaleźć równowagę. Tak wiele razy działamy sami, czasami jak ryba rzucająca się bez wody. A potrzeba spokoju i zawierzenia.

Wklejam pierwszy z brzegu filmik - w internecie jest też wiele innych
https://youtu.be/svKGkbVilqc

Bożego prowadzenia życzę.

PS. Męża nie zmienisz, ale pamiętaj, że cokolwiek dziś zrobisz to będą z tego jakieś konsekwencje, ale zawsze będzie można kiedyś wszystko naprawić, choć może być trudniej.

Zadbaj o finansowe bezpieczeństwo dziecka - katolik ma być kochający, nie krzywdzący drugiego, ale również nie naiwny.

Załamana
Posty: 240
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Załamana » 28 sty 2021, 9:33

Dziękuję Bławatku. Znam tą modlitwę zawierzenia bardzo dobrze i od dobrych trzech miesiacy wcielam w życie... dzis jestem wytonowana wszystko oddaje Bogu... jezeli chodzi o sfere finansowà jesteśmy w tym jednym dogadani.

Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Ruta » 28 sty 2021, 9:42

Załamana, pamiętam o tobie.
Modlę się dziś od rana różańcem w Twojej intencji, polecając cię naszej Matce. Ona wie najlepiej jak nas utulić, wyciszyć i wesprzeć.
A ja całym sercem jestem z tobą, wiem jak to wszystko trudne i dlatego z całego serca cię wspieram.

Załamana pisze:
28 sty 2021, 9:33
Dziękuję Bławatku. Znam tą modlitwę zawierzenia bardzo dobrze i od dobrych trzech miesiacy wcielam w życie... dzis jestem wytonowana wszystko oddaje Bogu... jezeli chodzi o sfere finansowà jesteśmy w tym jednym dogadani.

Załamana
Posty: 240
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Załamana » 28 sty 2021, 9:57

Dziękuję wszystkim za modlitwę godzina zero sie zbliża...

elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: elena » 28 sty 2021, 12:34

Jestes dzielna kobieta, ja rowniez otaczam Cie modlitwa.
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski

Załamana
Posty: 240
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Załamana » 28 sty 2021, 19:21

Witam. Ta chwila za mną. Nie było lekko. Jestem już po... nie cieszę się , ale też nie martwię uważam że tak miało być. Jestem spokojna... i z siebie dumna nie o to że walczyłam by nie bylo rozwodu chociaż to wybrzmiało ale oto, że tak rzeczowo broniłam mojej rodziny. Nie chce podawać szczegółów. Mam rozwód oczywiście z prośby męża co było podkreślone. Sąd dość lekko to traktuje mimo że sędzina była dość fajna. Najlepiej zapytałam mnie czy powiedziałam córce że dzisiaj będzie rozwód a ja zdzwiona powiedziałam że po pierwsze to chyba nie ja powinnam a po drugie to córka nie wie co to znaczy i uwaga powiedziała mi sędzia że to ja powinnam to uczynić bo jestem pedagogiem. A ja no tak ale w domu jestem mamą. Kontakt z kowalska na moją nie zgodę z dzieckiem narazie brak zgody ale pewnie spotkam się z nim za jakiś czas znowu w Sądzie Rejonowym bo tu nie odpuszczę.

Bławatek
Posty: 1611
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Bławatek » 28 sty 2021, 20:33

Dobrze czytać, że dałaś sobie radę w sądzie. To nie są łatwe sprawy i sytuacje. Szkoda, że my matki musimy zawsze wszystko dzieciom wyjaśniać i tłumaczyć.

Trzymaj się.

elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: elena » 28 sty 2021, 20:40

Załamana, bardzo mi przykro, ze przez to przechodzisz. Dopiero teraz zaczelam czytac Twoj watek od samego poczatku i nie wiem czy dobrze zrozumialam: maz wyprowadzil sie niecaly rok temu i juz ogloszono wyrok?? W sumie byly tylko dwie rozprawy? To tak szybko się potoczyło... jeszcze raz powtorze jestes niezwykle dzielna kobieta. A pytanie sedziny czy powiedzialas córce, ze bedzie dzis rozwód i to Ty powinnaś zrobic z racji wyksztalcenia pedagogicznego- bez komentarza.
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski

Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Ruta » 28 sty 2021, 21:54

Załamana,
jesteś bardzo dzielna. Odpocznij, ochłoń, zadbaj o siebie.
Przykro mi, że mamy sędziów, którzy bez żadnej żenady wygłaszają przedziwne komentarze i sugestie. Jest to żenujące. Bardzo podoba mi się, że mimo stresu, potrafiłaś asertywnie odpowiedzieć na tak kuriozalne stwierdzenia.

Pamiętaj, że zawsze wszystko z czasem się układa, gdy pozostajemy w zgodzie z Bogiem.

Pozostaję z modlitwą

burza
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2018, 22:23
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: burza » 28 sty 2021, 22:30

Załamana, mogę tylko napisać że, bardzo mi przykro. Myślałam że, tak u ciebie nie będzie. Trzymaj się musi być dobrze.
Z modlitwą

fannyprice
Posty: 255
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:39
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: fannyprice » 28 sty 2021, 22:50

Załamana, jest mi bardzo przykro z powodu takiego obrotu spraw. Byłaś i jesteś bardzo dzielna, broniłaś małżeństwa i miłości, dałaś dobry przykład, za który Ci dziękuję, jest on dla mnie ważny. Trzymaj się Boga, nie jesteś sama.
Z modlitwą.
"można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie
nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem"

Załamana
Posty: 240
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Załamana » 28 sty 2021, 23:15

No niestety to jest wydaje mi się dla Sądu tak... oby szybko i bez wchodzenia w szczegóły. Eleno tak trwało to u nas 10 miesiecy ogolnie gdzies ok 2 mies8ace wszystko konczy się rozwodem Ministerstwo Sprawiedliwości u nas szybko działa. Bardzo ale to bardzo mimo wyroku cieszę sie że jestem po... naprawdę mimo że usyłyszałam słowa ktorych nigdy nie życzyłabym nikomu... wiadmomo jakie...ake dla mnie to małżeństwo istnieje...jest ...a Sąd no ciż mimo że miałam fajną sędzinę to co ona pow.odnosnie malej mojego wykształcenie itd to dla mnie poniżej pasa... a moj mąż zachowywal sie tak jakby rozwodu nie dostał wiec nic nie rozumiem🤔

Bławatek
Posty: 1611
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Bławatek » 29 sty 2021, 7:01

Byłaś dzielna, broniąca małżeństwa, najważniejsze, że będziesz mogła w swoje odbicie w lustrze i w oczy córki spojrzeć z podniesioną głową wiedząc, że zrobiłaś wszystko aby uratować małżeństwo.

Niestety sądy to porażka. W rodzinie od 10 lat mamy w sądzie sprawę spadkową, która chyba nigdy się nie skończy. Ostatnio sędzia przyszedł nieprzygotowany i chciał zawiesić postępowanie bo mu pracownicy nie przygotowali dokumentów sprawy. A rozwody są dzisiaj na porządku dziennym więc po co taki sędzia ma się wysilać, wysłuchiwać, odraczać.

Ja się obawiam, czy dam sobie radę na swojej sprawie, gdy jednak do niej dojdzie, bo już teraz na samą myśl słuchania tego wszystkiego zaczynam płakać.

Pamiętaj, że jesteś wygraną stroną. Jesteś wartościową osobą, którą Bóg nigdy nie zostawi.

elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: elena » 29 sty 2021, 10:36

Załamana pisze:
28 sty 2021, 23:15
a moj mąż zachowywal sie tak jakby rozwodu nie dostał wiec nic nie rozumiem🤔
Czyli co nie podskoczyl z radosci, ze osiagnal to, do czego zmierzał? A moze to wyrzuty sumienia? Widać rozwód i “odzyskana wolnosc” daje pozorne szczescie.
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski

Załamana
Posty: 240
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż odszedl

Post autor: Załamana » 29 sty 2021, 10:59

No właśnie Eleno nie podskoczył wrecz miał tego swojego nerwa...aż mnie to trochę zdziwiło bo przecież dla niego to był cel od lipca...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], r0ck i 28 gości