UWAGA LUBLIN

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Polecam Warsztaty dla małżeństw w Lublinie:

http://snepallotyni.pl/warsztaty_malzenskie/
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W sobotę 20 października w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej odbyło się kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

Rozpoczęliśmy je modlitwą, przypomnieniem charyzmatu Wspólnoty i kręgiem świadectw, podczas którego staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: Czy i jak odczuwam miłość Boga w swoim życiu? Czy czuję, że jest obok mnie?

Następnie liderka Ogniska Małgosia podzieliła się refleksjami z ogólnopolskich rekolekcji WTM Sychar prowadzonych przez ks. Marka Dziewieckiego na temat: Pokonywanie kryzysu w małżeństwie i rodzinie.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W niedzielę 4 listopada br. o godz. 15.00 Lubelskie Ognisko Wspólnoty Trudnych
Malżeństw Sychar zaprasza do Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie
(ul. Roztocze 1) na Adorację Najświętszego Sakramentu.
Po Adoracji, ok. godz.16.00 przejdziemy na spotkanie Wspólnoty do Spichlerza (budynek za plebanią, sala nr 6, I piętro).
Zapraszamy serdecznie.
Z Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W niedzielę 4 listopada w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie odbyło się kolejne spotkanie Lubelskiego Ogniska WTM Sychar. Rozpoczęliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie kontynuowaliśmy spotkanie w salce.
Po krótkiej modlitwie i wprowadzeniu uczestnicy w kręgu świadectw mówili o tym, jak rozumieją słowa Modlitwy Pańskiej: „…i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom…”. Był to wstęp do tematu „Przebaczenie i pojednanie”, który omówiła Ania i który stał się podstawą do dyskusji w grupie.
W spotkaniu wzięło udział 16 osób. Chwała Panu!

Najbliższe spotkanie w sobotę 17.11.2018 r. o godz. 15.00. Zapraszamy.

Z Panem Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W najbliższą sobotę 17 listopada zapraszamy do parafii św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Roztocze 1, Lublin - Węglin) na spotkanie lubelskiego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.
Rozpoczniemy je o godz. 15.00 w Spichlerzu (jasny budynek za plebanią, sala nr 6, I piętro).
Do czasu znalezienia nowego opiekuna duchowego Wspólnotowej Mszy św. nie będzie. Zachęcamy do uczestnictwa w parafialnej Mszy św. o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

I wciąż są wolne miejsca na Spotkanie Młodych w Zduńskiej Woli 23-25.11.2018 z ks. Dominikiem Chmielewskim. Info: viewtopic.php?f=77&t=1556

Są także wolne miejsca na Rekolekcje prowadzących i absolwentów 12 kroków w Ożarowie Maz. 30.11-2.12. 2018. Info: viewtopic.php?f=74&t=1545

Zapraszamy serdecznie :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W dniu 27.11.2018 wtorek zapraszamy do Kościoła Wieczerzy Pańskiej -Pallotyni na Al.Warszawskiej na konferencję :
"Być szczęśliwym w rodzinie.O duchowych zagrożeniach małżeństwa i sposobach ich przezwyciężania''.

Konferencję wygłosi Ks.Sławomir Kostrzewa.(był opiekunem Ogniska Sychar w Poznaniu).

18:00 Msza Święta
Po Mszy konferencja i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Kochani,
JUŻ JUTRO - w niedzielę 2 grudnia br. o godz. 15.00 Lubelskie Ognisko WTM Sychar zaprasza do Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie (ul. Roztocze 1) na Adorację Najświętszego Sakramentu.
Po Adoracji ok. godz. 16.00 przejdziemy na spotkanie Wspólnoty do Spichlerza (budynek za plebanią, sala nr 6, I piętro).

Osobom w kryzysie małżeńskim, porzuconym przez współmałżonka oraz tym, którzy chcą poprawiać swoje relacje w małżeństwie Lubelskie Ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw proponuje pomoc duchową (rozmowa, spowiedź).
Zainteresowanych prosimy o kontaktowanie się z księżmi:

ks. Daniel Zając
tel. 693-266-476
mail: daniel_zajac@wp.pl

ks. Artur Hodur
mail: arturhodur@gmail.com
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W niedzielę 2 grudnia br. w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej Lubelskie Ognisko WTM Sychar poprowadziło Adorację Najświętszego Sakramentu.
Po Adoracji przeszliśmy do Spichlerza, gdzie po modlitwie i odczytaniu charyzmatu Wspólnoty uczestnicy spotkania dali krótkie świadectwa swojego życia.
Następnie Krzysztof przedstawił temat: „Przemiana miłości w Kanie Galilejskiej zaproszeniem do modlitewnej kontemplacji tajemnic Różańcowych w świetle mojego małżeństwa”.
W spotkaniu uczestniczyło 11 osób.

Najbliższe spotkanie – sobota 15 grudnia 2018 r. godz.15.00 będzie spotkaniem opłatkowym Wspólnoty.
Więcej szczegółów wkrótce. Do zobaczenia :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W sobotę 15 grudnia Mszę Św. o g. 15 odprawi nasz nowy opiekun - ks. Sebastian. Zapraszamy.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Kochani,
Zapraszamy na ostatnie spotkanie Lubelskiego Ogniska WTM Sychar w tym roku, które będzie nie tylko spotkaniem opłatkowym, ale też pożegnaniem z parafią św. Urszuli Ledóchowskiej.
Od stycznia Lubelskie Ognisko Wspólnoty Sychar będzie miało nowego opiekuna duchowego ks. Sebastiana Rolkę i przeniesie się do Parafii Wieczerzy Pańskiej (Pallotyni) przy ul. Warszawskiej w Lublinie.

W najbliższą sobotę 15 grudnia br. o godz. 15.00 w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Roztocze 1), Proboszcz parafii
ks. Antoni Socha odprawi dla nas Mszę św. i przyjdzie na spotkanie opłatkowe do Spichlerza. Do życzeń świątecznych będziemy chcieli dołączyć podziękowania dla ks. Proboszcza za gościnę.

Zwracamy się do Sycharków z gorącą prośbą, aby zaplanować ten dzień tak, by wspólnie spotkać się przy Eucharystycznym stole, dziękując Panu Bogu za opiekunów duchowych, których stawiał na naszej drodze i za Wspólnotę, którą udało się stworzyć w tej parafii.

W miarę możliwości prosimy także o przyjście godzinę przed Mszą św. do Spichlerza, aby zadbać o przygotowanie sali na spotkanie opłatkowe. Jak co roku zachęcamy, aby przynieść też ze sobą coś na stół wigilijny.

Prosimy o informację w jaki sposób możecie pomóc w organizacji tego wyjątkowego spotkania pisząc na mail: lublinsychar@gmail.com

Do zobaczenia, z Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W sobotę 15 grudnia br. odbyło się ostatnie spotkanie Lubelskiego Ogniska WTM Sychar w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. Rozpoczęliśmy je Mszą św. w intencji naszych małżeństw i rodzin, którą celebrował proboszcz parafii ks. Antoni Socha.
Następnie przeszliśmy na spotkanie do Spichlerza. Tam Lider Ogniska Jurek Syska w imieniu nas wszystkich podziękował ks. Proboszczowi za wieloletnie goszczenie Wspólnoty w parafii. Potem był czas na życzenia przedświąteczne, dzielenie się opłatkiem, poczęstunek i wspólny śpiew.

Zakończył się pewien etap, Chwała Panu! Kolejny zaczniemy w styczniu już w nowym miejscu, w Parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie przy Al. Warszawskiej 31 pod opieką nowego duszpasterza Lubelskiego Ogniska WTM Sychar, ks. Sebastiana Rolki.

Więcej informacji na temat pierwszego spotkania pojawi się wkrótce.

Z Bogiem :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Witam serdecznie :)

Od stycznia br. spotkania Lubelskiego Ogniska WTM Sychar będą odbywać się w
Parafii Wieczerzy Pańskiej (Pallotyni) w Lublinie przy al. Warszawskiej 31.

Nowy adres internetowy Wspólnoty: http://lublin-pallotyni.sychar.org/

Najbliższe spotkanie Lubelskiego Ogniska zaplanowane jest w sobotę 19 stycznia
o godz. 15.00.
Informacja o tym, czy rozpoczniemy je Mszą św. czy od razu spotkaniem w salce ukaże się po 15 stycznia.

Bożego Nowego Roku 😇
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Moi Drodzy,

19 stycznia br. zapraszamy na pierwsze spotkanie Lubelskiego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w nowym miejscu, czyli w Parafii Wieczerzy Pańskiej (Pallotyni) w Lublinie przy al. Warszawskiej 31.
Zaczniemy Mszą św. o godz. 15.00, którą nasz nowy opiekun ks. Sebastian Rolka wraz z ks. Danielem Zającem odprawi w Kaplicy Miłosierdzia Bożego (wejście po schodach z lewej strony kościoła, od zewnątrz). Można przynieść ze sobą intencje indywidualne zapisane na kartkach. Zostaną one zebrane przed Mszą i złożone na Ołtarzu.
Następnie po Mszy św. przejdziemy na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego z tyłu kościoła (tym razem dojście z zewnątrz, idąc od prawej strony), podczas którego ks. Daniel wygłosi prelekcję na temat wierności.

Zapraszamy.
Z Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Wystartowaliśmy! W nowym roku. W nowym miejscu. I z nowym opiekunem :)

W sobotę 19 stycznia br. o godz. 15.00 Lubelskie Ognisko WTM Sychar spotkało się w Kaplicy Miłosierdzia Bożego u Pallotynów w Lublinie, by pod przewodnictwem opiekuna duchowego Wspólnoty ks. Sebastiana Rolki oraz ks. Daniela Zająca uczestniczyć we Mszy św. w intencji naszych małżeństw oraz całej Wspólnoty.
Homilię wygłosił ks. Sebastian. Następnie przeszliśmy na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego, które poprowadził Jurek, lider Ogniska.
Po modlitwie, odczytaniu charyzmatu Wspólnoty i kręgu świadectw ks. Daniel wygłosił krótką konferencję na temat wierności. Zwrócił uwagę na to, że przysięga małżeńska jest złożona nie tylko wobec współmałżonka, ale wobec Boga. Dlatego powinniśmy być jej wierni, podobnie jak Chrystus, który mimo tego, że doświadcza różnego rodzaju trudności od swojej Oblubienicy (Kościoła), cały czas pozostaje Jej wierny.
W spotkaniu uczestniczyło 27 osób, w tym dwie po raz pierwszy. Chwała Panu!

Najbliższe spotkanie Ogniska - niedziela 3 lutego br. godz. 15.00

Zapraszamy :D
ODPOWIEDZ