To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Miejsce na podzielenie się swoimi doświadczeniami po warsztacie 12 kroków

Moderator: Moderatorzy

RICH
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:28
Jestem: po orzeczonej nieważności małżeństa
Płeć: Mężczyzna

To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Post autor: RICH » 31 mar 2017, 17:42

KOCHANI chcę się z WAMI podzielić czymś ważnym, dotarłem do 5 KROKU, sporo przede mną a już widać owoce, dla tych którzy nie czują się pewnie i nie mają sił na pracę nad sobą, nie mają sił iść dalej - proponuję zatrzymać się a co to mi dało poniżej.

Dzisiaj przeglądając - czyszcząc fizycznie pudło z osobistymi pamiątkami - wspomnieniami pozwoliłem sobie
zatrzymać się,
odstawić sympatie i antypatie na bok,
pozwoliłem sobie na powrót do niewinności - czasów gdzie egoizm nie brał górę, do czasów kiedy
kiedy odłożyłem na bok narzędzia zbrodni siebie i bliskiego narzędzia jak zapisałem wyżej wróciłem do czasów kiedy przeglądałem się w drugim człowieku,

o dziwo
wtedy patrzyłem z zachwytem, ciekawością, chęcią poznania, uśmiechem, wiarą w lepsze jutro

potem pojawiło się pytanie co się stało i dlaczego zabrakło tych dobrych ludzkich przymiotów?

prawda oblała mnie jak zimny pot:
EGOIZM - pracy, zaufania, wiary, wykorzystania, sexu, pieniędzy, mojego końca nosa, bo tak ma być, naprawiactwa świata i pomagactwa bo jest źle, mojej jedynej wizji świata
i
NIEDOWARTOŚCIOWANIE widoczne w porównywaniu i stawianiu się w gorszym świetle, perfekcjonizmie, dążeniem do coraz to lepszych etapów, poniżaniu otoczenia, niesprawiedliwości

potem myśl no niezłe otoczenie jak na życie, w którym miałem być szczęśliwy i dawać szczęście bliskim,

potem pomyślałem, a może że łatwiej działać w prostocie, bez komplikowania sobie życia na własne życzenie, prostota wyraża się w prawdzie więc upiększanie rzeczywistości to zakłamywanie siebie,

WNIOSEK jaki przyszedł lepiej iść do przodu bez komplikowania, okłamywania, w prawdzie, w szczerości - fakt, że konfrontacja jest bolesna i przypomina zbijanie kolejnych szyb, jakie wstawiłem żeby lepiej się odizolować, jest bolesna bo pojawia się strach o okaleczenie się, ale po decyzji zmian i wyszkleniu ograniczników poprawia się wizja patrzenia z lepszą głębią bardziej realną i fonią bo można dużo więcej usłyszeć.

Co się stało z wrażliwością i czułością, ja ją schowałem głęboko bo była bardzo czuła ale wiem dzisiaj, też dzięki krokom że ta wrażliwość jest moją siłą i wiedząc to dobrze mi z tym.

DEFEKT stał się SIŁĄ a WSTYD ustąpił miejsca PRAWDZIE!!!

Danka9
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2017, 16:37
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Post autor: Danka9 » 02 kwie 2017, 18:56

Chwała Panu!

twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Post autor: twardy » 02 kwie 2017, 19:36

To dopiero 5 krok, to co będzie dalej? :)

karkru19
Posty: 80
Rejestracja: 05 lut 2017, 9:03
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Post autor: karkru19 » 03 kwie 2017, 7:06

Chwała Panu

Marko42
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2017, 22:15
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Mężczyzna

Re: To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Post autor: Marko42 » 03 paź 2017, 17:41

super ;-)

Jessy33
Posty: 7
Rejestracja: 09 sie 2017, 22:58
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Post autor: Jessy33 » 16 paź 2017, 20:48

Dziękuję :) kroki przede mną i już nie mogę się doczekać :)
"Miłość cierpliwa jest, ... wszystko znosi, ... we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma."

aksamitka
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2017, 12:24
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: To dopiero 5 KROK a tyle się dzieje

Post autor: aksamitka » 31 paź 2017, 8:03

Wspaniale :) Chwała Panu! Ciekawe jakie będą dalsze owoce :)

Pozdrawiam serdecznie z Ziemi Śląskiej ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości