Medjugorje

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Drogie dzieci!
Również dziś wzywam was módlcie się, módlcie się, módlcie się. Dziatki, gdy się modlicie
jesteście blisko Boga, a On daje wam pragnienie wieczności. To jest czas, kiedy możecie
mówić więcej o Bogu i więcej czynić dla Boga. Dziatki, dlatego się nie opierajcie,
ale pozwólcie by Bóg was zmieniał i wszedł do waszego życia. Nie zapominajcie, że
podążacie drogą ku wieczności. Dlatego dziatki pozwólcie, by Bóg was prowadził tak
jak pasterz swe stado.
Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
(25 listopada 2006)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Drogie dzieci!
Dziś, gdy obchodzicie święto Chrystusa Króla wszego stworzenia pragnę, by On był
królem waszego życia. Dziatki, tylko przez darowanie możecie zrozumieć dar ofiary
Jezusa na krzyżu dla każdego z was. Dziatki, darujcie Bogu czas, był On was przemienił
i wypełnił Swą łaską, abyście i wy byli łaską dla innych. Jestem dla was dziatki łaskawym
darem miłości, pochodzącym od Boga dla tego niespokojnego świata.
Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
(25 listopada 2007)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Drogie dzieci!
Dzisiaj ponownie wzywam was do nawrócenia. Dzieci, nie jesteście wystarczająco
święci i nie promieniujecie świętością wobec innych, dlatego módlcie się, módlcie się,
módlcie się i pracujcie nad osobistym nawróceniem, abyście byli znakiem miłości Bożej
dla innych. Jestem z wami i prowadzę was ku wieczności, której powinno pragnąć
każde serce.
Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
(25 sierpnia 2009)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... g7Jtn0GSck
Papież Franciszek: ja jestem tym, który uratował Medziugorje

Gelsomino Del Guercio, 2 listopada 2018

Chiara Amirante By Alessia Giuliani | CPP - Pope Francis By Antoine Mekary | ALETEIA

Założycielka wspólnoty Nowe Horyzonty [Nuovi Orizzonti] ujawnia prywatną rozmowę z Ojcem Świętym: powiedział mi, że Komisja Kongregacji Nauki Wiary na podstawie wielu przesłanek, także nieprawdziwych, uznała Medziugorje za kompletne kłamstwo.

Chodzi o serię prywatnych spotkań z papieżem Franciszkiem, podczas których była poruszana sprawa objawień Maryjnych w Medziugorju.

Chiara Amirante, założycielka wspólnoty Nowe Horyzonty, powiedziała, że została upoważniona przez samego Ojca Świętego, aby ujawnić publicznie rezultat jednej z owych rozmów. Uczyniła to akurat podczas jednej ze swoich podróży do państwa bośniackiego. Wywiad z Amirante został podjęty przez jednego z obecnych, opublikowany na Facebooku oraz powielony na blogu Aktualności z Medziugorja. Do tej pory papież Franciszek, choć uznawał owoce wychodzących stamtąd łask, pozostawał zawsze lekko sceptyczny wobec objawień [dla] widzących, ustalanych z określoną datą i godziną, jak również wobec słów wypowiadanych rzekomo przez Dziewicę [Maryję]: Było mi przykro, kiedy papież powiedział o Maryi: „Ta Madonna nie jest Matką Jezusa”, wyznała Amirante.

Jednak ze sprawozdania założycielki Nowych Horyzontów wyłania się nowa prawda na temat faktów o Medziugorju, jak również na temat opinii [papieża] Bergoglio.

Możesz o tym mówić

Nie wiem, dla jakiej zasługi zostałam mianowana przez Jana Pawła II konsulatorem przy Papieskiej Radzie ds. Duszpasterstwa Migrantów, później – przez papieża Benedykta – przy [Papieskiej Radzie ds. Promocji] Nowej Ewangelizacji, a obecnie do [spraw] Synodu ­– wymienia na wstępie Amirante. – Dzięki temu, miałam okazję rozmawiać z papieżem Franciszkiem. Doprawdy, po jego pierwszym oświadczeniu, miałam możliwość rozmawiania z nim przez godzinę, m.in. na temat Medziugorja. Jako że do tej pory zachowywaliśmy oficjalną tajemnicę, powiedział mi: „Tym razem, Chiara, możesz o tym mówić”.

76 tysięcy orędzi

Tak więc ­– kontynuuje Amirante – otrzymałam błogosławieństwo od papieża, aby móc o tym mówić. Udałam się na rozmowę z nim, ponieważ dotarło do mnie, że głosy krążące po Watykanie na temat Medziugorja były po części niedorzeczne, a niewiele osób (z samego Watykanu – red.) przybyło do tego miejsca. W ten sposób, napływało wiele wiadomości, które później okazywały się nieprawdą, m.in. ta, w której podano, że ukazało się [już] 76000 orędzi. Była to przesłanka krążąca niewiadomo od jak dawna, która dała do myślenia papieżowi Franciszkowi, gdyż [na jej podstawie] był przekonany, że Maryja każdego dnia przybywa na inne spotkanie z innym widzącym, by opowiadać o różnych sprawach. „Nie – uświadomiłam go – Ojcze, to nie jest tak, w sensie, że na ten moment w rzeczywistości orędzi jest 682”. Orędzia są przekazywane 25. oraz 2. dnia każdego miesiąca. Nic dziwnego, że skoro mówią ci, że Madonna co minutę mówi: „teraz przekażę wam orędzie w tym miejscu, a następnym razem w innym miejscu” – może wywołać [to u ciebie] niemałe wątpliwości.

Rok prywatnych rozmów

Zatem, jak podkreśla założycielka Nowych Horyzontów, wyraził się o Medziugorju pozytywnie. Już rok spotykamy się, by omawiać nieporozumienia na temat Medziugorja. W taki sposób, wiedziałam wszystko to, co on już dokonał. W końcu powiedział mi: „Chiara, zauważ, że to ja uratowałem Medziugorje, ponieważ Komisja Kongregacji Nauki Wiary, na podstawie wielu przesłanek, częściowo nieprawdziwych, stwierdziła, że Medziugorje jest całkowitym fałszem. Tak więc, ja jestem tym, który ratował Medziugorje, który nosi je w sercu, i który wysłał [arcybiskupa] Hosera, ponieważ wierzę – co zresztą potwierdziłem na konferencji prasowej – że owoce są liczne i niezaprzeczalne”.

Wkrótce nowa deklaracja

Franciszek nadmienił jeszcze Chiarze: Nie zdawałem sobie sprawy, że stwierdzenie, które wypowiedziałem prywatnie, a które jednakże wynikało z błędnej informacji, mianowicie, że Matka Boża objawia się co godzinę każdego dnia, wywoła tak mocny efekt. Możesz więc powiedzieć, że Medziugorje leży mi na sercu, bardzo na sercu, oraz że współpracuję z moim wysłannikiem Hoserem właśnie po to, aby stać na straży wszystkiego, co w Medziugorju jest piękne.

Niestety – wyznaje Amirante – nadal panuje ogromna dezinformacja, również wśród osób współpracujących blisko z papieżem. Papież docenia wszystkie owoce, które są tu zauważalne i wkrótce ukaże się nowa deklaracja o zajmowanym przez niego stanowisku.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Pielgrzymka do Medziugorja 29.12. 2018 – 05.01.2019na rozpoczęcie Nowego Roku 2019
http://www.krolowa-pokoju.com.pl/assets ... wy_rok.pdf
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Pielgrzymka do Medziugorja 29.12. 2018 – 05.01.2019 na rozpoczęcie Nowego Roku 2019
http://www.krolowa-pokoju.com.pl/assets ... wy_rok.pdf
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Drogie dzieci!
Dziś, kiedy niebo w szczególny sposób jest blisko was, wzywam was do modlitwy,
abyście poprzez modlitwę umieścili Boga na pierwszym miejscu. Dzieci, dzisiaj jestem
blisko wasi błogosławię każdego z was swoim matczynym błogosławieństwem, abyście
mieli siłę i miłość do wszystkich ludzi których spotkacie w ciągu waszego ziemskiego
życia i byście mogli dawać Bożą miłość. Raduje się z wami i pragnę wam powiedzieć, że
wasz brat Slavko narodził się w niebie i oręduje za wami.
Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
(25 listopada 2000)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Kolejna oferta wyjazdu na Sylwestra do Medjugorje

https://www.centrummedjugorje.pl/PL-H54 ... sWpNFCxC7M
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Homilia 16.03.2018

https://www.centrummedjugorje.pl/images ... BVZaCcg7EI

Grzech sprawia, że jest mgła nad naszym umysłem. Grzeszymy, stajemy się niewolnikami grzechu. Można wejść do takiej fazy w życiu, że już nie widzimy grzechu, nie czujemy grzechu, otępiamy nasze sumienie. I człowiek może wejść do tej najgorszej fazy, etapu, myśląc, że grzech jest cnotą, a cnota jest grzechem".
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Czas Adwentu to czas budzenia serca, można do tego wykorzystać codziennie transmisję ze Mszy Św. i nabożeństw modlitewnych z Medjugorja.
Link do transmisji w języku polskim.
Tu też jest informacja, o której godzinie w jaki dzień są transmisje.
http://www.divinemercy.pl/PL-H47/video.html

A tu jest link do transmisji w języku angielskim, gdzie jest lepszy obraz :-)
https://marytv.tv/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie dane Mirjanie Soldo 2 grudnia 2018 roku
„Drogie dzieci, kiedy przychodzicie do mnie jako waszej Matki z czystym i otwartym sercem, wiedzcie, że was słucham, dodaję wam odwagi, pocieszam was, a przede wszystkim oręduję za wami u mojego Syna. Wiem, że pragniecie mieć silną wiarę i wyrazić ją we właściwy sposób. To, o co mój Syn was prosi, to szczera, silna i głęboka wiara - wtedy każdy sposób, w jaki ją wyrażacie, jest dobry. Wiara jest cudowną tajemnicą przechowywaną w sercu. Ona jest między Ojcem Niebieskim i wszystkimi Jego dziećmi, poznaje się ją po owocach i miłości, którą obdarza się wszystkie Boże stworzenia. Apostołowie mojej miłości, moje dzieci, ufajcie mojemu Synowi. Pomóżcie wszystkim moim dzieciom poznać Jego miłość. Jesteście moją nadzieją - wy, którzy staracie się szczerze kochać mojego Syna. Jestem tutaj wśród was w imię miłości i dla waszego zbawienia, z woli Ojca Niebieskiego i mojego Syna. Apostołowie mojej miłości, niech dzięki modlitwom i ofiarom wasze serca będą oświetlone miłością i światłością mojego Syna. Niech ta światłość i miłość oświetla wszystkich tych, których spotykacie, i niech ich zwraca ku mojemu Synowi. Ja jestem z wami. W szczególny sposób jestem z waszymi pasterzami. Oświetlam ich moją matczyną miłością, dodaję im odwagi, aby rękami błogosławionymi przez mojego Syna błogosławili cały świat. Dziękuję wam”.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

A tu link do nagrania z widzenia Mijany z 2 grudnia https://marytv.tv/english-mass-in-medjugorje-6/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie Matki Bożej z 25 listopada 2018 r.

Drogie dzieci! Jest to czas łaski i modlitwy, czas czekania i dawania. Bóg oddaje się wam, abyście Go kochali ponad wszystko. Dlatego, kochane dzieci, otwórzcie swoje serca i rodziny, aby to oczekiwanie stało się modlitwą i miłością, a zwłaszcza dawaniem. Jestem z wami, kochane dzieci, i proszę was, abyście nie porzucali dobra, ponieważ owoce są dostrzegalne i słyszalne z daleka. Dlatego wróg jest zły i używa wszystkiego, aby odwieść was od modlitwy. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Drogie dzieci!
Wzywam was, abyście się przygotowali, jak nigdy dotąd, na przyjście Jezusa. Niech
Dzieciątko Jezus zapanuje w waszych sercach, gdyż tylko wtedy będziecie szczęśliwi,
kiedy Jezus będzie waszym Przyjacielem. Nie będzie wam trudno wtedy modlić się,
oddać swoje ofiary i świadczyć o wielkości Jezusa w waszym życiu, bo On da wam
siłę i radość. Jestem blisko was, oręduję i modlę się za wami. Kocham was wszystkich
i błogosławię.
(25 listopada 1993)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Proboszcz Medjugorja u Papieża Franciszka
https://www.centrummedjugorje.pl/PL-H4/ ... Sokw0Ku0CI
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
ODPOWIEDZ