ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2016, 21:18

ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: admin » 12 sie 2018, 12:14

ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii w ramach formacji Ruchu Wiernych Serc. Roczne Studium Biblii jest propozycją 12 spotkań biblijnych odbywających się raz w miesiącu przez okres od września 2018 do sierpnia 2019 roku. W tej edycji Studium planowane są spotkania w następujących Ogniskach:
1. Warszawa - Skaryszewska
2. Warszawa - Ursynów
3. Poznań
4. Szczecin
5. Łódź
6. Wrocław
7. Lublin
8. Łuków
9. Skierniewice
10. Gołdap
11. Toruń
12. Gdańsk
13. Rychwałd
14. Włocławek

Zapisy na Roczne Studium Biblii do końca sierpnia 2018 r. w:
- Ognisku na Ursynowie przyjmują:
Małgorzata Zagórska-Fulara: Lider ogniska na Ursynowie - e-mail: malgosiazf@wp.pl
Krzysztof Moczulski - email: kmoczulski1@wp.pl . Zajęcia odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca począwszy od września br.
- Ognisku przy Skaryszewskiej przyjmuje mailowo Grażyna Walasek: g.walasek58@gmail.com . Zajęcia odbywać się będą w każdy trzeci czwartek miesiąca począwszy od września br.

W pozostałych Ogniskach zapisy prowadzą liderzy, do których można zgłosić się podczas spotkań ich wspólnot, bądź za pomocą formularzy kontaktowych na stronach Ognisk: www.ogniska.sychar.org .

UWAGA!!!
Spotkania odbywają się w zamkniętej grupie. Grupa raz utworzona we wrześniu nie może być uzupełniana w ciągu całego roku. W następnym roku we wrześniu są tworzone kolejne grupy na kolejny rok formacji.

Warunki uczestnictwa w Studium (poziom 1: ugruntowanie):

- pragnienie trwania w wierności Bogu i współmałżonkowi pomimo niewierności drugiej strony (choć przynależność do RWS nie jest wymagana);
- pragnienie umacniania się w Chrystusie i Jego słowie;
- gotowość systematycznego uczęszczania na wszystkie spotkania i wykonywania zadań domowych oraz rzetelne zapoznanie się z tematem spotkania, na którym się nie było.
Osoby, które opuszczą któreś ze spotkań mają możliwość otrzymania materiału formacyjnego drogą mailową do samodzielnego studiowania. Trzy nieobecności pod rząd skutkują tym, że dana osoba nie może brać udziału w dalszych zajęciach aż do września, kiedy zostanie utworzona nowa grupa i rozpoczęty nowy kurs.

Tematy spotkań:

1. Zdradzony i sprzedany zbawiciel rodziny (Rdz 45,5)
2. „Jedyny wierny w całym Jego domu” (Lb 12,7)
3. Wierność a grzech (1Kor 6,18)
4. Interesy z Panem Bogiem (Iz 32,35)
5. Przebaczenie (Mt 6,14)
6. „W Jego ranach jest nasze uzdrowienie” (Iz 53,5)
7. Jezus wywracający stoły (J 2,15)
8. Trwanie w Biblii: „Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do...” (2Tym 3,16-17)
9. Nie mogę „oswajać się” z grzechem (Hbr 12,4)
10. Trwanie w Eucharystii: „Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim” (J 6,56)
11. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii (1Kor 9,16)
12. „Będziecie moimi świadkami aż po krańce ziemi” (Dz 1,8)

Cele do osiągnięcia:

• byśmy szukali woli Boga i w dobrym, i w złym (zadawali pytanie „dlaczego?” również wtedy, gdy dzieje się coś dobrego);
• byśmy rozumieli, że zło jest dopuszczane przez Boga tylko w dwóch sytuacjach: albo taki jest plan Boga (to bardzo dobrze), albo zgrzeszyłem (to muszę się nawrócić). Jeśli nawracam się i dalej jest źle, to chyba Bóg chce, by jeszcze ktoś się nawrócił;
• byśmy pełnili wolę Boga w swoim życiu (w sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się) i przynosili Mu chwałę w każdym działaniu.

Studium opracował:
Mirosław Rucki
Konsultacje duszpasterskie: ks. Paweł Dubowik
1. tradycja 12 kroków dla chrześcijan:
"Nasze wspólne dobro jest najważniejsze, indywidualny rozwój zależy od jedności grupy".

domek146
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:18
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: domek146 » 15 sie 2018, 22:49

Witam! No właśnie chciałbym zapisać się na Roczne Studium Biblijne .W Rychwaldzie.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018, 7:59 przez Czarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wycięto dane osobowe

Czarek
Posty: 1384
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: Czarek » 16 sie 2018, 8:04

Witaj domek146,
na forum publicznym nie podajemy danych osobowych, dlatego wyciąłem je z Twojego posta.

Aby zapisać się na Studium Biblii w Rychwałdzie należy skontaktować się z liderem tamtejszego Ogniska bezpośrednio lub za pomocą formularza kontaktowego strony Ogniska, który znajdziesz tutaj: www.ogniska.sychar.org

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: hubcia576 » 17 sie 2018, 17:33

A czy na Studium Biblijne może zapisać się żona - która przystąpiła do RWS - małżeństwo żyje i mieszka razem, mają trudności codziennego funkcjonowania?

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: Balba » 04 wrz 2018, 16:21

Może, nie ma tu ograniczeń.

Łuków rusza? Lublin tak....

Z Bogiem.

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: hubcia576 » 10 wrz 2018, 15:19

Balba pisze:
04 wrz 2018, 16:21
Może, nie ma tu ograniczeń.

Łuków rusza? Lublin tak....

Z Bogiem.
Łuków - rusza w ślad za Lublinem :D

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: Balba » 16 wrz 2018, 18:55

Chwała Panu! niech Was i nas Bóg prowadzi !

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: ZAPRASZAMY na Roczne Studium Biblii

Post autor: Balba » 21 wrz 2018, 11:00

Zaczęliśmy wczoraj, Chwała Panu!

Spotkanie rozpoczął od modlitwy i błogosławieństwa nasz opiekun Ks. Paweł, a pozostałą część prowadził Mirek Rucki. Nasza grupa liczy 11 osób.

Z tego, co wiem, to wczoraj ruszyła także Warszawa i Gdańsk. Jak u Was?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości