kancelarie adwokackie

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Jan70
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2020, 16:18
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

kancelarie adwokackie

Post autor: Jan70 » 26 sie 2020, 14:28

Szanowni Forumowicze,

gdzie mogę pozyskać listę warszawskich prawników, adwokatów, którzy chcą bronić przed sądem sakramentalnego małżeństwa, i którzy nie akceptują rozwodów wśród sakramentalnych małżonków. Na stronach Sychar nie znalazłem.

lada moment spodziewam się pierwszej rozprawy, a sam bez prawnika raczej nie poradzę sobie

Jan

Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Pavel » 26 sie 2020, 17:20

Witaj Jan70,
Na forum nie polecamy nikogo konkretnie, bowiem nie reklamujemy tu nikogo co ma swoje potwierdzenie w regulaminie.
Z pewnością informacje takie możesz uzyskać w którymś z warszawskich ognisk:
www.ogniska.sychar.org

Może ktoś odezwie się również na priv.

Zachęcam natomiast zarówno do wizyty w ognisku jak i czytania forum.
Pozdrawiam
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

Jan70
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2020, 16:18
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Jan70 » 01 wrz 2020, 9:46

Pavel, rozumiem.
Dziękuję za odpowiedź. Jestem już w kontakcie z moderatorem ogniska Sychar do którego należę - może uda mi się kogoś znaleźć, choć po pierwszym spotkaniu z adwokatem, odniosłem wrażenie, że bardziej kładzie się nacisk na bezkonfliktowe załatwienie sprawy i po wszystkim.

W duchu wiem, że powinienem walczyć o nasze małżeństwo, choć jeżeli mam być narzędziem, to nasz Pan wybrał sobie bardzo kiepskie narzędzie, bo nigdy nie byłem osobą za _wszelką_ cenę dochodzącą swoich racji. Jestem przerażony, czym to się może skończyć i jakie trudności przede mną. Potrzebuje kogoś, kto wytłumaczy mi konsekwencje decyzji, kogoś kto ma doświadczenie w ratowaniu małżeństw przed sądem - czy przed sądem można ogóle uratować małżeństwo jeżeli żona nie godzi się na terapie, kontakt etc.

Po prawie 20 latach małżeństwa, przeżytych wspaniałych chwilach z moją żoną, kiedy wielokrotnie udowodniła mi, (przed kryzysem) jak wspaniałym jest człowiekiem. Czy te fakty nie powodują że muszę walczyć o nierozerwalność sakramentalnego małżeństwa - bo co się stanie, gdy się okaże, że decyzja mojej żony o rozstaniu to jednak pomyłka? Właśnie - wierzę, że łatwiej nam będzie odbudować nasz związek gdy do rozwodu nie dojdzie.

niemniej, drodzy Sycharowicze, proszę Was o kontakty do Waszych adwokatów na priv, którzy podzielają nasz sycharowski pogląd na sprawy rozwodów.

bardzo potrzebuję Waszej pomocy

Zwyklaosoba
Posty: 475
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Zwyklaosoba » 18 sty 2021, 2:00

Witam,właśnie dostałam treść pozwu od męża , jest w nim dużo kłamstw i brak wzmianki o rzeczywistej przyczynie rozpadu związku czyli romansie, proszę o pomoc jak odpisać na taki pozew , chcę bronić małżeństwa i nie wiem czy odpisywać o tym romansie

Sarah
Posty: 372
Rejestracja: 01 maja 2020, 13:46
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Sarah » 18 sty 2021, 7:59

Oczywiście, że napisz o romansie... W przeciwnym razie, wobec Twojej niezgody na rozwód mąż zapewne będzie próbował Tobie przypisać winę za rozpad małżeństwa.
"Zamiast ciągle na coś czekać, zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje". Ks. Jan Kaczkowski

Załamana
Posty: 240
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Załamana » 18 sty 2021, 11:06

Ja dostalam pozew w lipcu. Najpierw odpisałam że się zgadzam na rozwód,choć nie do konca bo moja odpowiedź była dość dwuznaczna. W październiku powiedziałam na sali sądowej podczas pierwszej rozprawy że nie zgadzam się. Mimo mojej nie zgody, mam wrażenie że mąż by i tak dostał gdyż ustały te 3 więzy i tego się bardzo trzymają.Ale moj mąż sam się nie popisał podczas sprawy, więc sędzina zresztą bardzo fajna babka, kazała mi w ciągu 14 dni napisać moje stanowisko w tej sprawie. I tu miałam wrażenie że w dużej mierze chodziło Sądzinie żeby rozwód był z jego winy... ale ja tego nie chcę i odpisałam że się na rozwód nie zgadzam. Chociaż nie ukrywam teraz pod koniec stycznia mam znowu rozprawę i tak się zastanawiam co zrobić bo już brakuje chwilami sił. Jesteś na początku drogi na trudnej przynajmniej moim zdaniem. Możesz skorzystać z adwokata, ale moim zdaniem jak sie samemu nie wybronisz rozwod będzie bo moja Sędzina dała mi jasno do zrozumienia mimo iż czułam że nie jest bezsrtonna że mąż ma prawo bo nie ma więzi glownie fizycznej i na tym sie sąd opiera.Życzę powodzenia i spokoju bo będzie Ci potrzebny niestety.

Zwyklaosoba
Posty: 475
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Zwyklaosoba » 18 sty 2021, 13:46

dziękuję za słowa otuchy

Zwyklaosoba
Posty: 475
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Zwyklaosoba » 03 lut 2021, 10:53

Mam pytanie odnośnie jednego zapisu : "zasądzenie od pozwanej na rzecz powoda kosztów procesu" - orintujecie się ,czy to oznacza, że mąż chce pokryć te koszty czy wręcz przeciwnie czy mnie obarcza ?

Sarah
Posty: 372
Rejestracja: 01 maja 2020, 13:46
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Sarah » 03 lut 2021, 12:17

Oczywiście, że próbuje ciebie obciążyć kosztami. Zapewne chce też, abyś to ty została uznana winną rozpadu małżeństwa :shock:
"Zamiast ciągle na coś czekać, zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje". Ks. Jan Kaczkowski

Astro
Posty: 1193
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Astro » 03 lut 2021, 13:34

Zwyklaosoba pisze:
03 lut 2021, 10:53
Mam pytanie odnośnie jednego zapisu : "zasądzenie od pozwanej na rzecz powoda kosztów procesu" - orintujecie się ,czy to oznacza, że mąż chce pokryć te koszty czy wręcz przeciwnie czy mnie obarcza ?
Mąż chce ciebie obarczyć. A dokładniej , te koszta które będzie miał w związku z procesem , chce aby Sad nakazał Ci je zwrócić, własnie mężowi .
Nie myśl o tym , nie przejmuj sie tym mocno . Standardowe w pozwach. Ma zrobić wrażenie . Daj sobie z tym spokój :) dziewczyno.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II

elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: elena » 03 lut 2021, 13:37

Zwyklaosoba pisze:
03 lut 2021, 10:53
Mam pytanie odnośnie jednego zapisu : "zasądzenie od pozwanej na rzecz powoda kosztów procesu" - orintujecie się ,czy to oznacza, że mąż chce pokryć te koszty czy wręcz przeciwnie czy mnie obarcza ?
Jeśli Ty jesteś stroną pozwaną to powód (mąż) wnosi, abyś to Ty pokryła koszty.
W swojej odpowiedzi napisz, że wnosisz, aby sąd zasądził od powoda koszty procesu.
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Monti » 03 lut 2021, 13:53

Jesteś pozwaną, więc żąda zasądzenia kosztów od Ciebie. Zazwyczaj tak się pisze w pozwie. Ogólna zasada jest taka, że koszty ponosi strona przegrywająca.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

Zwyklaosoba
Posty: 475
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Zwyklaosoba » 03 lut 2021, 14:02

Przed wysłąniem pozwu , powiedział, że wrócił uwagę prawnikowi, żeby zminił zapis i obarczył go kosztami a nie mnie :D a tu taki zapis, hmmm, czy mój mąż czytał ten pozew ? ..

Astro
Posty: 1193
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Astro » 03 lut 2021, 15:43

Zwyklaosoba pisze:
03 lut 2021, 14:02
Przed wysłąniem pozwu , powiedział, że wrócił uwagę prawnikowi, żeby zminił zapis i obarczył go kosztami a nie mnie :D a tu taki zapis, hmmm, czy mój mąż czytał ten pozew ? ..
Dziewczyno głowa do góry , otrzep piórka i działamy ;) 8-) :lol:
Sama juz wiesz ,ze nie jesteś :)
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II

Zwyklaosoba
Posty: 475
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: kancelarie adwokackie

Post autor: Zwyklaosoba » 03 lut 2021, 17:29

Sarah pisze:
03 lut 2021, 12:17
Oczywiście, że próbuje ciebie obciążyć kosztami. Zapewne chce też, abyś to ty została uznana winną rozpadu małżeństwa :shock:
:shock: tylko,że to on miał romans o tym już nie wspomniał ...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości