Swiadectwo Farmer

Miejsce na podzielenie się swoimi doświadczeniami po warsztacie 12 kroków

Moderator: Moderatorzy

farmer
Posty: 25
Rejestracja: 15 wrz 2017, 16:50
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Swiadectwo Farmer

Post autor: farmer » 11 paź 2019, 10:59

Swiadectwo 12 kroków

Na Sychar trafiłem gdy podczas kryzysu małżeńskiego szukałem pomocy, Bogu dzięki ze zacząłem od kościoła. Najpierw przeglądałem stronę i czytałem forum tam natrafiłem na program 12 kroków. Po zapoznaniu się z programem i jego założeniami postanowiłem spróbować i podjąć trud mojej i tylko mojej przemiany i uzdrowienia. Moja zmiana zaczęła się w kwietniu 2018 roku a zakończyła w lipcu 2019 roku. Morze wylanych łez, godziny refleksji, fazy buntu, zwątpienia, pretensji do Pana Boga, beznadziei a nawet pogardy do samego siebie.
Co zyskałem po uczestnictwie w programie.
Najważniejsze jest to ze w moim życiu na pierwszym miejscu jest Pan Bóg. Nauczyłem się ufać Panu Bogu powierzać mu wszystko i przyjmować każde doświadczenie te dobre i te złe. Wiem ze mnie kocha takiego jakim jestem i chce dla mnie jak najlepiej.
Poznałem siebie zrozumiałem ze nie jestem pępkiem świata, ze tez popełniam błędy, ze mam dużo do zrobienia, zadośćuczynienia i naprawienia ale zrozumiałem tez ze jestem ważny nauczyłem się mówić nie, stawiać granice, pozwalać sobie na błędy.
Zrozumiałem ze nikogo do niczego nie zmuszę tym bardziej do miłości. Nauczyłem się czekać nie czekając.
Moje prowadzące otworzyły mi oczy na wiele spraw, wskazały kierunki, wsparły i radziły a współkrokowicze dzieląc się swoimi problemami, doświadczeniami i zmianami udowadniali na każdym kroku ze z Bogiem można wszystko.
W marcu tego roku zawierzyłem się Maryji według Traktatu Ludwika De Mont Fort myślę ze w pewnym sensie praca na krokach doprowadziła mnie do decyzji o zawierzeniu.
W kryzysie małżeńskim jestem nadal i jest dużo gorzej niż w czasie kiedy rozpoczynałem prace na krokach ale ufam Bogu ze na ten moment jest to najlepsze dla mojej zony i dla mnie.

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13300
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Swiadectwo Farmer

Post autor: Nirwanna » 11 paź 2019, 11:34

Chwała Panu! :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II

udasiek
Posty: 149
Rejestracja: 15 lip 2017, 9:59
Płeć: Kobieta

Re: Swiadectwo Farmer

Post autor: udasiek » 11 paź 2019, 11:39

Chwała Panu!!

alach
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:35
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Swiadectwo Farmer

Post autor: alach » 13 paź 2019, 0:33

Chwała Panu! I nauczyleś sie rozwijać myśl! ;) 🤗Prowadzące będą z Ciebie dumne😉🙂

Dzięki za Twoja obecność w naszej grupie! Wniosłeś męski punkt widzenia i otworzyłeś mi oczy na męskie widzenie świata!

helenast
Posty: 2837
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Swiadectwo Farmer

Post autor: helenast » 13 paź 2019, 9:02

Chwała Panu ! Brawo ! :-)

BjD
Posty: 88
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:38
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Swiadectwo Farmer

Post autor: BjD » 13 paź 2019, 11:24

Brawo !! Chwała Panu :)

marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Swiadectwo Farmer

Post autor: marylka » 16 paź 2019, 23:09

Chwala Panu i gratuluje odwagi stanięcia w prawdzie :)
Pozdrawim

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość