W trakcie kryzysu i rozwodu

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Nirwanna »

Wspomnę w modlitwie.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę.Wiesz Czarku, musiałam zaglądać na męża fb, żeby wydrukować do sądu jako dowód.Teraz to już mnie to nie wzrusza.A kowalska jest tak krnąbrna i zuchwała, że potrafi podejść do telefonu,kiedy mąż rozmawia z córką i zaczynać pogawędkę.Oczywiscie natychmiast to przerywam,odrzucam sluchawkę.Zauważyłam,ze już ze mną dzieje się inaczej niż wcześniej.Mam gdzieś tę ich dziecinadę. Już prawie dwa lata minęły od wyprowadzki.Kiedy Bóg ze mną a ja z Nim wszystko jest super.Teraz na ten ich romans patrzę,ze to takie fju-bździu.Podejrzewam,ze jak dopadną ich trudności będzie lipa.Ale to juz nie moja sprawa.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Witajcie.Otrzymałam dziś opinię z RODK.Mąż przedstawiony w samych superlatywach,opanowany,komunikatywny a ja nieoperatywna pomimo,ze radze sobie sama z dziecmi,po porzuceniu nas zmienilam prace na lepszą.Zalecaja mi uczeszczanie do szkoly dla rodzicow.Mam 7 dni na ustosunkowanie sie.To koszmar.Ojciec hula z kochanka gdzies w Polsce w dzien urodzin syna ale w opinii to nie ja jestem operatywna chociaz ja zorganizowalam urodziny,w nocy dziecko trzeba na pogotowie,zalatwiam wszystko ,jego nic nie obchodzi bo hula z kochanką ....Boze...trudne to wszystko.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Mam 7 dni na to,zeby odpisac.Czy ktos z Was mial tak?Czy jest sens napisac,ze nie zgadzam sie z opinią?
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Monti »

Opinia OZSS (danwiej RODK) to bardzo ważny dowód w zakresie opieki nad dziećmi. Jeśli jest dla Ciebie niekorzystna, powinnaś przedstawić zarzuty, Żeby skutecznie ją zakwestionować nie wystaczy napisać po prostu, że się z nią nie zgadzasz, tylko trzeba przedstawić konkretne, rzeczowe argumenty. Możesz przemyśleć skonsultowanie odpowiedzi np. z psychologiem, jeśli maz taką możliwość.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: s zona »

Dywan ,
sama w trudnych momentach korzystalam z pomocy mojej adw .. mozesz jakos udokumentowac swoje zaangazowanie w urodziny syna ,nwm rachunki plus wypis ze szpitala .. uwazam , jesli masz 7 dni na odwolanie ,wiec szkoda nie wykorzystac ...Przykro mi ,ze ta opinia ,jest nie fair wobec Ciebie ,ale podobno " klamcy maja lepszy przekaz o sobie ".. to cytat z ks Porady na zdrady ...
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Dziekuję za odp.Ogolnie dzieci są przy mnie,mąż chce,by przy mnie byly,o sądowne widzenia tez nie zabiegalismy.Tylko boje sie,ze ta niekorzystna opinia moze zadecydowac o rozwodzie.Jesli chodzi o badanie corci to wyszlo,ze rodzine postrzega jako calosc,nas.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Byłam u p. adwokat ,z tą opinią nie jest źle,wyniki badań dzieci są bardzo korzystne, a ja skoro nie jestem operatywna to trzeba mi pomagać,rozwód tutaj nie byłby dobrym pomysłem-zasady współżycia społecznego😉.Mam prośbę.Potrzebuję jakiegoś wzoru,inspiracji do napisania zaświadczenia o tym,iż jestem uczestniczką Wspólnoty Sychar,może coś więcej o Wspolnocie.Muszę to dostarczyc p.adwokat.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Nirwanna »

Poproś o to lidera Ogniska, gdzie chodzisz.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Lider poprosił bym sama napisała a on mi podpisze.
lena101
Posty: 148
Rejestracja: 24 lut 2018, 22:28
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: lena101 »

Potrzebuję jakiegoś wzoru,inspiracji do napisania zaświadczenia o tym,iż jestem uczestniczką Wspólnoty Sychar,może coś więcej o Wspolnocie.Muszę to dostarczyc p.adwokat.
Jestem mało ogarnięta w sprawach formalnych. Do czego Ci to zaświadczenie? Czy miałaś do czynienia ze środowiskowym wywiadem kuratorskim?
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Nie mialam stycznosci z wywiadem kuratorskim.Na sprawach podkreslam,ze jestem osobą wierzącą i nie zgadzam się na rozwód,dlatego muszę dostarczyc zaswiadczenie,będę miała z Odnowy w Duchu Sw.,ze uczęszczam na modlitwy wstawiennicze,dobrze by bylo mieć z Sycharu.Z Parafii juz dostarczylam,ze jestem wierzacą i praktykującą katoliczką.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Witam Was serdecznie. W piątek 05 października odbędzie się nasza ostatnia rozprawa. Zapadnie wyrok. Cokolwiek to będzie, wiem, że zrobiłam wszystko, żeby nie dopuścić do rozwodu. Na sędziego nie mam wpływu, mogę się za niego pomodlić. Adwokat męża wniósł o "zobowiązanie do złożenia zaświadczenia o zarobkach na okoliczność, iż pozwana zmieniła pracodawcę i obecnie jej syt. ekonom. jest lepsza niż w okresie sprzed separacji". Śmiechu warte. Dam im oczywiście zaświadczenie o zarobkach.Po prostu jestem bardziej gospodarna i nie mam w domu gracza komputerowego, który kupował jakieś steamy. A kasy z nim było zdecydowanie więcej, tylko gdzie ona się podziewała?..Pomódlcie się Kochani, napiszę jak już będzie po wszystkim.
Camilaa
Posty: 290
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:54
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Camilaa »

Ojcze nasz, któryś jest w niebie...
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: s zona »

... swiec sie imie Twoje ...
ODPOWIEDZ