Szustak

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Szustak

Post autor: Monti »

Pantopie, idąc Twoim tokiem myślenia, analogiczny zarzut powinieneś postawić także papieżowi. Mam wrażenie, że ten punkt widzenia, który przedstawił o. Szustak, jest bardzo Franciszkowy (niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie).
Od dłuższego czasu niepokoi mnie, jak wielu członków Sycharu dystansuje się od papieża. Pobrzmiewa to w wielu wątkach. Oby za jakiś czas ta wspólnota nie stała się czymś na kształt lefebrystów (tylko zamiast tradycji w centrum uwagi będzie małżeństwo).
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Szustak

Post autor: Pantop »

Tak Monti
Jest rzecz, że należy słuchać nauczania Kościoła, słuchać hierarchów, biskupów i papieża.
Nikt jednak nie zwalnia Cię od myślenia oraz od rozważania w sercu usłyszanego nauczania.
Piszesz o Franciszku.
Jak to jest, że po wydaniu Amoris Laetitia otrzymał pismo od osób duchownych i osób nauki, którzy wykazują herezję zawartą w jego dziele?
Idziemy dalej?
No problem
Nadanie przez Watykan orderu św Grzegorza ABORCJONISTCE!!
Dalej?
Wskazanie przez Franciszka Chin (najbardziej obecnie komunistycznego państwa świata, w którym dokonuje się 13mln aborcji/rok) jako przykładu rozwoju dla innych państw.
Jeszcze?
Zatwierdzenie przez Watykan chińskich biskupów desygnowanych przez komunistyczny rząd Chin.

(W Chinach palone są krzyże i biblie, kościoły burzone, wyznawcy Chrystusa - prześladowani)

Jeśli nie znasz tych faktów to.. już je znasz.
Wystarczy wygoglować i opadną Ci ręce.

Jeśli nie opadną, to złap się z Franciszkiem pod rękę i śmiało krocz ku komunistycznej przyszłości.
Ja na tych godach tańcować nie będę :D
I tak w zarysie - tyle.
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Szustak

Post autor: bosa »

Przepraszam, ja chyba jestem mało rozgarnięta, ale gdzie w tym filmiku jest herezja? :shock:
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
MareS
Posty: 232
Rejestracja: 05 lut 2017, 22:22
Jestem: po orzeczonej nieważności małżeństa
Płeć: Mężczyzna

Re: Szustak

Post autor: MareS »

Bardzo nurtujący wykład.
https://youtu.be/ptFRwQAnfys

Ja się nie dystansuję od Papieża, tylko mam dużo pytań i wątpliwości. A Papież Franciszek milczy.
I jeszcze jedno. Gdzie mam pójść i szukać Chrystusa jeśli jest on tylko w Kościele Katolickim (Credo: Wierzę w Jeden, Święty, Powszechny, Apostolski Kościół).
mare1966
Posty: 1579
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Szustak

Post autor: mare1966 »

Małżeństwo dla człowieka ,
czy człowiek dla małżeństwa .

Małżeństwo jest relacją , ale nie ma duszy , nie jest osobą .
Człowiek i owszem .
Życie wieczne jest dla człowieka .
Człowiek jest treścią , małżeństwo formą relacji .

............. no chyba , że w "czysto forma" gramy

Myślę , że trudno też wyciągać analogię
miłości małżeńskiej do trzeciej osoby boskiej .
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Szustak

Post autor: Nirwanna »

Moderacja - w związku ze zjeżdżaniem na dyskusje, do których to forum nie jest przeznaczone - zachęca do postawy "wymagania od siebie, choćby inni nie wymagali", oraz skupienia się na konkretnej pomocy konkretnym osobom w konkretnym małżeńskim wymiarze.
Sychar nie ucieka od dyskusji i wyrażania wątpliwości odnośnie postaw i wypowiedzi ludzi Kościoła, ale forum nie jest od tego - zapraszamy do przestrzeni sycharowskich w realu, zwłaszcza tam, gdzie można liczyć na pomoc i wsparcie naszych opiekunów duchowych.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Szustak

Post autor: Nirwanna »

bosa pisze: 13 paź 2018, 21:31 Przepraszam, ja chyba jestem mało rozgarnięta, ale gdzie w tym filmiku jest herezja? :shock:
Bosa, w tym: https://www.youtube.com/watch?v=_YrYKUi ... e=youtu.be - żadnej herezji nie ma.
Wątpliwości budzi to: https://www.youtube.com/watch?v=eDj2txf ... e=youtu.be nagranie. Zgodnie z komentarzem pod nagraniem "Selfizm" moderacja jest otwarta na wyjaśnienie tych wątpliwości i będzie miała to na uwadze, gdy będzie możliwość porozmawiania z o. Szustakiem w realu i na spokojnie. Wbrew pozorom takie możliwości się pojawiają, będziemy starać się je wykorzystać.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Szustak

Post autor: Monti »

Polecam nagranie o. Szustaka sprzed tygodnia -"Może trzeba odejść?"
https://www.youtube.com/watch?v=EOAPOthRX1E
Ciekawy jestem, co myślicie na ten temat. Do mnie to trafia, bo akurat mam wrażenie, że dotyczy m. in. mojej sytuacji. Tym bardziej pewnie dotyczy dość drastycznej historii JaMajki, która pojawiła się ostatnio na forum.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
ODPOWIEDZ