Medjugorje

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

tereska
Jestem: w trakcie rozwodu

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 02 maja 2022, 18:33

Orędzie, 25. kwietnia 2022
„Drogie dzieci! Patrzę na was i widzę, że jesteście zagubieni. Dlatego wszystkich was wzywam: wróćcie do Boga, wróćcie do modlitwy, a Duch Święty wypełni was Swoją miłością, która daje radość sercu. Nadzieja będzie w was wzrastać także co do lepszej przyszłości, a wy staniecie się radosnymi świadkami Bożego miłosierdzia w was i wokół was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

viona
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Post autor: viona » 05 maja 2022, 1:25

Jeśli wolno, w Medjugorie to nie są objawienia zatwierdzone przez Kościół Katolicki. Warto to wiedzieć, jeśli się rozpowszechnia takie orędzie, bo tak naprawdę nie mamy pewności kto tam się wypowiada. Pozdrawiam. Z Bogiem!

Awatar użytkownika
Nirwanna
Jestem: po rozwodzie

Post autor: Nirwanna » 06 maja 2022, 12:22

To prawda, objawienia te nie są obecnie zatwierdzone, jednak Medjugorie funkcjonuje teraz już jako miejsce gdzie oficjalnie mogą się odbywać pielgrzymki.
Trochę wyjaśnia kontekst ten artykuł, i wypowiedzi śp. arcybiskupa Hosera: https://misyjne.pl/abp-hoser-pielgrzymk ... ie-uznane/
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II

viona
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Post autor: viona » 13 maja 2022, 22:49

Dziękuję Ci Nirwanno za wskazanie tego artykułu. Nie mam nic przeciwko modlitwie w Medjugorie,
ale proszę aby osoby tam pielgrzymujące były ostrożne i nie szukały przede wszystkim sensacji. Możemy modlić się do Matki Bożej wszędzie,
ale Jej objawianie się to poważna sprawa i brak posłuszeństwa wobec nauki Kościoła Katolickiego w tej materii może wiele namieszać w jego wspólnocie i jedności w ogóle.
Pozdrawiam serdecznie. Z modlitwą.

ODPOWIEDZ