Zespół Niezaspokojenia Emocjonalnego

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Zespół Niezaspokojenia Emocjonalnego

Post autor: Nirwanna »

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
MareS
Posty: 232
Rejestracja: 05 lut 2017, 22:22
Jestem: po orzeczonej nieważności małżeństa
Płeć: Mężczyzna

Re: Zespół Niezaspokojenia Emocjonalnego

Post autor: MareS »

Nirwanna pisze: 26 wrz 2017, 21:04 ...i artykuł o ZNE traktujący: http://psychika.net/2009/12/jak-niezasp ... lne-w.html
Przepraszam ale ja już się gubię. Dla mnie to za dużo DDA, DDRR, różnego rodzaju syndromy itd. Pamiętam jak O. Szustak zwrócił uwagę, że 75 - 80 % z nas nosi w sercu jakieś rany, czy to z dzieciństwa, czy z okresu szkolnego ....
Dla mnie osobiście nie ma znaczenia jak nazwę swoje rany. Sednem jest rozpoznanie w sobie wszystkich "złych" uczuć, ich "przepracowanie" i "zagojenie"...
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Zespół Niezaspokojenia Emocjonalnego

Post autor: 3Has »

75-80%? Duże niedoszacowanie - każdy coś nosi w sercu.
Problemem jest jednak skala - są ludzie (ilu to nie wiem ale całkiem sporo) którzy noszą nie "jakieś" rany, tylko są poharatane od stóp do głów. I wszystko jest problemem, a szczególnie to, co innym przychodzi tak łatwo że tego nawet nie widzą.
Jeśli złamiesz rękę, to w gips i jako tako funkcjonujesz - sam się załatwisz, sam zrobisz jedzenie, pójdziesz do sklepu, itp. - nie jest to aż taki problem. Jeśli połamiesz ręce, nogi i żebra, to życzę powodzenia w codziennych czynnościach. To mniej więcej różnica między noszeniem "jakichś" ran a byciem poharatanym od stóp do głów.
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Zespół Niezaspokojenia Emocjonalnego

Post autor: bosa »

Przyjaciele Miłości Miłosiernej
Fundacja Theosis

Od października wznawiamy audycje on-line z nowym cyklem audycji o charakterze poradnika: „Zespół niezaspokojenia emocjonalnego” – sporo osób upominało się o ten temat. Jesteśmy gotowi. Pierwsza audycja zostanie wyemitowana 3 października o godzinie 20.00 – jak zwykle będzie można jej posłuchać ze strony Przyjaciół Miłości Miłosiernej (www.przyjacielemm.pl). Kolejną planujemy na 24 października. Mamy nadzieję, że temat Was zaciekawi…


Warszawę i okolice zapraszamy na otwarte dla wszystkich rekolekcje parafialne, które odbędą się w Parafii Najświętszego Zbawiciela w dniach 15 – 17 października. W środę 18go, w tej samej Parafii planujemy jeszcze małą dogrywkę o godzinie 20.00 – otwartą konferencję „Dynamika rozwoju duchowego” – może kogoś zainteresuje, przekażcie wieści dalej, zapraszamy ciepło! Szczegóły i inne nasze propozycje, jak zawsze znajdziecie na stronie www.gajdy.pl oraz www.przyjacielemm.pl.


Przypominamy, że na stronie Przyjaciół możecie także posłuchać nagrań z ostatniej Sesji i innych nagrań archiwalnych.

Z serca wszystkich Was, Kochani pozdrawiamy.

Im więcej miłości tym więcej miłości…

Pozwoliłam sobie przekazać dalej, ponieważ te audycje ratowały mnie w kryzysie.

Monika i dk. Marcin Gajdowie
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
ODPOWIEDZ