Zdrada i co dalej?

Powrót to dopiero początek trudnej drogi...

Moderator: Moderatorzy

rose
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Re: Zdrada i co dalej?

Post autor: rose » 26 lut 2021, 9:25

Kochani, dawno się tutaj nie odzywałam ale jestem na forum i na razie się stąd nigdzie nie wybieram ;)
Chciałam napisać kilka słów co u nas.
Z mężem się w miarę dogadujemy, trochę wpadamy w stare tory i na zasadzie dwa kroki do przodu i jeden w tył ale jakoś ten wózek razem ciągniemy :)

Mija rok od naszego kryzysu, to był bardzo ciężki rok, ale myślę że i owocny. Powtarzając za ks. Pawlukiewiczem; "Kryzys? Gorąco polecam". No nie oczywiście żartuje, jeszcze nie dotarłam do tego etapu, żeby umieć podziękować za kryzys. Jeszcze zdrada i odrzucenie boli - ale pracuję nad tym. Czytam książkę o wybaczeniu już chyba z pół roku i mój proces wybaczania chyba w podobnym tempie przebiega ;) Zadra w sercu została i myślę, że ona już będzie tam na zawsze. Ale przypomina mi nie tylko o tym co mąż zrobił ale też o tym, że ja sobie poradziłam. Jeszcze mam w sobie dużo żalu za to że skrzywdził nasze dzieci. Obserwuję je i widzę że trochę inaczej teraz traktują tatę. Może to w codziennym życiu nawet jest niedostrzegalne, ale ich zaufanie też zostało zawiedzione. Często w kryzysie tak skupiamy się na swoim bólu, że zapominamy o cierpieniu dzieci - i ja to niestety zaliczyłam. I nie tylko tata je skrzywdził, ja przez swój egoizm nie pomogłam im przez to przejść.

Z męża obietnic jak to się nasze życie nie zmieni i jakim on teraz opiekunem rodziny nie będzie to już niewiele zostało. Ale i to udało mi się w miarę przerobić - życie to nie bajka, a ja lubię swoją zwykłą szarą codzienność. I wystarcza mi w zupełności to że jesteśmy razem, że ja mam męża, dzieci tatę.

Miał być post pozytywny ale coś mi pesymistycznie wyszło. Kolejne pole do pracy przede mną... To na koniec podzielę się z Wami naszym szczęściem: pod koniec wiosny nasza rodzinka się powiększy. Maleństwo zdrowe, czujemy się dobrze :)

J&J
Jestem: szczęśliwą żoną

Post autor: J&J » 26 lut 2021, 10:46

G R A T U L A C J E ROSE ;)

Caliope

Post autor: Caliope » 26 lut 2021, 10:46

Rose cudownie, że będziecie rodzicami. Dziecko scala, jeśli obie strony są gotowe sobie pomagać w tych trudach wychowania. Ważne, żeby maluszek był zdrowy, dobrze się rozwijał. Fajnie się czyta, że jakoś to się dalej ciągnie, bo o to chodzi i daje to nadzieję na zakończenie kryzysu :)

Bławatek

Post autor: Bławatek » 27 lut 2021, 19:48

Gratuluję również

I życzę aby relacja małżeńska jak najlepiej Wam się rozwijała. Bożego prowadzenia życzę.

ODPOWIEDZ