I Piesza Pielgrzymka Wspólnoty Sychar 2020

Moderator: Moderatorzy

Animamea
Posty: 22
Rejestracja: 31 sie 2019, 23:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

I Piesza Pielgrzymka Wspólnoty Sychar 2020

Post autor: Animamea » 25 mar 2020, 23:08

Kochani Sycharowicze,

Tego jeszcze nie było!

Z wielką z radością ogłaszamy, że po raz pierwszy organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Wspólnoty Sychar w dniach od 5 do 11 lipca. Trasa będzie wiodła pomiędzy miejscami wybranymi w niezwykły sposób przez Maryję: Kodeń-Kębło na wschodzie Polski.

Organizator: Parafia św. Jana Chrzciciela w Parczewie, we współpracy ze Wspólnota Sychar

Kodeń - historia sanktuarium i obrazu Matki Bożej z Guadalupe odzwierciedla burzliwą naturę polskiej pobożności Maryjnej: od choroby i cudu uzdrowienia, poprzez kradzież do skruchy, pojednania i pomnożenia łask. Od tego miejsca wyruszamy w głąb dziejów i znaczeń, jakie Maryja chce przed nami odkrywać.

Kębło - to malutka i zapomniana wioska, którą Matka Boża wybrała jako pierwsze miejsce swojego objawienia na ziemiach Polskich. Kościół i sanktuarium istniały nieprzerwanie do czasu utraty realnej niepodległości przez Polskę wraz ze śmiercią króla Jana III Sobieskiego.

Kapłan idący z pielgrzymką: ksiądz Łukasz Kałaska.

Liczba miejsc: max.50

Zapraszamy małżonków sakramentalnych z rodzinami.

Uczestnicy ponoszą koszty tylko z tytułu własnego wyżywienia, ubezpieczenia i innych osobistych wydatków w czasie trwania pielgrzymki.

Całość trasy to ok. 170 km, będziemy pokonywać dziennie 15-30 km. Bagaże będą przewożone każdego dnia samochodami i przyczepką.

Noclegi: w szkołach, pod namiotami, w prywatnych kwaterach.
Wyżywienie: posiłki przygotowujemy sami w podgrupach.

W związku ze wzrastająca liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce, jako organizatorzy, mamy pełną świadomość, że pielgrzymka może zostać odwołana. Jednak do lipca pozostaje jeszcze sporo czasu i nie wiemy jak sytuacja się rozwinie.

Planujcie urlopy :D

Więcej szczegółów, także o zapisach na pielgrzymkę, już wkrótce :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości