Kryzys w malzenstwie

Pomoc małżonkom w trudnej sytuacji świadczona gratis...

Moderator: Moderatorzy

Amelia1987
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2021, 11:43
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Kryzys w malzenstwie

Post autor: Amelia1987 »

Jestem tu nowa. Poczytalam troche i zdecydowalam sie napisac o mojej sytuacji. Jestem z mezem 8 lat po ślubie koscielnym. Mamy 4 dzieci w wieku od 10 do 1 roku. 3 corki i synek najmlodszy. Maz jest osoba niewierzaca. Bralam slub zakochana z klapkami na oczach pomimo,ze rodzina odwodzila mnie od tego pomyslu. Z moja dojrzaloscia bylo kiepsko. Po tylu latach nadal mam rozne braki i wiadomo jak kazdy wady. Trzymam sie blisko Boga. Modle sie za mojego meza.Probuje z nim rozmawiać. Zyjemy ze soba ale jakby oddzielnie. On jest okropnie niedojrzaly, bez wiary, uwiklany w rozne nalogi. Ciezko mi.Czuje sie ogromnie samotna. Mieszkamy w nieduzym miescie. Rodzina daleko. Zajmuje sie domem i dziecmi.Maz duzo pracuje. Nie rozmawiamy czesto i nie poruszamy waznych dla mnie przynajmniej tematow. Wiecznie schmat,ze marudze. Maz ma problem z alkoholem. Potrafi stosowac przemoc slowna. Mi brakuje konsekwencji.. Kryzys trwa od dawna.. Zastanawiam sie co powinnam zrobic. Nie grzebie mu w telefonie, nie wiem czy mnie niw zdradza. Niestety jest kobieciarzem.. Ufam Bogu i caly czas mysle jak ja mam sie zmieniac i co zmieniac by bylo lepiej.
" Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" Flp 4, 13
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Kryzys w malzenstwie

Post autor: Al la »

Witaj, Amelia1987 na naszym forum.
Dziękuję, że podzieliłaś się swoją historią.
Rozumiem, że dostrzegasz w swoim małżeństwie brak komunikacji z mężem, bliskości, dzielenia się codziennością.
Czy masz przyjaciół, jakąś wspólnotę, gdzie możesz dzielić się swoimi przemyśleniami i problemami?
Mi brakuje konsekwencji..
Może warto poszukać czegoś o stawianiu granic, o zatroszczeniu się o swoje potrzeby.
Tu jest lista polecanych przez nas lektur viewtopic.php?f=10&t=383
Zapraszam Cię do skorzystania z propozycji na naszej stronie wspólnotowej http://sychar.org/pomoc/, gdzie znajdziesz całe spektrum pomocy, które oferujemy.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdziesz wsparcie od naszych forumowiczów.
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Amelia1987
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2021, 11:43
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Kryzys w malzenstwie

Post autor: Amelia1987 »

Dzieki za wsparcie. Na pewno skorzystam z pomocy strony sychar. Nie jestem w zadnej wspolnocie z racji braku czasu dla siebie. Wybieram sie jednak na najblizsza Msze sw i spotkanie ogniska.
" Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" Flp 4, 13
Caliope
Posty: 3013
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Kryzys w malzenstwie

Post autor: Caliope »

Pamiętaj też o tym, że jeśli mąż ma problem z alkoholem możesz skorzystać z poradni dla uzależnionych i współuzależnionych.
ODPOWIEDZ