Nowe a STARE forum

Masz problem lub uwagi do działania forum - napisz tutaj

Moderator: Moderatorzy

bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: bosa »

Czy można jakoś znaleźć swoje posty ze starego forum? Nie chodzi mi o cały wątek, ale posty z różnych wątków?
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: Nirwanna »

Dawno temu, w prehistorycznych czasach na starym forum była taka możliwość, ale z różnych przyczyn została wyłączona. Teraz jej nie ma i raczej nie będzie.
Kiedy potrzebowałam coś znaleźć na starym forum, korzystałam z wyszukiwania zaawansowanego Googla, całkiem ładnie działało. Jego zaletą jest to, że przeszukuje wszystkie roczniki forum od razu :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: bosa »

Nie wszystkie rzeczy w prehistorycznych czasach były złe.. :( .
To znaczy że trzeba wejść na google i tam są dostępne posty dla wszystkich?
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: Nirwanna »

No, aż tak dobrze to google nie działa ;-) Trzeba wejść w wyszukiwanie zaawansowane, dobrać odpowiednią frazę wyszukiwawczą, i wyrzuci Ci odnośniki do tematów :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
jacek-sychar

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: jacek-sychar »

No i w wyszukiwaniu zaawansowanym należy podać, że ma szukać na stronie kryzys.org lub archiwum.kryzys.org :P
shadow
Posty: 56
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:46
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: shadow »

Chciałem zapytać czy można odblokować rejestracje na starym forum? Stare forum jest skarbnica wiedzy niestety bez rejestracji szukanie w nim jest bardzo uciążliwe.
Np. Chciałbym zobaczyć posty danego użytkownika bez konta jest to niemożliwe.
Czy jakoś inaczej można rozwiązać ten problem?
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: Nirwanna »

Niestety, ale stare forum jest zamknięte, użytkownicy usunięci, i nie ma już możliwości rejestracji na nim od nowa.

Zostają wyszukiwarki typu google lub ręczne szukanie na piechotę. Ale na wszelki wypadek popytamy się jeszcze informatyka, czy jest może jeszcze jakaś inna opcja :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: bosa »

Informatyku ,prosimy wymyśl coś... :cry:
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
shadow
Posty: 56
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:46
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: shadow »

Podpisałbym się pod tym co napisał mare1966 na początku.
Stare forum miało jakiś klimat. Tu trochę brakuje tego. Brakuje też wiele osób które kiedyś pisały a teraz ich nie ma.
Może czasami jest tak. że ktoś chciałby coś napisać co się u nich zmieniło ale ich wątek na starym forum jest zamknięty.Na nowo rejestrować się i zakładać nowy niekoniecznie się chce lub nie widzi potrzeby. Zobaczcie .że przeważnie osoby które zaczęły sobie dobrze radzić często nie piszą na forum .Cześć z Nich pojawia się jednak po kilku miesiącach z pozytywnymi zmianami w ich życiu.
Te pozytywne wpisy o zmianach ,powrotach są tak bardzo potrzebne .
twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: twardy »

shadow pisze: 16 cze 2017, 23:50 Stare forum miało jakiś klimat. Tu trochę brakuje tego. Brakuje też wiele osób które kiedyś pisały a teraz ich nie ma.
Niestety to fakt. Musimy jednak zastanowić się dlaczego tak jest? To my, piszący, udzielający się na forum tworzymy ten klimat. Jeśli sami nie udzielamy się na forum, tylko oczekujemy, że inni zrobią to za nas, to mamy efekt taki jaki mamy. ;)
Sam widzę to po sobie. Również mało piszę obecnie na forum.
Jeśli chcemy mieć forum z klimatem jad dawne forum, to przestańmy tylko czytać i narzekać, że nic się tu nie dzieje i zacznijmy tu pisać. Każdy na tyle, na ile mu czas pozwala. ;)
shadow pisze: 16 cze 2017, 23:50 Może czasami jest tak. że ktoś chciałby coś napisać co się u nich zmieniło ale ich wątek na starym forum jest zamknięty.
Osoby, które chciały pociągnąć swój wątek ze starego forum, założyły na nowym forum swój temat, podały link do swojego tematu na starym forum i piszą dalej. Dla chcącego nie ma nic trudnego ;)
shadow pisze: 16 cze 2017, 23:50 Na nowo rejestrować się i zakładać nowy niekoniecznie się chce lub nie widzi potrzeby.
Jeśli komuś się nie chce, albo nie widzi potrzeby, to ma do tego prawo. Nie chce - nie pisze. Wszystko w wolności.
shadow pisze: 16 cze 2017, 23:50 Zobaczcie .że przeważnie osoby które zaczęły sobie dobrze radzić często nie piszą na forum .
Zdarza się i tak, ale temu akurat się nie dziwię. Jeśli ktoś mieszka ze swym współmałżonkiem i razem zaczęli odbudowywać swoje małżeństwo, to na pierwszym miejscu (i słusznie) stawiają swoje małżeństwo, a nie forum.
Dobrze, że część wraca i dzieli się z nami tym co u nich słychać. :D
shadow
Posty: 56
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:46
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: shadow »

twardy pisze: 17 cze 2017, 16:27 Musimy jednak zastanowić się dlaczego tak jest?
Moim zdaniem jest tak,że człowiek utożsamia się z miejscem w który włożył dużo pracy. Zmieniając forum na nowe to już nie jest to samo miejsce. Jest jakaś więzi z tymi słowami które się napisało.
Praca którą włożyli wszyscy piszący jest pewnym dziedzicem . Zakładając nowe forum trochę odcina się od tego wielkiego dorobku.
Rozumiem ,że pewnie wykonano taki zabieg w celach porządkowych/organizacyjnych ale nie była to dobra decyzja.
Ja bynajmniej bardzo dużo czerpie z tego co było kiedyś przez niektórych napisane. Chyle czoła przed niektórymi użytkownikami który toczyli i toczą walkę o swoje małżeństwa. Szkoda że nie wiemy co u niektórych się dzieje. np u Wilkoo, michal-wlkp , Jasmin44 i u wielu innych.
twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: twardy »

shadow pisze: 17 cze 2017, 20:16 Rozumiem ,że pewnie wykonano taki zabieg w celach porządkowych/organizacyjnych ale nie była to dobra decyzja.
Nie pisz, że rozumiesz z jakiego powodu zamknięto stare forum, a utworzono nowe, jeśli nie znasz powodów takiej zmiany.
Staliśmy przed wyborem: zamknąć forum i nie utworzyć w to miejsce nic innego, albo zamknąć forum i utworzyć nowe.
Piszesz, że nie dokonaliśmy dobrego wyboru.
Wolałbyś tą pierwszą możliwość?
twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: twardy »

shadow pisze: 17 cze 2017, 20:16 Szkoda że nie wiemy co u niektórych się dzieje. np u Wilkoo, michal-wlkp , Jasmin44 i u wielu innych.
Szkoda, ale to ich decyzja, czy chcą się z nami tutaj tym podzielić czy nie. Zmiana forum na nowe nie jest żadną przeszkodą. Mają wolną wolę i mogą się z nami podzielić informacjami co u nich obecnie słychać lub nie. To ich decyzja.
Powtórzę się - wszystko w wolności.
zuf
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2017, 7:59
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: zuf »

Jeśli by to było technicznie możliwe - dobrze by było, aby móc mieć dostęp do posta, który się napisało, ale jeszcze nie został opublikowany - chyba że ja tego nie widzę?
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Nowe a STARE forum

Post autor: Nirwanna »

Niestety, to forum właśnie tak ma, że nawet autor po opublikowaniu posta, ale przed jego akceptacją przez moderatora - nie widzi postu; nie ma też możliwości jego edycji.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
ODPOWIEDZ