UWAGI DO MODERATORÓW

Masz problem lub uwagi do działania forum - napisz tutaj

Moderator: Moderatorzy

tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: tata999 »

jacek-sychar pisze: 28 mar 2019, 9:56
tata999 pisze: 28 mar 2019, 9:32 W regulaminie nie ma nic o zakazie krytyki władzy państwowej, ani nakazu owijania w bawełnę/sztucznym łagodzeniu wypowiedzi.
A co taka krytyka władz może pomóc konkretnej osobie?
Dla nas to są już dywagacje polityczne, a tych nie chcemy na naszym forum.
Forumowicze często pytają i odnoszą się do kwestii prawnych, sądów państwowych itp., więc udzielane są im odpowiedzi (niepełne z powodu cenzury nakładanej przez moderatorów). Po co te osoby pytają o takie sprawy, to one najlepiej wiedzą i ich trzeba by zapytać. Też zastanawiam się, czy takie tematy są relewantne na tym forum. Można by ich zakazać, ale skoro nie są zakazane to nie ma powodu ograniczać wolności wypowiedzi na nie.

Analogicznie z rzekomymi dywagacjami politycznymi, ale to osobna dziedzina i nie widziałem, żeby forumowicze dywagowali o swoich sympatiach politycznych, agitowali itp.
jacek-sychar

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: jacek-sychar »

tata999 pisze: 28 mar 2019, 11:24 Forumowicze często pytają i odnoszą się do kwestii prawnych, sądów państwowych itp., więc udzielane są im odpowiedzi (niepełne z powodu cenzury nakładanej przez moderatorów). Po co te osoby pytają o takie sprawy, to one najlepiej wiedzą i ich trzeba by zapytać. Też zastanawiam się, czy takie tematy są relewantne na tym forum. Można by ich zakazać, ale skoro nie są zakazane to nie ma powodu ograniczać wolności wypowiedzi na nie.
Jeżeli pojawiają się konkretne pytania odnoszące do kwestii prawnych, to zwykle są one publikowane.
No, chyba że własnie wchodzą o politykierstwo.
tata999 pisze: 28 mar 2019, 11:24 Analogicznie z rzekomymi dywagacjami politycznymi, ale to osobna dziedzina i nie widziałem, żeby forumowicze dywagowali o swoich sympatiach politycznych, agitowali itp.
Naprawdę nie wiesz, dlaczego nie widziałeś na forum takich dywagacji? :lol:
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: tata999 »

jacek-sychar pisze: 28 mar 2019, 11:31
tata999 pisze: 28 mar 2019, 11:24 Analogicznie z rzekomymi dywagacjami politycznymi, ale to osobna dziedzina i nie widziałem, żeby forumowicze dywagowali o swoich sympatiach politycznych, agitowali itp.
Naprawdę nie wiesz, dlaczego nie widziałeś na forum takich dywagacji? :lol:
Zgoda, znając nasze narodowe zacięcie do politykowania musicie mieć pełne ręce roboty. Dobra robota.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, 14:39 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiono cytowanie
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kryzys małżeński i patowa sytuacja

Post autor: tata999 »

Ogłaszam, że opuszczam to forum. Myślę, że ostatnio bardziej szkodzi niż pomaga. Mam wrażenie, że treści są zbyt tendencyjne i ukierunkowane przez moderację. Nazwanie rzeczy przykrych po imieniu (i niewulgarnie) jest cenzurowane, przytaczanie faktów tak samo, podsycane są emocje i awanturnictwo moim zdaniem. Może będę zaglądał do wiadomości prywatnych na wypadek, gdyby ktoś szukał kontaktu.
lustro
Posty: 1499
Rejestracja: 02 sie 2017, 22:37
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: lustro »

Szanowna Moderacjo.

Dlaczego nie opublikowano mojego postu dotyczacego dotyczacego karania mnie ostrzezeniem niezgodnie z Regulaminem forum?
Czym mój post naruszyl Regulamin?

Dlaczego moderacja unika odpowiedzi na moje pytanie zamieszczone w tym watku i dotyczace uwag do Moderatorów, tu na watku? Tylko przysyła mi metne odpowiedzi na pw?

Od kiedy moderacja nie musi dzialac zgodnie z Regulaminem Forum?
Bo karania forumowicza za cos, o czym nie zostal poinformowany (ani kiedy ani czym naruszyl Regulamin) jest samowolą.
Po co w takim razie wogole Regulamin?

Zwracam sie kolejny raz o usunięcie udzielonego mi w brew Regulaminowi przez Moderacje ostrzeżenia.
Zasady udzielania ostrzeżeń opisuje Regulamin.

Apeluje do Moderacji o uczciwosc i kierowanie się Regulaminem Forum. Obowiązuje on wszyskich,a moderacja w szczególności powinna dawac dobry przyklad.
Lawendowa
Posty: 7662
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGI DO MODERATORÓW

Post autor: Lawendowa »

lustro pisze: 20 sie 2020, 22:19 Szanowna Moderacjo.

Dlaczego nie opublikowano mojego postu dotyczacego dotyczacego karania mnie ostrzezeniem niezgodnie z Regulaminem forum?
Czym mój post naruszyl Regulamin?

Dlaczego moderacja unika odpowiedzi na moje pytanie zamieszczone w tym watku i dotyczace uwag do Moderatorów, tu na watku? Tylko przysyła mi metne odpowiedzi na pw?

Od kiedy moderacja nie musi dzialac zgodnie z Regulaminem Forum?
Bo karania forumowicza za cos, o czym nie zostal poinformowany (ani kiedy ani czym naruszyl Regulamin) jest samowolą.
Po co w takim razie wogole Regulamin?

Zwracam sie kolejny raz o usunięcie udzielonego mi w brew Regulaminowi przez Moderacje ostrzeżenia.
Zasady udzielania ostrzeżeń opisuje Regulamin.

Apeluje do Moderacji o uczciwosc i kierowanie się Regulaminem Forum. Obowiązuje on wszyskich,a moderacja w szczególności powinna dawac dobry przyklad.
Jakkolwiek zespół moderatorski nie ma w zwyczaju upubliczniać informacji o ilości odrzuconych postów, to tym razem postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowniczki. Zebranie danych trochę czasu zajęło.

Suche fakty są następujące:
lustro pisze: 18 sie 2020, 21:48 ...
3. Użytkownikowi, którego posty będą często odrzucane zostanie udzielone ostrzeżenie.
Pierwsze ostrzeżenie będzie udzielane użytkownikowi po 7 postach usuniętych z powodu łamania regulaminu.


Nie otrzymalam 7 upomnień przy odrzucaniu postow. A moje posty nie byly czesto odrzucane przed Ostrzezeniem. Nie bylo 7 postow odrzuconych.
Skasowane posty użytkowniczki lustro:
2017r. - 5 postów
2018r. - 10 postów
2019r. - 10 postów
2020r. (od kwietnia) - 16 postów
lustro pisze: 18 sie 2020, 21:48Nie bylo mnie na forum przez ponad rok, a podczas poprzedzajacego Ostrzezenie polrocza mojej aktywności nie wstrzymano mi 7 postów a jedynie 2 i nie udzielono upomnienia przy odrzucaniu postu.
Moderacja tym samym zlamala regulamin, na który sie powoluje, a ktorego sama jak widać nie przestrzega.

W zwiazku z powyższym protestuje przeciwko pierwszemu Ostrzezeniu udzielonemu niezgodnie z regulaminem i zwracam sie o cofnięcie go, jako niezgodnego z Regulaminem forum.

Lustro
Rejestracja - 02.08.2017
Najdłuższe przerwy: 13.03 - 27.07.2018
27.07 - 16.11.2018
15.12.2019 - 28.04.2020
czyli najdłuższa przerwa to 4,5 miesiąca.


- aktywność danego użytkownika jest w profilu ogólnodostępna
- wszystkie odrzucone posty są zarchiwizowane, m.in. do wglądu osób odpowiedzialnych za wspólnotę w celu weryfikacji zasadności działań moderacji
- posty odrzucane są opatrzone komentarzem moderacji na priv, pokazującym co w nich było nie tak.
- upomnienie przed ostrzeżeniem nie musi zawierać słowa "upomnienie", aby takim upomnieniem być, zachęcamy do czytania ze zrozumieniem.

Wreszcie:
"Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji." (Regulamin Dz. IV pkt 1). Dlatego ostrzeżenie pozostaje utrzymane.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
ODPOWIEDZ