czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: bosa »

Pantop pisze: 28 sty 2018, 0:31 A póki co ....

W tym miejscu krótka scena, która - z góry zastrzegam- niczego nie udowadnia i o niczym nie przesądza.
Jest tylko potwierdzeniem tezy, że kochamy kobiety za to że są, rzadko doszukując się w ich postawach racjonalności i logiki. (Jeden z moich krzyży) :

Szymon Majewski odtwarza jedną z pierwszych scen z ,,Nocy i dni,,.
Cały film trwa 2min 49 sek.
Chodzi konkretnie o to co się dzieje od 2minuty 10 sekundy ale zobaczcie cały filmik.

https://youtu.be/8ewZ_e9erQo
Pantop, czy możesz tak normalnie odpowiedzieć mi, co Ciebie w tej scenie ( od 2 min. 49 sek), poruszyło?
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
Pantop
Posty: 3168
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Pantop »

Do: bosa
bosa pisze:Pantop, czy możesz tak normalnie odpowiedzieć mi, co Ciebie w tej scenie ( od 2 min. 49 sek), poruszyło?
Służę uprzejmie.
Bezwzględny debilizm postawy kobiety z ostatniej scenki.
Jej zanegowanie tego, co jej ukochany zrobił w JAK NAJCZYSTSZEJ INTENCJI.
Całkowita ambiwalentność jej oczekiwań.
Tchórzliwa ucieczka na końcu.
DAJĘ SOBIE OBCIĄĆ WSZYSTKIE WŁOSY Z MOJEJ CZASZKI, ŻE GOŚĆ MUSIAŁ JĄ JESZCZE NA KOŃCU ZA TO WSZYSTKO P R Z E P R O S I Ć !!!!
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: bosa »

I ja na początku też tak pomyślałam, ale przecież, dlaczego myślisz,że w tym właśnie momencie szczytem marzeń tej pani było to ,żeby jej mąż utytłał się w wodzie, żeby popisać się przed Szymonem? A może wolała, żeby nie uległ popisom, tylko poszedł z nią czysty na to spotkanie, na które szli ?
Może trzeba brać pod uwagę również oczekiwania drugiej strony, i jej racje?
Dlaczego od razu debilizm?
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Pavel »

Obejrzałem ten filmik z zażenowaniem właściwie. Nie jestem fanem Majewskiego.
Ostatnia scena i mnie jednak poruszyła, pewnie dlatego, że analogii do sytuacji w moim małżeństwie było w tej sytuacji niemało.
bosa pisze: 28 sty 2018, 20:19 żeby popisać się przed Szymonem?
Według mnie motorem wskoczenia do wody nie był Szymon, a ta Pani, która zapytała wyraźnie: "Czy Ty też byś coś takiego dla mnie zrobił?"
Poddała w wątpliwość jego poświęcenie i oddanie, więc JEJ udowodnił, że TAK, że to nie problem, POMIMO, że idą na spotkanie.
A to, że poszedłby tam mokry?
Cóż, nietypowe, ale wielkie czyny wymagają poświęceń :)
Przy dystansie do samego siebie to żaden problem, ubrania schną w końcu przecież :)

Wnioski po tej scence, można wg mnie wyciągnąć dwa:
1. Co byś nie zrobił i tak niektórym Paniom nie dogodzisz;
2. Inaczej się patrzy jak pewne rzeczy robią obcy mężczyźni, a inaczej gdy własny mąż.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Pantop
Posty: 3168
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Pantop »

Do: bosa

Pavel mnie uprzedził.
Inna
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2017, 21:47
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Inna »

Troszkę się wtrącę.
Bo... termin "debilizm" kłuje w oczy....
Warto poznać definicję.
Za wikipedią:
"Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim (upośledzenie umysłowe lekkie, dawniej debilizm – niestosowana z uwagi na negatywne znaczenie w języku potocznym) – poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12. roku życia. Ta forma deficytu intelektualnego stanowi najwięcej rozpoznań.

Osoby takie są samodzielne i zaradne społecznie, nie powinny jednak wykonywać zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym. Życie rodzinne przebiega bez trudności. W socjalizacji mogą nabywać zaburzeń osobowościowych, ze względu na atmosferę otoczenia i stosunek innych".

Ja sama, lekko się wzburzyłam (na reakcję kobiety z filmiku :D ), bo przecież na początku było jej pytanie/niedowierzanie w stronę męża: "zrobiłbys to dla mnie?, po czym kiedy on bez zastanowienia robi to dla niej, ona strzela "focha" :roll:
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 3,14)
Pantop
Posty: 3168
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Pantop »

Do: Inna

Toteż napisałem: ,,/.../debilizm POSTAWY kobiety /.../,,.
krople rosy

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: krople rosy »

Tak ogólnie szanować mężczyznę to traktować go jak dorosłego człowieka, być mu wsparciem i odpoczynkiem po ciężkim dniu, kochać go słowem, gestem i uczynkiem bez nadmiernego narzucania się, odpowiadać na jego potrzeby i pragnienia jednocześnie ufać mu i odkrywać przed nim swoje . Nie przerabiać go na swoją modlę. Przebaczać potknięcia i motywować do wzrostu.
Nie czytałam wątku więc mogę się powtarzać.
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Pavel »

warto przeczytać KR ;)
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
helenast
Posty: 2967
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: helenast »

krople rosy pisze: 22 lut 2018, 20:55 Tak ogólnie szanować mężczyznę to traktować go jak dorosłego człowieka, być mu wsparciem i odpoczynkiem po ciężkim dniu, kochać go słowem, gestem i uczynkiem bez nadmiernego narzucania się, odpowiadać na jego potrzeby i pragnienia jednocześnie ufać mu i odkrywać przed nim swoje . Nie przerabiać go na swoją modlę. Przebaczać potknięcia i motywować do wzrostu.
KR czy to aby nie trąci niebezpieczną służebnością ? Rozumiem,że wypowiadasz się we własnym imieniu .
Pantop
Posty: 3168
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Pantop »

Do: helenast

Jeśli do wypowiedzi KR dodać 3-4 POCHWAŁY dla męża/dzień to ocieramy się o optimum.

Podejrzewam, że wypowiedź KR tyczyła tylko żon roztropnych :geek:
margaritum
Posty: 66
Rejestracja: 03 lut 2017, 10:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: margaritum »

Myślę, że wypowiedź KR nie trąci służebnością. To, co napisała ma pewien stopień ogólności i realizację wypisanych przez nią punktów można różnie zrozumieć. Można je zrealizować mądrze, z poszanowaniem moich i jego granic lub z nadmiernym nadskakiwaniem, jeśli brakuje miłości do siebie. No i jest też oczywiście kwestia kontekstu, w jakim stanie jest nasza relacja, wtedy też wypisane punkty mogą wyrażać się różnym konkretnym działaniem.

Tak, jak ja to dzisiaj rozumiem (pytanie zadałam sporo czasu temu), zgadzam się z KR.
krople rosy

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: krople rosy »

helenast pisze: 23 lut 2018, 10:40 KR czy to aby nie trąci niebezpieczną służebnością ? Rozumiem,że wypowiadasz się we własnym imieniu .
Dlaczego służebnością? W którym miejscu?
Tak. Wypowiadam się we własnym imieniu, na podstawie swoich doświadczeń, obserwacji i wniosków. Nie jest to żaden model do naśladowania ale mój własny, wypracowany, pasujący do naszego małżeństwa i osobistych charakterów.
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: 3Has »

krople rosy pisze: Tak. Wypowiadam się we własnym imieniu, na podstawie swoich doświadczeń, obserwacji i wniosków. Nie jest to żaden model do naśladowania ale mój własny, wypracowany, pasujący do naszego małżeństwa i osobistych charakterów.
Ależ jest:) Rzekłbym - uniwersalny.
A że wiele kobiet wcale tak nie chce bo im korona z głowy spadnie - to już ich wybór.
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: czym jest szacunek żony dla mężczyzny?

Post autor: Pavel »

Ja również zgadzam się z tym co napisała KR, zwłaszcza gdy uzupełnić to o pantopowe pochwały.

Oczywiście podobne (czyli takie jakich ona potrzebuje) starania powinny iść od męża w kierunku żony :)
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
ODPOWIEDZ