UWAGI DO MODERATORÓW

Masz problem lub uwagi do działania forum - napisz tutaj

Moderator: Moderatorzy

helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: helenast »

Do moderatorów :

Proszę o zwrócenie uwagi na fakt, iż pojawiają się tu osoby tzw. samozwańczy psychoanalitycy, którym się wydaje,że zgłębiły psychikę innych. Które wypowiadają się w imieniu innych , które własnym domniemaniem sugerują zachowania oraz odczucia współmałżonków. To bardzo niebezpieczne, gdyż osoby ( zwłaszcza nowe na forum) wchodząc tu są często w stanie mocnego kryzysu ( również psychicznego), szukają wsparcia i pomocy. Mogą chłonąć wszystko, łącznie ze złymi podpowiedziami i rozwiązaniami co skutkuje jeszcze większymi problemami w ich małżeństwach. Może też być ,że w swojej niemocy oraz w bezradności szukają ,, złotego leku,, na rozwiązanie swoich problemów i wprowadzają w życie innych posunięcia ( nie zawsze trafne).
Wnioskuję więc, by stanowczo powrócić do formy ,, JA,, oraz do uwagi, żeby spokojnie przeanalizować każde posunięcie i ,, rady,, podawane na forum, by dopasować to do swojego faktycznego stanu kryzysu, małżeństwa oraz charakteru współmałżonka.
EzerKenegdo

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: EzerKenegdo »

Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum.
Amica

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Amica »

Ponieważ nie mam możliwości samodzielnego usunięcia konta, zwracam się z prośbą do moderatorów o usunięcie mojego profilu. Pozdrawiam.
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pantop »

Poinstruowany Twą słuszną uwagą, przekierowuję istotną część mego wpisu z wątku ,,Szustak,, , który nie został puszczony przez moderację.
Pragnę by forum miało możność zapoznania się z intencjami i postawą moderacji - w tym celu wystarczy Pavle byś skopiował i wkleił pod moim tekstem Waszą odpowiedź (tą, którą wysłałeś mi privem)
Pantop pisze: /.../Na forum pojawiają się od czasu do czasu wpisy pd (skrót - pudrowane trupy :D). Są to osoby, które przychodzą tu i płaczą, że jest im źle, współmałżonek był be i dlatego nie są już razem, ale spotkali teraz swoją prawdziwą miłość i są szczęśliwi. Każdy może tu przyjść i pisać co chce - także pd.
Otóż kiedy taki jeden z drugim nieszczęśnik nieopatrznie tu zawita, to ,,robi się z nim porządek,, :lol: , w sensie - tak bracie, tak siostro, my cię rozumiemy - ALE.
I tutaj następuje seria informacji, najczęściej odwołanie do S i N Testamentu i biedny ludzik miast znajdywać tu pociechę, otrzymuje - tak zrozumienie i wsparcie - ALE definitywny brak zgody na trwanie w błędzie - czyli w cudzołożnym związku (a przyszedł właśnie po to , by wsparcie dla cudzołożnego związku otrzymać). Figa ludzik.
Skąd to wiem - bo sam biorę udział w prostowaniu takich ludzików.
I tak jest tu na forum.

I teraz
Herezja, którą wygłosił dominikanin jest herezją.
Nie ma co do tego ŻADNYCH wątpliwości.
JEDNAK - herezja ta nie pojawiła się bezpośrednio na forum.
Jakiś Pantop wziął i siłą ją tu wkleił.
,, - To nie nasza sprawa,, - zdają się mówić Poncjusze z moderacji i proszą o miskę z wodą :twisted: :twisted: :twisted:
Indagowani ,, - No już dobrze. Może kiedyś, coś z tym zrobimy,,.
Nie kiwną małym paluszkiem.
Błędnie zrozumieli tut forum jako hermetyczną twierdzę, która nie może oddziaływać na zewnątrz, tylko kisić się w sosie własnym (I OBYM SIĘ CO DO TEGO MYLIŁ).
Co więcej - jestem pomawiany o prywatną krucjatę i mówienie w imieniu Sycharu.
Natomiast dominikanin, który wygłosił herezję (poza forum) - to to jest w porządku, BO nie odbyło się to tu - na naszym forum.
Tak zdaje się podświadomie rozumują co poniektórzy.
Jeśli tak nie jest - pokażcie to.
Jeśli zostaniecie na dotychczasowym kursie - to śnijcie dalej
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pavel »

Ależ proszę bardzo Pantopie:
Pavel pisze:13 paź 2018, 5:17 Witaj Pantopie,
W imieniu zespołu moderatorów chciałbym Cię poinformować, że Twój poniższy post nie ukaże się na forum.
Powodów jest kilka, nadmienię chociażby takowy - uwagom i zastrzeżeniom w stosunku do pracy moderacji forum służy dedykowany temu wątek w dziale technicznym.

Tytuł: Szustak
Pantop pisze: 12 paź 2018, 7:14 Wspaniała Inno

Mądrze prawisz.
A to znasz:

Przekleństwo biskupa
- Gdziekolwiek pojawiał się Jezus - wybuchały zamieszki. Gdziekolwiek pojawię się ja - częstują mnie herbatą.. :cry:

Pokaże Ci teraz mój promyczku pewną niekonsekwencję, podwójny standard, ufam - nieświadomą obłudę/faryzeizm niektórych osób.


Na forum pojawiają się od czasu do czasu wpisy pd (skrót - pudrowane trupy :D). Są to osoby, które przychodzą tu i płaczą, że jest im źle, współmałżonek był be i dlatego nie są już razem, ale spotkali teraz swoją prawdziwą miłość i są szczęśliwi. Każdy może tu przyjść i pisać co chce - także pd.
Otóż kiedy taki jeden z drugim nieszczęśnik nieopatrznie tu zawita, to ,,robi się z nim porządek,, :lol: , w sensie - tak bracie, tak siostro, my cię rozumiemy - ALE.
I tutaj następuje seria informacji, najczęściej odwołanie do S i N Testamentu i biedny ludzik miast znajdywać tu pociechę, otrzymuje - tak zrozumienie i wsparcie - ALE definitywny brak zgody na trwanie w błędzie - czyli w cudzołożnym związku (a przyszedł właśnie po to , by wsparcie dla cudzołożnego związku otrzymać). Figa ludzik.
Skąd to wiem - bo sam biorę udział w prostowaniu takich ludzików.
I tak jest tu na forum.

I teraz
Herezja, którą wygłosił dominikanin jest herezją.
Nie ma co do tego ŻADNYCH wątpliwości.
JEDNAK - herezja ta nie pojawiła się bezpośrednio na forum.
Jakiś Pantop wziął i siłą ją tu wkleił.
,, - To nie nasza sprawa,, - zdają się mówić Poncjusze z moderacji i proszą o miskę z wodą :twisted: :twisted: :twisted:
Indagowani ,, - No już dobrze. Może kiedyś, coś z tym zrobimy,,.
Nie kiwną małym paluszkiem.
Błędnie zrozumieli tut forum jako hermetyczną twierdzę, która nie może oddziaływać na zewnątrz, tylko kisić się w sosie własnym (I OBYM SIĘ CO DO TEGO MYLIŁ).
Co więcej - jestem pomawiany o prywatną krucjatę i mówienie w imieniu Sycharu.
Natomiast dominikanin, który wygłosił herezję (poza forum) - to to jest w porządku, BO nie odbyło się to tu - na naszym forum.
Tak zdaje się podświadomie rozumują co poniektórzy.
Jeśli tak nie jest - pokażcie to.
Jeśli zostaniecie na dotychczasowym kursie - to śnijcie dalej.
Twój post zawiera natomiast takie elementy do których chcielibyśmy się odnieść.
Na początek:
(...) i biedny ludzik miast znajdywać tu pociechę, otrzymuje - tak zrozumienie i wsparcie - ALE definitywny brak zgody na trwanie w błędzie - czyli w cudzołożnym związku (a przyszedł właśnie po to , by wsparcie dla cudzołożnego związku otrzymać). Figa ludzik.(...)
Pantopie, my tu możemy co najwyżej napisać, że coś wg Słowa Bożego jest grzechem, podzielić się własnym doświadczeniem w jakimś obszarze. Nie wydajemy pozwoleń ani ich braku na np. błądzenie. Każda osoba posiada wolną wolę którą respektuje sam Bóg, także jasnym jest, że leży to poza mocą i obszarem odpowiedzialności moderatorów a także pozostałych użytkowników forum.
Myślę, że warto byś się nad tym pochylił, w swej wolności oczywiście, bowiem Twoja niezgoda na powyższe niejednokrotnie się już przebijała w Twoich postach, również w tym, do czego jeszcze nawiążę.

Przejdę teraz do drugiej części Twego postu zaczynającej się od słów "i teraz".
Zacznę od tego fragmentu:
Tak zdaje się podświadomie rozumują co poniektórzy.
Jeśli tak nie jest - pokażcie to.
Brak naszej reakcji, brak pokazania czegokolwiek nie jest dowodem na prawdziwość Twoich rozważań. Odbieramy takie zabiegi jako manipulację i niekoniecznie chcemy dawać się w to wciągać. Nie musimy Ci nic udawadniać, nasz spokój wewnętrzny nie jest od tego uzależniony. Pozwól drogi Pantopie by każdy w swej wolności decydował za siebie.
Herezja, którą wygłosił dominikanin jest herezją.
Nie ma co do tego ŻADNYCH wątpliwości.
JEDNAK - herezja ta nie pojawiła się bezpośrednio na forum.
Jakiś Pantop wziął i siłą ją tu wkleił.
W tym obszarze spojrzenie mamy zbieżne, różni nas jednak forma wyrażania niezgody na zawarte tam treści. Forma, która wg nas jest niezmiernie ważna w tej sprawie i wielu innych w przeszłości. I właśnie użyta przez Ciebie forma, nie treść, wywołuje nasz sprzeciw i niezgodę, nie chcemy być jako wspólnota tak odbierani, nie ma to wg nas nic wspólnego z chrześcijańskimi wartościami i napomnieniem braterskim.
,, - To nie nasza sprawa,, - zdają się mówić Poncjusze z moderacji i proszą o miskę z wodą :twisted: :twisted: :twisted:
Indagowani ,, - No już dobrze. Może kiedyś, coś z tym zrobimy,,.
Nie kiwną małym paluszkiem.
Błędnie zrozumieli tut forum jako hermetyczną twierdzę, która nie może oddziaływać na zewnątrz, tylko kisić się w sosie własnym (I OBYM SIĘ CO DO TEGO MYLIŁ).
Co więcej - jestem pomawiany o prywatną krucjatę i mówienie w imieniu Sycharu.
Natomiast dominikanin, który wygłosił herezję (poza forum) - to to jest w porządku, BO nie odbyło się to tu - na naszym forum.
Wyjaśnijmy sobie coś, mamy nadzieję, że może to być pomocne w przyszłości.
To forum ma konkretny cel, moderatorzy zaś mają swoje (np. czasowe) ograniczenia, co uniemożliwia nawet przy przy najlepszych chęciach wyjaśnianie każdej herezji jaką wygłoszą kapłani, w tym Ojciec Szustak.

Nie umywamy rąk, wbrew Twoim insynuacjom Pantopie.
Uznaliśmy nawet, że warto gdy będzie okazja, zapytać Ojca Szustaka o ten filmik i poprosić o wyjaśnienie. Ja osobiście bardzo niedawno nawet widziałem go na żywo - uczestniczyłem z żoną w rekolekcjach z jego udziałem, ale kompletnie nie było warunków do takiej rozmowy. Niestety nie mogłem być w miejscu wygłaszania rekolekcji przez cały czas ich trwania (jeździliśmy codziennie tylko na msze i konferencje) i z tego powodu nie trafiłem na luźniejszą przestrzeń czasową w trakcie której można by znaleźć przestrzeń czasową i odpowiednie warunki do takiej rozmowy.

W tym miejscu chciałbym zapytać Pantopie o Twoje działania w celu wyjaśnienia tejże wypowiedzi Ojca Szustaka. Masz bowiem technicznie dokładnie takie same możliwości jak my, aby się z nim spotkać i o tym porozmawiać. Czy Twoja aktywność w tym obszarze ograniczyła się tylko do komentarza na YT(który mógł być równie dobrze przez niego przeczytany jak i pominięty ze względu na ilość komentarzy)?

Nawiasem mówiąc, chciałbym Ci ofiarować poradę (nieproszoną). Jeżeli się na taką rozmowę zdecydujesz i będziesz miał do niej okazję, zadbaj proszę o formę wypowiedzi. Obawiam się bowiem, że z taką jaką zaprezentowałeś na YT, Ojciec Szustak może nie być zainteresowany jakąkolwiek dyskusją.
Ja bym nie był.

Pozdrawiam,
Pavel
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13317
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Nirwanna »

Pavel pisze: 13 paź 2018, 9:38 Jeżeli się na taką rozmowę zdecydujesz i będziesz miał do niej okazję, zadbaj proszę o formę wypowiedzi. Obawiam się bowiem, że z taką jaką zaprezentowałeś na YT, Ojciec Szustak może nie być zainteresowany jakąkolwiek dyskusją.
Ja bym nie był.
Również bym nie była.
Co więcej, o. Szustak chyba też nie będzie, dość wyraźnie mówi o tym tu: https://www.youtube.com/watch?v=oIaSl4dbu6c od minuty 8'30.
Zaś tamże (YT) komunikat otwierająco-zapraszający od nas - poszedł.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pantop »

Pavel pisze:Uznaliśmy nawet, że warto gdy będzie okazja, zapytać Ojca Szustaka o ten filmik i poprosić o wyjaśnienie.
NAWET??? :shock:
(pomyślałby kto, że jestem na forum katolickim, w dodatku sycharowskim)


Jestem zatem gorącym orędownikiem wykreowania przez Was (jako moderację) takowej okazji.


Pavle i Nirwanno
Czy orientujecie się o co chodzi?
Chodzi o to aby teraz, dominikaninowi który pozwolił sobie na herezję, wysłać czytelne stanowisko naszej wspólnoty.
Co z tym zrobi - to na to już my nie mamy wpływu (najlepiej jednak gdyby odszczekał/wycofał).

Z ramienia Sycharu nie jestem upoważniony do kroków w tej sprawie.
Jacek-sychar zakomunikował mi to nadto dosadnie.
(poproszony przeze mnie o podjęcie odpowiednich kroków - dał swoim zwyczajem w długą, tak jak sympatyczny struś pędziwiatr)

Zamiast odnosić się do mego wpisu i osoby wyślijcie czytelny sygnał sprzeciwu wobec herezji zakonnika.
To wszystko.


ps będę Was obserwował... :geek: :geek: :geek:
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pantop »

Co się stało z Amicą? :cry:
jacek-sychar

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: jacek-sychar »

Amica odeszła. Jej konto zostało skasowane. Widać to po tym, że nick usuniętego użytkownika wyświetla się nie na niebiesko, tylko na czarno.
Jak choćby tutaj:
viewtopic.php?f=20&p=98617#p96887
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pavel »

Pantop pisze:NAWET??? :shock:
(pomyślałby kto, że jestem na forum katolickim, w dodatku sycharowskim)
Tak Pantopie. Jeśli pożytkowalibyśmy swoją energię na każdą herezję, z olbrzymim prawdopodobieństwem mogłoby nie starczyć czasu na zajęcie się głównym celem forum - pomocą małżonkom w kryzysie.
Nie mamy wpływu na to co się dzieje poza forum, to nie jest obszar naszej odpowiedzialności i nie ze wszystkim będziemy polemizować, nawet jeśli będzie to niezgodne z nauką KK.

Pantop pisze:Pavle i Nirwanno
Czy orientujecie się o co chodzi?
Chodzi o to aby teraz, dominikaninowi który pozwolił sobie na herezję, wysłać czytelne stanowisko naszej wspólnoty.
Co z tym zrobi - to na to już my nie mamy wpływu (najlepiej jednak gdyby odszczekał/wycofał).
Takich decyzji we wspólnocie nie podejmujemy indywidualnie, to musi być decyzja i stanowisko całej wspólnoty, forum bowiem jest tylko częścią WTM Sychar. Później zaś trzeba znaleźć odpowiedni czas i miejsce by przeprowadzić taką rozmowę. Wymaga ona bowiem jednak odpowiednich warunków.

Pantop pisze:Z ramienia Sycharu nie jestem upoważniony do kroków w tej sprawie.
Jacek-sychar zakomunikował mi to nadto dosadnie.
Możesz to jednak uczynić indywidualnie, jako członek Kościoła Katolickiego jeśli zechcesz. Możliwości masz dokładnie takie same jak my.
Pantop pisze:(poproszony przeze mnie o podjęcie odpowiednich kroków - dał swoim zwyczajem w długą, tak jak sympatyczny struś pędziwiatr)
Jacek-sychar ma swoje ograniczenia czasowe, ostatnio był pochłonięty sprawami organizacyjnymi związanymi z rekolekcjami ogólnopolskimi w Porszewicach.
To Twoja ocena Pantopie, naszym (moderacji) zdaniem nie dość, że nieprawdziwa to i mocno niesprawiedliwa.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pantop »

Im więcej tłumaczenia herezji, tym bliżej do faryzeizmu.
Proste?
Proste.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13317
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Nirwanna »

Nasze stanowisko nie ma nic wspólnego z tłumaczeniem herezji.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pantop »

Wystarczy, że dajecie jej swą twarz.
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pavel »

Kompletnie nie rozumiem co masz na myśli Pantopie. Byłbyś łaskaw wyjaśnić?
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Pantop »

Pavel pisze:Kompletnie nie rozumiem co masz na myśli Pantopie. Byłbyś łaskaw wyjaśnić?
Byłbym.

Ojciec Szustak wygłosił w jednym ze swych filmików herezję.
To nic, że o.Szustak tą herezja bije w fundament tut forum i nieważne, że chwali wszem i wobec cudzołóstwo!!
Moderacja robi WSZYSTKO, by odwrócić uwagę od tego faktu.
Niestety - przy okazji wyszła na jaw poprawność hmm? religijna(???) jacka-sychara i Nirwanny.
I to do Was kieruję oficjalną mą refleksję - w omawianym temacie jesteście skończonymi faryzeuszami.
Nie liczcie w tym miejscu na ŻADEN emotikon.
ODPOWIEDZ