Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Tacy mężowie nigdy nie zmienią się.Zyja świecie zakłamanym,mój mąż on przyzwyczaił się po prostu, że w domu w tygodniu żoną ,a na weekendy kochanki.wsxyscy mi mówią, że mówili mi to już dawno.Ale jak człowiek zakochany był wierzyłam jemu.Wczoraj tak naprawdę otworzyła szeroko oczy,jak dostałam papiery że sądu.Ze kłamie wszystkim w oczy ,i nie przejmuje się tym.Nie chce już jego znać!!! Codziennie coś nowego dowiaduję się Jakim on jest człowiekiem,kłamie mnie i swoje kochanki. Modlę się cały czas,żebym to wszystko wytrzymała .Nie ma sensu ,moje małżeństwo.
wertor1
Posty: 102
Rejestracja: 24 lut 2017, 6:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: wertor1 »

Marysiu mi dużo pomagają kazania ks Pawlukiewicza odnajduje w nich odpowiedzi na każde pytania .Wiem już po siedmiu latach że Bóg się o mnie zatroszczył że wszystko co mnie spotkało było po to by się jeszcze bardziej zbliżyć do Boga.Modl się dla siebie nie koniecznie dla siebie .Ja dopiero teraz rozumiem że mąż nie może być centrum mojego życia nie.chce już się skupiać na tym co on robi co myśli gdzie chodzi czy dobrze się czuje .Nie chce spełniać jego oczekiwań nie muszę mu się podobać ani uważać by go nie obrazić.wazna jesteś ty i na pierwszym miejscu Bóg.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dziękuję za radę i za słowa .Masz rację i tak zrobię.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Czasami zastanawiam o co chodzi w zyciu.Dzieci są mądre utalentowane,wysportowane a popierają za pieniądze od ojca co on wyprawia.Zawsze im mało wszystkiego , potajemnie spotykają się codziennie z nim , buntują się .Nie rozumiem nie raz ich ,czemu oni tacy są dla mnie.Chce dobrze dla nich ,a oni tak robią.Nie chce znać już ich ojca ,niech sobie żyje jak chce i z kim,może trafi na kolejną lepszą.To jego życie,ale kiedyś stanie przed Bogiem wszyscy mi mówią.
Betif
Posty: 65
Rejestracja: 01 maja 2022, 11:05
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Betif »

Marysiu, wiem co czujesz, ja mam syna -już dorosły, mieszka ze mną(a mąż z kochanką) ,syn też jest zmanipulowany przez ojca głównie kasą, syn nie wspiera mnie w ogóle-staram się z Nim w ogóle od jakiegoś czasu nie rozmawiać na temat męża, to jest spokojnie ale jak mówiłam o tym,że ojciec powinien mimo wszystko( nie mamy rozwodu) zabezpieczać finansowo rodzinę -nas -bo nasza stopa życiowa powinna być taka sama jak małżonka ,to jeszcze na mnie "nafukał" ,że to są pieniądze ojca i może z nimi robić co chce,i to ,że nas z pieniędzmi latami oszukiwał ,to syn też go wytłumaczył. Czemu tak jest ,że my -osoby zdradzone, oszukane dostajemy po głowie ciągle a zdradzacz żyje sobie jakby nic się nie stało, bawi się. Wiem, każdy z nas będzie z życia rozliczony ostatecznie.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Mam taką sytuację ,tylko j a mam 3dzieci. Mój młodszy syn, daje się manipulować.Wiem,on to wkońcu zrozumie .Ma pani rację we wszystkim,mężowie co zdradzają myślą że wszystko im wolno.
Niesakramentalny3
Posty: 237
Rejestracja: 18 mar 2022, 23:38
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niesakramentalny3 »

Marysia 3 pisze: 05 paź 2022, 11:07 (...) mężowie co zdradzają myślą że wszystko im wolno.
A żony... co zdradzają, to co myślą? ;)

Przypomina mi się inny wątek innej forumowiczki.
Odbieram Cię, jako mocno okopaną na swojej pozycji.

Co dobrego dla siebie zrobiłaś w ostatnio?
Wymień trzy rzeczy :)
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Jak narazie nie mam czasu dla siebie,dzieci dla mnie są najważniejsze i wszystko zrobię dla ich dobra .Dlatego wolę się modlić o lepsze jutro .
Niesakramentalny3
Posty: 237
Rejestracja: 18 mar 2022, 23:38
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niesakramentalny3 »

Marysia 3 pisze: 05 paź 2022, 23:19 Jak narazie nie mam czasu dla siebie,dzieci dla mnie są najważniejsze i wszystko zrobię dla ich dobra .Dlatego wolę się modlić o lepsze jutro .
Jeżeli mówisz, że zrobisz wszystko dla dzieci, to to po prostu zrób.
A dzieci potrzebują szczęśliwej, zadbanej mamy.

Wiesz... jak z często powtarzanymi tu maskami tlenowymi - w samolocie, NAJPIERW maska tlenowa dla Ciebie, później dla dzieci.
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Bławatek »

Marysia 3 pisze: 05 paź 2022, 23:19 Jak narazie nie mam czasu dla siebie,dzieci dla mnie są najważniejsze i wszystko zrobię dla ich dobra .Dlatego wolę się modlić o lepsze jutro .
Marysiu masz już duże i zapewne samodzielne dzieci, które zapewne zostaną bez problemu same w domu, a Ty w tym czasie możesz urządzić sobie po swojemu czas dla siebie - to co lubisz - np. spacer, rower, pójście na fajny film do kina, albo jakiś koncert, albo relaks w wannie. Takie zadbanie o siebie i swoje potrzeby. Może masz jakieś rzeczy, które kiedyś uwielbiałas a przez obowiązki małżeńsko-rodzicielskie leżą gdzieś zapomniane - np. robótki ręczne, górskie wycieczki - może warto wrócić do takich rzeczy. A może warto odkurzyć jakieś stare znajomości lub wyjść do ludzi i zawrzeć nowe znajomości. Mój mąż nie za bardzo dawał mi w małżeństwie swobodę - ja kiedyś zaangażowana w wiele grup parafialnych po ślubie zrezygnowałam ze wszystkiego i jak się w końcu okazało też z siebie, ponieważ cały swój czas oddałam mężowi i rodzinie, natomiast mój mąż korzystał z życia na całego - nieustanna praca w nadgodzinach bez dodatkowych finansów (chyba, że były a on mnie oszukiwał), wolny czas spędzany przy jego ukochanych autach, albo odwiedziny u rodziców (bo im nudno) - a ja odwlekalam wszystko czyli swój rozwój (dodatkowe studia, szkolenia, bo przecież nie mam czasu i wsparcia w mężu, no i pieniędzy), wypady w góry (bo mąż nie lubi, a sama nie pojadę, bo nie miałam co z dzieckiem zrobić gdy mąż był w pracy lub garażu), spotkania z przyjaciółmi (bo przecież żona w domu ma siedzieć a nie plotkować ze znajomymi), a także Kościół - bo oprócz niedzielnej Mszy mogłam zapomnieć by wyrwać się z domu na różaniec czy drogę krzyżową (bo nawet gdy udało mi się pójść to po powrocie jak widziałam minę męża i bałagan w domu to mi się odechciewalo). Koniec z takim życiem - ja też jestem ważna, moje potrzeby i marzenia są ważne i trzeba je realizować. I Ty też jesteś ważna. Super, że dbasz o dzieci, ale one za jakiś czas wyfruną z domu i nagle wokół Ciebie zrobi się pustka, może bardziej bolesna niż teraźniejsza po odejściu męża, więc warto już teraz myśleć o sobie i znaleźć swoją drogę.

Bo na razie zazdrościsz mężowi życia i jego swobody, ale ty też możesz wyjść z klatki w której jesteś (niekoniecznie iść na całego w ślady męża 😉).

Super, że modlisz się o lepsze jutro, ale Bóg nie wykona za nas fizycznej roboty - to już nasza działka. On nas może wspierać i dawać drogowskazy, ale jednak to my mamy wybierać i działać.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Masz rację we wszystkim.Twoja historia życia, jest podobna do mojej. Czytając to ,to jakbym czytała o sobie.Musze wkońcu zadbać o siebie i swoje lepsze samopoczucie.Dzieci już prawie są dorosłe ,mają swoich znajomych.Czas na zmiany ale na lepsze.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Czemu to wszystko jest takie trudne .Chce zapomnieć o mężu,ale jest to takie trudne.Wczoraj przyszedł porozmawiać,nie chciałam ale prosił mnie o to.Chce niby zakończyć romans ,nie chce rozwodu i chciałby wrócić.Powiedzialam mu ,że jest już za późno.Za dużo tego wszystkiego ,tych kobiet i kłamstw z jego strony.Nie wiem kiedy mówi prawdę,nie potrafiła bym mu zaufać i cały czas myślałam bym , że mnie zdradza.Poprostu nie wierzę mu już przez to, że cały czas mnie okłamywał.Dzieci mówią,żeby zostawił nas w spokoju,nie ma wstydu on.Bo co?Kryzys wieku średniego,wyszumiał się a teraz chce wrócić.Nie ma wstydu. Co teraz żałuje,dopiero niby zrozumiał że skrzywdził mnie i dzieci. Trochę za późno. Proszę jak myślicie ,czy mam rację.
Awatar użytkownika
Niepozorny
Posty: 1543
Rejestracja: 24 maja 2019, 23:50
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niepozorny »

Marysia 3 pisze: 05 paź 2022, 7:21 Dzieci są mądre utalentowane,wysportowane a popierają za pieniądze od ojca co on wyprawia.Zawsze im mało wszystkiego , potajemnie spotykają się codziennie z nim , buntują się .Nie rozumiem nie raz ich ,czemu oni tacy są dla mnie.Chce dobrze dla nich ,a oni tak robią.
Marysia 3 pisze: 05 paź 2022, 11:07 Mój młodszy syn, daje się manipulować.
Marysia 3 pisze: 10 paź 2022, 20:36 Dzieci mówią,żeby zostawił nas w spokoju
Czy twoje dzieci w ciągu 5 dni przestały popierać ojca i dawać się manipulować, czy może twoja ocena ich postępowania była błędna?
Z braku rodzi się lepsze!
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Starsze dzieci nie chcą z nim rozmawiać, wstydzą się co on zrobił nam i że mieszka niedaleko nas razem z kochanką i jej dziećmi.Najmlodszy ma kontakt z nim cały czas ,wiem że to ich ojciec .Zastanawiam się cały czas,po co przyszedł tak naprawdę.Czego tak naprawdę on chce ode mnie.Niby twierdzi że źle postąpił, ale mieszka dalej u kochanki. ,
Wszyscy mówią mi że on tak naprawdę nie zmieni się.Mam mętlik w głowie,nie wiem co o tym myśleć.
Chcę zapomnieć o nim,tak bardzo dużo przez niego przeszłam złego .Ma już 3 kochanke w ciągu 6lat. I niby żałuję tego on.Nie potrafię w to uwierzyc ,że tak nagle żałuję on tego.
Proszę co o tym myślicie.Czy mam rację.
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Ruta »

Ja wierzę, że każde małżenstwo da się odbudować. I dla żadnego nie jest "za późno". Ale też nie ma potrzeby wpadać w naiwność zamiast w odbudowę... ale też nie ma co wpadać w lęk i nadmierny rygoryzm.

Warto spojrzeć w swoje uczucia, potrzeby i szczerze je komunikować... Nie warto za to patrzeć w to co inni: sąsiedzi, i tak zwani "wszyscy", ludzie na forum też. To twoje życie.

Raczej też nikt ci nie powie, czy twoja decyzja jest dobra, nie jest dobra, jest uzasadniona, nie jest... Nikt nie wie tego, co ty i nikt nie odpowiada za twoje decyzje i nikt poza tobą i twoimi bliskimi nie będzie nosił na sobie ich konsekwencji.

Gdyby mój mąż przyszedł do mnie mówiąc, że chce wrócić... ja bym się ucieszyła. Dla mnie od tego momentu nie ma przeszłości. Wybaczam. Pamiętam, ale nie wracam. Życie w którym żylibyśmy przeszłością, wypominaniem byłoby piekłem....mało atrakcyjne.

A że przyjąć marnotrawnego męża to ryzyko? No ryzyko... każdy dzień jest ryzykiem. Umiem już chronić siebie lepiej, więc jakby się okazało, że wpadamy w destrukcję zamiast prowadzić odbudowę już umiałabym lepiej niż kiedyś sobie poradzić. Umiem też bardziej sięgać po pomoc. I zmieniać decyzje jeśli są błędne. No i nie boję się ewentualnych strat. Każdego dnia coś tracimy. Nie boję się strat, za to kocham męża. I lubiłam nasze wspólne życie, tęsknię za nim. Przyjęłabym męża z radością. Ale to ja bym tak postąpiła. Nie ty...
ODPOWIEDZ