Odbudowa związku po zdradzie ze strony żony

Powrót to dopiero początek trudnej drogi...

Moderator: Moderatorzy

Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Odbudowa związku po zdradzie ze strony żony

Post autor: Ruta » 21 maja 2022, 1:42

dxn pisze:
17 maja 2022, 20:26
Dziękuję wam za pomoc, wiele mi rozjasniliscie. W tym momencie jestem podejrzliwy co do żony, ale jej nie śledzę (pozwoliłem by zmieniła hasła na media społecznościowe), boli mnie ta cała sytuacja ale staram się tego nie okazywać, chociaż nie zawsze to wychodzi. Wygląda na to że żona ma w tym momencie depresję, prawdopodobnie miała ja już na długo przed zdradą. Psychiatra i leki odpadają, bo chcemy starać się o dziecko, staramy się już od roku i nic, w ostatnim czasie zmieniła lekarza i szansę się chyba zwiększyły. Nie wiem czy to jest dobry pomysł, chociaż po dłuższej rozmowie ustaliliśmy że nie będzie to "dziecko na zgodę" to może nas to mimo wszystko do siebie zbliżyć. Co do depresji to pozostaje terapia która właśnie odbywamy. Terapeuta zdecyduje czy i jaki depresja ma wpływ na sposób w który zaczęliśmy (przed nami drugie spotkanie). Proszę Was o modlitwę, kiedyś jeszcze tu zajrzę i opiszę jak nam poszło. Trzymajcie się ciepło i odwagi! Nigdy nie jesteśmy sami pamiętajcie!
Ja tylko odniosę się do fragmentu "staram się nie okazywać". W moim małżeństwie też się starałam nie okazywać. Nie był to dobry pomysł. Teraz sobie myślę, że nie okazywanie prowadziło do tłumienia emocji które i tak z czasem wybuchały. I do zakładania masek, w których robiło się z czasem niewygodnie. Zaczęłam gubić w nich siebie. No i maska to dystans.
Uczę się teraz okazywać, ale w akceptowalny i nie raniący nikogo sposób.

Jak zajrzysz - polecam lekturę Porozumienie bez przemocy Rosenberga. Dużo się z niej uczę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości