Jak odpowiedzieć na pozew o separację

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Necia2587
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 22:01
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Jak odpowiedzieć na pozew o separację

Post autor: Necia2587 » 22 cze 2021, 15:49

PYTANIA O RADĘ NA DOLE POSTA

Kochani Czy pomoże mi ktoś bo jest to dla mnie szok i kompletnie nie potrafię odnaleźć się w tym prawnym zimnym świecie. Mój mąż w ciągu 3ch tygodni zasypał mnie lawina oskarżeń i chce się rozstać oczywiście w zgodzie i mój sprzeciw odbiera jako że to ja robię zamęt.Zawsze byliśmy różni Jesteśmy małżeństwem 13 lat mamy 3jke dzieci 11lat córka 10 synek i 2 latka synek.
Znamy się już od podstawówki To mój pierwszy chłopak ja jego pierwsza dziewczyna. Zaczelismy chodzić ze sobą mając 17 lat. Po 6 latach ślub. Małżeństwo było burzliwe ale mamy wiele walk i myślę że sporo przewalczylismy i w miarę dojrzewania i my dojrzałej podchodziliśmy do spraw. Niestety zaczął nas dzielić konflikt wiary Gdyż ja zaczęłam zbliżać się do Boga coraz więcej o Nim mówić Przewartosciowalam życie. Mąż kompletnie o Bogu nie chce słyszeć. Jest usytuawanym racjonalista i postrzega inaczej niż ja W dodatku popadł w pracoholizm I moja nietolerancja na takie życie bardzo godzi w jego ambicje i czuje się nierozumiany i że go nie wspieram. A wiecie jak to jest dużo by pisać...

Potrzebuję rady gdyż muszę odpowiedzieć na wniosek
*Maz wniósł wniosek o separację( gdyż powiedziałam że na rozwód się nie zgodzę) bez orzekania o winie Tłumacząc ogólnie że do siebie nie PASUJEMY
CZY MAM IŚĆ RÓWNIEŻ DO ADWOKATA GDY NIE ZGADZAM SIĘ O BEZ ORZEKANIA A ŻE TO WŁAŚNIE ON CHCE I JAKIE ZA TYM BĘDĄ KONSEKWENCJE I DALSZE DZIAŁANIA SĄDU
*alimenty ustalił ze będzie mi dawał na rękę
Chce by wpłacał mi na konto

Jak odpisuje się na taki pozew On przysłał mi to przez kancelarie adwokacką. Czy sychar ma takich doradcow prawnych?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: r0ck i 47 gości