Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: s zona »

zenia1780 pisze: 04 gru 2017, 13:42
A czego jest więcej krytyki czy zachwytu?
Czy na jedną krytykę potrafisz przynajmniej trzy razy pochwalić? I to oczywiście w odwrotnej kolejności?
Fino ,
najsamprzod dzieki za ten temat ..
Mnie osobiscie pomaga zreflektowac sie w swoich "niedociagnieciach " to tak delikatnie powiedziane :P
i zrobic sobie na szybko taki adventowy remament ...
Moim zdaniem ,ostatni post Aleksandra dobrze oddaje postac rzeczy ,z mojego punktu widzenia zgadza sie oprocz zdolnosci bankomatowej - nie korzystam .

O sztuce chwalenia meza przez zone mowil tez ks Pawlukiewicz i tutaj Zenia ma Sw Racje ...

Fino piszesz o bolu ... ale z mojego doswiadczenia ,uwazam ,ze BOL , kiedy dowiadujesz sie ,ze serdeczne kolezanki meza doceniaja go " na plaszczyznie " scisle zarezerwowanej dla nas zon ,jest nieporownywalny ...
I Warto go sobie zaoszczedzic ,jesli jeszcze masz okazje ...

Moja mama mawiala ,ze kobieta powinna byc madrzejsza od meza.. i nie chodzilo o tytuly ,tylko o kobieca intuicje ....

A to ,ze uczymy sie cale zycie ,trzeba przyjac w pokorze .. sama dopiero niedawno na rekolekcjach dowiedzialam sie ,ze najwazniejsza potrzeba meza jest Docenienie /Dowartosciowanie ..
Sadzilam ,ze jesli maz jest dobrze nakarmiony ,wyprasowany , przytulony ,jesli jest potrzeba....
to wszystko jest cacy ..
A " wydawalo mi sie" ,ze GO CHWALE ,ale moze za MALO ,albo nie zawsze na szerszym forum ... A kolezanki meza potrafily zwracac sie per " wodzu" ..
Mnie braklo Wyobrazniii...

ps Fino sa takie 2 male ks panow Pawlikowskiego i Guzewicza ..
1. Jacek Pulikowski, Warto naprawić małżeństwo, Inicjatywa Wydawnicza „Jerozolima”, Poznań 2008
2. Gary Chapman, Jak ocalić małżeństwo. Rozwiązania, które przynosi miłość, Wydawnictwo Vacatio, Warszawa 2006
3. Mieczysław Guzewicz, Małżeństwo na krawędzi. Jak ustrzec się zdrady i rozwodu, Wydawnictwo POMOC, Częstochowa 2014
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: s zona »

jacek-sychar pisze: 04 gru 2017, 14:13
Fino pisze: 04 gru 2017, 13:47 ale zmuszać się do stania przy garkach dzień w dzień to byłby już zamach na moje poglądy.
A nie boisz się, że to może być zamach na Twoje małżeństwo? :P
Fino litosci .. :oops:
to nie epoka naszych babek ,kiedy staly godzinami przy plycie .. teraz w srednio nowoczesnej kuchnii robisz szybko ,latwo i przyjemnie i co najwazniejsze zdrowo i smacznie :D
Trzeba tylko troche polubic ,a i internet zalewa masa blogow ...
Odwagi Fino..... osobiscie "zaryzykowalabym " :lol:
Fino
Posty: 584
Rejestracja: 20 wrz 2017, 7:15
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Fino »

jacek-sychar pisze: 04 gru 2017, 14:13
Fino pisze: 04 gru 2017, 13:47 ale zmuszać się do stania przy garkach dzień w dzień to byłby już zamach na moje poglądy.
A nie boisz się, że to może być zamach na Twoje małżeństwo? :P
Tego akurat się nie boję bo jeśli miałoby się rozpaść przez mniejszą intensywność gotowania przeze mnie to proszę bardzo, to byłby absurd wobec innych problemów. Poza tym taki mam pogląd na życie, którego nigdy nie ukrywalam i wprost, głośno mówiłam, że o dom dba się wspólnie i różne czynności robi się wspólnie bo to właśnie dom obojga małżonków.
Fino
Posty: 584
Rejestracja: 20 wrz 2017, 7:15
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Fino »

s zona pisze: 04 gru 2017, 14:51
jacek-sychar pisze: 04 gru 2017, 14:13
Fino pisze: 04 gru 2017, 13:47 ale zmuszać się do stania przy garkach dzień w dzień to byłby już zamach na moje poglądy.
A nie boisz się, że to może być zamach na Twoje małżeństwo? :P
Fino litosci .. :oops:
to nie epoka naszych babek ,kiedy staly godzinami przy plycie .. teraz w srednio nowoczesnej kuchnii robisz szybko ,latwo i przyjemnie i co najwazniejsze zdrowo i smacznie :D
Trzeba tylko troche polubic ,a i internet zalewa masa blogow ...
Odwagi Fino..... osobiscie "zaryzykowalabym " :lol:
Nie no, gotuję:) i nieskromnie powiem, że smacznie ale mimio nowoczesnej kuchni nie jest to moje ulubione zajęcie i nie robię tego codziennie.
Fino
Posty: 584
Rejestracja: 20 wrz 2017, 7:15
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Fino »

s zona pisze: 04 gru 2017, 9:52 Najlepsza opcja dla Was ,byloby razem isc na ta impreze ...
ale jesli nie ma takiej mozliwosci ...
Wiec moze Warto spedzic z mezem wieczor / wieczory w poprawnych relacjach malzenskich niz plakac potem nad wylanym mlekiem ...
Wystawianie meza na pokusy .. uderza w NAS SAME ..

Nie wiem ,czy potrafisz sie przelamac ...
czy maz juz wystarczajaco odpokutowal ....
Spędzić wieczór - ja już nawet chętnie ale on nie chce. Ale pomyślę, może jakoś, jakoś.

Czy odpokutowal? nie założyłam sobie daty pokuty:) i nie o pokutę chodzi, nie chcę tego tylko jestem wewnętrznie zablokowana chociaż troszkę mi puszcza. Nie mam tylko pojęcia jak mogłabym iść do łóżka z mężem, który ma mnie za nic. Nie jestem Panią do towarzystwa.
Tak jak pisałam - słyszę non stop same negatywy i to nie w wielkiej złości - nie wierzę więc, że mąż może myśleć co innego a mówić co innego. Za długo powtarza to samo.
Aleksander pisze: 04 gru 2017, 11:12 Fajna kobieta np parę razy w ciągu dnia zdobędzie się na to, aby skupić całą swoją uwagę na swoim partnerze (choć na chwilę). Da mu odczuć, że jest dla niej kimś ważnym. Owo DOCENIENIE (jedna z raptem 3 rzeczy, jakie potrzeba facetowi -
Ciekawi mnie to doceniane - co to dokładnie dla Was Panowie oznacza? W pierwszej sekundzie powiedziałabym - to są te pochwały ale chyba nie do końca albo nie tylko.
To wysłuchanie Was i uznanie, że to co mówicie to wartość sama w sobie?

I przy okazji jeszcze takie pytanie, przykład z własnego podwórka - mąż chwali się, że coś dobrze zrobił w pracy - oglądam w komputerze jego dzieło, z uwagą, skupieniem czytam, oglądam, zadaję pytania bo faktycznie mnie to ciekawi, mówię że naprawdę dobra robota i w trakcie rozmowy powtarzam jeszcze ze dwa, trzy razy. A on na koniec mówi "ale super zrobiłem" i jakby mówił to trochę sam do siebie i nie słyszał, co mówiłam. Tak mają wszyscy Panowie? Bo trochę upatruję niestety niskiego poczucia własnej wartości u swojego męża w takim zachowaniu.
jacek-sychar

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: jacek-sychar »

Fino pisze: 04 gru 2017, 16:06 Ciekawi mnie to doceniane - co to dokładnie dla Was Panowie oznacza?
Ale jesteś silny, ale jesteś mądry, ale jesteś sprytny - to przykładowe określenia.
Fino pisze: 04 gru 2017, 16:06 A on na koniec mówi "ale super zrobiłem" i jakby mówił to trochę sam do siebie i nie słyszał, co mówiłam. Tak mają wszyscy Panowie? Bo trochę upatruję niestety niskiego poczucia własnej wartości u swojego męża w takim zachowaniu.
On sobie powtarza Twoje pochwały. Chce się przez chwilę napawać swoim sukcesem.
Niestety, ale tak mamy. Jak nas za mało chwalą, to musimy się jeszcze sami trochę pochwalić. :lol:
Wiedźmin

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Wiedźmin »

Fino pisze: 04 gru 2017, 13:47 [...] mogę to robić nawet wtedy kiedy z mojej perspektywy nie widzę w tym sensu ale zmuszać się do stania przy garkach dzień w dzień to byłby już zamach na moje poglądy.
Nie no, spoko - każdy ma swoje priorytety - dzieci też będą jadać do drugi-trzeci dzień? :D :P

Do garów zmuszać się nie będziesz...
Do seksu zmuszać się nie będziesz...

A do czego będziesz? :P ;)
Fino
Posty: 584
Rejestracja: 20 wrz 2017, 7:15
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Fino »

Aleksander pisze: 04 gru 2017, 16:59
Fino pisze: 04 gru 2017, 13:47 [...] mogę to robić nawet wtedy kiedy z mojej perspektywy nie widzę w tym sensu ale zmuszać się do stania przy garkach dzień w dzień to byłby już zamach na moje poglądy.
Nie no, spoko - każdy ma swoje priorytety - dzieci też będą jadać do drugi-trzeci dzień? :D :P

Do garów zmuszać się nie będziesz...
Do seksu zmuszać się nie będziesz...

A do czego będziesz? :P ;)
Dzieci nie mamy więc na razie tak może być ą każdy męzczyzna też może coś ugotować. To nie jest zajęcie zarezerwowane dla kobiet.

A do seksu to na pewno zmuszać się nie będę. Jeśli o tę sferę chodzi to nie powinno być tu mowy o żadnym przymusie.
Mimała
Posty: 57
Rejestracja: 01 gru 2017, 12:53
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Mimała »

Bardzo fajny wątek ☺ ja czekam na reakcje w szcZególności Panów. Właśnie jak ich chwalić? Kiedy czuja się docenieni?
Kiedy moje dziecko ulozy dobrze ukladanke, albo skorzystało z nocnika to biję mu brawo, chwale, cieszę się z uśmiechem od ucha do ucha. To pierwsze co mi przyszło do głowy, to że mężczyźni oczekują podobnych reakcji. Mylę się?!
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: s zona »

Aleksander pisze: 04 gru 2017, 16:59
Fino pisze: 04 gru 2017, 13:47 [...] mogę to robić nawet wtedy kiedy z mojej perspektywy nie widzę w tym sensu ale zmuszać się do stania przy garkach dzień w dzień to byłby już zamach na moje poglądy.
Nie no, spoko - każdy ma swoje priorytety - dzieci też będą jadać do drugi-trzeci dzień? :D :P

Do garów zmuszać się nie będziesz...
Do seksu zmuszać się nie będziesz...

A do czego będziesz? :P ;)
Aleksandrze ,spusc z tonu , prosze ;)
do kobiety mowisz przecie :shock:
wrazliwej ,delikatnej i kruchej istoty ...
pomoca Wam dana ,a nie do Uslug doczesnych
gratis :P

Bylo sie targowac z Panem Bogiem o jedno zebro :lol:
zenia1780
Posty: 2170
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:13
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: zenia1780 »

Fino pisze: 04 gru 2017, 14:56 Poza tym taki mam pogląd na życie, którego nigdy nie ukrywalam i wprost, głośno mówiłam, że o dom dba się wspólnie
My z mężem podobny pogląd mamy i wspólnie o dom dbamy : mąż remontuje i ogarnia zewnętrze, ja gotuję i ogarniam wnętrze. Nie odwrotnie. Dbamy wspolnie? Dbamy... ;)
lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali».
(2Kor 12,9)
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: s zona »

Mimała pisze: 04 gru 2017, 17:33 Bardzo fajny wątek ☺ ja czekam na reakcje w szcZególności Panów. Właśnie jak ich chwalić? Kiedy czuja się docenieni?
Kiedy moje dziecko ulozy dobrze ukladanke, albo skorzystało z nocnika to biję mu brawo, chwale, cieszę się z uśmiechem od ucha do ucha. To pierwsze co mi przyszło do głowy, to że mężczyźni oczekują podobnych reakcji. Mylę się?!

Zanim Panowie sie odezwa....
chcialam poszukac tego kazania Ks Pawlukiewicza ,kiedy pokazywal ,
jak tworczo dziala na mezczyzne pochwala zony ,im w wiekszym gronie tym lepiej ..
zona w tym przykladzie chwalac meza za wszystko ,ale sensownie - zmienila go w ten sposob ,
ze " chcialo mu sie chciec "zabiegac o nia ...

Ale na ten moment znalazlam -wg mnie -taka perelke .. :D

https://www.youtube.com/watch?v=GCDkc2s8gzQ
Ks. Piotr Pawlukiewicz - Czym jest talent z przypowieści? Talent kobiecości i talent męskości
:D od 15 min o pochwale kobiecosci i w 16 o " garach"
i w 18 o pieknie kobiety ,jak dziala :D a 25 min jest genialna :lol:
ps
Fino ,sorry za ten - wczesniejszy- zart ... troche mnie ponioslo ..
jacek-sychar

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: jacek-sychar »

Mimała
Doceń rzeczy, które robi mąż. Mężczyźni są zadaniowi, więc należy chwalić zadania wykonane przez mężczyznę.
Jak ładnie ułożyłeś rzeczy.
Jak ładnie skosiłeś trawnik (wersja mocniejsza: Jak fachowo skosiłeś trawnik.
Jak dobrze przykręciłeś śrubkę.
Jak fajnie, że zmieniłeś żarówkę (nieważne, że spalona pół roku temu - doceń, że teraz coś zrobił)

Polecam Ci również końcówkę książki:
John Gray, Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus, Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2017
Tam jest świetnie napisane, jak prosić, jak dziękować, jak nie marudzić (to potraficie jakoś bez żadnych lekcji :twisted: )
Fino
Posty: 584
Rejestracja: 20 wrz 2017, 7:15
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Fino »

zenia1780 pisze: 04 gru 2017, 17:35
Fino pisze: 04 gru 2017, 14:56 Poza tym taki mam pogląd na życie, którego nigdy nie ukrywalam i wprost, głośno mówiłam, że o dom dba się wspólnie
My z mężem podobny pogląd mamy i wspólnie o dom dbamy : mąż remontuje i ogarnia zewnętrze, ja gotuję i ogarniam wnętrze. Nie odwrotnie. Dbamy wspolnie? Dbamy... ;)
No pewnie, podział ról jak najbardziej może być różny, zależy od małżonków.
Fino
Posty: 584
Rejestracja: 20 wrz 2017, 7:15
Płeć: Kobieta

Re: Fajna żona/piękno kobiety - na czym to polega?

Post autor: Fino »

s zona pisze: 04 gru 2017, 18:38
Mimała pisze: 04 gru 2017, 17:33 Zanim Panowie sie odezwa....
chcialam poszukac tego kazania Ks Pawlukiewicza ,kiedy pokazywal ,
jak tworczo dziala na mezczyzne pochwala zony ,im w wiekszym gronie tym lepiej ..
zona w tym przykladzie chwalac meza za wszystko ,ale sensownie - zmienila go w ten sposob ,
ze " chcialo mu sie chciec "zabiegac o nia ...

https://youtu.be/U7MX3lrOMc0 może o to chodziło? Właśnie odsłuchalam:). Ksiądz czyta ... o matko, słowa mi brakuje :) - list czyta od kobiety, która mówi jak chwalenie męża odmieniło go.

Panowie - naprawdę ale tak naprawdę tyle tych pochwał potrzebujecie? To mnie zadziwia i fascynuje.
Chwalilam męża ale nie z jakąś dużą intensywnością ponieważ nie chciałam żeby pomyślał sobie, że na siłę wymyślam. Czasem są dni kiedy sytuację nie dają materiału do pochwalę, tak po prostu. Sztuczne trochę wydaje mi się chwalenie męża za każdą pierdołę, choć i tak nawet za zrobienie mi kanapki staram się wyrażać wdzięczność.

A mój mąż to kiedyś tak powiedział - żartuje sobie z niego czasem i tytułuję go różniscie ale traktuję to jako żart a jemu to chyba naprawdę coś daje :shock: I mówi, tak trochę ratując - jeszcze, jeszcze:), mówię - może już wystarczy bo sztucznew się zrobi a on "to nic, kłam i mów mi jeszcze więcej". :lol:
A spoko, żart ? nie zakodowalam nic obrazliwego:)
ODPOWIEDZ