Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,

serdecznie zapraszamy na kolejny turnus, tym razem w Kotlinę Kłodzką, do Ołdrzychowic Kłodzkich, do Domu Sióstr Franciszkanek Szpitalnych.
http://www.franciszkanki.pl/oldrzychowice-klodzkie.html

Nasz turnus potrwa 10 dni, w terminie 19.08 - 28.08.2021, od czwartku do soboty.

Będzie z nami, jako opiekun duchowy, O. Piotr - opiekun Ogniska WTM Sychar w Łodzi.

Koszty:
Osoba dorosła – 1020 zł (opłata za całość pobytu – noclegi + śniadania + obiadokolacje + prowiant suchy)
Dziecko 11 lat i starsze – liczone jak osoba dorosła
Dziecko 3 lata – 10 lat – 670 zł (opłata za całość pobytu)
Dziecko do lat 3 - 20 zł (opłata za całość pobytu)

Będziemy prosili o zaliczkę w wysokości 100 zł od osoby. Więcej informacji - w mailach, które wyślemy do osób zapisanych.

Istnieje możliwość wpłacania Darów Serca (przy okazji wpłat za pobyt), oraz zgłaszania potrzeby wsparcia finansowego, jak to we Wspólnocie.....

Mamy 46 miejsc do zajęcia, w luksusowych pokojach jedno i dwuosobowych.
W budynku jest winda, a na każdym piętrze kuchenka z lodówką, czajnikiem i pralką (drobne opłaty za pranie w nich).

Dom Rekolekcyjny św. Franciszka został wybudowany i oddany do użytku jako dom rekolekcyjny sióstr, w roku 1976.
W 2018 został gruntownie wyremontowany i przeznaczony na Dom rekolekcyjno wypoczynkowy tak dla Sióstr jak i dla osób świeckich. Położony jest w obrębie zabytkowego Zespołu pałacowo-parkowego.
Przy Domu nie ma infrastruktury typu plac zabaw, boisko itp.

Polecam filmik o tym wyjątkowym miejscu: https://www.youtube.com/watch?v=_vuRwZAIMDY

Wokół Ołdrzychowic jest mnóstwo miejsc do zwiedzenia, szlaków do wędrówek - okoliczne pasma Sudetów, uzdrowiska, twierdze, jaskinie, kopalnia uranu itp. itd. Tu nie da się nudzić :D

Pamiętajmy, iż:

NA WAKACJE ZAPRASZAMY SYCHAROWICZÓW oraz PRAGNĄCYCH KORZYSTAĆ Z POMOCY WSPÓLNOTY SYCHAR,
WYŁĄCZNIE SAKRAMENTALNYCH MAŁŻONKÓW Z RODZINAMI, KTÓRZY ZDECYDOWANI SĄ ŻYĆ ZGODNIE Z CHARYZMATEM NASZEJ WSPÓLNOTY.

i że są to wyjazdy w pełni bezalkoholowe - w ośrodkach i na wycieczkach.


Wyjazd zorganizujemy, jak Bóg da, poprzez Fundację Małymi Krokami.

Link do formularza: https://forms.gle/S2ujanBTTVSQbtzU9

KAŻDY MUSI BYĆ ZAPISANY NA ODDZIELNYM FORMULARZU, DZIECKO TAKŻE.

Z Panem Bogiem,
Zespół Rekolekcyjny WTM SYCHAR
oraz Fundacja Małymi Krokami
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

ZAPISY ROZPOCZNĄ SIĘ W NIEDZIELĘ 20 CZERWCA, O G. 20.00

TUTAJ POJAWI SIĘ LINK DO FORMULARZA.

Każdy powinien zostać zapisany na odrębnym formularzu, dzieci także.

Pamiętajmy, iż:

NA WAKACJE ZAPRASZAMY SYCHAROWICZÓW oraz PRAGNĄCYCH KORZYSTAĆ Z POMOCY WSPÓLNOTY SYCHAR,
WYŁĄCZNIE SAKRAMENTALNYCH MAŁŻONKÓW Z RODZINAMI, KTÓRZY ZDECYDOWANI SĄ ŻYĆ ZGODNIE Z CHARYZMATEM NASZEJ WSPÓLNOTY.


i że są to wyjazdy w pełni bezalkoholowe - w ośrodkach i na wycieczkach.

Wyjazdy organizuje Fundacja Małymi Krokami wraz z Zespołem Rekolekcyjnym naszej Wspólnoty.

Z Bogiem.
Dominika
Posty: 60
Rejestracja: 06 cze 2018, 0:59
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Dominika »

Jestem obecnie w Anglii.i nie do konca wiem jak bedzie z lotami i cala sytuacja wirusowa. Zalezy mi na wyjezdzie ale pewnie bede sie migla zdecydowac w ostatniej chwili. Czy jezeli zostana jakies miejsca to bedzie mozliwosc dopisania sie?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 cze 2021, 15:01 przez Lawendowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto imię
twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: twardy »

Don
Posty: 29
Rejestracja: 28 lis 2019, 13:38
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Don »

W zgłoszeniu podaje się czy zabiera się dzieci i ile. Czy mimo to trzeba wypełnić drugi raz formularz dla dziecka?
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Nirwanna »

Tak, trzeba formularz dla dziecka.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Ruszyliśmy z zapisami.

Do wtorku osoby zgłoszone dostaną dalsze informacje, cierpliwości :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,

mamy już listę rezerwową - osoby na niej będące dostały informację. Staramy się o dodatkowe miejsca w Ośrodku.

Osoby zapisane, które nic jeszcze nie dostały - czekajcie cierpliwie, jesteście na liście podstawowej :)

Z Panem Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,
mamy dodatkowe miejsca, Siostry udostępniły nam jeszcze parę pokoi :D
To rozwiąże, na ten moment, problem listy rezerwowej.

Dobrego dnia, z Bogiem :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,

mamy jeszcze parę wolnych miejsc - w pokojach dwuosobowych - zapraszam :D

Bożego, chłodniejszego dnia.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,
do 8 lipca odpoczywam od internetu, zatem nie będę odpisywać na Wasze pytania.

Proszę o zrozumienie i cierpliwość.

Z Panem Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,

przypominam o zaliczkach :D

Z Panem Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,
przedstawiam propozycje wycieczek na naszym turnusie - do wyboru, w pełnej wolności, w dowolnej kolejności, ale, mam nadzieję, wspólnych, wspólnotowych :)

Zachęcam do spojrzenia na mapę Kotliny Kłodzkiej i do odnalezienia na niej poniższych miejsc.....

1. Śnieżnik 1426 m n.p.m.
Dojeżdżamy samochodem do Międzygórza, parkujemy na parkingu w centrum miasta (np. ul. Sanatoryjna), 30 min., 28 km.
Od parkingu idziemy szlakiem czerwonym. Dochodzimy do schroniska Na Śnieżniku. Stąd idziemy szlakiem czerwonym i zielonym na szczyt Śnieżnika. Wracamy do schroniska. Wracamy szlakiem żółtym i czerwonym. Na pierwszym skrzyżowaniu szlaków skręcamy w lewo na szlak niebieski, którym dochodzimy do szlaku zielonego, którym wracamy do Międzygórza.
6h12’, 18,7 km, 28 GOT, 876 m podejścia i zejścia

2. Borówkowa
Dojeżdżamy samochodami do Przełęczy Lądeckiej (przy granicy z Czechami). około 18 km, 20 minut.
Parkujemy na parkingu po lewej stronie drogi przed samą granicą.
Idziemy szlakiem zielonym, którym dochodzimy do Borówkowej (900 m n.p.m.), na którym jest wieża widokowa. Na Borówkowej są też czeskie punkty gastronomiczne. Wracamy tą samą trasą. Droga wiedzie większością po grani. Trasa bardzo łatwa.
2h03’, 6,4 km, 9 GOT, 271 m podejścia i zejścia
Możliwy powrót trochę inną trasą. Wracając, gdy dojdziemy do szlaku niebieskiego, skręcamy w niego na lewo na stronę czeską. Szlakiem niebieskim dochodzimy do szlaku zielonego, którym idziemy do szlaku żółtego, którym wracamy na parking.
3h48’, 11,6 km, 17 GOT, 541 m podejścia i zejścia
Możliwe jest też skrócenie tego powrotu szlakiem żółtym:
2h53’, 8,8 km, 13 GOT, 413 m podejścia i zejścia
Niestety te warianty powrotu korzystają z szlaków, które częściowo biegną dość ruchliwą i krętą drogą asfaltową łączącą Polskę z Czechami.

3. Mały Śnieżnik, 1326 m n.p.m.)
Dojeżdżamy samochodami do miejscowości Jodłów (Parking Ostoja 50°10'21.4"N 16°46'21.8"E), gdzie zostawiamy samochody (około 35 km, 35’).
Stąd wchodzimy szlakiem niebieskim do rozdroża Pod Małym Śnieżnikiem. Stąd wchodzimy na Mały Śnieżnik szlakiem zielonym. Na przełęczy Puchacza dołącza szlak czerwony. Stąd ostatnie podejścia na Puchacza (1190 m n.p.m.). Dalej idziemy jeszcze szlakami zielonym i czerwonym, którymi dochodzimy do przejścia granicznego Jodłów/Horni Morava. Stąd wracamy szlakiem czerwonym do parkingu.
4h55’, 15,3 km, 19 GOT, 657 m podejścia i zejścia

4. Błędne Skały
Dojeżdżamy samochodami na parking w miejscowości Karłów (Pod Szczelińcem Wielkim), 40 min, 40 km.
Od parkingu idziemy szlakiem czerwonym w kierunku pól. Dochodzimy do Błędnych Skał. Wracamy tą samą trasą
Około 3h13’, 9,4 km, 12 GOT, 266 m podejścia i zejścia
Możliwość powrotu przez Ostrą Górę. Z Błędnych Skał wracamy szlakiem czerwonym a potem skręcamy w szlak zielony, którym dochodzimy do Ostrej Góry. Po podejściu pod Pasterską Górę wracamy szlakiem niebieskim
Około 4h30’, 12,8 km, 17 GOT, 455 m podejścia i zejścia
Możliwość powrotu przez Ostrą Górę i Pasterkę. Ja w wersji powyżej, tylko po podejściu pod Pasterską Górę wracamy szlakami zielonym i niebieskim do Pasterki (schronisko) i dalej do Karłowa.
Około 4h42’, 13,4 km, 19 GOT, 480 m podejścia i zejścia
Możliwa jest również wycieczka na Błędne Skały (z możliwością wjechania samochodem pod same Błędne Skały)

5. Jaskinia Niedźwiedzia i Stara Kopalnia Uranu
Samochodami jedziemy z ośrodka do miejscowości Kletno, 32 km, 36 minut
Parkujemy na parkingu koło Muzeum Ziemi Geologiczne. Szlakiem żółtym dochodzimy do Jaskini Niedźwiedziej. Po zwiedzeniu wracamy na parking. Możemy zwiedzić też to muzeum. Wracając samochodami w kierunku Czarnej Góry mijamy po drodze Zabytkową Kopalnię Uranu.
około 50 minut drogi w obie strony

5. Góry Stołowe, Białe Skały
Dojeżdżamy samochodami na bezpłatny parking przy drodze Stu Zakrętów z Radkowa do Dusznik Zdroju (niedaleko Karłowa, koło Fortu), W razie braku miejsc obok jest drugi parking. , 38 min, 38 km.
Z parkingu idziemy szlakiem niebieskim i po krótkim podejściu wchodzimy na Narożnik (823 m n.p.m.). Dalej idziemy szlakiem niebieskim. Dochodzimy do Skał Puchacza. Tutaj skręcamy w lewo na szlak zielony. Po chwili dołącza do niego szlak żółty. Szlakiem zielonym i żółtym wracamy na parking.
Trasa z pięknymi widokami. Chwilami biegnie obok przepaści. Krótki czas przejścia, ale biorąc pod uwagę robienie zdjęć, wydłuży się co najmniej dwukrotnie.
Około 2h05’, 6,9 km, 8 GOT, 181 m podejścia i zejścia

6. Szczeliniec Wielki - Park Narodowy Gór Stołowych
Dojeżdżamy do Pasterki, 55 min, 50 km. Samochód zostawiamy na parkingu przed schroniskiem. Można również zostawić samochód na parkingu pod Szczelińcem Wielkim, ale tam zwykle nie ma miejsc.
Szlakiem żółtym idziemy w kierunku Szczelińca Wielkiego, którego nie można nie zauważyć. Od parkingu droga biegnie dość ostro pod górę. Dochodzimy do wejścia do labiryntu Szczeliniec Wielki. Wstęp płatny. Na początku labiryntu znajduje się schronisko, do którego nie ma żadnej drogi wjazdowej (towary wciągane są linowym wyciągiem towarowym). Obok schroniska taras widokowy na Policke Steny i Broumovske Steny. Dalej labirynt skalny. Tego nie można opowiedzieć. To trzeba zobaczyć wraz z Piekiełkiem, Fotelem Pradziada i Tarasami Widokowymi). Na Szczelińcu Wielkim obowiązuje ruch jednokierunkowy. Po zejściu ze Szczelińca Wielkiego idziemy szlakiem niebieskim wokół Szczelińca Małego i dochodzimy do parkingu, stąd już szlakiem żółtym do schroniska Pasterka.
Wracając można zatrzymać się w Wambierzycach.
Około 2h02’, 6,1 km, 11 GOT, 317 m podejścia i zejścia

7. Góry Złote
Dojeżdżamy do Lądka Zdroju, parkujemy na dużym parkingu w środku miasta, przy skrzyżowaniu ulic Śnieżnej i Ogrodowej, przy cmentarzu, 13 min, 12,4 km.
Ulicą Kłodzką dochodzimy do szlaku czerwonego. Z Rynku idziemy szlakiem czerwonym najpierw przez most na Białą Lądecką i ulicą Łąkową. Za chwilę, na zakręcie, szlak czerwony odbija w prawo. Z boku mijamy Konik i Rasztowiec. Dochodzimy do miejscowości Orłowiec. Stąd dość ostre podejście na Przełęcz Jaworową (740 m n.p.m.), najwyższe miejsce na trasie. Tutaj skręcamy na szlak żółty. Zaraz mijamy asfaltową drogę Lądek-Złoty Stok. Dłuższy odcinek idziemy granią. Dochodzimy do szlaku niebieskiego. Przez pewien odcinek prowadzą nas szlaki żółty i niebieski. Mijamy wtedy Jaskinię Radochowską. Za nią szlak niebieski, którym będziemy szli odbija w lewo i omija niewielkim podejściem Cierniak. Po zejściu z Cierniaka dochodzimy do Radochowa, skąd dalej szlakiem niebieskim dochodzimy do Lądka Zdroju.
6h02’, 20,7 km, 29 GOT, 882 m podejścia i zejścia

8. Masyw Śnieżnika
Dojeżdżamy do Bolesławowa (za Stroniem Śląskim), parkujemy na parkingu przed kościołem lub za kościołem przy cmentarzu, adres: Bolesławów 28, 50°15'20.0"N 16°53'27.8"E 25 min, 23 km.
Jesteśmy już na szlaku żółtym. Wracamy do przystanku autobusowego, przy którym skręcamy w lewo. Cały czas idziemy za znakami szlaku żółtego. Szlakiem żółtym dochodzimy do szlaku zielonego, gdzie jesteśmy na szczycie Głęboka Jama (955 m n.p.m.). Skręcamy w lewo i idziemy szlakiem zielonym. Dochodzimy do szczytu Rykowisko (950 m n.p.m.). Szlak prowadzi granią, zgodnie z przebiegiem granicy polsko-czeskiej. Dochodzimy do szlaku żółtego. Skręcamy w lewo i wracamy na parking.
5h15’, 17,8 km, 22 GOT, 536 m podejścia i zejścia

9. Srebrna Góra (Góry Sowie i Góry Bardzkie)
Dojeżdżamy do Srebrnej Góry, parkujemy na parkingu na przełęczy, adres: ul. Górne Miasta 15, Srebrna Góra, 50°34'18.9"N 16°38'55.8"E (obok jest drugi parking płatny, 10 zł za dobę) 38 min, 33 km.
Z parkingu idziemy szlakiem niebieskim. Podchodzimy pod Fort Ostróg. Możemy go zwiedzić lub idziemy dalej szlakiem niebieskim do Żdanowa. Dalej szlakiem niebieskim dochodzimy do Przełęczy Wilcza (535 m n.p.m.). Tutaj skręcamy w prawo na szlak żółty. Po drodze mijamy Wilcze Rozdroże (597 m n.p.m.) i dochodzimy do Czeskiego Lasu (621 m n.p.m.). Tutaj kończy się szlak żółty. Skręcamy w prawo na szlak czerwony i dochodzimy do parkingu.
Kto nie ma ochoty na spacer po górach, może zwiedzać fort Srebrna Góra lub Fort Ostróg.
3h25’, 11,5 km, 13 GOT, 377 m podejścia i zejścia

10. Góry Złote
Dojeżdżamy do Nowego Gierałtowa, parkujemy na poboczu drogi lub w innym znalezionym miejscu w pobliżu punktu o współrzędnych, 50°18'10.1"N 16°57'04.0"E 28 min, 25 km.
Z parkingu idziemy szlakiem czerwonym na południe. Dochodzimy do Czernicy (1083 m n.p.m.) gdzie skręcamy w lewo na szlak żółty, którym dochodzimy do Bielic. Tam idziemy dalej szlakiem zielonym, który wcześniej doszedł do szlaku żółtego. Szlakiem zielony podchodzimy Pod Kowadło (924 m n.p.m.). Dalej prowadzi nas znowu szlak żółty, którym po chwili wchodzimy na Kowadło (989 m n.p.m.). Kowadło należy do Korony Gór Polski. Dalej idziemy granią, którą przebiega tez granica między Czechami a Polską. Prowadzą nasz szlaki: żółty, zielony i niebieski. Na przełęczy Sedno Peklo (848 m n.p.m.) odchodzi szlak niebieski. Nas dalej prowadzą szlaki żółty i zielony. Tak dochodzimy do Spicak (905 m n.p.m.). Tutaj porzucamy szlak żółty i idziemy dalej szlakiem zielonym. Przez chwilkę pojawia się szlak czerwony, ale my idziemy szlakiem zielonym, aż dojdziemy do przecięcia szlaków z szlakiem czerwonym na Przełęczy Gierałtowskiej (684 m n.p.m.). Dalej idziemy szlakiem czerwonym do samochodów.
6h25’, 19,6 km, 29 GOT, 972 m podejścia i zejścia

Możliwe są również wycieczki do Dusznik Zdroju, Polanicy Zdroju, Kudowy Zdroju (Kaplica czaszek), Wambierzyc (Bazylika Mniejsza, Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin), Kłodzka.

* GOT – w górach sama odległość nie jest miarodajna. Z tego powodu często stosuje się jednostkę GOT (górskiej odznaki turystycznej). Odpowiada ona 1 km w poziomie lub 100 m podejścia.

i co Wy na to?

Bożego dnia.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Balba »

Kochani,

do 1 sierpnia będę poza internetem. Wybaczcie i nie niepokójcie się, gdy nie będę odpisywać na Wasze ew. maile.

Z Panem Bogiem.
Don
Posty: 29
Rejestracja: 28 lis 2019, 13:38
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Ołdrzychowice Kłodzkie 19-28.08.2021

Post autor: Don »

A ja do tych wszystkich wycieczek, z których ciężko coś odrzucić dołożę jeszcze jedną propozycję.

ok. 1h jazdy samochodem. Skalne Miasto.

https://www.podrozepoeuropie.pl/skalne-miasto-czechy/

Pozdrawiam i do zobaczenia :D
ODPOWIEDZ