Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Macie rację.Byłam ze synem u psychologa ,razem rozmawialiśmy z tą panią. I faktycznie muszę nad sobą popracować też. Najgorsze że syn powiedział że ja manipuluje nim.Co mnie zabolało.Ja chciałam tylko żeby zrozumiał jakie błędy robi,żeby chodził do szkoły i nie okłamywał mnie.
Pojechałam po niego pod szkołę to nie przyszedł do mnie,do mojego auta tylko umówił się z ojcem i pojechał z nim do domu.Ja musiałam jeszcze raz,jechać po niego żeby pójść do psychologa.Syn nie chciał za bardzo,ale wkońcu rozmawiał z tą panią.Za bolało mnie to ,że ze mną nie pojechał ze szkoły tylko z ojcem bo ma lepsze auto niż ja.Ale to nie moja wina ,że w tej chwili nie mogę kupić nowego auta.
Dla mojego syna ojciec jest wzorem,bo ma kochankę i lepsze auto niż Ja i że okrada nas.Tak wychodzi na to.Ich ojciec przekupuje czymś,tylko nie wiem za ile.
Jest mi przykro że syn twierdzi że nim manipuluje,a co ojciec mówi jest święte.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Nirwanna »

Marysiu, czy syn określił, w jaki sposób nim manipulujesz?
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Zabraniam mu chodzić do ojca,bo mnie oklamuje .
Tydzien temu wyrzucili jego z mieszkania o 5 rano,bo nie było dla niego miejsca.A na ten wikendy poszedł spowrotem do ojca .Ja tylko mówię prawdę ,co za ojciec tak robi. Ale on i tak słucha się jego i kochanki.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Nirwanna »

Nie do końca o to pytałam.
Pytałam o to - jak syn widzi Ciebie i tę sytuację.
Czy dałabyś radę streścić jego słowa?
A nie - swój punkt widzenia?
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Że jest manipulowany przeze mnie i ojca swojego.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Nirwanna »

A w jaki sposób? lub - w jakich okolicznościach?
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Nieraz jestem zła, że mnie okłamuje ,bo mówi że jest z kolegami a jest ze swoim ojcem. Ja poprostu chciałabym żeby mówił prawdę, żebym nie musiała martwić się gdzie jest.Nieraz czekam na niego całą noc, czy idzie już do domu.
Wiem że jest już nastolatkiem,ale martwię się o niego poprostu. Jego ojciec tego nie rozumie i jeszcze nastawia jego.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Nirwanna »

Marysiu, ok, w dalszym ciągu jest to Twój punkt widzenia.

Sądzę, że będzie Ci bardzo trudno wyjść z tego kryzysu, odzyskać relację z synem i być może z mężem, dopóki nie "popracujesz nad sobą", tak jak napisałaś wyżej.
Warto zacząć od usłyszenia syna i zrozumienia jego punktu widzenia. Zrozumieć to nie oznacza zgodzić się. Ale zrozumieć oznacza - zobaczyć sytuację z dystansu i innego punktu widzenia, a to oznaczać może rozwiązanie, którego nie widzisz teraz.

Być może dobre byłoby nauczenie się wzajemnego słuchania, słyszenia, rozmawiania - z kimś trzecim, typu terapeuta lub mediator.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: s zona »

Marysiu,
jesli pozwolisz podziele sie jeszcze moim doswiadczeniem ..

Pamietam, gdy po rozmowie z psychiatra corki ... poryczalam sie ...w aucie cala droge, nawet gdzies zabladzilam wieczorem ...
Doszlo do mnie jak ta moja krzywda, wyrzadzana przez meza, rani dzieci ...wtedy mlode nastolatki ..
Bylo to oczyszczajace ..pomoglo spojrzec oczami dzieci ...

Te nasze dzieciaki maja trudny etap, bo z jednej szealejace hormony dorastania a z drugiej rozbicie rodziny ..
Mysle, ze czesto w poczuciu naszej krzywdy troche zostawione samym sobie ...

Dlatego pomoc terapeutyczna dla Ciebie i dzieci moze okazac sie bardzo wskazana, im lepiej sie otworzysz w pracy z terapeuta, tym lepsze owoce na pozniej ...

Mnie w pracy na Krokach na poczatku bardzo bolalo ...Jednak bylo Warto.
Pogody Ducha, pomimo trudnosci https://gwk123.org/modlitwa-o-pogode-du ... 3ra%20trwa.


PS Dzisiaj w RM

18:15
Rozmowy niedokończone: Kolczasty nastolatek
Wiesław Gajewski - pedagog seksualności, prezes Instytutu Arystotelesa i Fundacji Czyste Serca
6
grudnia
21:30
Audycja dla Małżonków i Rodziców: Kryzys w małżeństwie a rozwód cz. 2
ks. Paweł Dubowik, Krajowy Duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, Andrzej Szczepaniak współzałożyciel i lider Wspólnoty, Marzena Nowak oraz Karolina Kubak
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Bławatek »

Marysiu nie da się by inne osoby żyły pod nasze dyktando. Bo zawsze będzie bunt - każdy jest inny, choćby ze względu na charakter czy osobowość. I dopóki dziecko nie idzie złą drogą to czasami trzeba dać wolność tak by dziecko samo się nauczyło na własnych błędach co warto a co nie, robić i jak czynić.

Tym bardziej teraz gdy między Tobą a mężem się nie układa. Twój syn jako chłopiec potrzebuje mężczyzny i dlatego go ciągnie do ojca. Nawet jeśli ten ojciec nie jest wzorem do naśladowania. Taka jest biologia i prawa natury. Jest świetna książka "Dzikie serce. Pragnienia męskiej duszy" - może warto przeczytać? Ja przeczytałam jednym tchem. Wiadomo, że lepiej gdyby syn miał dobry wzorzec męski w ojcu, ale i tak ojciec zostanie ojcem.

I za Nirwanną powtórzę - warto nauczyć się komunikacji a tym bardziej słuchania. Ja mówię głośno bo "od zawsze" mój ojciec miał problem ze słuchem, a później babcia, którą się opiekowałam też miała przytępiony słuch, więc ja już się na codzien głośniej wysławiam. A mój syn tego nie lubi - dla niego to krzyk. Choć też mi się zdarza podnosić głos czy krzyczeć gdy wcześniejsze prośby i rozmowy syn ignorował - tak ja wczoraj - całe popołudnie pytałam czy ma zadanie do zrobienia "nie, nie ma", a o 22 gdy ja zajęta porządkowaniem kuchni nagle rozpacz bo jednak ma i to trudne i sam nie zrobi, no to się niestety wściekłam, bo jeszcze miałam dużo w planach do zrobienia a tu nauka. Na prośbę syna gdy z nim się uczę to mówię ciszej bo wiem że mu przeszkadzają wysokie dźwięki, a przecież mogłabym działać po swojemu - niech on się dostosuje.

Jeśli nie chcesz stracić syna to musisz mieć uważność na jego potrzeby.
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Ruta »

Marysiu,
Długo oduczałam się i nadal się oduczam "projektowania".

Chodzi o moje własne przekonania, dotyczące powodów działań innych osób, tego co moim zdaniem inne osoby myślą lub czują. Takie przekonania są określane projekcjami.

Podam przykłady z mojego życia:
- młodszy syn miał zły humor, gdy wrócił od taty i był dla mnie nieuprzejmy (fakt) bo tata go na mnie zbuntował (moje przekonanie),
- moja sąsiadka okazuje mi niechęć (fakt), bo ma mi za złe, że mąż zrzucał jej z naszego balkonu niedopałki (moje przekonanie),
- syn nie odbiera telefonu (fakt), bo mnie lekceważy (moje przekonanie).

Po słowie "bo" można wpisac zupełnie inne rzeczy. I też będą pozornie "pasować". Dopiszę je do pierwszego przykładu, z moim niezadowolonym synem, który był dla mnie nieuprzejmy bo...
... szybko zleciał czas z tatą, trudno było im się rozstać i nie umiał sobie z tym poradzić.
... poczuł się niezadowolony, że bez pytania i bez jego obecnosci posprzątałam jego pokój.
...gdy okazywał radość po powrocie od taty, miał wrażenie, że sprawia mi tym ból.
...wstydził mi się powiedzieć o tym, co zdarzyło się podczas spotkania z tatą i był na mnie zły, że się tego nie domyślam.

Prawda jest taka, że każde dokończenie może być prawdziwe. Albo żadne.

W twoim pisaniu znajduję sporo projekcji. Warto się im przyjrzeć.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Co mam zrobić,mąż nastawia dzieci żeby nie pojechały ze mną na Świata Bożego Narodzenia do dziadków i mojej rodziny i że nie mają prawa pojechać na chrzciny w drugi dzień świąt do mojej siostry. Cały czas nastawia syna a teraz córkę na całą moją rodzinę,na dziadków i na moją teściową czyli jego matkę.Wszyscy mi pomagają,wspierają we wszystkim a on ich tak nastawia. Nie wiem jak mam tłumaczyć dzieciom ,że mają szanować dziadków i babcię czyli moją teściową.
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: s zona »

Marysiu,
a jesli pozwolilabys dzieciom wybrac,gdzie chca spedzac swieta ...

Nawet, jesli boli .. mysle ,ze warto uszanowac ich zdanie .. bez przymusu ,ze musza jechac do Twojej rodziny ..

Przerabialam to na wlasnej skorze.. i nie chodzilo o wyjazd do mojej lub meza rodziny ale o wyjazdy na swieta ...
Po pewnym okresie buntu przechodzi, gdy dzieci widza ,ze licze sie z ich zdaniem . mowie ,ze jest mi przykro, jednak kocham je i akceptuje ich wybor ..
Mysle ,ze Warto to przemodlic, dzis szczegolny dzien o 12 jedyna taka Godzna w roku
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Masz rację,ale w Drugi dzień świąt córka ma być chrzestną u siostry i przez męża już nie chce.On nimi manipuluje ,a oni mówią że ja to robię.Sama zgodziła się być chrzestną,a teraz mówi że to odpowiedzialność jest. Chcę dobrze dla nich ,a oni tylko słuchają się męża i jego kochanki.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić ,żeby zrozumieli to ,jaki ich ojciec jest.
Firekeeper
Posty: 802
Rejestracja: 24 maja 2021, 19:46
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Firekeeper »

Marysia 3 pisze: 08 gru 2022, 9:20
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić ,żeby zrozumieli to ,jaki ich ojciec jest.
Jaki jest ich ojciec? Jak chcesz, żeby go widziały dzieci?
ODPOWIEDZ