Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Wydarzył się cud uzdrowienia małżeństwa, a może tylko maleńki cudzik?...

Moderator: Moderatorzy

perla1
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwie 2021, 15:00
Płeć: Kobieta

Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: perla1 » 16 kwie 2021, 20:34

„ Nie bój się, wierz tylko"

Do sądu szłam w przekonaniu, że jestem dobrze przygotowana. Zależało mi na tym aby powiedzieć prawdę w sposób spokojny i opanowany, aby wybrzmiało, że jestem osobą wierzącą i nie godzę się na rozwód ze względu na moje przekonania, oraz to, iż nadal kocham mojego męża. Byłam gotowa przyjąć każdą decyzje sądu. Już na samym początku rozprawy po wysłuchaniu stanowisk stron, sędzia zarządziła przerwę w celu porozumienia się aby wydać wyrok bez przesłuchiwania świadków, zaznaczyła wyraźnie, że jest przeciwnikiem przesłuchiwania dzieci stron, mimo ich pełnoletności. Po mojej stronie córka i syn zdecydowali się zeznawać. Bardzo zaskoczyło mnie to, iż moja Pani adwokat przekonywała mnie na zmianę decyzji i wyrażenie zgody na rozwód z wyłącznej winy męża. Tłumaczyła, że ze względu na stan mojego zdrowia jest to najlepsze rozwiązanie. Wyraziłam jej jasno, że zależy mi na tym aby moje myśli, czyny i wartości były spójne. Jest to dla mnie niezbędne abym mogła spojrzeć na siebie w lustrze z szacunkiem i bez wyrzutów sumienia. Po powrocie na salę rozpraw, podtrzymaniu stanowiska niewyrażającego zgody na rozwód rozpoczęły się przesłuchania. Cały proces trwał 4 godz. a po naradzie wezwano mnie na ogłoszenie wyroku. Usłyszałam tylko, że sąd oddala pozew o rozwód natomiast całe uzasadnienie już nie dotarło do mnie, gdyż wzruszyłam się ogromnie i łzy cisnęły mi się do oczu. Zaczęłam dziękować Bogu za ten cud.
Po wyjściu z Sali rozpraw pani adwokat przyznała, iż nie wierzyła w to, że sędzia może orzec taki wyrok, ponieważ jeszcze nigdy nie miało to miejsca a art. 56 par. 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jest już martwym przepisem. Dodała, że nikt jej nie uwierzy w wygraną, ponieważ wszyscy koledzy uznali, iż nie ma najmniejszych szans. Zdała sobie sprawę, że jednak warto trwać do końca w zgodzie ze swoimi wartościami a teraz ma wyrzuty sumienia bo inną kobietę namówiła do zmiany stanowiska. Powiedziała, że ja swoją postawą sprawiłam, iż sąd mi uwierzył, bo byłam spokojna bez cienia złośliwości czy chęci utrudnienia życia mężowi, po prostu wiarygodna.
Zaskoczyła mnie reakcja dzieci po skończonej rozprawie. Najstarsza córka zadzwoniła do koleżanek aby podzielić się radością, iż nadal jest dzieckiem nierozwiedzionych rodziców. Wyznała mi; „nie wiedziałam, że tak bardzo zależało mi na tym abyście się nie rozwiedli”. Od drugiej córki od samego początku czułam ogromne wsparcie. Syn natomiast powiedział, że jest ze mnie dumny i dziś uwierzył, iż nasze małżeństwo jest do uratowania.
Dziękuję Bogu za wspólnotę Sychar i za ludzi, których postawił na mojej drodze. Bez pracy nad sobą na warsztatach 12 krokowych nie byłabym w stanie tak się zachować na Sali rozpraw. Widzę w tym wszystkim prowadzenie Boże.

Chwała Panu !

Małgosia

Lawendowa
Posty: 7650
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: Lawendowa » 16 kwie 2021, 20:46

Bardzo Ci dziękuję za Twoje piękne świadectwo.
Dajesz nadzieję innym - tym którzy jeszcze się wahają, którzy wątpią czy warto nie zgadzać się na rozwód.
Chwała Panu !!!
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."

kaktus
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:51
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: kaktus » 16 kwie 2021, 20:51

Cześć,
Dziękuję za to świadectwo i nadzieję - także w sądzie.
Powodzenia

Zwyklaosoba
Posty: 475
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: Zwyklaosoba » 17 kwie 2021, 15:30

Mam he zapytać jaka była relacja twojego męża ?

elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: elena » 17 kwie 2021, 15:38

Dziękuję za to świadectwo, które daje nadzieję ❤️
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski

Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: Ruta » 17 kwie 2021, 17:28

Piękne świadectwo. Dziękuję. Chwała Panu!

Wspieram modlitwą o dalsze Łaski dla was i Boże Dary na drodze uzdrowienia waszego małżeństwa ❤️

Carmen
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2018, 23:11
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: Carmen » 19 kwie 2021, 19:30

Dziękuję Perło za to świadectwo - Miłości, wiary i ufności.
Piękna i budująca jest też postawa Waszych dzieci.
:)

helenast
Posty: 2840
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: helenast » 21 kwie 2021, 10:37

Piękne świadectwo Kochana

wertor1
Posty: 102
Rejestracja: 24 lut 2017, 6:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: wertor1 » 22 kwie 2021, 19:28

Niesamowite ,że wszystko na jednej rozprawie i ,że tak sąd orzekł.Cuda się zdarzają.

burza
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2018, 22:23
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: burza » 23 kwie 2021, 9:10

To piękny cud od Boga i zdarza się rzadko.

awe
Posty: 19
Rejestracja: 07 lut 2017, 17:59
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: awe » 25 kwie 2021, 12:28

Kolejne świadectwo , że Bóg może wszystko.
Chwała Bogu

ines05
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:01
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: ines05 » 26 kwie 2021, 9:51

Serdeczne dzięki za takie świadectwo, czeka mnie tez sąd - to bardzo budujące i pokrzepiające :)
Bóg zapłać.

Marlena
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2020, 4:28
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Oddalenie pozwu, kwiecień 2021

Post autor: Marlena » 31 maja 2021, 4:43

Chwała Panu! ❤️

Małgosiu, napisz - jeżeli można Cię o to prosić - w jaki sposób otwierałaś się na Boga w czasie przed rozprawą, a także w jej trakcie. Jak się modliłaś w tym całym doświadczeniu. Jak wyglądały Twoje praktyki sakramentalne. Z jakich książek, nagrań, rekolekcji itp. korzystałaś, by otworzyć swoją duszę na Boga.

Życzę całej Twojej rodzinie wielu potrzebnych Łask Bożych. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości