Kontakt dziecko - kowalski/a

Kryzys miłości małżeńskiej to dramatyczny kryzys ich miłości rodzicielskiej

Moderator: Moderatorzy

Inna
Posty: 1561
Rejestracja: 23 lip 2017, 21:47
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Kontakt dziecko - kowalski/a

Post autor: Inna » 09 lis 2017, 23:20

Rozpisałam się konkretnie, a kiedy chciałam wysłać tekst, zerwało połączenie, dlatego też z racji na późną godzinę i naglący czas co do weekendu, proszę was o pomoc, podpowiedź, poradę, cokolwiek.
Czy pozwolić nastolatkowi na wyjazdy weekendowe do ojca?
Coraz gorzej się z tym czuję, z tym zezwalaniem, bo dotychczas pozwalałam
Wiem,że to takie ciche przyzwalanie, jednak w środku wszystko we mnie krzyczy, że nie mogę pozwalać, tym bardziej, że syn kowalską lubi (tu niebezpieczeństwo akceptacji).... a ja nie umiem stawiać granic, jestem emocjonalnie i finansowo uzależniona od męża i wiele innych czynników ma wpływ na moje "przyzwolenie"
Ojciec niespecjalnie kwapi się do odwiedzin w domu rodzinnym, syn tęskni za ojcem...
Czy mam pozwalać?

Pavel
Posty: 1593
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontakt dziecko - kowalski/a

Post autor: Pavel » 09 lis 2017, 23:46

Witaj Inna,
Na początek chciałbym tylko przypomnieć, abyś starała się isać tak, aby uniknąć rozpoznania Ciebie i Twojej rodziny. Internet nie jest tak anonimowy, akby się mogło wydawać.

Jutro pewnie dostaniesz odpowiedzi od innych Sycharków.
Ja, ze swojej strony mogę napisać dwie rzeczy:

1)Sama musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie, nasze odpowiedzi to nasze subiektywne spojrzenia na które wpływ mają różne czynniki.

2)Osobiście uważam, na tyle na ile potrafię się wczuć, że powinnaś pozwalać. Rozumiem, że to jest dla Ciebie trudne i bolesne.
Syn, jeśli nie ma przeciwwskazań prawnych ma prawo widywać się z ojcem, ojciec ma prawo (o ile nie ma narzuconych ograniczeń przez sąd) zabierać syna do siebie.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

bosa
Posty: 308
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Kontakt dziecko - kowalski/a

Post autor: bosa » 10 lis 2017, 8:17

Inna, ten temat mnie osobiście już cztery lata spędza sen z powiek...Tak jak tu czytałam innych ,mężowie często respektują niezgodę żony i nie zabierają dzieci do kowalskich.Niestety u mnie od początku ,mąż ,jak gdyby nigdy nic po miesiącu od wyprowadzki dokonał takiego nie boję się tego nazwać "gwałtu "wręcz psychicznego na dzieciach,i zabrał je bez mojej wiedzy tam..
Córka, wówczas czteroletnia przeżyła szok, po powrocie nie umiałam jej uspokoić.,nie mogła zrozumieć ,czemu tata ją wziął, a potem przyjechał i zostawił bo musi jechać do innej pani...
Niestety mąż nie miał innego pomysłu na widywanie się z dziećmi jak tylko zabierania je do kowalskiej...smutne to jest, bo przecież tą kowalską ma na co dzień, a dzieciom nie może poświęcić nawet jednego dnia..
Mimo mojej niezgody,sąd zatwierdził widywanie dzieci w obecności kowalskiej.
Teraz jedynie córka chce do niego jeździć, syn ,obecnie 16 lat, już nie...i ojciec niestety nic nie robi w tym kierunku,aby to zmienić, a o drugim synu zapomniał zupełnie...oczywiście wszystkiemu winna jestem ja.. :evil:
Każda sytuacja jest inna, trudno coś radzić,ale myślę że nie zabraniaj, daj wybór..różnie się może potoczyć. A Ty korzystaj z wolnego weekendu dla siebie
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney

Pavel
Posty: 1593
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kontakt dziecko - kowalski/a

Post autor: Pavel » 10 lis 2017, 9:38

bosa pisze:Mimo mojej niezgody,sąd zatwierdził widywanie dzieci w obecności kowalskiej.
Właśnie dlatego napisałem co napisałem, zdecydowały względy praktyczne.
Gdyby dla tych rodziców aspekt moralny i dobro dziecka były tak istotne, naprawialiby małżeństwa.
Jestem wręcz zdziwiony, że są tacy którzy spotykają się z dziećmi bez obecności kowalskich, to przecież przeczy logice ich wyboru (złego oczywiście, ale nie wg nich).
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

Inna
Posty: 1561
Rejestracja: 23 lip 2017, 21:47
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Kontakt dziecko - kowalski/a

Post autor: Inna » 13 lis 2017, 19:34

Nie wiem czy dobrze robię.
Syn do ojca nie pojechał... To mnie cieszy, bo nie zabroniłam, ale....
No właśnie.... to ale....
Powiedziałam mu, że może jechać jeśli chce, ale ja tego nie akceptuję, bo tata zawsze może tu przyjeżdżać.
Dodałam, że nie chcę, by patrzył jak oni się do siebie przytulają, bo to niemoralne i złe Syn jest w wieku dojrzewania i bardzo mi zależy by unikał takiego widoku, a jego słowa, że zawsze odwraca głowę gdy oni to robią, jakoś mnie nie pocieszają.
Zapewne jest w tym sporo mojego bólu. Wiem o tym doskonale.
Ja tylko mam wątpliwości, czy to czasem nie manipulacja (nieświadoma) z mojej strony.
Trudno mi obiektywizm, bo mnóstwo uczuć różnorakich się pojawia, gdy mąż chce zabrać syna do "siebie".
Jest mnóstwo strachu i bezsilności

kasedo
Posty: 197
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:39
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Kontakt dziecko - kowalski/a

Post autor: kasedo » 13 lis 2017, 20:06

Inna, mój syn też nastolatek też nie chce pojechać do ojca i jego kochanki, i do brata..mówiąc to nie jest mój brat....jestem jedynakiem :)Niestety, przez to, nie widuje się z ojcem prawie wcale, bo kochanka nie pozwala mu przyjeżdżać do nas. Jeśli jest, to rezygnuje bez jej wiedzy z dnia pracy i przyjeżdża. To samo jest z kieszonkowym. Przelewa mu z tajnego konta tak aby ona o tym nie wiedziała. Być może ja też do tego doprowadziłam w początkowej fazie mojego szaleństwa, gdy się o niej dowiedziałam i gdy on odszedł. Syn widząc mój ból i załamanie chyba nie chciał dokładać. Później gdy sytuacja się pogarszała....sam stwierdził, że nikt go nigdy nie zmusi, żeby ja poznał. Nawet na własny ślub jej nie zaprosi a ojciec będzie musiał wybrać.

BjD
Posty: 246
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:38
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Kontakt dziecko - kowalski/a

Post autor: BjD » 18 gru 2017, 14:51

Witajcie ! Proszę o radę czy mogę trzymać się swojego zadnia, że kontakty mojego męża z naszą 10 letnią córką mają być bez udziału kochanki i nie w jej domu gdzie mieszka od ponad 2,5 roku mój mąż ??????? Czy jestem egoistką ???? Nasza córka była 2 razy zaraz po odejściu męża w domu jego kochanki, ale wracała nieswoja, obgryzała paznokcie i była zdezorientowana wówczas. Po tych sytuacjach wyraziłam swój sprzeciw na kontakty naszej córki z kochanką męża i jej wizyty w domu kochanki. Udało się na ponad 2 lata :) niestety dzisiaj temat wrócił, mąż zapowiada rozmowę i chyba nie będzie chciał odpuścić. Do tej pory mąż widuję się z córką u nas w domu, albo w domu mojego teścia, albo jakieś kino itd. Córka ma 10 lat i jak rozmawia ze mną to mówi, że nie chciałby jeździć tam gdzie tata mieszka, ale czy jemu to powie ??? to już nie jestem pewna..... Co na to sądy ????? jak to widzicie z praktyki ???? Muszę z nią znowu porozmawiać i zapytać jak ona czuje, jakby chciała ??? Niestety moje veto na kontakty z kochanką nie jest wyssane z palca, wiele osób mówiło mi, że to osoba "wyzwolona", głośna, wulgarna itd. dlatego staram się chronić córkę............... ale żebym się nie zagalopowała ..... Jak to ugryźć ????

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość