Niesakramentalny2

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Wiedźmin

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Wiedźmin »

Cześć :)

Tak tylko daję znać, że żyję... 17 listopada 2018 rozwiązaniu ulegnie moja sprawa rozwodowa (po roku od pierwszej sprawy rozwodowej... po zawieszeniu... sąd umarza z automatu w przypadku, kiedy żadna ze stron nie wznowiła..)

U nas żadna ze stron póki co nie wznowiła... 6 października mieliśmy 11 rocznicę ślubu... żona mnie zaskoczyła, bo to ona o niej pamiętała !!! :) ;) ...

Nie jest idealnie, ale jest zdecydowanie lepiej niż 2 lata temu... 1.5 roku temu... w szczycie kryzysu... czy rok temu, kiedy żona odebrała pozew rozwodowy.

Jest nieźle... naprawdę nieźle - dziękuję Wam raz jeszcze, Bogu i sobie, że nie skoczyłem pod metro... kiedy takie myśli się pojawiały.

Życie jest piękne, a lekcje które życie nam daje są dokładnie tymi, których potrzebujemy... więc nie uciekajmy od nich w płacz i rozpacz (co ja chętnie czyniłem w kwietniu i maju 2017) ... tylko wyjdźmy im na przeciw - z wysoko podniesioną głową.

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie,
Aleksander
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Nirwanna »

Aleksander pisze: 26 paź 2018, 0:44 dziękuję Wam raz jeszcze, Bogu i sobie
:-D

Pozdrowienia! i niech Cię Bóg prowadzi :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Jonasz

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Jonasz »

Nirwanna pisze: 26 paź 2018, 7:51
Aleksander pisze: 26 paź 2018, 0:44 dziękuję Wam raz jeszcze, Bogu i sobie
:-D

Pozdrowienia! i niech Cię Bóg prowadzi :-)
No Aleksandrze nie masz pojęcia jak się cieszę.
Zaraz, zaraz kto Bog :shock: ?
I proszę nigdy więcej nie skacz pod metro
Jest lepsza droga skoczyć do BOGA lol:
SAMOA
Posty: 157
Rejestracja: 20 lut 2017, 9:43
Płeć: Kobieta

Re: Niesakramentalny2

Post autor: SAMOA »

Aleksandrze piekne to co nam piszesz.... gratulacje i niech Bóg Wam błogosławi
Camilaa
Posty: 290
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:54
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Camilaa »

Cudnie Aleksander, 😊

I widze że całkiem pozytywnie się zapatrujesz…. I bez lęku patrzysz na przyszłość… to naprawdę niesamowite. Czy to twoje podejście i twoja otwartośc na to co ma być tak spowodowała czy tak oboje się zaangażowaliście….? Bo z tego co się czyta na forum powroty zazwyczaj nie są takie łatwe…. Nie zrozum mnie źle , nie chcę Ci nic zarzucić, po prostu mnie to zastanawia że jednak można tak ufnie się ponownie odnaleźć i jest to całkiem budujące że nie wszystkie związki po zdradzie są skazane na żal , niepokój, wypominanie i niepogodzenie i niewybaczenie,…
jacek-sychar

Re: Niesakramentalny2

Post autor: jacek-sychar »

Tak, po ludzku bardzo ładnie.

Patrząc jednak zgodnie z charyzmatem naszego forum, to ja jednak mam pewne wątpliwości, czy należy się cieszyć.
Wybacz Aleksandrze, ale to są moje odczucia. I nie będę ich dalej rozwijał, choć dużo chciałbym napisać.
burza
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2018, 22:23
Płeć: Kobieta

Re: Niesakramentalny2

Post autor: burza »

Aleksandrze, życzę powodzenia po tych małżeńskich zawirowaniach. Po ludzku niemożliwe dla Boga staje się możliwe, mimo, że nie jesteś katolikiem.
twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesakramentalny2

Post autor: twardy »

jacek-sychar pisze: 26 paź 2018, 16:09 Tak, po ludzku bardzo ładnie.

Patrząc jednak zgodnie z charyzmatem naszego forum, to ja jednak mam pewne wątpliwości, czy należy się cieszyć.
Wybacz Aleksandrze, ale to są moje odczucia. I nie będę ich dalej rozwijał, choć dużo chciałbym napisać.
Ja również.
Awatar użytkownika
Pijawka
Posty: 272
Rejestracja: 12 wrz 2018, 15:01
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Pijawka »

burza pisze: 26 paź 2018, 18:24 Aleksandrze, życzę powodzenia po tych małżeńskich zawirowaniach. Po ludzku niemożliwe dla Boga staje się możliwe, mimo, że nie jesteś katolikiem.
Nie będzie to zbyt osobiste pytanie, ale jeśli nie katolik...to kim jest Aleksander?
Wiedźmin

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Wiedźmin »

Zdanie Pijawko sformułowałaś tak, jakbyś pytała się innych - nie mnie... jednak przybliżę.

Byłem ochrzczony, (oczywiście jak większość z nas, bez świadomości), przyjąłem komunię, nawet do katolickiego liceum chodziłem... (aktu apostazji nie dokonywałem) a potem wydarzyło się sporo różnych historii... więc jak pytasz "kim jest Aleksander" ... to teraz najlepiej się czuję z łatką "heretyk" - skoro już przyzwyczailiśmy się do etykietowania ludzi, to tak - ta etykieta jak już musi być, to pasuje mi chyba najbardziej.
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Pantop »

twardy pisze:
jacek-sychar pisze: Tak, po ludzku bardzo ładnie.

Patrząc jednak zgodnie z charyzmatem naszego forum, to ja jednak mam pewne wątpliwości, czy należy się cieszyć.
Wybacz Aleksandrze, ale to są moje odczucia. I nie będę ich dalej rozwijał, choć dużo chciałbym napisać.


Ja również.

Zazdrośnicy :P
Niezapominajka
Posty: 393
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:07
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Niezapominajka »

Cieszę się Aleksandrze.
No ja bym była ostrożna z tym wartościowaniem. Owszem, sakrament daje moc, siłę i zdecydowanie jest łatwiej pracować z łaską. Ale ja widzę w tym samego Boga co się dzieje w ich małżeństwie. To jest właśnie to, tak on się objawia i nie jest to gorsze, nie jest mniej wartościowe tylko dlatego, że bez sakramentu. Przecież nie jest to szatanskie.
jacek-sychar

Re: Niesakramentalny2

Post autor: jacek-sychar »

Niezapominajka pisze: 06 lis 2018, 20:03 Przecież nie jest to szatanskie.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Ania10

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Ania10 »

jacek-sychar pisze: 06 lis 2018, 20:10
Niezapominajka pisze: 06 lis 2018, 20:03 Przecież nie jest to szatanskie.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Bo chociażby papiez pisal ze lepszy slub cywilny anizeli zaden slub.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Niesakramentalny2

Post autor: Nirwanna »

Ania10 pisze: 07 lis 2018, 17:36
jacek-sychar pisze: 06 lis 2018, 20:10
Niezapominajka pisze: 06 lis 2018, 20:03 Przecież nie jest to szatanskie.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Bo chociażby papiez pisal ze lepszy slub cywilny anizeli zaden slub.
Zdanie to jest prawdziwe, gdy rozpatrujemy je w kontekście całości nauczania Kościoła Katolickiego o związkach między mężczyzną a kobietą, oraz o naszym dążeniu do Boga, do zbawienia i świętości – że każdy z nas jest w tym procesie i codziennie mamy się nawracać, nawrócenie rzadko kiedy dzieje się na „pstryk”.
Patrząc pod tym kątem – odnośnie osób bez przeszkód do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, jak u Aleksandra - lepszy jest związek cywilny niż konkubinat, a ten z kolei lepszy niż co miesiąc zmieniany kolejny wolny związek.
Jednak patrząc na nasze powołanie, na naszą drogę do Boga – związek cywilny to pewien etap, którego nie traktujemy jako etap ostateczny. Uważamy, że większym dobrem byłby kolejny etap, czyli zawarcie w pełnej wolności i pełnym przekonaniu związku sakramentalnego.
Ufamy, że autora wątku i jego żonę pociągnie kiedyś to większe Dobro i największa z możliwych Miłość, w tym kierunku wspieramy i zachęcamy, bez siłowych nacisków, bo wolność dzieci Bożych i podejmowanie decyzji w wolności są dla nas bardzo istotne.
Nie chcemy natomiast na forum kolejnych debat i dyskusji o związkach niesakramentalnych, ponieważ to forum temu nie służy. Apelujemy więc o nie kontynuowanie tego kierunku wątku, zwłaszcza że wiele z tych treści już wybrzmiało kilka stron temu, i w opinii moderacji nie wymagają powtórzenia.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
ODPOWIEDZ