Jak walczyć z brakiem miłości?

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Lawendowa
Posty: 7692
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Lawendowa »

Paproch pisze: 01 mar 2018, 12:43
Lavenda pisze: 01 mar 2018, 11:48 O też dylemat, czy trzymać się oddalenia pozwu,
Czy przedstawić w sądzie dowody na kowalska i wystąpić z winy męża.
No wlaśnie, też mam takie rozterki. Ale pomyślałam, że - jeśli mediacje nie powiodą się - to w ostateczności złożę wniosek o separację z jego winy.
Jedno drugiemu nie przeszkadza, powiedziałabym nawet, że może pomóc. Warto zadbać, by w sądzie prawda ujrzała swiatło dzienne. Przecież możesz chcieć oddalenia pozwu pomimo tego, ze mąż jest w związku z kowalską. Prawda wyzwala.
Można trzymać się oddalenia pozwu, a jeśli to zostanie odrzucone wnieść o separację z winy męża. I coraz częściej takie sytuacje kończą się oddaleniem pozwu, albo orzeczeniem separacji z wyłącznej winy wnoszącego o rozwód/zdradzającego.
A muszę mieć jakieś zabezpieczenie finansowe, bo kwota jaką on zaproponował jest niewspółmiernie niska do kosztów, jakie ponoszę na utrzymanie mieszkania i malucha :( Straszne to jest dla mnie, bo gdyby nie aspekt finansowy, byłoby mi trochę łatwiej skupić się na innych rzeczach, tych mniej przyziemnych...
To nie musi być powiązane. Można wystąpić o alimenty niezależnie od tego czy będzie orzekany rozwód/separacja.
Myślę, że w Twojej sytuacji warto wnieść już teraz o zabezpieczenie potrzeb rodziny i już w trakcie toczącej się sprawy rozwodowej Wasze potrzeby będą zaspokojone.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Paproch
Posty: 50
Rejestracja: 01 gru 2017, 2:23
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Paproch »

Lawendowa pisze: 01 mar 2018, 20:25 To nie musi być powiązane. Można wystąpić o alimenty niezależnie od tego czy będzie orzekany rozwód/separacja.
Myślę, że w Twojej sytuacji warto wnieść już teraz o zabezpieczenie potrzeb rodziny i już w trakcie toczącej się sprawy rozwodowej Wasze potrzeby będą zaspokojone.
Dzięki. Wniosek już się składa. Muszę tylko skompletować dokumenty.
A co do alimentów - to nie jest przypadkiem tak, że bez rozwodu, czy orzekania o winie, są one ograniczone czasowo?
Lawendowa
Posty: 7692
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Lawendowa »

Paproch pisze: 01 mar 2018, 20:50
Dzięki. Wniosek już się składa. Muszę tylko skompletować dokumenty.
A co do alimentów - to nie jest przypadkiem tak, że bez rozwodu, czy orzekania o winie, są one ograniczone czasowo?
To zależy czy alimenty na dzieci, czy na Ciebie.
Jeśli chodzi o Ciebie to więcej daje separacja niż rozwód.
Nie martw się na zapas. Uwierz, jeśli oddasz Bogu prowadzenie, te przyziemne sprawy rozwiązują się same :D Ty zrób co do Ciebie należy, złóż wniosek itd. a o resztę się nie martw. On się tym zajmie...
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Paproch
Posty: 50
Rejestracja: 01 gru 2017, 2:23
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Paproch »

Dzięki, Lawendowa!

Chodziło mi o alimenty na mnie. O, dobrze wiedzieć, że separacja daje więcej.

Bardzo chcę w to wierzyć, że te przyziemne sprawy się rozwiążą. Łatwo powiedzieć "Jezu, Ty się tym zajmij", ale znacznie trudniej bezwarunkowo w to uwierzyć.. Czasem przychodzą chwile zwątpienia, ale na szczęście niezbyt często.
Dzięki Ci za dobre słowo!
Lawendowa
Posty: 7692
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Lawendowa »

Znalazłam materiały - różnice w alimentacji:
"Z § 3 art. 61^4 kro wynika, że po ogłoszeniu separacji (inaczej niż przy rozwodzie), małżonkowie zobowiązani są do wzajemnej pomocy, przez co rozumie się szereg działańo charakterze majątkowym i niemajątkowym(patrz przypis 7), o ile wymagają tego względy słuszności.
Art. 61^4 § 4 kro wskazuje, że w przypadku separacji (inaczej niż przy rozwodzie), obowiązek alimentacji przez współmałżonka nie jest ograniczony żadnym terminem.
Art. 60 § 3 kro – stosowany po orzeczeniu rozwodu, ale nie po orzeczeniu separacji – wprowadza bowiem pięcioletni termin, po upływie którego alimentacja może być kontynuowana jedynie wyjątkowo.
Tym samym, po orzeczeniu separacji możliwość alimentacji małżonka istnieje bezterminowo."

Całość tutaj:
http://sychar.org/opinia-prawna/

Wiem, że to czasami trudne, ale stanięcie w prawdzie i zaufanie Bogu, że" On wie lepiej" uwalnia od niepotrzebnych trosk i zabiegania o to co za tydzień, miesiąc, rok... A my powinniśmy zajmować się tym, by dzisiaj przeżyć jak najlepiej.
Ja dopiero na Krokach nauczyłam się odpuszczać i jest mi z tym o niebo łatwiej. Nawet praca, skrojona dla mnie na miarę, znalazła mnie sama :D
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Paproch
Posty: 50
Rejestracja: 01 gru 2017, 2:23
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Paproch »

Dzięki za wygrzebanie tych przepisów. Faktycznie -
separacja jest korzystniejsza no i dopuszczalna przez Kościół, co jest dla mnie bardzo ważne.
Lawendowa pisze: 01 mar 2018, 22:21 Wiem, że to czasami trudne, ale stanięcie w prawdzie i zaufanie Bogu, że" On wie lepiej" uwalnia od niepotrzebnych trosk i zabiegania o to co za tydzień, miesiąc, rok... A my powinniśmy zajmować się tym, by dzisiaj przeżyć jak najlepiej.
Dzięki takim świadectwom i w ogole dzięki temu forum, chwil zwątpienia mam coraz mniej.
Dobrze, że jesteście. Bardzo się cieszę, że tu trafiłam.
Paproch
Posty: 50
Rejestracja: 01 gru 2017, 2:23
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Paproch »

Długo mnie nie było.
Miesiąc prawie. Sporo się zadziało u mnie.. Jesteśmy w trakcie mediacji. Za nami spotkania indywidualne z panią mediator oraz już dwa spotkania wspólne. I stało się coś zupełnie dla mnie niespodziewanego - za zgodą męża, a po propozycji pani mediator, nasze mediacje przybrały formę terapii małżeńskiej! Rozmowy są bardzo trudne i ciężkie, mąż jest nadal bardzo zablokowany i zamknięty. Na ostatnim spotkaniu w pewnym momencie nawet powiedział, że on chyba nie chce już próbować, że chyba nie widzi już sensu, jednak ostatecznie stanęło na tym, że jednak nie mówi "nie" i idziemy w stronę pojednania. Wiem, ze to jeszcze nie oznacza powrotu, jednak jest światełko.. Boże, dopomóż nam teraz!

Moje serce znów napełniło się nadzieją, choć staram się zachowywać bardzo umiarkowany optymizm. Jednak nie tracę wiary. Wczoraj skończyłam odmawiać Nowennę Pompejańską - to niesamowite, to niesamowite jakie wyciszenie ona przynosi.

Nasza terapia już teraz uświadomiła mi, jak wiele pracy jeszcze muszę włożyć w siebie. Pozwoliła mi zrozumieć błędy, jakie popełniłam. Mam nadzieję, że przyniesie to dobre owoce.

Dziś są moje urodziny. Proszę, kto może, niech pomodli się w mojej intencji.
zenia1780
Posty: 2170
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:13
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: zenia1780 »

Paproszku kochany, jestem z modlitwą
lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali».
(2Kor 12,9)
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13361
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Nirwanna »

Towarzyszę Ci modlitwą.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Camilaa
Posty: 290
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:54
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Camilaa »

Jestes dzielna, zycze sily i wytrwałości. Pomodle sie również.
Lavenda
Posty: 285
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:14
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Lavenda »

Wytrwałości Paproszku, trzymaj się blisko Boga, to najlepsza droga.
Wspieram modlitwą.
stokrotka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 13:14
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: stokrotka »

Paproszku jesteś dzielną kobietą, wiele wytrwałości Ci życzę.
Wspieram modlitwą
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: s zona »

Paproch pisze: 30 mar 2018, 1:57
Moje serce znów napełniło się nadzieją, choć staram się zachowywać bardzo umiarkowany optymizm. Jednak nie tracę wiary. Wczoraj skończyłam odmawiać Nowennę Pompejańską - to niesamowite, to niesamowite jakie wyciszenie ona przynosi.

Paproszku ,
niedawno Renta napisala piekny post u Aleksandra o Trwaniu ,wiec powtorze Trwaj ,a moze i meza olsni ;
pomodle sie :)
Ukasz

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Ukasz »

A jaką modlitwę chciałabyś najbardziej?
Na razie przez święta masz ode mnie raz dziennie Ojcze nasz w intencji zmartwychwstania Waszej miłości.
Paproch
Posty: 50
Rejestracja: 01 gru 2017, 2:23
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Jak walczyć z brakiem miłości?

Post autor: Paproch »

s zona pisze: 31 mar 2018, 13:34 Paproszku ,
niedawno Renta napisala piekny post u Aleksandra o Trwaniu ,wiec powtorze Trwaj ,a moze i meza olsni
Właśnie przeczytałam. Faktycznie pięknie napisane. Na razie chcę trwać i mam głęboką nadzieję, że to się u mnie nie zmieni :)
Ukasz pisze: 31 mar 2018, 14:26 A jaką modlitwę chciałabyś najbardziej?
Na razie przez święta masz ode mnie raz dziennie Ojcze nasz w intencji zmartwychwstania Waszej miłości.
Ukaszu, to doskonała intencja. Dziękuję Tobie i wszystkim pozostałym za modlitwę. To dla mnie bardzo dużo znaczy.

Życzę wszystkim błogosławionych i radosnych świąt, aby Zmartwychwstały Jezus zesłał potrzebne łaski, a naszych współmałżonków wyciągnął z tego mroku, w którym kroczą.
ODPOWIEDZ