I co teraz?

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: Nirwanna »

Smutku, nie jesteś sama. My Ci towarzyszmy myślą i modlitwą, a Bóg jest zawsze najbliżej Ciebie jak się da :-)

Pod Twoją obronę....
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
jacek-sychar

Re: I co teraz?

Post autor: jacek-sychar »

uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, ...
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: marylka »

...naszymi prośbami - racz nie gardzić w potrzebach naszych...
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: s zona »

....ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać....
Smutek
Posty: 302
Rejestracja: 18 lut 2018, 7:29
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: Smutek »

Dziękuję Wam
Smutek
Posty: 302
Rejestracja: 18 lut 2018, 7:29
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: Smutek »

Nie zgodziłam się na rozwód. Machina ruszyła. Moja adwokat przygotowuje odpowiedź w oparciu o moje odpowiedzi na zarzuty męża. Nawet nie chce mi się przytaczać już tutaj tych bzdur i kłamstw.
Chcę mieć czyste sumienie, chcę żyć w wewnętrznej zgodzie ze sobą, chcę wiedzieć, że zrobiłam to co mogłam, co potrafiłam, aby ratować. Zamówiłam mszę za moją adwokat i mszę na dzień rozprawy rano.
Wiem, że nie jestem sama. I chociaż odwrócili się ode mnie najbliżsi, w zamian dostałam o wiele więcej - pomoc, wsparcie, dobre słowo, modlitwy od przyjaciół, znajomych.
Kiedyś pisaliście, że to nie walka, bo walka kojarzy się z wrogością, z wygranymi i przegranymi, z występowaniem przeciw komuś. Według mnie to walka...o małżeństwo, z niewidzialnym wrogiem.
Niech nam Pan Bóg błogosławi w tej walce.
Smutek
Posty: 302
Rejestracja: 18 lut 2018, 7:29
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: Smutek »

Kochani proszę wspomnijcie o mnie w swoich modlitwach. W czwartek do południa rozprawa. Potrzeba mi odwagi, opanowania, rozsądku. Nie mogę stanąć tam jak histeryk i zacząć płakać, nie mogę dać się sprowokować. Nie chcę atakować, chcę tylko mówić prawdę i się bronić przed atakiem. Do tego mam prawo.
Odpowiedź, którą dostałam na moją odpowiedź na pozew była jeszcze gorsza niż sam pozew. Mąż zagroził, że jeżeli nie zgodzę się na rozwód bez orzekania o winie to będzie wnosił z orzeczeniem o mojej winie...
Nie wiem co mnie czeka, myślę sobie tylko, że bez względu na to jaki będzie wynik Bóg już wie co dla mnie będzie najlepsze. Zrobiłam dużo żeby to małżeństwo ratować. Nie mówię, że zrobiłam wszystko i nie mówię, że wszystko zrobiłam dobrze, bo nikt nie wie co robić na początku, nie ma gotowca. Nie powinnam więc mieć poczucia winy, ale czuję żal do siebie i do męża oraz smutek.
Jestem jednak już inną osobą niż ta z początku kryzysu. Nie twierdzę, że lepszą, ciągle mam wrażenie, że to pierwszy krok na drodze do Boga i ciągle ten krok jest nieudolny i biedny, ale czuję opiekę Taty i Mamy.
Dziękuję za każde wsparcie, modlitwę, dobre słowo, które tu otrzymałam. Dzięki temu jakoś wytrwałam w najgorszych momentach.
Jak Bóg da to wytrzymam i to.
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: s zona »

Smutku ,
z Bogiem mozna wiele :)
Zycze Ci, abys w czwartek dala rade z emocjami i byla w zgodzie ze soba i swoim sumieniem ... a Duch sw i sw Jozef wspomagal na sali sadowej ...
Westchnelam dzisiaj na mszy o 7h , jutro zaniose Cie razem z inna kolezanka na 9h , a w czwartek jest trnsmisja mszy z Vatykanu ..
Nie jestes sama :) duzo ludzi sie modli , niekoniecznie piszac o tym ..

ps liturgia na czwartek tez daje nadzieje .. Jr 17,5-10 Błogosławiony, kto ufa Bogu
http://www.radiomaryja.pl/liturgia/?data=2019-03-21
Lawendowa
Posty: 7663
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: Lawendowa »

Zaczniemy otulać Cię modlitwą wspólnotową od dzisiaj.

Pod Twoją obronę...
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
jacek-sychar

Re: I co teraz?

Post autor: jacek-sychar »

... uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, ...
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: Nirwanna »

...naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych....
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: I co teraz?

Post autor: tata999 »

Smutek pisze: 19 mar 2019, 1:59 W czwartek do południa rozprawa. Potrzeba mi odwagi, opanowania, rozsądku. Nie mogę stanąć tam jak histeryk i zacząć płakać, nie mogę dać się sprowokować. Nie chcę atakować, chcę tylko mówić prawdę i się bronić przed atakiem. Do tego mam prawo.
Potrzeba odwagi, opanowania, rozsądku - przede wszystkim poza salą sądową. Będziesz na rozprawie, bo możesz. Nic nie musisz. Możesz też nic nie mówić. Na końcu liczy się tylko to, co między Wami (mąż-żona), a sąd nic nie znaczy. Nie przeceniaj sądu. Tym bardziej, że w sądzie wszyscy są przegrani niezależnie od tego, co chcą.
EL.
Posty: 6922
Rejestracja: 29 sty 2017, 21:46
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: EL. »

Ale i nie bój się swoich emocji.....kto zabroni płakać w chwili smutku ? Jasne, ze lepiej mieć je pod kontrolą....ale.....bez przesady, emocje to my, emocje są ludzkie. Ciszy , spokoju i luzu !! EL.
"Nasza miłość do ludzi jest miarą naszej miłości do Boga " - Edyta Stein

"Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie " - Jan Paweł II
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: s zona »

...ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać,...
Blondynka55
Posty: 313
Rejestracja: 14 sty 2019, 15:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: I co teraz?

Post autor: Blondynka55 »

...Panno Chwalebna i Błogosławiona ,...
ODPOWIEDZ