W trakcie kryzysu i rozwodu

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Witam,mąz odszedl,zostawil z dwojka małych dzieci.Tak jak w wielu przypadkach-nie kocha,uczucie wygaslo,on nikogo nie ma,ja bylam zla itd.Bluszczem tez bylam.Za nami 3 sprawy w sadzie,kolejna niebawem.Modle sie,Bog daje mi mnostwo lask i sily.Tylko z Nim potrafie czekac nie czekajac.Prace mam,dzieci zdrowe,mama mi pomaga,jest ok.Czytanie forum jest bezcenne,mozna skorzystac z wiedzy innych.Ja tak skrotowo,brak czasu.Pozdrawiam.
Czarek
Posty: 1384
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Czarek »

Witaj dywan na forum.

Na razie opisałaś swoją sytuację w telegraficznym skrócie.
Gdy napiszesz więcej, pamiętając o tym że internet nie jest anonimowy to i szansa na odzew innych użytkowników wzrośnie :)

Chciałbym także zaprosić Ciebie do odwiedzenia, któregoś z Ognisk w realu. Tutaj masz ich wykaz: http://sychar.org/ogniska/
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Dziekuje za odpowiedz.Do Ogniska uczęszczam,to ludzie z Sycharu wyciagnęli do mnie pomocna dłon w chwili gdy swiat mi runal a ja zostalam sama z kredytami,dziecmi w tym jedno kilkumiesieczne.Kowalska oczywiscie jest,boje sie pisac szczegolowo.Jak myslicie ile trwa ten amok?Mąz zmienil sie nie do poznania,wowczas gdy nas porzucil stwierdzil,ze uszczesliwial innych teraz czas,zeby on byl szczesliwy.Zaczal sluchac muzyki zupelnie innej niz wczesniej,zachowywac sie jak kowalska,chodzic do dyskotek a wczesniej krytykowal takie formy rozrywki.Minal rok,nie jestem juz bluszczem,alimenty ma.Widze,ze troche przygasl,jak zabiera dzieci do kowalskiej,bo z nia mieszka juz jest nieco inny niz na poczatku.Ja oczywiscie o nic sie nie kloce,staram sie by stanowcza ale spokojna.
jacek-sychar

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: jacek-sychar »

dywan pisze: 11 sty 2018, 10:26 Jak myslicie ile trwa ten amok?
Przyjmuje się, że dwa, góra trzy lata.
Potem przychodzi otrzeźwienie.
Niektórzy trwają w tym dłużej, ale raczej siłą bezwładu.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Jak myslicie,mam szanse na oddalenie powodztwa?Sprawa w toku,zdrada wydaje mi sie,ze udowodniona,swiadkowie potwierdzili,chociaz maz i tak nie przyznaje sie przed sadem do romansu.Czeka mnie jeszcze RODK.
jacek-sychar

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: jacek-sychar »

W sprawach sądowych, to raczej nic nie można być pewnym. Można tylko przewidywać z dużą dozą niepewności.
Zachowaj spokój. To jest teraz najważniejsze (moim zdaniem).
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Dzieki,racja.W sumie to jeszcze jeden swiadek zostal,dwa razy sie nie pojawil,takze kolejna sprawa za dwa miesiace.Jak sobie czytam rozne historie,ile zachowan zdradzaczy sie powiela,szok.Ostatnio w watku Paproszka przeczytalam,ze jej maz mowi,ze idzie "do siebie".Moj mieszka u kochanki jej matki i mowi,ze idzie "do siebie"😉.
BjD
Posty: 88
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:38
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: BjD »

Dywan - u mnie to samo, mąż mieszka u kochanki razem z jej ponad 20 letnią córką i jej chłopakiem i też od dawna wyraża się że jest tam "u siebie". :roll: Zresztą jest oburzony i zdziwiony, że ja nie zgadzam się aby zabierał naszą 10 letnią córkę "do siebie". .........
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Nie wiem czy ja dobrze robie,bo daje mu dzieci do tamtego domu.On nie chce u nas przebywac tylko spacer albo "u siebie".Ostatnio zauwazylam,ze rzadziej bierze "do siebie",czesciej na spacer lub do kolegi.Podejrzewam,ze jej matka moze nie chciec,aby krecily sie tam dzieci.Serce mnie bolalo jak zezwolilam pierwszy raz na przebywanie tam,ale i tak gdybysmy mieli sadownie przyznane wiadomo,ze doszliby do tej sytuacji.Wnioskowalam o widzenia,ale sad uznal,ze skoro nie utrudniam widzen to nie ma takiej potrzeby.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Ciężko mi jakoś dzisiaj.Adwokat męża powiedzial w sądzie,że mąż chce się żenić.Wiecie czego sie obawiam....😞
jacek-sychar

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: jacek-sychar »

dywan pisze: 23 kwie 2018, 17:31 Wiecie czego sie obawiam....
Nie wiem, czego się obawiasz, ale widzę, że już piszesz swoje scenariusze.
Ja też pisałem różne scenariusze w czasie mojego kryzysu. Dzisiaj wiem, że to nie ma sensu. Po co zamartwiać się na zapas? Jak coś się stanie, to wtedy dopiero można się ewentualnie martwić.
Twój wątek nosi nazwę "W trakcie kryzysu i rozwodu". Czyli mąż jeszcze rozwodu nie ma, więc żenić się na razie nie może. :lol:
A że część osób bierze rozwód po to, żeby się ponownie związać kontraktem cywilnym, to dość częste zjawisko. :?
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Wiesz Jacku,ten scenariusz adwokatka mi podesłała,że może tak być,ze kowalska jest w ciąży.Masz rację,nie ma co się martwić na zapas.Zresztą,co to zmieni...sakrament malżeństwa najważniejszy.Cudzołożyć nie zamierzam.A sama jak na razie daję radę.Jak dzieciaki podrosną będzie trochę lżej,im bardziej samodzielne tym łatwiej.Pozdrawiam.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Witajcie.Proszę,pomódlcie się za mnie.W poniedziałek mam RODK.Poza tym nic sie nie zmieniło na lepsze.Mąż chadza na imprezy z kowalską,relacjonuje to na fb.Wstawia zdjęcia z kowalska i z naszymi dziećmi, że niby wszystko tak super i wspaniale.W miejsach publicznych typu przychodnia akcentują swoją "miłość" obściskując się i całując jak małolaty.Zastanawiam się czy to tak troszeczkę nie na pokaz.
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Pavel »

Wspomnę w modlitwie.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Czarek
Posty: 1384
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Czarek »

dywan pisze: 11 lip 2018, 16:00 W poniedziałek mam RODK.
Postaraj się zatroszczyć o swoje emocje aby ewentualnego lęku nie przenosić na dzieci. Gdy Ciebie będą widziały opanowaną to łatwiej im będzie znieść stres związany z badaniem przez psychologów.
Pavel pisze: 11 lip 2018, 16:06 Wstawia zdjęcia z kowalska i z naszymi dziećmi, że niby wszystko tak super i wspaniale.
Czy wiesz, że nie musisz ich oglądać?
Po co sobie dokładać dodatkowego cierpienia?
Pavel pisze: 11 lip 2018, 16:06 Proszę,pomódlcie się za mnie.
Masz moją modlitwę.
ODPOWIEDZ