Cytaty, sentencje,złote myśli

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

bklx
Posty: 23
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:27
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: bklx » 01 maja 2020, 22:41

Ile byśmy nie spotykali ludzi, ostatecznie spotykamy tylko ... siebie. To, co myślę o drugim, mówi więcej o mnie, niż o drugim.

Gdzie jest więc prawda? - odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem"
-----------------------------------------------------------
Spraw, abym nie tyle szukał miłości, co kochał!

krople rosy

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy » 29 maja 2020, 9:35

,,Nasze czyny za życia , brzmią echem w wieczności''.
Taką to perełkę wychwyciłam ogladając wczoraj po raz kolejny ,,Gladiatora'' .

bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: bosa » 29 maja 2020, 19:32

"Czasem Bóg nie wybawia nas od cierpienia, ale przez cierpienie"
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Monti » 08 gru 2020, 20:45

"Im dłużej słucham ludzi jako ksiądz, tym bardziej przedziwne jest dla mnie to, że człowiek, który czuje się pusty tak namiętnie szuka swojego wypełnienia wyłącznie w drugim człowieku, który nosi tę samą pustkę".

o. Krzysztof Pałys OP
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Monti » 08 kwie 2021, 9:40

„Pierwszym sposobem modlitwy za kogoś jest rozmowa z Bogiem o tej osobie. Jeśli czynimy to często, każdego dnia, nasze serce nie zamyka się, pozostaje otwarte na braci. Modlitwa za innych jest pierwszym sposobem ich miłowania i pobudza nas do konkretnej bliskości Również w momentach konfliktu, sposobem na jego rozwiązanie, na jego złagodzenie pozostaje modlitwa za osobę, z którą jestem w konflikcie. Poprzez modlitwę coś się zmienia. Pierwszą rzeczą, która się zmienia jest moje serce, moja postawa. Pan zmienia je, aby umożliwić spotkanie, ponowne spotkanie i uniknąć sytuacji, że konflikt zamieni się w nieustanną wojnę“ (Franciszek).
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

Metanoja1
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2017, 14:51
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Metanoja1 » 02 cze 2021, 16:32

Sprawa zmartwychwstania

18 Potem przyszli do Niego saduceusze, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: 19 «Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: Jeśli umrze czyjś brat i pozostawi żonę, a nie zostawi dziecka, niech jego brat weźmie ją za żonę i wzbudzi potomstwo swemu bratu6. 20 Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i umierając nie zostawił potomstwa. 21 Drugi ją wziął i też umarł bez potomstwa, tak samo trzeci. 22 I siedmiu ich nie zostawiło potomstwa. W końcu po wszystkich umarła ta kobieta. 23 Przy zmartwychwstaniu więc, gdy powstaną, którego z nich będzie żoną? Bo siedmiu miało ją za żonę». 24 Jezus im rzekł: «Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej? 25 Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie. 26 Co zaś dotyczy umarłych, że zmartwychwstaną, czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam gdzie mowa "O krzaku", jak Bóg powiedział do niego: Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. 27 Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie».

Dzielę się refleksjami/myślami, jakie zgromadziłam z medytacji nad dzisiejszą Ewangelią:

#sprawa zmartwychwstania #saduceusze

Owoc medytacji:
Proszę o to, co chciałbym otrzymać:
Rzeczywiście wierzyć w przyszłe zmartwychwstanie ciała, sens mojego życia, które jest życie tu i teraz dla Boga.
1. Tajemnica zmartwychwstania jest dostępna tylko temu, kto zna Pismo i moc Boga (Mk, 12,24) --> "Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie znacie Pisma ani mocy Bożej? Jesteście w wielkim błędzie."
2. Wiara chrześcijańska ma swój początek w zmartwychwstaniu Jezusa.
3. Świadek zmartwychwstania to najpiękniejsza definicja apostoła. (Dz1,22)
4. Samo "branie" (za żonę) nie rodzi życia, ale bezpłodną śmierć.
Płodność pochodzi z "dawania".
Posiadanie i dar wyrażają odpowiednio egoizm i miłość.
5. Świat jest podzielony na dwa wieki "eony":
-pierwszy obecny - pod znakiem brania i umierania (żenienie się i rodzenie są protestem przeciwko śmierci, im więcej żywych się rodzi, tym więcej rośnie śmiertelnych, ale też są znakiem zwycięstwa nad śmiercią - życia dla Boga i zmartwychwstania)
-drugi przyszły - jest pod znakiem daru i życia (nie ma w nim potrzeby się żenić, bo nie można już umrzeć, małżeństwo daje życie temu, kto potem umiera; natomiast zmartwychwstanie temu kto umarł, daje nowe życie - wolne od śmierci i rodzenia)
6. Człowiek nie musi zachowywać gatunku, ponieważ jest tego samego gatunku, co Bóg. Małżeństwo chrześcijańskie i jego płodność jest nie tyle zachowaniem gatunku, co raczej świadectwem miłości i płodności Boga. Dlatego jest "tajemnicą wielką" Ef 5,32
Jest przejściowym znakiem tego, co będzie na zawsze - życie dla Boga, tak jak On żyje dla nas. Jest to nasza pełna i wolna realizacja, ponieważ kochamy właściwie wówczas, gdy kochamy tak, jak jesteśmy miłowani.
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra. (Rz 8,28)

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Monti » 04 sie 2021, 10:36

Polecam najnowszą wypowiedź Papieża o małżeństwie:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/ne ... awsze.html
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Monti » 09 sie 2021, 22:48

Cytat na wieczór z dzisiejszej patronki - św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein):

"A kiedy nadejdzie noc, a ty spojrzysz wstecz na cały dzień i zobaczysz, jakie wszystko było fragmentaryczne, jak wiele zaplanowanych przez ciebie działań się nie powiodło, i zdasz sobie sprawę z wszystkich sytuacji, które przynoszą wstyd i zażenowanie, po prostu weź wszystko takie, jakie jest, oddaj to w Boże ręce i pozostaw to Jemu.
Wtedy możesz w Nim odpocząć - naprawdę odpocząć - i zacząć następny dzień, jakbyś zaczynał nowe życie".
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Monti » 14 wrz 2021, 10:17

W kontekście dzisiejszego święta cytat z Franciszka sprzed dwóch dni:

"Krzyż nigdy nie jest ani nie był modny: ani dzisiaj, ani też w przeszłości. Ale leczy wnętrze. To właśnie przed Ukrzyżowanym doświadczamy dobroczynnej walki wewnętrznej, gorzkiego konfliktu między „myśleniem po Bożemu” a „myśleniem po ludzku”. Z jednej strony, istnieje logika Boga, która jest logiką pokornej miłości. Droga Boża unika wszelkiego narzucania się, ostentacji i triumfalizmu, jest zawsze ukierunkowana na dobro innych, aż po ofiarę z samego siebie. Z drugiej strony istnieje „myślenie po ludzku”: jest to logika świata, przywiązana do honoru i przywilejów, nastawiona na prestiż i sukces. Liczy się w niej znaczenie i siła, to co przyciąga uwagę większości i potrafi ukazać własną pozycję wobec innych".
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości