Medjugorje

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 02 maja 2022, 18:33

Orędzie, 25. kwietnia 2022
„Drogie dzieci! Patrzę na was i widzę, że jesteście zagubieni. Dlatego wszystkich was wzywam: wróćcie do Boga, wróćcie do modlitwy, a Duch Święty wypełni was Swoją miłością, która daje radość sercu. Nadzieja będzie w was wzrastać także co do lepszej przyszłości, a wy staniecie się radosnymi świadkami Bożego miłosierdzia w was i wokół was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

viona
Posty: 69
Rejestracja: 25 kwie 2021, 23:57
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: viona » 05 maja 2022, 1:25

Jeśli wolno, w Medjugorie to nie są objawienia zatwierdzone przez Kościół Katolicki. Warto to wiedzieć, jeśli się rozpowszechnia takie orędzie, bo tak naprawdę nie mamy pewności kto tam się wypowiada. Pozdrawiam. Z Bogiem!

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13301
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: Nirwanna » 06 maja 2022, 12:22

To prawda, objawienia te nie są obecnie zatwierdzone, jednak Medjugorie funkcjonuje teraz już jako miejsce gdzie oficjalnie mogą się odbywać pielgrzymki.
Trochę wyjaśnia kontekst ten artykuł, i wypowiedzi śp. arcybiskupa Hosera: https://misyjne.pl/abp-hoser-pielgrzymk ... ie-uznane/
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II

viona
Posty: 69
Rejestracja: 25 kwie 2021, 23:57
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: viona » 13 maja 2022, 22:49

Dziękuję Ci Nirwanno za wskazanie tego artykułu. Nie mam nic przeciwko modlitwie w Medjugorie,
ale proszę aby osoby tam pielgrzymujące były ostrożne i nie szukały przede wszystkim sensacji. Możemy modlić się do Matki Bożej wszędzie,
ale Jej objawianie się to poważna sprawa i brak posłuszeństwa wobec nauki Kościoła Katolickiego w tej materii może wiele namieszać w jego wspólnocie i jedności w ogóle.
Pozdrawiam serdecznie. Z modlitwą.

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 31 maja 2022, 23:27

Orędzie, 25. maja 2022

„Drogie dzieci! Patrzę na was i dziękuję Bogu za każdego z was, bo On mi pozwala, bym była jeszcze z wami, aby was skłaniać do świętości. Dziatki, pokój jest zaburzony i szatan chce niepokoju. Dlatego niech wasza modlitwa będzie jeszcze mocniejsza, aby zamilkł każdy nieczysty duch podziału i wojny. Bądźcie budowniczymi pokoju i nieście radość Zmartwychwstałego w was i wokół was, aby dobro zwyciężyło w każdym człowieku. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 31 maja 2022, 23:31

Abp Cavalli do pielgrzymów z RPA: Przybyliście do miejsca wielkiej łaski
data: 13.05.2022.

"W Medziugorju przebywają pielgrzymi z Republiki Południowej Afryki pod przewodnictwem arcybiskupa Stephena Brislina. Podczas pielgrzymki uczestniczą w wieczornym programie modlitewnym, a także odwiedzą medziugorskie wzgórza - Križevac i Górę Objawień. Dziś w sali św. Jana Pawła II wysłuchali krótkiego wykładu arcybiskupa Alda Cavalli, wizytatora apostolskiego o charakterze specjalnym dla parafii Medziugorje. Wszyscy pielgrzymi z tej grupy, z wyjątkiem arcybiskupa Brukseli, przybyli do Medziugorja po raz pierwszy, mieli więc wiele pytań, na które abp Cavalli odpowiedział radośnie. Interesowała ich historia Medziugorja, stosunek Kościoła do Medziugorja…

Abp Cavalli powiedział im, że przybyli do miejsca wielkiej łaski. Jak sam powiedział, przyjechał do Medziugorja trzy miesiące temu i zrozumiał, że jest to miejsce łaski.

„Wielu tu odnajduje pokój, pokój, którego każdy z nas potrzebuje. Otrzymuje się tu wiele łask, wiele tu zmieniło swoje życie, wielu odnalazło tu swoje powołanie duchowe , co najmniej 600 osób. Codziennie odmawia się tu różaniec, odprawiana jest Msza św., adoruje się Jezusa w Najświętszym Sakramencie, czci się Krzyż Pański... Codziennie wieczorny program modlitewny trwa tu co najmniej trzy godziny” – powiedział abp Cavalli, który wyjaśnił im, że wcześniej w Medziugorju było tylko kilka domów i że w międzyczasie wybudowano wiele hoteli, ale to normalne, bo gdzie by pielgrzymi przenocowali, gdzie dostaliby jedzenie i napoje,kupili pamiątki itp. Podkreślił, że łaskę, która znajduje się w Medziugorju mogą znaleźć wszyscy ludzie, bez względu na kulturę, i na to skąd pochodzą.

Arcybiskup Stephen Brislin powiedział nam, że przyjechał do Medziugorja po raz pierwszy od 2000 roku i że pomimo zmiany wyglądu miejsca, duch Medziugorja pozostał ten sam.

„To wspaniałe doświadczenie przyjechać do Medziugorja po 22 latach i zobaczyć, że Medziugorje rozkwitło duchowo w to, czym jest dzisiaj. To miejsce nadal jest miejscem modlitwy, miejscem, które zmieniło wiele istnień, potwierdzając naszą wiarę w moc modlitwy.To czas głębokiej wiary i duchowego doświadczenia” – powiedział arcybiskup Brukseli.

Po krótkim wykładzie abp Aldo Cavalli udzielił wszystkim zgromadzonym Bożego błogosławieństwa." http://www.medjugorje.hr/pl/nowosci/abp ... 12835.html
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 16 cze 2022, 12:45

33. MLADIFEST
MIĘDZYNARODOWE MODLITEWNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Medziugorje, 1. 8. – 6. 8. 2022


Uczcie się ode Mnie,
a znajdziecie pokój
Mt 11,28-30
PONIEDZIAŁEK, 1. 8. 2022
18.00 Modlitwa różańcowa
19.00 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU MŁODYCH
Msza święta
21.00 – 22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
WTOREK, 2. 8. 2022
06.00 – 06.40 Modlitwa różańcowa na Górze
Objawień przy figurce Matki Bożej
(Tajemnice Radosne)
09.00 Modlitwa do Ducha Świętego
09.30 Katecheza
10.30 Świadectwa
12.00 Anioł Pański
PRZERWA
17.00 Świadectwa
18.00 Modlitwa różańcowa
19.00 Msza święta
20.30 – 21.30 Procesja z figurką Matki Bożej oraz
adoracja Najświętszego Sakramentu
ŚRODA, 3. 8. 2022
09.00 Modlitwa do Ducha Świętego
09.30 Katecheza
10.30 Świadectwa
12.00 Anioł Pański
PRZERWA
17.00 Świadectwa
18.00 Modlitwa różańcowa
19.00 Msza święta
20.30 – 21.30 Medytacja ze świecami
Modlitwa przed Krzyżem
CZWARTEK, 4. 8. 2022
09.00 Modlitwa do Ducha Świętego
09.30 Katecheza
10.30 Świadectwa
12.00 Anioł Pański
PRZERWA
17.00 Świadectwa
18.00 Modlitwa różańcowa
19.00 Msza święta
21.15 Spektakl wspólnoty Cenacolo
PIĄTEK, 5. 8. 2022
09.00 Modlitwa do Ducha Świętego
09.30 Katecheza
10.30 Świadectwa
12.00 Anioł Pański
PRZERWA
17.00 Świadectwa
18.00 Modlitwa różańcowa
19.00 Msza święta
20.30 – 21.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
21.30 – 22.30 PRZESŁANIE
Wspólny śpiew na pożegnanie
SOBOTA, 6. 8. 2022
Indywidualne wejście na Górę Kriżevac
05.00 Msza święta na Križevacu
UWAGI
• Należy zabrać ze sobą radyjko (telefon komórkowy z radiem) i słuchawki, Pismo Święte, parasol.
• Grupy, które będą uczestniczyć w spotkaniu modlitewnym proszone są o nie planowanie dodatkowego programu w
czasie trwania spotkania młodzieży.
• W czasie trwania Festiwalu Młodych (oprócz niedzieli) nie będzie do południa Mszy świętych w różnych językach.
Wszyscy pielgrzymi będą uczestniczyć w wieczornej Mszy świętej wraz z młodzieżą.
• W trakcie całego Festiwalu Młodych zapewnione jest symultaniczne tłumaczenie: Hrvatski, English, Italiano,
Deutsch, Français, Español, Portugues, Polski, Slovensky SK, Slovenski SLO, Magyar, Română, Ruski, Česky, Korean,
Arabic, Chinese Mandarine
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 23 cze 2022, 15:59

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 cze 2022, 18:35

COROCZNE OBJAWIENIE MATKI BOŻEJ IVANCE – 25 CZERWCA 2022R.
data: 25.06.2022.

Wizjonerka Ivanka Ivanković Elez miała coroczne objawienie 25. czerwca 2022 r. Wedle świadectwa wizjonerów Vicka, Marija i Ivan mają codzienne objawienia, a Mirjana, Ivanka i Jakov mają objawienie raz do roku.

Podczas ostatniego z codziennych objawień Matka Boża powierzyła Ivance ostatnią 10 tajemnicę i powiedziała jej, że do końca życia będzie miała objawienia raz do roku w rocznicę objawień. Tak też było w tym roku.

Objawienie, które miało miejsce w domu rodzinnym Ivanki trwało 5 minut (18:34h - 18:39h). Podczas objawienia obecna była jedynie najbliższa rodzina. Po objawieniu wizjonerka powiedziała:

Matka Boża przekazała następujące orędzie: "Dziatki, módlcie się, módlcie się, módlcie się"

Matka Boża pobłogosławiła nas wszyskich.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 cze 2022, 18:36

Orędzie, 25. czerwca 2022 comiesięczne objawienie dla Mariji
„Drogie dzieci! Raduję się z wami i dziękuję wam za każdą ofiarę i modlitwę, którą ofiarowaliście w moich intencjach. Dziatki, nie zapominajcie, że jesteście ważni w moim planie zbawienia ludzkości. Wróćcie do Boga i do modlitwy, aby Duch Święty działał w was i poprzez was. Dziatki, jestem z wami również w tych dniach, kiedy szatan walczy o wojnę i nienawiść. Podziały są głębokie i zło działa w człowieku jak nigdy dotąd. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 cze 2022, 18:37

Program obchodów 41. rocznicy objawień Królowej Pokoju w Medziugorju
data: 18.06.2022.


W środę 15 czerwca rozpoczęła się nowenna do Królowej Pokoju.

„Każdego dnia o godzinie 16.00 przez dziewięć dni na Górze Objawień będzie odmawiany różaniec, a oprócz nowenny na Górze Objawień, w tym roku parafianie z Medziugorja będą odmawiać różaniec przed wieczorną Mszą św. przy ołtarzu polowym kościoła parafialnego św. Jakuba '',poinformował Urząd Parafialny Medziugorja.

O. Marinko Šakota, proboszcz parafii Medziugorje goszcząc w programie Radia Mir Međugorje zapowiedział program obchodów 41. rocznicy objawień Królowej Pokoju.

„W przeddzień mamy poranny Marsz Pokoju. Wyrusza z Humaca o 6 rano, modlimy się o pokój. Zaczęło się to dokładnie 30 lat temu, w 1992 roku. Będziemy modlić się o pokój, którego tak bardzo potrzebuje świat, Ukraina i serca wszystkich ludzi. Harmonogram Mszy Świętych ( w jęz.chorwackim) w przeddzień rocznicy 8.00,11.00 i 19.00, po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i trwać będzie całą noc do godziny 6 rano. W samą 41. rocznicę objawień Msze Święte ( w jęz.chorwackim) : o 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 11.00, a uroczysta Msza Świeta odbędzie się o godz. 19.00” – powiedział o. Marinko, zapowiadając, że w wigilię Mszy Świętej przewodniczyć będzie o. Ljubo Kurtović, proboszcz w Humacu, a w samą rocznicę o. Jozo Grbeš, nowy prowincjał prowincji franciszkańskiej w Hercegowinie.

„Również w tym roku na Górze Objawień, gdzie wszystko zaczęło się 41 lat temu, przy figurze Matki Bożej, o godz. 16. 30 odmówimy modlitwę, którą dzieci - widzący odmawiały z Matką Bożą: Wierzę, 7 Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu, i w procesji z modlitwą różańcową przejdziemy do kościoła parafialnego św. Jakuba, gdzie wszyscy będziemy obchodzić 41. rocznicę objawień Królowej Pokoju” – powiedział o. Marinko Šakota.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 cze 2022, 18:38

21 MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE DLA PAR MAŁŻEŃSKICH

odbędą się w Medziugorju w dniach od 2 do 5 listopada 2022 roku
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 14 lip 2022, 20:37

W Medziugorju obchodzono 41. rocznicę objawień Matki Bożej

25 Czerwca 2022 roku, uroczyście obchodzono w Medziugorju 41. rocznicę objawień Matki Bożej. Mszy św. z udziałem wiernych i w koncelebracji 268 kapłanów przewodniczył o. Jozo Grbeš OFM, prowincjałj Prowincji franciszkańskiej w Hercegowinie.

Wśród koncelebransów byli: o. Marinko Šakota OFM, proboszcz parafii medziugorskiej, o. Miro Šego OFM, wikariusz prowincjalny z Medziugorja, o. Miljenko Šteko OFM, były prowincjał Prowincji franciszkańskiej w Hercegovinie i o. Miro Relota OFM.

Na wstępie dzisiejszej Mszy św., o. Jozo Grbeš powiedział , że „kiedy celebrujemy Eucharystię, jesteśmy tym, kim naprawdę jesteśmy”.

„Mamy świadomość, że jesteśmy ważną częścią czegoś większego od nas i że w tej chwili jesteśmy połączeni z całym światem. To prawda, że w każdej chwili , minucie, każdego dnia i o każdej godzinie gdzieś na świecie sprawowana jest Eucharystia, której jesteśmy częścią” – powiedział o. Jozo na początku Mszy św.

W homilii o. Jozo Grbeš mówił o miłości, której wszyscy dzisiaj potrzebujemy, podkreślając: „wierzę, że ta miłość was tu przywiodła: miłość Matki, która nieustannie wzywa i miłość Chrystusa, która jest głównym celem ”.

„Może w życiu wszystko zrozumieliśmy, może mamy dużo wiedzy, może mamy dużo inteligencji, może dużo ukończonych szkół, może mamy dużo tytułów przed naszymi nazwiskami, może zwiedziliśmy cały świat, może nasza twarz jest na pierwszych stronach gazet, może wszyscy nas znają, może podbiliśmy świat… ale jeśli nie zrozumieliśmy miłości, to nie rozumieliśmy niczego!

Tyle miłości wiąże się z nazwą Medziugorje. Tyle miłości spłynęło z tego wzgórza nad Bijakovici. Tyle miłości rozprzestrzenia się po całym świecie poprzez nazwę Medziugorje. Tyle miłości uzdrowiło ludzkie ciała, ludzkie dusze, tyle uleczonych ran, podniesionych ludzi, pojednanych losów, podźwigniętych rodzin. Czyż nie jest wam znane to wspaniałe Orędzie z przypomnienieniem „Gdybyście wiedziełi, jak bardzo was kocham, płakalibyście z radości!”

Gdybyśmy wiedzieli, jak dobrze jest przebaczać, nigdy nie żylibyśmy w kłótni. Gdybyśmy wiedzieli, jakim skarbem jest pokój, nigdy nie szukalibyśmy konfliktu. Gdybyśmy wiedzieli, jak wielka łaska tkwi w akcie skruchy, nigdy nie bylibyśmy aroganccy. Gdybyśmy wiedzieli, jak bardzo boże jest bycie zwyczajnym, nigdy nie skomplikowalibyśmy nikomu życia. Gdybyśmy wiedzieli, ile siły tkwi w pokorze, nigdy nie naciskalibyśmy na pierwsze miejsca. Gdybyśmy wiedzieli, jaka siła tkwi w bezinteresowności, żylibyśmy życiem miłości. Gdybyśmy wiedzieli, jak błogie i właściwe jest mówienie prawdy, nigdy byśmy się nikomu nie sprzedali.

Gdybyśmy poznali Maryję, wiedzielibyśmy, że Chrystus jest jedynym Zbawicielem świata", powiedział o. Jozo oznajmiając nam, że „dużo pokoju wstąpiło do serc ludzi, rodzin i świata poprzez nazwę Medziugorje”.

"Medziugorje to Maryja, a Maryja to miłość, a miłość to Bóg. Ten związek jest bardzo wyraźny! Bądźmy tego świadomi. Nie zapomnijcie o tym, nie pomijajcie tego. Zarówno Maryja, jak i miłość zawsze prowadzą do Boga miłości. Chrystusa Zbawiciela!

Dlatego mówię i do was i do siebie: nie wracajmy dziś wieczorem do domu tacy sami. Nie bądźmy tacy sami! Zróbmy krok do przodu. Jesteśmy wezwani do bycia lepszymi, doskonalszymi, bardziej autentycznymi, prostszymi, bardziej pokornymi. To zależy od nas! To zawsze zależy od nas! I tylko od nas to zależy. Ta okazja dziś wieczorem jest jasnym wyrazem miłosierdzia!”, powiedział o. Jozo Grbeš w homilii w 41. rocznicę objawień Matki Bożej w Medziugorju, wezwawszy na koniec „Maryję, Panią Miłości, Królową Pokoju”, by obdarzyła nas swoim pokojem.

Przed Mszą św. po raz drugi odbyła się procesja ze Wzgórza Objawień do kościoła św. Jakuba, w której wzięło udział wielu pielgrzymów z całego świata, parafian Medziugorja i okolicznych miejscowości.

W tych dniach w Medziugorju byli pielgrzymi ze wszystkich kontynentów świata, z około trzydziestu krajów świata. Parafianie przygotowali się do do uroczystości przez nowennę i przez dziewięć dni o godzinie 16.00 odmawiali radosne i bolesne tajemnice różańca na Górze Objawień oraz odmawiali różaniec na zewnętrznym ołtarzu kościoła parafialnego św. Jakuba, podczas wieczornego programu modlitewno-liturgicznego.

W przeddzień 41. rocznicy objawień Matki Bożej odbył się 31 Marsz Pokoju z Humaca do Medziugorja i wotywna pielgrzymka do Królowej Pokoju z Čitluka do Medziugorja, a wieczornej Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii Humac, o. Ljubo Kurtović. (FOTO)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 14 lip 2022, 20:38

O. Marinko Šakota zapowiedział 33. Mladifest: 'Wzruszające spotkania młodych ludzi z Bogiem

„Bardzo się cieszę z powodu Mladifestu bo już od dawna, jeszcze od kiedy prowadził go o. Slavko Barbarić, był to dla mnie czas odnowy duchowej, ćwiczeń duchowych. Ponadto Mladifest wywiera na mnie silne wrażenie z następujących powodów: Jak wzruszające są spotkania młodych ludzi z Bogiem na Festiwalu Młodych! Pełne radości i wdzięku. Nie mniej radosne są spotkania młodych ludzi ze sobą. Z tymi, których znają, a jeszcze bardziej z tymi, których nigdy wcześniej nie widzieli. To spotkanie w otwartości serca, gdzie nie ma miejscowych ani obcokrajowców. Wszyscy są „jednym sercem i jedną duszą”, powiedział o. Marinko Šakota, proboszcz Medziugorja, zapowiadając tegoroczny Festiwal Młodych w Medziugorju.

Pod hasłem „Ucz się ode mnie, a znajdziesz spokój” (Mt 11, 28-30) tegoroczny Międzynarodowy Modlitewny Festiwal Młodych odbędzie się już po raz 33 i potrwa od 1 do 6 sierpnia. W tym roku ponownie tysiące młodych ludzi będzie słuchać katechez i świadectw, modlić się, uczestniczyć w programie modlitw wieczornych, a o. Marinko powiedział nam, że Msze św. sprawować będą i wygłoszą katechezy między innymi: bp Petar Palić, o. Massimo Fusarelli, generał Zakonu Franciszkańskiego, o. Jozo Grbeš, prowincjał Prowincji Franciszkańskiej w Hercegowinie i inni.

Dla wielu Festiwal Młodych jest wyjątkowy, wielu właśnie w czasie jego trwania odkryło, przebudziło lub zaakceptowało swoje powołanie duchowe. Mówiąc o owocach Mladifestu, o. Marinko powiedział, że „Mladifest w Medziugorju jest naprawdę wyjątkowym, naprawdę wspaniałym doświadczeniem wiary i modlitwy”.

„Wszystko, co dzieje się na tym spotkaniu modlitewnym – począwszy od przedstawiania narodów, odmawiania różańca na Podbrdo, modlitw porannych, katechez, świadectw, chóru i orkiestry, wolontariuszy, programu modlitw wieczornych, różańca, Eucharystii, adoracji, modlitwy przyświecach, procesji z figurą Matki Bożej, spektaklu wspólnoty Cenacolo, misji i pożegnania oraz Eucharystii na zakończenie na Križevacu o godzinie 5 rano – wszystkie te wydarzenia mają taki charakter, że wznoszą i rozpieszczają duszę , karmią ją zdrowym pokarmem duchowym, napełniają ją szczególnym pokojem i szczególną radością oraz dają zachętę i silny bodziec do dalszego życia wiarą i modlitwą, by iść z Matką Bożą i z Jezusem w swoim codziennym życiu” – powiedział o. Marinko. , a tegoroczna poranna część programu na Mladifest rozpocznie się o godzinie dziewiątej, godzinę wcześniej niż w zeszłym roku, czyli tak jak przed epidemią, więc dzień zaczyna się poranną modlitwą o dziewiątej, a następnie katecheza i pozostały program.

Wielu dostojników kościelnych, którzy byli na Festiwalu Młodych, mówiło nam, że byli zachwyceni, ponieważ młodzi ludzie słuchają ich katechez, uczestniczą we mszach...

Na koniec zapytaliśmy o. Marinko: o czym myślicie wy, kapłani, kiedy patrzycie z ołtarza na dziesiątki tysięcy młodych ludzi, których nie może oddalić od ołtarza silne słońce, ani wysoka temperatura, ani ulewa, ani wczesny poranek, ani późna noc...

„To naprawdę cudowne patrzeć z ołtarza, jak w tak wielu młodych ludziach podczas Mladifestu budzi się życie, kiełkuje miłość i dobroć, kiełkuje radość i jak jakiś tajemniczy pokój wnika do ich serc. To uczucie nie do opisania, gdy patrzy się na twarze młodych ludzi, widząc, że czują się kochani i akceptowani, i jak bardzo kochają Boga, Jezusa, Maryję, modlitwę, Eucharystię, spowiedź, adorację. Trudno wyrazić słowami to pozytywne napięcie, które można wyczuć w powietrzu, to oczekiwanie, to zasłuchanie które panuje w strefie modlitwy przed ołtarzem polowym! A najpiękniejszą i najwspanialszą rzeczą jest widzieć, jak młodzi na Festiwalu Młodych kochają Kościół! Jak kochają kapłanów i jak kapłani czują się kochani i akceptowani!

Mladifest - spotkanie ludzi w prostocie i otwartości serc. Żadnego alkoholu, żadnych narkotyków, a tyle radości,słodyczy, miłości, przyjemności i pokoju! I szczęście nie do opisania! Tak wielu z całego świata, a nikt nie jest obcy! Tylu nieznajomych, ale wszyscy nam drodzy! Nikt w centrum uwagi, a każdy z poczuciem bycia akceptowanym i kochanym! Gorąco,ale nikomu to nie przeszkadza! Katechezy, świadectwa, homilie i nikt się nie nudzi! Programy trwają długo, ale niedługo, wręcz przeciwnie, chcielibyśmy, aby jeszcze trwały śpiew, taniec i radość" – powiedział nam o. Marinko Šakota, a my możemy Was jedynie zaprosić, abyście w pierwszych dniach sierpnia byli częścią tego, co zostało opisane powyżej.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 14 lip 2022, 20:40

W Medziugorju odbyły się się 25. Międzynarodowe rekolekcje dla kapłanów

4 Lipca 2022 roku, wieczorną modlitwą i programem liturgicznym rozpoczęły się w Medziugorju XXV Międzynarodowe Rekolekcje dla Kapłanów, które pierwszego dnia zgromadziły ponad 170 uczestników z 27 krajów. Tematem tegorocznych rekolekcji dla kapłanów, a także wszystkich innych tegorocznych rekolekcji w Medziugorju jest : „Uczcie się ode mnie, a znajdziecie pokój” (Mt 11, 28-30). W szkole Matki Bożej.

Dziś rano (5 lipca) uczestników powitał o. Marinko Šakota, koordynator rekolekcji w Medziugorju.

"Drodzy bracia w kapłaństwie, pozdrawiam was wszystkich z głębi serca. Po dwóch latach znów jesteśmy razem na rekolekcjach dla kapłanów. Wierzę, że wszyscy się cieszycie. Jest nas trochę mniej, bo niektórzy nie mogli przyjechać, np. kapłani z Ukrainy. Bądźmy w łączności z nimi i wierzę, że i oni będą w jakiś sposób złączeni z nami” – powiedział o. Marinko Šakota.

Do uczestników przemawiał również wizytator apostolski o charakterze specjalnym dla parafii Medziugorje, abp Aldo Cavali, który opowiadał o życiu świętego proboszcza z Ars. Zaakcentował również trzy punkty, które Papież Benedykt XVI chciał podkreślić w Roku Życia Konsekrowanego, a które są zawsze ważne.

„Kiedy sprawuję Eucharystię, powinienem mieć świadomość, że w momencie przeistoczenia Jezus i ja jesteśmy jednym.

Musimy wiedzieć, że Jezus wzywa nas do pośrednictwa. Zawsze jesteśmy pośrednikami między Bogiem, a człowiekiem i w tym musimy wzrastać w mądrości, inteligencji, cierpliwości.

Muszę być z Panem i mogę być z Panem w modlitwie, aby zrozumieć, co powinienem czynić, w jaki sposób to czynić, kiedy to czynić…

Dziękuję za przyjęcie zaproszenia do udziału w tych rekolekcjach i życzę Wam wszystkiego najlepszego w życiu kapłańskim” – powiedział abp Cavalli.

O. Damir Pavić jest wykładowcą na rekolekcjach kapłańskich. Jego pragnienie zostania kapłanem i droga do niego jest głęboko związana z sanktuarium Matki Bożej w Medziugorju, dokąd często przyjeżdża jako pielgrzym, ale także uczestniczy w programach duchowych parafii. O. Damir nie krył radości z ponownego spotkania kapłanów na rekolekcjach w Medziugorju i pierwszego wieczoru przewodniczył Mszy świętej. W swojej homilii mówił o tym, jaki kapłan powinien być w głoszeniu słowa Bożego.

„Nikt nie głosił piękniej, nie mówiąc ani jednego słowa, niż nasza Matka Maryja i ile przeciwności miała w swoim życiu” – powiedział o. Damir.

„Jeśli ktoś powinien być niespokojny i zły na Boga, to właśnie Najświętsza Maryja Panna. Mogła więc powiedzieć do swojego Boga: „Dałeś mi zadanie bycia matką Twojego syna. Gdy tylko się urodził, pojawiły się problemy. Ucieczka do Egiptu, ukrywaj Go, wróć i właśnie gdy dorósł, zabrałeś mi Go i w końcu musiałam trzymać Go martwego w ramionach”. Czy może być większy powód, dla którego człowiek jestniespokojny? Spójrzmy na nasze życie. Jakże jesteśmy dziś niespokojni, kiedy sprawy nie układają się tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Tracimy nasz wewnętrzny pokój. Maryja nigdy nie straciła wewnętrznego pokoju” – powiedział o. Damir Pavić, który na koniec zadał pytanie: „Co nas przyciąga do Medziugorja?”, a następnie odpowiedział:

„Cóż, nie przyciąga nas ten twardy hercegowiński kamień, nie przyciąga nas smak tego wspaniałego wina tu w Hercegowinie, ani zapach oliwek, ani fig… ale przyciąga nas Matka, która od tak wielu lat cierpliwie mówi do swoich dzieci: „Wróćcie do mojego syna!”. Od 41 lat mówi do nas, kapłanów: „Bądźcie Jego żywym obrazem i podobieństwem na tym świecie. Z miłością i radością nieście przesłanie mego syna”. Dlatego nikt nie wraca pusty z Medziugorja. Każdy z nas ma serce przepełnione, ponieważ Matka przemawia do nas z miłością, a tam, gdzie jest miłość, jest pokój, radość, piękno życia” – powiedział o. Damir Pavić w swojej homilii na początku XXV Międzynarodowych Rekolekcji dla kapłanów, które trwają do soboty i składają się z modlitwy, wykładów, adoracji Najświętszego Sakramentu i wieczornego programu modlitw parafii Medziugorje. W czwartek rano o godzinie 6.00 odbędzie się wyjście na Górę Objawień, a w piątek nabożeństwo drogi krzyżowej na Križevacu.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości