Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom".

Moderator: Moderatorzy

jozek
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom".

Post autor: jozek »

Kochani!!!

Serdecznie zapraszamy na TURNUS W ORLINKACH 30 lipca - 11 sierpnia 2018r. z WARSZTATAMI PSYCHOPEDAGOGICZNYMI dla rodziców "Błogosławmy dzieciom" i z warsztatami psychoedukacyjnymi dla dzieci.

Miejsce : Dom Formacyjny Szkoły Nowej Ewangelizacji w Orlinkach koło Gdańska - http://www.snegdansk.pl/dom-orlinki-3855#1

Warsztat prowadzą Alicja oraz Joanna:
Alicja: pedagog, ukończyła studia podyplomowe „Profilaktyka i terapia trudności wychowawczych – pomoc dziecku i rodzinie”. Ukończyła szkolenia w Ośrodku Rozwoju Edukacji uprawniające do prowadzenia warsztatów umiejętności wychowawczych I i II stopnia (dla dla rodziców i wychowawców oraz dla rodziców nastolatków) według programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.
Doświadczenie zawodowe:
Od kilkunastu lat wykłada w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie (obecnie na stanowisku adiunkta), gdzie prowadzi m. in. warsztaty umiejętności wychowawczych dla studentów pedagogiki oraz seminarium magisterskie na temat „Dziecko w sytuacji kryzysu małżeńskiego rodziców”. Od kilku lat prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli, także w wersji autorskiej, poszerzonej o treści duchowe – są to warsztaty „Błogosławmy dzieciom”. Prowadzi także warsztaty psychoedukacyjne dla starszych dzieci i młodzieży oraz zajęcia dla młodszych dzieci z wykorzystaniem elementów psychodramy, choreoterapii i terapii baśnią.

Joanna: jest socjoterapeutką. Magister resocjalizacji, absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW oraz kursu socjoterapii w Stowarzyszeniu Opta. Odbyła staż w Fundacji Powiślańskiej. Ukończyła szkolenie w Ośrodku Rozwoju Edukacji uprawniające do prowadzenia warsztatów umiejętności wychowawczych I stopnia według programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.
Doświadczenie zawodowe: pracowała w świetlicach środowiskowych, prowadziła zajęcia socjoterapeutyczne w domu dziecka, współorganizowała obozy dla dzieci z domu dziecka. Dla starszej młodzieży prowadziła zajęcia edukacyjne (kluby pracy, grupa wolontariuszy w Programie Canada World Youth). Pracowała też z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie (pracownia ceramiki w Warsztatach Terapii Zajęciowej).

Przewidziane są oddzielne zajęcia dla rodziców z grupy zaawansowanej, jako kontynuacja treści z ubiegłego roku tj. absolwentów warsztatu Orlinki 2017 oraz dla grupy początkującej - osób biorących pierwszy raz udział w warsztacie.

Organizację turnusu wspomaga ognisko Sychar z Łukowa.

Posługę kapłańską w czasie pobytu będzie pełnił - Ks. Łukasz Kałaska - opiekun WTM Sychar w Diecezji Siedleckiej.

Jest to turnus warsztatowy, dlatego zapisy obejmą w pierwszej kolejności osoby zdecydowane na udział w warsztatach, a jeśli zostaną miejsca – również dla pozostałych.

Informacje o warsztatach:

Jeśli rodzic chce, żeby dziecko uczestniczyło w warsztatach dla dzieci, sam musi uczestniczyć w warsztatach dla rodziców! Może być natomiast tak, że rodzic uczestniczy, a dziecko – nie.
Podział rodziców na grupy: gr. 1 początkująca (przed południem) dla osób, które nie ukończyły warsztatu „Błogosławmy dzieciom” (w Orlinkach, Warszawie lub Krakowie), gr. 2 zaawansowana (po południu) dla osób, które ukończyły warsztat „Błogosławmy dzieciom” (w Orlinkach, Warszawie lub Krakowie). Od tej zasady nie będzie żadnych odstępstw (dotyczy to również osób, które uczestniczyły w warsztatach, ale ich nie ukończyły). Gr. 1 rodziców będzie miała zajęcia przed południem (codziennie oprócz 30 lipca i 5 sierpnia, razem 11 spotkań), gr. 2 rodziców będzie miała zajęcia po południu (codziennie oprócz 30 lipca, 5 sierpnia i 11 sierpnia, razem 11 spotkań).
Nie przyjmujemy na warsztaty do jednej grupy par małżonków w ostrym kryzysie. Jeśli okaże się w trakcie, że ktoś wchodzi w konflikt z małżonkiem w trakcie warsztatów, a konsultacje i mediacje prowadzących nie przyniosą od razu efektu, ta osoba lub osoby będą musiały przerwać pracę na warsztatach ze względu na stabilność całej grupy.
Nie uznajemy nieobecności rodziców na warsztatach – jeśli ktoś będzie chciał otrzymać zaświadczenie o ich ukończeniu, wymagamy 100 % frekwencji (poza wypadkami szczególnymi, typu: konieczność pojechania z dzieckiem do lekarza). Nie będzie też możliwości przychodzenia lub wychodzenia w połowie zajęć (poza wypadkami szczególnymi, jak wyżej).
Zaplanowaliśmy opiekę nad dziećmi, kiedy rodzic będzie uczestniczył w warsztacie. Ta opcja jest dodatkowo płatna i pokrywa koszt pobytu opiekunów, cenę będziemy mogli podać dopiero po skompletowaniu listy uczestników i deklaracjach kto z opieki chce skorzystać. Opieka obejmie dzieci od 3-go roku życia.
Propozycja warsztatów dla dzieci jest adresowana do dzieci od 5-go roku życia (bez górnej granicy – mogą wziąć udział w warsztatach nastolatki i nawet dwudziestoparolatki). Dzieci będą podzielone na grupy wiekowe i każda z tych grup odbędzie 5 spotkań (gr. 1 i 2 dzieci: rano od 31 lipca do 4 sierpnia, gr. 3 i 4 dzieci rano od 6 do 10 sierpnia). Dzieci będą więc miały mniej warsztatów niż w zeszłym roku, za to wieczorami będzie więcej czasu na mediacje i konsultacje indywidualne, na omówienie warsztatów oraz spraw dzieci z ich opiekunami i na odpoczynek dla prowadzących. Możliwe też, że pod koniec turnusu odbędzie się wspólne spotkanie warsztatowe dla starszych dzieci i dla ich rodziców (prowadzące ocenią na miejscu, czy to dobry pomysł i dla kogo).
UWAGA! Warunki w ośrodku są skromne, dlatego organizatorzy zalecają rozważne podjęcie decyzji o wyjeździe: obejrzenie zdjęć itd. Domki campingowe w zeszłym roku pachniały stęchlizną (czego nie widać na zdjęciach), dlatego osoby z uczuleniami lepiej, żeby decydowały się na pokój w budynku lub na namiot. Możliwe, że pojawią się do wakacji też nowe domki campingowe, ale to jest niepewne.

Koszty pobytu,
tj. zakwaterowanie + wyżywienie:
osoby dorosłe - 816,00 zł -
dzieci w wieku 12 - 16 lat - 600 zł
dzieci w wieku 3 - 11 lat - 420 zł
dzieci do 3-ech lat bez opłat

Istnieje możliwość zakwaterowania w namiocie, wtedy cena pobytu z wyżywieniem wynosi: 480,00 zł od osoby

Dodatkowo, koszt udziału osoby dorosłej biorącej udział w warsztacie to 425,00 zł plus koszt materiałów (tj. książek i in.) 50,00 zł.

Dzieci biorą udział w warsztacie bezpłatnie.

U waga: prosimy o sprawne zgłoszenia i wpłatę zaliczki tj. po 150,00 zł od osoby dorosłej i 100 zł od dzieci w terminie do 25.03.2018r /konieczność wpłaty zaliczki wynika z warunków rezerwacji miejsca/ - nr konta na wpłatę zaliczki będziemy wysyłać na maile podane w zgłoszeniach.


Jeśli sprawy finansowe stają się przeszkodą w podjęciu decyzji o zgłoszeniu na turnus, prosimy o kontakt - na adres wakacje@sychar.org

Zapisy: przez formularz: http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html


UWAGA: KAŻDY MUSI BYĆ ZGŁOSZONY NA ODDZIELNYM FORMULARZU, DZIECI TAKŻE!!!!
Prosimy o zaznaczanie w "Informacjach dodatkowych" w formularzu, kto z rodziców zapisuje się na warsztaty i do której grupy: 1 (dla początkujących) czy 2 (dla zaawansowanych, czyli absolwentów)!!! Dzieci będą mogły podjąć decyzję na miejscu.

UWAGA: WAKACJE Z SYCHAREM SĄ BEZALKOHOLOWE!!!

Myślcie, planujcie, módlcie się i czekajcie na formularz :D
Z Bogiem.
Sama_ja
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: Sama_ja »

Zazdroszczę, chciałoby się być..... bardzo,ale nie mogę 😢😭😧😭😭
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

Sama_ja pisze: 12 lut 2018, 22:53 Zazdroszczę, chciałoby się być..... bardzo,ale nie mogę 😢😭😧😭😭
To proszę, błogosław tym, którzy będą :)

Pozdrawiam ciepło ;)
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

Sama_ja - nie trać nadziei jeśli bardzo chcesz!!!
karkru19
Posty: 80
Rejestracja: 05 lut 2017, 9:03
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: karkru19 »

Zaczynam​ modlitwę by móc uczestniczyć w warsztatach wraz z dziećmi
Penelopa
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:38
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: Penelopa »

Czy do Orlinek mozna przyjechac z dziecmi a jesli tak to czy są dla nich zajęcia warszaratowe
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

Penelopa pisze: 13 lut 2018, 23:38 Czy do Orlinek mozna przyjechac z dziecmi a jesli tak to czy są dla nich zajęcia warszaratowe
Jak najbardziej, można przyjechać z dziećmi i będą dla nich zajęcia warsztatowe.
"Dla dzieci (w każdym wieku) – warsztaty według programu autorskiego; dla każdej grupy wiekowej 5 spotkań po pół godziny."

"Jeśli rodzic chce, żeby dziecko uczestniczyło w warsztatach dla dzieci, sam musi uczestniczyć w warsztatach dla rodziców! Może być natomiast tak, że rodzic uczestniczy, a dziecko – nie."


Wkrótce podamy więcej informacji.
moni0301
Posty: 234
Rejestracja: 12 sty 2018, 22:05
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: moni0301 »

Ile czasu dziennie przewidziane jest na warsztaty dla początkujących? Ponieważ mój syn nie zawsze chce zostawać na zorganizowanej opiece na tego typu wyjazdach i dlatego muszę rozważyć jak długo będzie pod taka opieką.
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

moni0301 pisze: 18 lut 2018, 17:30 Ile czasu dziennie przewidziane jest na warsztaty dla początkujących? Ponieważ mój syn nie zawsze chce zostawać na zorganizowanej opiece na tego typu wyjazdach i dlatego muszę rozważyć jak długo będzie pod taka opieką.
Warsztaty dla dorosłych będą trwały po 3.15 godz./dziennie.
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

WIELKA PROŚBA DO WYPEŁNIAJĄCYCH FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

UWAGA: KAŻDY MUSI BYĆ ZGŁOSZONY NA ODDZIELNYM FORMULARZU, DZIECI TAKŻE!!!!
Prosimy o zaznaczanie w "Informacjach dodatkowych" w formularzu, kto z rodziców zapisuje się na warsztaty i do której grupy: 1 (dla początkujących) czy 2 (dla zaawansowanych, czyli absolwentów)!!! Dzieci będą mogły podjąć decyzję na miejscu.
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

Kochani, pierwsze zgłoszenia już odebraliśmy.

Zapraszamy.
Eli
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2018, 20:06
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: Eli »

Czy na warsztaty do Orlinek można przyjechać z psem? Jest to nieduży kundel, bardzo przyjazny do dzieci, jest bardzo oddany mojej rodzinie bo został wzięty ze schroniska - opiekuje się moimi 2 córeczkami.
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

Eli pisze: 20 kwie 2018, 15:37 Czy na warsztaty do Orlinek można przyjechać z psem? Jest to nieduży kundel, bardzo przyjazny do dzieci, jest bardzo oddany mojej rodzinie bo został wzięty ze schroniska - opiekuje się moimi 2 córeczkami.
Tak, w tym ośrodku można być z psem.
krzychforum
Posty: 330
Rejestracja: 06 gru 2017, 22:52
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: krzychforum »

Czy można przyjechać z namiotem i nie uczestniczyć w warsztatach?
hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Warsztaty wakacyjne z Sycharem- Orlinki - 30.07. - 11.08.2018 - Warsztaty umiejętności wychow. "Błogosławmy dzieciom

Post autor: hubcia576 »

krzychforum pisze: 13 cze 2018, 17:40 Czy można przyjechać z namiotem i nie uczestniczyć w warsztatach?
Teoretycznie - można - a w praktyce - prosimy o zgłoszenia przez formularz:

http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html

wtedy prześlemy konkretną odpowiedź.
ODPOWIEDZ