Uwaga Skierniewice!

Moderator: Moderatorzy

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 28 mar 2017, 12:18

W piątek, 31 marca, w parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie k/Skierniewic odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem WTM SYCHAR. Rozważania do „sycharowej” Drogi Krzyżowej Małżonków w Kryzysie, których autorami są członkowie wspólnoty SYCHAR, będą czytać osoby z Ogniska w Skierniewicach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się o godz. 17:30, następnie o godz. 18:00, rozpocznie się Msza Św., podczas której będzie głosił rekolekcje ks. Grzegorz Gołąb, opiekun duchowy Skierniewickiego Ogniska. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

Natomiast w sobotę, 01 kwietnia, odbędzie się w Skierniewicach XII Sympozjum Dar Życia pod hasłem „Idźcie i głoście”. To coroczne wydarzenie jest pomnikiem i hołdem składanym św. Janowi Pawłowi II. Sympozjum rozpocznie się o godz. 9:00 Mszą Św. pod przewodnictwem biskupa Wojciecha Osiala w kościele p.w. św Stanisława B.M. w Skierniewicach. Dalsza część, czyli spotkania i prelekcje zaproszonych gości (m.in. ks. biskupa W. Osiala, aktora Dariusza Kowalskiego, dziennikarki Agnieszki Porzezińskiej), odbędą się w kinoteatrze Polonez.
Podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentujemy Skierniewickie Ognisko i sycharowskie materiały na własnym stoisku. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowy program sympozjum można znaleźć pod adresem: http://www.skierniewickie.pl/wiadomosci ... ,8843.html

Zapraszamy na spotkania Ogniska w Skierniewicach w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 19:00, ul Reymonta 9 (siedziba Civitas Christiana). Spotkania rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 18:00 w kościele św. Stanisława B.M.

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 07 cze 2017, 10:18

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje ze skierniewickim ogniskiem w dn. 16-17 czerwca w Miasteczku Krwi Chrystusa
Adres: Chrusty 1a, 96 – 200 Rawa Mazowiecka http://siostrymisjonarki.pl/
Temat rekolekcji: "Pan to uczynił (Ps. 22,32). Pan Bóg za nas nic nie uczyni, ale dla nas – wszystko".
prowadzi:
ks. Grzegorz Gołąb opiekun duchowy Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Skierniewicach
W piątek m.in. weźmiemy udział w w nabożeństwie ku czci Chrystusa „Dróżki” oraz w Eucharystii, po której nastąpi indywidualne błogosławieństwo Relikwiarzem Korony Cierniowej.
Przyjmujemy zapisy do 13 czerwca: ogniskoskierniewice@vp.pl
Dokładniejsze informacje na stronie Ogniska w Skierniewicach: www.skierniewice-stanislawa.sychar.org

Zapraszamy także na najbliższe spotkanie Ogniska w Skierniewicach, które odbędzie się w siedzibie Civitas Christiana, ul. Reymonta 9 w poniedziałek 19-go czerwca o godz. 19:00. Przed spotkaniem modlimy się na Mszy Św. o godz.18:00 w kościele Św. Stanisława B.M.

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 12 lip 2017, 21:04

W dniu 15-go lipca organizujemy jednodniowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie,
miejscowości, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, które - jako jedyne w
Polsce - zostały zatwierdzone przez kościół w 1977 roku. W tym roku mija
140 rocznica objawień.

Proponujemy następujący plan dnia:
godz. 6:00 wyjazd z Sochaczewa
godz. 11:30 różaniec
godz. 12:00 Msza
godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
Powrót w godzinach popołudniowych. W czasie wolnym: zwiedzanie, indywidualna
modlitwa, posiłek.
Na naszą ogniskową pielgrzymkę jedziemy ze specjalnym błogosławieństwem
księdza Grzegorza!
oto jego treść:
"Matka Boża, objawiając się Justynie w Gietrzwałdzie rozmawiała z nią w
języku polskim, była dla niej zrozumiała... Niech Wasza obecność w miejscu
objawień zaowocuje czytelnym światłem, oświecającym wydarzenia Waszego
życia i zawierzeniem go Ojcu przez troskliwe dłonie naszej Matki"

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy - razem ze skierniewicką wspólnotą SYCHAR
Zgłoszenia przyjmuje Bronia pod adresem: bronia_r@wp.pl

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 13 lip 2017, 20:38

Zapraszam na kolejne spotkanie naszego ogniska, które odbędzie się dn. 17-go lipca o godzinie 19:00 w Skierniewicach.

Przed spotkaniem modlimy się podczas Mszy o godz. 18:00 w Kościele p.w. św. Stanisława B.M.

UWAGA! na czas wakacji (lipiec, sierpień) zmieniamy miejsce spotkań! Po Mszy spotykamy się w salce przy kościele.

Nasze spotkania mają charakter otwarty. Zapraszam te osoby, które szukają wsparcia w obliczu przeżywanych trudności w małżeństwie i jednocześnie pragną trwać w wierności oraz pogłębiać i uzdrawiać relacje małżeńskie

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 25 paź 2017, 22:58

Kochani!

Z wielką radością zapraszamy stałych i byłych członków naszej wspólnoty, jej sympatyków oraz osoby, które chciałyby nas poznać i pracować nad wzrostem swojego małżeństwa na świętowanie piątej rocznicy zawiązania naszego ogniska, które odbędzie się 28 października 2017r.

Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15 – tej w Sanktuarium Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Potem odprawiona zostanie Msza w intencji dziękczynnej za dar zaistnienia i trwania naszej wspólnoty. Po niej udamy się do Civitas Christiana (ul. Reymonta 9)na dalszy ciąg uroczystości, czyli poczęstunek i radowanie się wzajemną obecnością.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Z Panem Bogiem

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 14 lis 2017, 15:51

Zapraszam na kolejne spotkanie naszego ogniska, które odbędzie się 20
listopada o godzinie 19:00 w Skierniewicach w siedzibie Civitas Cristiana (ul.
Reymonta 9). Będziemy między innymi rozważać fragment książki Michela
Quista "Modlitwa i czyn" - rozdział zatytułowany "Kiedy wreszcie zgodzisz się
na siebie".

Przed spotkaniem modlimy się podczas Mszy o godz. 18:00 w Kościele p.w.
św. Stanisława B.M.

Serdecznie zapraszam te osoby, które szukają wsparcia i pomocy w obliczu kryzysu relacji małżeńskich.

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 28 lut 2018, 10:23

UWAGA: W SKIERNIEWICAHC ROZPOCZYNAMY FORMACJĘ!

W związku z rozpoczęciem formacji w naszej wspólnocie ogniskowej serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie formacyjne, które odbędzie się w czwartek 1-go marca o godz. 19:00 w siedzibie Civitas Christiana, ul. Reymonta 9. Spotkanie jak zwykle rozpoczniemy Mszą o godz.18:00.

Formacja prowadzona będzie wg programu Ruchu Wiernych Serc (RWS) i przeznaczona jest dla małżonków sakramentalnych przeżywających kryzys w małżeństwie na każdym jego etapie oraz dla wszystkich małżonków, którzy poważnie traktują sakrament małżeństwa i przysięgę małżeńską złożoną w dniu ślubu i umacniając się łaską Bożą płynącą z sakramentu małżeństwa, decydują się żyć w miłości i wierności do współmałżonka aż do śmierci.

Wykłady podczas pierwszych trzech spotkań wprowadzających, które odbywać się będą od marca do maja, poprowadzi dr hab. Mirosław Rucki, znany niektórym z nas, ponieważ prowadził dla Sycharu jedne z ogólnopolskich rekolekcji. Podczas tych rekolekcji wiele sycharków – w tym osoby z naszego ogniska – przystąpiło do RWS-u. Taka możliwość istnieje oczywiście nadal. Dla naszej wspólnoty RWS jest takim koronnym dziełem, dzieckiem Sycharu, w którym mogliby uczestniczyć wszyscy Sycharowicze prawdziwie kochający miłością wierna i ofiarną.

Osoby, które nie będą uczestniczyć w formacji zapraszam, jak co miesiąc, na modlitwę za rodziny, poprowadzoną przez wspólnotę Betania. Po modlitwie nie odbędzie się jednak ogniskowe spotkanie.

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 08 mar 2018, 12:26

Kochani!

Nasza wspólnota została zaproszona do poprowadzenia rozważań podczas najbliższego ( 9 marca) nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Parafii Garnizonowej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach. Im nas będzie więcej, tym lepiej, każdy, kto może włączyć się aktywnie w odczytywanie rozważań podczas poszczególnych stacji, będzie mile widziany. Trwamy w okresie Wielkiego Postu, może to być dla nas forma przekraczania swojego egoizmu, słabości, a jednocześnie dar dla drugiego człowieka. W kościele garnizonowym Droga Krzyżowa zostanie odprawiona o godzinie 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa!

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 04 kwie 2018, 12:36

Kochani,
serdecznie zapraszam na XIII Sympozjum Dar Życia, które odbędzie się 7 kwietnia 2018r. w Skierniewicach i przebiegać będzie pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Rozpoczyna się ono Mszą dziękczynną za dar życia przez wstawiennictwo błogosławionego Hilarego Januszewskiego – patrona życia ( godzina 9:00. Parafia Świętego Stanisława B.i M.). Podczas Mszy będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Następnie przechodzimy do Kinoteatru Polonez -w programie Sympozjum między innymi świadectwa Macieja Bodasińskiego, por. Karola Cierpicy, spotkanie ze wspólnotą Winnica Racheli, która pomaga osobom dotkniętym grzechem aborcji, a także koncert Piwnicy Świętego Norberta. Wstęp jest wolny.
Nasza wspólnota zaprezentuje, jak co roku, stoisko z materiałami Sycharu, przy którym podczas przerwy będziemy mieli okazję do składania świadectw i ewangelizacji. Każda para rąk do pomocy mile widziana.
Do zobaczenia!

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 13 cze 2018, 20:26

UWAGA!!!
Szansa dla osób ze Skierniewic i okolic: organizowane są warsztaty rozwoju duchowego „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia, które odbywać się będą w Skierniewicach!!!
Rozpoczęły się już zapisy.
Szczegółowe informacje o programie i zapisy na stronie: https://www.12krokow.com.pl/skierniewice.html
Gorąco zachęcam do skorzystania z tej wyjątkowej okazji.

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 13 cze 2018, 20:38

UWAGA!
W czerwcu zmieniamy miejsce spotkania.
Spotykamy się w poniedziałek 18-go: najpierw jak zwykle na Mszy o godz. 18-tej, potem przejdziemy do księdza Grzegorza do ogrodu na plebanii. Ksiądz prosi o "koszyczki". Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :lol: .
Serdecznie zapraszam na spotkanie osoby, które szukają wsparcia w obliczu kryzysu małżeńskiego.

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 12 lip 2019, 16:22

Zapraszamy na kolejne spotkanie naszego skierniewickiego ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, które odbędzie się 15 lipca. Zaczynamy od uczestnictwa we Mszy, która będzie odprawiana jak zawsze o godzinie 18 – tej w Kościele Świętego Stanisława B.M.

Na spotkaniu będziemy mieli przyjemność gościć księdza Piotra, nowego wikarego z Parafii Św. Stanisława B.M., który przyjął nasze zaproszenie, będzie więc okazja, by zapoznał się z nami i naszą wspólnotą.

Uwaga! na czas wakacji (lipiec, sierpień) zmieniamy miejsce spotkania. Po Mszy spotykamy się w salce na górze przy kościele.

Nasze spotkania mają charakter otwarty i są dedykowane tym osobom, które szukają wsparcia w obliczu przeżywanych trudności w małżeństwie i jednocześnie pragną trwać w wierności oraz pogłębiać i uzdrawiać relacje ze współmałżonkiem, nawet w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Zapraszamy!

ewamik
Posty: 76
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:51
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Skierniewice!

Post autor: ewamik » 01 mar 2020, 17:16

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY
Informujemy, że w dniach 13-15 marca organizujemy w Skierniewicach warsztaty:
„Przebaczenie-droga do wolności”.
Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00.

Przyjmujemy zgłoszenia przez formularz Ogniska w Skierniewicach: www.skierniewice.sychar.org lub mailowo pod adresem: ogniskoskierniewice@gmail.com
Tą drogą również udzielamy informacji.
Serdecznie zapraszamy małżonków, którzy przeżywają ból z powodu skrzywdzenia, a pragną doświadczyć radości przebaczania!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości