UWAGA ŁUKÓW

Moderator: Moderatorzy

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 21 lis 2017, 13:58

 Dnia 14.11.2017 mieliśmy spotkanie w naszym Ognisku, które rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej o godz. 18-ej Następnie w sali przy-parafialnej spotkaliśmy się przy herbacie.  Było nas 9-ięć osób, w tym trzy po raz pierwszy! Towarzyszył nam, z małymi przerwami nasz opiekun ks. Kamil. Lider Jurek rozpoczął modlitwą i odczytaniem Charyzmatu, który streszcza się w zdaniu:

Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania,

dzięki łasce Pana Boga i z jego pomocą.

W dalszej części, w wolności i wzajemnym zaufaniu przedstawialiśmy się sobie nawzajem.

Na spotkaniu podjęliśmy temat dotyczący niesienia wzajemnie pomocy w WTM SYCHAR. Przecytaliśmy list od Rady SYCHAR, zbierający wypowiedzi z doświadczeń Sycharowiczów z naszych wielu Ognisk. Zastanawialiśmy się wspólnie,  co nam w tym służy, co staje się zagrożeniem w kontaktach damsko-męskich.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 28.11.2017r

Temat: 2. Chciwość. 

Poprowadzi go nasz opiekun ks Kamil.

Msza św. o godz. 18-ej w parafii Brata Alberta w Łukowie.

Z Panem Bogiem

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 28 gru 2017, 16:29

Uwaga!!! W związku z: "We czwartek 28.12.2017 XX Marsz w obronie życia rozpocznie się mszą św. o godz. 18.oo w kościele Brata Alberta. Po Mszy św. przemarsz do parafii Podwyższenia Krzyża św. podczas przemarszu modlitwa różańcowa w intencji obrony życia i nabożeństwo dziękczynne za dar życia i ekspijacyjne za grzechy przeciwko życiu."

Dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w MARSZU DLA ŻYCIA.

Informujemy, że najbliższe spotkanie ogniska WTM SYCHAR w Łukowie będzie 9.01.2018r

Jeśli ktoś potrzebuje pilnego kontaktu, to podajemy nr lidera Jurka kom 503 035 502
oraz Małgosi kom: 508 276 326



Do zobaczenia!!!

edi
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:11
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: edi » 14 lut 2018, 20:42

Spotkanie opłatkowe 09.01.2018 r.

Witajcie kochani.

W dniu 9 stycznia 2018 odbyło się spotkanie opłatkowe, w ognisku Sychar w Łukowie, w którym brali udział Jurek, Emilia, Małgosia i Małgosia, Marta, Czarek oraz ks. Kamil.

Składaliśmy sobie ciepłe życzenia w atmosferze serdeczności.

Poruszyliśmy temat w jaki sposób dotrzeć do większej liczby małżonków w kryzysie w naszym otoczeniu i w jaki sposób moglibyśmy przekazywać innym nasz charyzmat „Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania” dzięki łasce Pana Boga.

Z Panem Bogiem.

edi
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:11
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: edi » 14 lut 2018, 20:43

Spotkanie ogniska Sychar 23.01.2018r.

Witajcie kochani.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św, na której pełniliśmy posługę. Następnie odbyło się spotkanie w salce na plebani.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy modlitwą i odczytaniem charyzmatu wspólnoty.

W spotkaniu brali udział Jurek, Emilia, Małgosia i Małgosia i ks. Kamil.



Zapraszamy 13.02.2018r. na Mszę św. o godz. 18.00 w parafii św. Brata Alberta w Łukowie oraz spotkanie, które odbędzie się na salce przy plebanii.

Z Panem Bogiem.

jozek
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: jozek » 15 lut 2018, 18:49

W dniu 13. 02. 2018r odbyło się spotkanie ogniska WTM Sychar w Łukowie. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Św w kościele pw. św. Brata Alberta. Mszę św. sprawowało trzech naszych księży, tzn. Djecezjalny Opiekun WTM Sychar ks. Łukasz Kałaska i Opiekun naszego ogniska ks. Kamil Frączek, oraz Opiekun Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym ks. Karol Jakubiak
Ksiądz Łukasz sprawił nam sycharowiczom i obecnym parafianom niespodziankę swoją obecnością i sprawowaną w naszych intencjach Mszą Św.
Dalsza część spotkania przeniosła się już do salki na plebanii. Jak zwykle rozpoczęliśmy modlitwą, odczytaniem charyzmatu i przypomnieniem zasad panujących na spotkaniu. Był z nami jeden nowy uczestnik, no i oczywiście stali bywalcy czyli Gosia, Emilia, Gosia, Krzysztof, Jurek oraz ks. Kamil.
Następnym punktem spotkania było dzielenie, gdzie mówiliśmy o swoich smutkach i radościach, osiągnięciach i porażkach z ostatniego czasu. Część formacyjną poprowadził ks. Kamil i była to kontynuacja cyklu pod tytułem '' Siedem Grzechów Głównych'', tym razem mowa była o zazdrości.
Zazdrość;
Jest to jedyny grzech bez przyjemności, nic nam nie daje a pozostawia jedynie frustrację.
Sprawia że czujemy się bezwartościowi , tracimy na swojej samoocenie .
Zazdrość prowadzi do pokusy zakładania maski i pokazywania się w innym świetle niż faktycznie jesteśmy.
Pielęgnowanie zazdrości prowadzi do manipulowania i niszczenia innych ludzi.
No i coś optymistycznego, dowiedzieliśmy się że może być tak zwana święta zazdrość, w pozytywnej odsłonie, która skierowana w dobrą stronę popycha nas do działania, do nabywania nowych umiejętności , motywuje do rozwoju - także duchowego i dążenia do Pana Boga.
Następnie pochyliliśmy się nad tekstem przemówienia Lidera krajowego Andrzeja z lutowych rekolekcji GLiM w Nysie. Staraliśmy się szukać w sobie odpowiedzi na pytania w nim zawarte. Okazało się, po dość ożywionej dyskusji, mamy różne spostrzeżenia i refleksje na temat:
„Czy wiesz jak ma na imię Twoja droga do świętości?
Spotkanie zakończyliśmy modlitwą o odrodzenie małżeństw, a kapłańskiego błogosławieństwa udzielił nam ks. Kamil.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania, które odbywają się w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca, w tym najbliższe: 27.02.18r; 13.03.2018r i 27.03.2018r.

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 08 kwie 2018, 13:13

W dniu 27.03.2018 - tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, odbyło się spotkanie w naszym ognisku. Na początku była parafialna Msza Święta o godz. 18-tej, a po niej, krótkie przywitanie z ks. Kamilem na salce. Następnie w gronie trzech kobiet tj. Emilia, Małgosia i Małgosia dzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w temacie: "Dar Ducha Świętego - męstwo."

Postawione były trzy pytania:

Czym jest męstwo - jako dar Ducha Świętego?
Jak ten dar przejawia się w naszym życiu?
Czy warto i potrzeba prosić Ducha Świętego o męstwo?                                                                                                                                                             
Spotkanie zakończyłyśmy Modlitwą o odrodzenie małżeństwa oraz złożeniem sobie życzeń na wspaniały Wielkanocny czas.

Na kolejne spotkanie serdecznie zapraszamy w drugi i czwarty wtorek miesiąca, a najbliższe: 10.04.2018 i 24.04.2018r.

Z Panem Bogiem

jozek
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: jozek » 18 kwie 2018, 22:26

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Jako wspólnota działająca przy parafii św. Brata Alberta otrzymaliśmy możliwość prowadzenia drogi krzyżowej w tamtejszym Kościele. Poniżej zamieszczamy świadectwa sycharków prowadzących rozważania:

Jurek: Dla mnie nie było łatwe podjąć to zadanie, zmagając się z tą decyzją uświadomiłem sobie, już chyba po raz kolejny, że moim największym krzyżem jestem ja sam. Moje wycofanie, brak akceptacji dla samego siebie, powodują opór do takich zadań a powinna być w tym miejscy radość i duma bo prowadzenie drogi krzyżowej w Kościele to przecież zaszczyt.
Jednak decyzja mogła być tylko jedna – tak. Motywacją dla mnie, może nie jedyną ale ogromną, były osoby z naszej wspólnoty i po to istnieje nasza wspólnota aby się nawzajem wspierać i motywować do wierności naszym małżonkom i przysiędze małżeńskiej.
A zmartwychwstały Jezus niech nam błogosławi. Amen

Perełka: Każda Droga Krzyżowa to dla mnie bardzo trudny czas. Zmagam się z rozproszeniem, uciekają mi myśli jestem roztargniona… ciągle walczę by wracać na drogę ..tę krzyżową. Rozważania które czytałam na Sycharowej Drodze Krzyżowej podczas rekolekcji w parafii św. Brata Alberta w Łukowie były dla mnie bardzo osobiste, przeżyłam je z jednej strony z troską by dobrze przekazać to co zostało mi powierzone do odczytania, a z drugiej w zamyśleniu nad sobą i moją drogą życiową. Ostatnia stacja przynagliła mnie bym po raz kolejny ufała wbrew temu co doświadczam, bym zdała się na Jezusa i Jemu ufała ” kiedy wszystko wydaje się być umarłe, pogrzebane,nieodwracalnie stracone”.

Małgosia: Posługę czytania rozważań z moimi przyjaciółmi z Sycharu w parafii Brata Alberta w Łukowie podjęłam w poczuciu bezpieczeństwa i pokoju. To miejsce i ludzie są mi dobrze znani od kiedy powstało nasze ognisko, szczególnie ośmiela mnie życzliwość dla nas ks proboszcza kanonika mgr Bogusława Bolesty i opiekuna duchowego ks Kamila. Rozważając stacje męki i śmierci Boga z miłości do mnie, widziałam swoje życie, małżeństwo, rodzicielstwo i to, że Pan dał mi wzór czystej miłości. Dziś mogę iść tą drogą. Panie Jezu, któryś za mnie cierpiał rany … Chryste zmiłuj się nad nami.

Krzysiek: Czytając publicznie rozważania Sycharowskiej Drogi Krzyżowej czułem, że daję świadectwo trwania przy Jezusie Chrystusie. W trakcie rozważań jeszcze mocniej zrozumiałem, że tylko starając się naśladować Jezusa w niesieniu krzyża mogę wypełnić Jego wolę i na końcu tej drogi doznać pełnej radości ze spotkania z Nim – Zmartwychwstałym. I wiem, że nie jestem w tym sam, że są też inni, którzy myślą i żyją podobnie, z którymi tam klęczałem i czytałem rozważania. Dziękuję za wspólną modlitwę .

Serdecznie dziękujemy Ognisku SYCHAR z Wrocławia za treści rozważań, które zostały przez nich napisane, a my mogliśmy się nimi modlić!

jozek
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: jozek » 18 kwie 2018, 22:29

Szczęść Boże.

10 kwietnia 2018 to czas kolejnego spotkania Łukowskiego ogniska WTM Sychar. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od uczestnictwa we Mszy Świętej na której pełniliśmy posługę liturgiczną, i tu niespodzianka Mszy przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik którą sprawował w intencji zmarłych ze swojej rodziny.

Kolejnym punktem było spotkanie w salce na plebanii, zaczęliśmy od wspólnej modlitwy oraz przypomnienia charyzmatu i panujących zasad na spotkaniu . Pojawiła się jedna nowa osoba, a był nią Wiesio, ze stałych uczestników była Emilia Małgosia Krzysztof i Jurek. Po części na której dzieliliśmy się swoimi świadectwami przeszliśmy do zagadnienia przygotowanego przez Krzysztofa, ale o tym to już On sam nam napisze.

Proszę Krzysztof.

Szczęść Boże. Dziękuję Jurku za wprowadzenie.

W drugiej części spotkania pochyliliśmy się nad „ Traktatem o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort oraz nad bezpośrednio związanym z tym dziełem „Aktem ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi”.

Na początku porozmawialiśmy o znanych nam świętych, którzy praktykowali nabożeństwo, o którym napisał św. Ludwik Grignion de Montfort oraz o samej Najświętszej Maryi Pannie. Następnie w skrócie zapoznaliśmy się z istotą tego nabożeństwa. Na koniec poruszyliśmy konkretne aspekty dotyczące samego aktu i przygotowania się do praktykowania tego doskonałego nabożeństwa.

Na kolejne spotkanie serdecznie zapraszamy w drugi i czwarty wtorek miesiąca, a najbliższe: 24.04.2018 i 08.05.2018r.

Z Panem Bogiem.

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 22 sie 2018, 18:06

W dniu 14.08.2018 – Po Mszy św. o godz. 19-ej – którą w koncelebrze sprawował w naszych intencjach ks. Łukasz Kałaska mieliśmy spotkanie w łukowskim ognisku SYCHAR.

Na wstępie nasz lider Jurek – poprowadził wspólna modlitwę, odczytał charyzmat wspólnoty i przedstawił zasady spotkania.

Mieliśmy okazję do krótkiego podsumowania współorganizowanego przez nas turnusu z warsztatami psychoedukacyjnymi w Orlinkach.

Poprosiliśmy ks. Łukasza aby 8.09.2018 – poprowadził dla nas skupienie w Łukowie w parafii Brata Alberta, które chcemy przeżyć w szerszym gronie. Planujemy zaprosić sycharki z sąsiednich ognisk i inne zainteresowane osoby z bliskich parafii.

Ważnym punktem naszego spotkania było przedstawienie przez Jerzego i Krzysztofa propozycji dla nas od Ruchu Wiernych Serc – tj. Rocznego Studium Biblijnego, które mielibyśmy rozpocząć we wrześniu br.

W spotkaniu brał udział ks Łukasz i 7-mioro sycharowiczów. Otrzymaliśmy kapłańskie błogosławieństwo i zakończyliśmy modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 28.08.2018 wg planu wakacyjnego tj. rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 19-ej, po której spotykamy się na salce przy parafii.

Szczęść Boże.

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 31 sie 2018, 14:00

W czwarty wtorek miesiąca odbyło się spotkanie w ognisku SYCHAR w Łukowie.

Na Mszy Świętej o godz. 19-ej z radością w sercach i w atmosferze wyróżnienia, jako reprezentacja wspólnot i parafii - składaliśmy życzenia imieninowe  ks. Kamilowi.  Nasz opiekun nie krył radości i wzruszenia, były to bardzo miłe chwile. Potem zostaliśmy zaproszeni na herbatę - osłodzoną pączkami i ciastem (palce lizać).

Na spotkaniu poruszaliśmy temat dnia skupienia, do którego przygotowujemy się na 8.09.2018r.

Omawialiśmy też szczegóły Studium Biblijnego, z którym niebawem ruszamy.

W związku z tym, że okres wakacyjny dobiega końca, od września wracamy do poprzedniej godziny Mszy Świętej tj. 18.00.
Na najbliższe spotkanie  zapraszamy już 11.09.2018r.

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 05 wrz 2018, 14:53

ZAPRASZAMY

na skupienie w dniu 08.09.2018r do parfii pw. Św Brata Alberta w Łukowie dla zainteresowanych tematyką małżeńską – samotnych małżonków, małżeństwa przechodzące kryzys oraz tych, którym tematyka małżeństwa i rodziny nie jest obojętna.

Plan: Msza Święta o godz. 9.00 – jest Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.


Temat: Boży pokój.

Prelegentem będzie ks. Łukasz Kałaska.

Po Mszy Świętej zawiążemy wspólnotę, wysłuchamy konferencji i będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spotkanie zakończymy o godz. 13.00.

edi
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:11
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: edi » 06 wrz 2018, 21:38

Obrazek

edi
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:11
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: edi » 06 wrz 2018, 21:40

Zapraszamy także przez stronę podlasie24.pl
http://podlasie24.pl/lukow/kosciol/zapr ... 2715a.html

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: Balba » 06 wrz 2018, 23:12

Owocnego, Bożego spotkania życzę!!!

I

hubcia576
Posty: 141
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:17
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA ŁUKÓW

Post autor: hubcia576 » 08 wrz 2018, 6:27

Pięknie dziękujemy i do spotkania w sycharkowie😊

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości