Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dziękuję bardzo za informację.Od wczoraj zaczynam żyć od nowa, zaczynam dbać o siebie i o dzieci. Ich dobro jest najważniejsze.Juz przestałam o mężu myśleć,w Boga ręce wszystko oddaje .
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Mój mąż już drugi miesiąc nie płaci mi środków na życie pomimo wyroku sądowego,twierdzi że daje dzieciom kieszonkowe .Przez niego teraz mam problemy finansowe .Nie da się z nim porozmawiać,bo ma inną kobietę która mu doradza.Co mam robić,jakim on jest człowiekiem po 20 latach.
Sarah
Posty: 372
Rejestracja: 01 maja 2020, 13:46
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Sarah »

Kieszonkowe nie ma tu nic do rzeczy, tak samo ewentualne lody, bilety do kina itd. Rozumiem, że masz wyrok z klauzulą wykonalności? Napisz do niego smsa lub meila, że prosisz o wpłatę zaległych alimentów do dnia... (np. dwa tygodnie), bo w przeciwnym wypadku udasz się do komornika. I co najważniejsze - zrób to w przypadku braku odzewu. Samo użalanie się i ciągłe retoryczne pytanie "jakim on jest człowiekiem po 20 latach" (pomijając to, że jak piszesz, zdradza Cię już od wielu lat) nic nie da i nie sprawi, że mąż zacznie się z tobą liczyć.
"Zamiast ciągle na coś czekać, zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje". Ks. Jan Kaczkowski
Awatar użytkownika
Niepozorny
Posty: 1541
Rejestracja: 24 maja 2019, 23:50
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niepozorny »

Marysia 3 pisze: 27 sie 2022, 8:45 Mój mąż już drugi miesiąc nie płaci mi środków na życie pomimo wyroku sądowego,twierdzi że daje dzieciom kieszonkowe .Przez niego teraz mam problemy finansowe .Nie da się z nim porozmawiać,bo ma inną kobietę która mu doradza.
Zakładam, że skoro jest wyrok sądowy w sprawie alimentów a mąż nie przelewa pieniędzy na twoje konto, to na początek możesz wysłać mężowi wezwanie do zapłaty (wzory można znaleźć w internecie). Jeśli to nie pomoże, to skierować wniosek o egzekucję alimentów do komornika.
...jakim on jest człowiekiem po 20 latach.
Ja odbyłem kiedyś z teściem rozmowę o mojej żonie, czyli jego córce, gdy podejrzewałem ją o zdradę. On wątpił w moje podejrzenia. Powiedział, że gdy wychodziła za mąż to była... (wymienił kilka pozytywnych cech) i jeśli teraz jest inaczej, to taka się stała (w domyśle żyjąc ze mną). Pomyślałem wtedy o nim jak o Piłacie, który umywa ręce. Uważałem, że chyba nie wiedział do końca jaka jego córka była. Później do mnie dotarło, że może coś w tym jest. Zadałem sobie pytanie - jeśli uważałem, że nie była takim aniołem jak z opisu teścia, to dlaczego wziąłem ją za żonę?
Nie wiem kiedy twój mąż stał się takim człowiekiem, ale na pewno nie stało się to dopiero po 20 latach waszego małżeństwa. W końcu kochanki ma już od 6 lat. Może był taki w dniu ślubu, ale tego nie widziałaś?
Z braku rodzi się lepsze!
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Być może masz rację.Poprostu tego nie widziałam albo nie chciałam w to wierzyć.Dom ,praca i dzieci.Teraz jak dzieci są już prawie dorosłe, wkońcu przejrzałam na oczy .Cały czas mnie okłamywał,i dalej to robi.Wszystko robiłam, żeby było dobrze dla małżeństwa i dla rodziny.Ale niestety nie docenił tego. Dziekuje za szczerość i za sławo.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Moje życie nie ma sensu,nie wiem co mam zrobić z nim.Nie mam tu przyjaciół,dzieci mają swoich przyjaciół.Jestem z dala od rodziny.Przez mojego męża nie wiem co dalej, wszystko mi się zawaliło.On się zabawia z inną,i jest szczęśliwy.A ja?Sama .
Sefie
Posty: 630
Rejestracja: 23 paź 2021, 23:01
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Sefie »

Marysia 3 pisze: 29 sie 2022, 18:53 Moje życie nie ma sensu,nie wiem co mam zrobić z nim.Nie mam tu przyjaciół,dzieci mają swoich przyjaciół.Jestem z dala od rodziny.Przez mojego męża nie wiem co dalej, wszystko mi się zawaliło.On się zabawia z inną,i jest szczęśliwy.A ja?Sama .
I ja przez to przechodziłem. Mi pomogło wyjście i otwarcie się na ludzi. Starzy wujkowie, ciotki, kuzyni, można zadzwonić i porozmawiać.

Mnie akurat bardzo chętnie rodzina wspierała, okazywała współczucie i nadal to robi. Fakt, że też przy okazji namawiali do rozwodu ale to inny temat ;)

Są też znajomi starzy, bieżący, można odbyć video rozmowę czy popisać. Choć mi akurat pomagał ludzki głos w słuchawce albo ktoś obok.

jeśli dzieci mają przyjaciół zawsze można zaaranżować spotkanie mam dla zwykłego pogadania.

Możliwości wyjścia do ludzi jest dużo.
Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie.
Jan Paweł II
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Wiem,masz rację.Rodzina mnie też wspiera .Najgorsze jest to,że 20lat temu przysięgałam z moim mężem przed Bogiem ,a teraz on ma to gdzieś.Nie patrzy się na dzieci,co czują.Ale tak bywa.Poprostu chyba tak miało być,nie dorósł mąż do roli męża i ojca .Wszyscy mówią, że jestem młoda i wszystko w rękach Boga.Napewno ułoży mi się w życiu.Co ma być,to będzie.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Mam już dosyć ,wiecznie muszę martwić się .Mam 3 dzieci nastolatków, mąż nastawia ich przeciwko mnie ,pozwala im na wszystko.Na co ja się nie zgadzam. Ma inną kobietę ,a nie daje nam spokoju .Nie chce płacić środków na życie ,niczym się nie przejmuje ,a daje dzieciom kieszonkowe na ich zachcianki.Mieszka z inną a udaje przed sądem i przede mna,że nie ma nikogo.Jest tzw Narcyzem .Dzieci poznali ją i nawet w mieszkaniu byli u tej kobiety,ale mąż im zakazał mówić mi.Co mam robić,chce rozwodu a on utrudnia wszystko.Co mam robić???
Awatar użytkownika
Niepozorny
Posty: 1541
Rejestracja: 24 maja 2019, 23:50
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niepozorny »

Marysia 3 pisze: 14 wrz 2022, 7:14 Nie chce płacić środków na życie ,niczym się nie przejmuje ,a daje dzieciom kieszonkowe na ich zachcianki.
Moje dziecko nie chce chodzić do szkoły, ale codziennnie to robi (od poniedziałku do piątku).
Czy twój mąż nie chce płacić i tego nie robi?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to co zrobiłaś w sprawie alimentów przez ostatnie 2 tygodnie?
Niepozorny pisze: 27 sie 2022, 11:29 Zakładam, że skoro jest wyrok sądowy w sprawie alimentów a mąż nie przelewa pieniędzy na twoje konto, to na początek możesz wysłać mężowi wezwanie do zapłaty (wzory można znaleźć w internecie). Jeśli to nie pomoże, to skierować wniosek o egzekucję alimentów do komornika.
Z braku rodzi się lepsze!
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Bławatek »

Marysiu pochyl się nad słowami Niepozornego.

My (czekające żony) często na wiele się godzimy dla dobra małżeństwa, związku, relacji, a nasi mężowie często tego nie doceniają.

Mój mąż ma dziecko z kowalską. Od niej (od nich) też uciekł. Jak 2 lata temu mówiłam mężowi, że te kilkaset złotych które przelewa na syna są za małą kwotą aby nasz syn miał to co potrzebuje (ubrania, jedzenie, lekarstwa, dentystę płatnego, wycieczki szkolne) to usłyszałam, że ja też pracuję i przecież mamy 500+ jeszcze - tak, ale obiady i zdjęcia dodatkowe synowi potrzebne do rozwoju a nie jakieś widzimisie pochłaniają więcej niż 500 zł. Mój mąż nigdy synowi nawet 5 zł nie dał na zakup lodów, bo przecież przelewa na utrzymanie dziecka. A teraz gdy kowalska upomina się o pieniądze dla ich dziecka to mój mąż przelewa mi trochę więcej, daje na dentystę, a nawet ostatnio dał małe kieszonkowe na słodycze. Z jednej strony się cieszę że patrzy na dobro pierworodnego, a z drugiej to widzę jak te jego chwile zapomnienia mocno nam teraz komplikują życie.

Kowalskie raczej nie są tak dobre i łagodne jak my.

Zadbaj o siebie i dzieci. Najgorzej jest zrobić pierwszy krok.

Ostatnio czytam super książkę - dla Ciebie by chyba też była odpowiednia: "Sztuka mówienia nie" (Jak chronić swoje życie przed manipulacją) autorów: Henry Cloud, John Townsend. Tam też jest przykład jak warto stawiać granice by inni nas nie wykorzystywali, nie krzywdzili a ponosili odpowiedzialność za swoje czyny - bo często jest tak, że za bardzo innych chronimy, zapominając o swoim dobru.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Jestem w podobnej sytuacji co ty.Dalam komornika mężowi,nie siedze już i nie czekam co będzie.Wkurza mnie tylko ,że mój syn nastolatek słucha się męża,co on powie to robi.Dziekuje za porady, bardzo mi dużo dają .Ja myślałam że tylko ja mam takie problemy ,i że jestem sama i nikt mi nie chce pomóc chociażby radą.Myliłam się , dziękuję za wsparcie duchowe.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Znowu to samo,nie wiem co robić .Cały czas potajemnie mąż spotyka się ze synem ,nastawia jego a on buntuje się.Zaoaxuje jemu mówić o tym .Ale córka moja o wszystkim mi mówi. Mój mąż ma inną następną kobietę z dziećmi,utrudnia rozwód, a cały czas wtrąca się w moje i dzieci życie. Co zrobić z tym mam ,dzieci są nastolatkami.

.
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Bławatek »

Marysia 3 pisze: 22 wrz 2022, 18:29 Znowu to samo,nie wiem co robić .Cały czas potajemnie mąż spotyka się ze synem ,nastawia jego a on buntuje się.Zaoaxuje jemu mówić o tym .Ale córka moja o wszystkim mi mówi. Mój mąż ma inną następną kobietę z dziećmi,utrudnia rozwód, a cały czas wtrąca się w moje i dzieci życie. Co zrobić z tym mam ,dzieci są nastolatkami.

.
Nie mam doświadczenia z nastolatkami, ale obserwuję rodzinę gdzie są nastoletnie dzieci i rodzice nie mieszkają razem - często takie dzieci są bardziej dojrzalsze i szybciej dorastają - bo czasami rodzice zachowują się jak dzieci, niestety. Ale często też są w rozkroku bo kochają i mamę i tatę. I często nie potrafią wybrać. Najgorzej jest gdy rodzice prowadzą z sobą wojnę i wciągają w to dzieci.

A czy dzieci są świadome tego co wyczynia twój mąż - że woli kowalskie niż ich mamę oraz ich, swoje dzieci? Może warto porozmawiać na spokojnie z dziećmi, a szczególnie z synem, którego mąż bardziej nastawia przeciwko tobie. Tak to już jest, że gdy dzieci są starsze to potrzebują ojca, a chłopcy tym bardziej i dlatego też pewnie syna ciągnie do ojca. Ale niestety na tą chwilę syn dostaje zły wzór, który może powielać w przyszłości.

Może rozmowa z psychologiem na ten temat pomoże ci dobrze działać.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Masz rację,rozmowa z psychologiem może pomoże.Dzieciom nie podoba się co ich ojciec robi .Ale mówią, że to ich ojciec,i nie mogę bronić im kontaktu.Jestem bez wyjścia,chce dobrze dla nich , kiedyś zrozumieją to .Dziękuję za rady,są dla mnie cenne.
ODPOWIEDZ