UWAGA ŁUKÓW

Moderator: Moderatorzy

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 29 lis 2020, 20:20

Zapraszamy na najbliższe spotkanie naszego ogniska, które odbędzie się w niedzielę 06.12.2020r

Tematem spotkania będzie "Czy chrześcijanin może być bogaty?", i będzie przedstawiony przez naszego opiekuna  ks. Kamila.

Będzie to spotkanie on-line i rozpocznie się o godz. 19-ej. Link do spotkania podamy w niedzielę rano. Trzeba mieć zainstalowaną aplikację Skype dla firm.

W razie potrzeby udzielimy pomocy, proszę o kontakt pod nr 508 276 326.

edi
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:11
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: edi » 16 gru 2020, 11:28

Szczęść Boże!

W niedzielę 06.12.2020r odbyło się spotkanie on-line naszego ogniska, w którym wzięli udział: ks. Kamil, Emilia, Grażynka, Marta, Małgosia, Jurek i Krzysztof. Na początku pomodliliśmy się wspólnie i odczytana została treść naszego Charyzmatu, który można streścić w zdaniu:

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Krótko podzieliliśmy się tym co aktualnie przeżywamy i z ciekawością przeszliśmy do słuchania tematu, który poprowadził nasz opiekun ks. Kamil, a brzmiał on następująco:

"Czy chrześcijanin może być bogaty?"


Z przedstawionych treści zapamiętaliśmy następujące zdania:
  • Treści częściowo były wzięte z książki ks. Wojciecha Węgrzyniaka -Bogaty Katolik.
  • Bogactwo jest dobrem, które pochodzi od Boga.
  • Bóg uzdalnia człowieka do pracy i do tego aby czerpał z niej owoce, żeby rozwijał talenty, a nie je zakopywał. Człowiek jest stworzony do pomnażania dobra.
  • Bóg nie chce dla nas ubóstwa i biedy.
  • Każdy z nas ma obowiązki utrzymania siebie i rodziny w miarę własnych możliwości, z poszanowaniem godności każdego człowieka.
  • Tym co mamy, możemy się też dzielić z innymi.
  • Pieniądze mogą być dla człowieka zagrożeniem, jeśli będzie przywiązany za bardzo do ich gromadzenia i posiadania za wszelką cenę.
  • Pieniądze pomimo iż są dobre, mogą w człowieku obudzić skąpstwo i chciwość.
  • Warto część swojego bogactwa ofiarować na dobre cele (jałmużna, dziesięcina).
  • W Piśmie jest napisane (Pwt 8, 17-19) "17 Obyś nie powiedział w sercu: «To moja siła i moc moich rąk zdobyły mi to bogactwo». 18 Pamiętaj o Panu, Bogu twoim, bo On udziela ci siły do zdobycia bogactwa, aby wypełnić dzisiaj przymierze, jakie poprzysiągł twoim przodkom. 19 Lecz jeśli zapomnisz o Panu, Bogu twoim, i pójdziesz za bogami obcymi, aby im służyć i oddawać im pokłon, oznajmiam ci dzisiaj, że zginiesz na pewno."
  • Bogactwo nie jest złe, ale ważne jak nim rozporządzamy.
  • Ks Wojciech w ostatnim rozdziale książki "Bogaty katolik" - "Co mamy czynić?" napisał: Być wolnym od uzależnienia mamoną, dzielić się z innymi,pilnować, żeby dobrze zarządzać tym, co jest i żeby dzięki tym pieniądzom, które są mniejsze czy większe, stawać się lepszym, a nie małym człowiekiem".

W najbliższym czasie tj. w niedzielę 20.12.2020 spotkamy się w kościele Brata Alberta na Adoracji Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy

Kolejne spotkanie ogniska będzie 03.01.2021r i konferencję dla nas wygłosi Ks. Mateusz Czubak, kapelan w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

Serdecznie zapraszamy!

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 02 sty 2021, 8:41

Szczęść Boże!
W związku z kwarantanną najbliższe spotkanie ogniska w niedzielę 03.01.2021 o godz. 19.00 odbędzie się on-line przez Skype dla firm. W sprawach technicznych dotyczących skype proszę o kontakt kom 508 276 326.

Ciekawy temat spotkania "Trudności na modlitwie" poprowadzi ks Kamil😇
Spotkanie z Ks Mateuszem Czubakiem będzie po kwarantannie.
Serdecznie zapraszamy🌟🎄🌟

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 05 sty 2021, 8:49

Szczęść Boże!

W pierwszą niedzielę miesiąca stycznia tj. 03.01.2021r odbyło się spotkanie on-line naszego ogniska, w którym brali udział: Emilia, Katarzyna, Małgorzata, Jerzy, Krzysztof i nasz opiekun ks. Kamil.

Rozpoczęliśmy modlitwą oraz odczytaniem Charyzmatu WTM SYCHAR, który streszcza się w zdaniu:

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szansę otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Po krótkim przedstawieniu się przeszliśmy do wysłuchania tematu: "Trudności na modlitwie", przedstawionego przez naszego opiekuna ks. Kamila.

Zapamiętane przez nas treści:

W naszej wspólnocie modlitwa ma bardzo istotne znaczenie, bo aby wytrwać w wierności małżeńskiej potrzebna jest Boża łaska, po ludzku trudno wykonalne.

Pan Bóg prowadzi, a czasami niesie.

Rozleniwienie wprowadza niechęć do modlitwy i jej zaprzestanie.

Św. Ewagriusz z Pontu opisał trudność na modlitwie jako acedię tj. uśpienie duszy, znużenie, apatię, wyczerpanie. Pułapka polega na tym, że modlę się do momentu kiedy jestem zaspokojony emocjonalnie. Acedia wycofuje nas z postawy "być dla kogoś".

Niechęć na modlitwie może być głęboka, jeśli pożądamy i chcemy czegoś innego niż dobro.

Modlitwa jest dużym wyzwaniem dla sycharowicza kiedy natura gniecie, diabeł przedstawia pokusy, a inni ludzie podpowiadają drogę na skróty i układanie sobie życia od nowa.

Wg św. Ignacego z Layoli jeśli jestem kuszona/y żeby skrócić , zaprzestać, to trzeba modlitwę wydłużyć.

Warto ustalić sobie konkretną porę dnia, inną niż koniec dnia, kiedy jesteśmy już znużeni, to pomoże w skupieniu i wytrwaniu na modlitwie.

Modlitwy nie można traktować jako kupczenia Bogiem, handlu, wymiany.

Jeśli modlę się żeby było mi przyjemnie, to myślę egoistycznie.

Modlitwę trzeba rozsądnie godzić z obowiązkami i powołaniem.

Jeśli postanowienia praktykowania modlitwy nie wychodzą, to trzeba zaczynać małymi krokami, a Pan Bóg będzie wchodził w moje życie z łaską.

Ks. Kami zachęcił do szczerości przed Bogiem, do konkretnego przedstawiania Bogu spraw i zdarzeń.

Kolejną przeszkodą na modlitwie jest faryzeizm, czyli postawa, że jestem lepszy od innych, bo się staram, tyle robię, a może w tym być odmowa miłości innym.

Modlitwa leczy człowieka i przysposabia do przebaczenia, do porzucenia nienawiści, doprowadza do postawy żeby kochać "pomimo".

Koncentrowanie się w modlitwie wyłącznie na emocjach i szukanie w niej przyjemności jest pułapką, może prowadzić do rozmija się z łaską przyjęcia trudności życia, do przyjęcia Krzyża.

Nie rezygnujmy z modlitwy jak jest nam ciężko, bo wtedy Pan Bóg może dokonywać w naszym życiu i życiu innych wielkich rzeczy.

Modlitwa stawia tamę złu i możemy nią chronić rodzinę, dzieci, bliskich.

Czasem w człowieku pojawia się lęk przed prawdą. Ważne jest aby pozwolić Bogu odkrywać prawdę o samym sobie.

Wg św.Tomasza z Akwinu: łaska buduje na naturze (łac. gratia supponit naturam)

Bóg na modlitwie pokaże prawdę o mnie.

Czasem w rozwoju człowieka potrzebne jest włączenie terapii i warto połączyć Bożą interwencję z pomocą ludzi.

Paradoksalnie, bycie w trudnościach małżeńskich może zbliżyć człowieka do relacji z Bogiem. Bywa, że wtedy uczymy się wytrwałej modlitwy i przebywania sam na sam z Bogiem.

Bądźmy apostołami, wstawiennikami za innych.

Kogo chcę obmodlić w tym roku?

Polecane lektury:

"Modlitwa serca. Głębia spotkania z Bogiem" ks. Krzysztof Kralka

"Rozwój Jak współpracować z łaską" Monika i Marcin Gajdowie

Spotkanie zakończyliśmy Modlitwą o uzdrowienie małżeństwa i błogosławieństwem udzielonym przez ks. Kamila.

Zapraszamy adorację Najświętszego Sakramentu w trzecią niedzielę stycznia 17.01.2021 po mszy św. wieczorowej w kościele Brata Alberta oraz na kolejne spotkanie ogniska 07.02.2021 (szczegóły podamy po wyjaśnieniu jaki będzie stan ograniczeń pandemicznych).

Bóg zapłać ks Kamilowi za prowadzenie tematu i wszystkim za spotkanie.

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 16 sty 2021, 19:01

Zmiana terminu Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W kościele Brata Alberta spotkamy się po mszy świętej wieczorowej w niedzielę 24.01.2021r

17.01.2021r - nie będzie wspólnej modlitwy.

Z Panem Bogiem

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 23 sty 2021, 15:01

Zmiana terminu Adoracji Najświętszego Sakramentu.

24.01.2021r - nie będzie wspólnej modlitwy i adoracji.

Podamy informację jeśli będzie możliwy nowy termin.

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 03 lut 2021, 15:14

Szczęść Boże!

Uwaga – zmiana planów – nie będzie spotkania on-line w pierwszą niedzielę lutego br, ponieważ:

Najbliższe spotkanie naszego ogniska odbędzie się 14.02.2021r. „na żywo” w kościele Brata Alberta w Łukowie w godz. 15.00 -17.00

Konferencję wygłosi dla nas ks. dr Mateusz Czubak, który jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Dieceji Siedleckiej. Pięcioletnie studia doktoranckie podjął na Uniwersytecie Gregorianum w Rzymie. Tytuł licencjacki zdobył na podstawie pracy „L’uomo come il peccatore redento nell’insegnamento del vescovo di Siedlce Zbigniew Kiernikowski” (tłum. Człowiek jako odkupiony grzesznik w nauczaniu biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego”). Rozprawę pt. „Ecclesia paschalis. Per un’ecclesiologia pasquale alla luce del Vaticano II” (Kościół Paschalny. Eklezjologia paschalna w świetle Soboru Watykańskiego II) obronił w Zakładzie Teologii Dogmatycznej i Ekumenizmu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Publiczna obrona tej pracy miała miejsce 14 kwietnia 2011 r.

Ks. Mateusz pracował w Kurii Diecezjalnej na stanowisku kierownika ds. mediów. Później był wicedyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz Sekretarzem II Synodu Diecezji Siedleckiej. Jest kapelanem kościoła rzymskokatolickiego w Zakładzie Karnym w Siedlcach oraz wykładowcą w seminarium.

Serdecznie zapraszamy!

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 04 mar 2021, 7:25

Szczęść Boże!

Zapraszamy na spotkanie ogniska w przyszłą niedzielę tj. 7.03.2021 po Mszy św wieczorowej, która jest o godz. 18.00 w kościele Brata Alberta.
Wstępnie umawiamy się na salce, chcielibyśmy żeby było na żywo z zachowaniem rygorów odległości i maseczek.

Temat, który podejmiemy to:

Spotkać siebie we wspólnocie, czyli o sztuce wychodzenia z siebie?

Wg  nagrań konferencji o. Tadeusza Kotlewskiego SJ "Akceptacja siebie, od lęku do miłości."

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 21 mar 2021, 14:45

W dniu 07.03.2021 odbyło się spotkanie naszego ogniska, w którym brali udział Emilia, Małgosia, Monika, Małgosia, Jurek, Krzysztof i nasz opiekun ks. Kamil.

Podjęliśmy temat:

"Spotkać siebie we wspólnocie, czyli o sztuce wychodzenia z siebie."

wg nagrań konferencji o. Tadeusza Kotlewskiego SJ rozdział 5 "Akceptacja siebie, od lęku do miłości."

Z zapamiętanych treści, wynika:

Miłości uczymy się w domu.

Miłość jest po to, aby ją dzielić a nie zachowywać dla siebie.

Akceptować siebie, to pozwolić miłości przekroczyć mury własnego domu i własnych ograniczeń.

Jak dzieci nie wyjdą z domu gdy są gotowe, trzeba im pomóc.

Rolą matki jest gromadzić w domu, rolą ojca jest wyrzucać z domu, gdy jest gotowe.

Człowiek głęboko zraniony może ulegać narcyzmowi - nienawiści wobec samego siebie, a na zewnątrz wołać o uznanie.

Rolą dojrzałego człowieka jest przekroczyć własny narcyzm.

Miłość potrzebuje przekroczyć własny narcyzm.

Dojrzały człowiek jest zdolny przekraczać siebie w trzech aspektach:

poświęcenia siebie dla tego, którego kocha
przekraczać siebie oddając się czemuś, np. pracy, jakiemuś dziełu
służenia Bogu, w którego naturalnie wierzy

To przekroczenie siebie jest możliwe we wspólnocie, ponieważ oddajemy się dziełu, kochamy innych i służymy Bogu.

Po 40-tym roku życia człowiek wchodzi w czas myślenia imperatywnego tj. myślenia o nowej generacji.

Tylko tak możemy poznać, że akceptujemy siebie.

Człowiek potrzebuje się poświęcić nie oczekując wdzięczności.

Wspólnota chrześcijańska charakteryzuje się tym, że

jest wyborem samotności - nie osamotnienia; idę do wspólnoty, bo lubię własną samotność, umiem byś sam i umiem dzielić się tym owocem
drugim elementem jest gościnność; wspólnota to grupa osób gościnnych i otwartych
natomiast owocem gościnności jest modlitwa i szukanie Boga; szukanie najważniejszego Gościa

Wspólnota chrześcijańska nie jest wzajemnym adorowaniem siebie i ma dwa główne cele:

cel modlitwy, rodzący modlitwę osobistą w domu
cel misji, czyli oddawanie się innym w kościele by głosić Ewangelię i wyrzucać złego ducha

Głosić Ewangelię, to znaczy żyć Ewangelią na co dzień.

Chrześcijanin to ten, który duchowo walczy ze złem. To zły duch wchodzi w nasze życie i rozbija nasze rodziny.

Ten kto skosztował Miłości Boga, rozdaje ją garściami innym. Chrześcijanin nie zatrzymuje tylko dla siebie.

Karmiąc się na Eucharystii Ciałem Chrystusa stajemy się dla innych Pokarmem Bożym. Jesteśmy Ciałem, które karmi świat, nie krzycząc ale żyjąc Chrystusem.

Ja wynika z powyższego, przedstawiona płyta jest godna uwagi w całości, a treści konferencji pobudzają do refleksji o Bogu, o nas samych i o drugim człowieku.

Spotkanie zakończyliśmy Modlitwą o odrodzenie małżeństwa oraz błogosławieństwem, którego udzielił nam ks. Kamil.

Zapraszamy na kolejne spotkanie ogniska w trzecią niedzielę kwietnia tj. 18.04.2021r. Rozpoczniemy uczestnictwem we Mszy św. wieczorowej, która jest o godz. 18.00 w kościele Brata Alberta, a potem jeśli sytuacja pozwoli spotkamy się na salce.

Z Panem Bogiem

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 28 kwie 2021, 7:48

WTM Sychar
Zapraszamy na najbliższe spotkanie ogniska w niedzielę 2.05 , spotykamy się na mszy św. o godz. 18-ej a po niej na salce.

Temat spotkania poprowadzi ks Kamil: "Niebezpieczeństwa we wspólnocie. Posłuszeństwo w Kościele".

Chętnych zapraszam do posługi liturgicznej na mszy św., chodzi o czytanie, psalm lub modlitwę wiernych.

Tymczasem dobrego dnia.😇

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 20 maja 2021, 6:37

Kochani mamy w ognisku dwie zapowiedzi.

1. W dniu Zesłania Ducha Świętego 23.05.21 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła Brata Alberta w Łukowie. Msza św. o godz. 18-ej a po niej adoracja w intencji rodzin i małżeństw.

2. Zapraszamy na spotkanie ogniska w pierwszą niedzielę czerwca tj. 06.06.21, Msza św. o godz. 18-ej a potem spotkanie na salce z gościem specjalnym ks. dr Jackiem Seredą- diecezjalnym duszpasterzem rodzin.

Pozdrawiam
Małgosia

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 28 maja 2021, 10:08

Zapraszamy na spotkanie ogniska w pierwszą niedzielę czerwca tj. 06.06.21.

Msza św. o godz. 18-ej a potem spotkanie na salce z gościem specjalnym

ks. dr Jackiem Seredą - diecezjalnym duszpasterzem rodzin.

Z Panem Bogiem 

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 03 lip 2021, 8:28

WTM Sychar
Szczęść Boże.

W okresie wakacji mamy przerwę od spotkań aż do początku września.

Tymczasem zapraszamy na wczaso-rekolekcje do Pratulina 19-22.07.2021

 

Udanego wypoczynku z Panem Bogiem😇🏕️

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 18 sie 2021, 12:18

Szczęść Boże!

🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Zapraszamy 5-ego września na spotkanie ogniska WTM SYCHAR w Łukowie.

Rozpoczniemy udziałem we Mszy Św. w kościele Brata Alberta o godz. 18-ej, po której spotkamy się na salce przy-parafialnej.

Planowany temat spotkania: Dialog w małżeństwie i rodzinie jako czynnik więzi i trwałości wspólnotowej.

Do miłego zobaczenia!

🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾🌾

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 25 lis 2021, 10:42

Kochani, dawno się nie widzieliśmy na żywo, może odczuwamy brak?

Tymczasem przesyłam informacje:

1. W pierwszą niedzielę grudnia tj. 5.12 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00 Zaprasza ks. Kamil😇


2. Spotkanie ogniska będzie w drugą niedzielę tj. 12.12 na żywo, po mszy wieczorowej, która jest o godz. 18.00.

Będziemy kontynuować temat: Zaufanie czym jest i skąd je brać?
Tym razem z naszym opiekunem ks. Kamilem

Pozdrawiam ciepło
Małgosia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości