UWAGA LUBLIN

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 02 kwie 2019, 11:07

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 7 kwietnia br. na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar do Parafii Wieczerzy Pańskiej (Pallotyni) przy Al. Warszawskiej 31 w Lublinie.
Rozpoczniemy o godz. 15.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą Edytka i Beatka w Kaplicy Miłosierdzia Bożego
(wejście po schodach z lewej strony kościoła, od zewnątrz).
Następnie przejdziemy na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego (wejście z zewnątrz od prawej strony kościoła).

Do zobaczenia, z Bogiem :)

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 15 kwie 2019, 14:24

W pierwszą niedzielę kwietnia w Parafii Wieczerzy Pańskiej odbyło się kolejne spotkanie Lubelskiego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Lublinie.
Rozpoczęliśmy je cichą Adoracją Najświętszego Sakramentu przeplataną muzyką skrzypcową w wykonaniu Edytki oraz rozważaniami polskiej mistyczki Alicji Lenczewskiej.
Następnie przeszliśmy na spotkanie do sali. Po modlitwie i kręgu świadectw, Beatka wygłosiła temat „Miłość cierpliwa jest” (do odsłuchania poniżej), który stał się potem okazją do wyrażenia refleksji przez uczestników spotkania.

Oprócz opiekuna duchowego ks. Sebastiana Rolki w spotkaniu wzięło udział 16 osób, w tym trzy po raz pierwszy.

Nagranie: https://archive.org/details/BeataSycharLublin7.04.19

Najbliższe spotkanie Ogniska – niedziela 5 maja 2019 r. godz. 15.00
Zapraszamy.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 14 maja 2019, 11:24

W niedzielę 5 maja br. Adoracją Najświętszego Sakramentu w parafii Wieczerzy Pańskiej odbyło się spotkanie członków Lubelskiego Ogniska WTM Sychar.
Po Adoracji uczestnicy przeszli do salki św. Wincentego Pallottiego.
Spotkanie poprowadziła Agnieszka, która po przypomnieniu charyzmatu Wspólnoty i przedstawieniu zasad obowiązujących uczestników spotkania, oddała głos opiekunowi duchowemu Ogniska, ks. Sebastianowi Rolce.

Ksiądz wygłosił krótką konferencję, w której odniósł się do ewangelii z dnia, czyli o objawieniu się Pana Jezusa apostołom po raz trzeci. Ksiądz zwrócił uwagę na to, że początkowo apostołowie nie zrozumieli misji Jezusa, że stracili sens życia po Jego śmierci. Wrócili w stare ścieżki, te które wcześniej robili i znali - poszli łowić ryby. A Jezus chciał nadać ich życiu nowy sens, nową jakość. Chciał, żeby stali się rybakami ludzi. Przez swoją śmierć nadał ich życiu nowy początek, uzdolnił ich do dawania świadectwa,
a świadectwo własnego życia jest tym, co przekonuje innych najbardziej.
Ks Sebastian nawiązał tym do naszego życia, do tego, że nasze świadectwo trwania w wierności Bogu i sakramentalnemu małżonkowi jest dla innych bardziej przekonujące niż tomy kazań, które są tylko słowami, zwłaszcza gdy nie idzie za tym świadectwo życia.

W spotkaniu wzięło udział 21 osób, w tym siedem po raz pierwszy. Chwała Panu!

Najbliższe spotkanie Ogniska - sobota 18.05.2019 r. godz. 15.00

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 14 maja 2019, 11:26

W najbliższą sobotę 18 maja br. zapraszamy do Parafii Wieczerzy Pańskiej (Pallotyni) w Lublinie przy al. Warszawskiej 31 na spotkanie Lubelskiego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Zaczniemy Mszą św. o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego (wejście po schodach z lewej strony kościoła, od zewnątrz).
Można przynieść ze sobą intencje indywidualne zapisane na kartkach. Zostaną one zebrane przed Mszą i złożone na Ołtarzu.

Następnie po Mszy św. przejdziemy na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego z tyłu kościoła (tym razem dojście z zewnątrz, idąc od prawej strony).

Zapraszamy.
Z Panem Bogiem.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 18 maja 2019, 11:46

Kochani,

ZMIANA: ZACZYNAMY DZIŚ MSZĄ O G. 14 - GODZINĘ WCZEŚNIEJ !!!

SPOTKANIA W TRZECIE SOBOTY M-CA ZACZYNAĆ BĘDZIEMY ZAWSZE O G.14
- aby ks. Sebastian mógł być na całym spotkaniu z nami.

Do zobaczenia, z Bogiem.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 25 maja 2019, 13:10

kochani,
zapraszamy do wysłuchania nagrań:

1. Świadectwo Doroty naszej Sycharowiczki wygłoszonego w TVP1 w programie
"Między ziemią a niebem" w niedzielę 19 maja -
https://vod.tvp.pl/video/miedzy-ziemia- ... 9,42405271 .

2. Rekolekcje Sycharowskie o sercu wygłoszone przez ks. Zbigniewa Wądrzyka w Laskowicach 10-12 maja 2019 roku -
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... pBEzM-hE59 .

Byłam na tych rekolekcjach i z serca polecam :D
Polecam także książkę, którą tam nabyłam: "Serce, błogosławieństwo i przekleństwo. Niebo na ziemi, część 1" autorstwa ks. Zbigniewa Wądrzyka i Alicji Zagrodzkiej (Sycharowiczki) przygotowaną na ww. rekolekcje. Więcej na stronie www.serce.sychar.org .

Z Bogiem.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 27 maja 2019, 9:24

Kochani,

w sobotę 18 maja odbyło się kolejne spotkanie naszego Ogniska.
Rozpoczeliśmy Mszą Świętą o g.14 - ZMIANA GODZINY JUŻ NA STAŁE W 3. SOBOTY M-CA - którą odprawił nasz Opiekun ks. Sebastian w intencji małżeństw.
Po Mszy przeszliśmy na spotkanie, w którym uczestniczyło ok. 20 osób, w tym jedna nowa.
Oprócz przedstawienia charyzmatu Wspólnoty, ogłoszeń i świadectw życia i spotkania w nim Jezusa, poruszaliśmy tematy Nabożeństw pierwszych sobót miesiąca (Bożenka) oraz siły modlitwy i wytrwałości w modlitwie (Małgosia).

Przypominam o zmienionym terminarzu naszych spotkań:

I niedziela m-ca - godzina 15 zaczynamy adoracją przed Najświętszym Sakramentem., po czym udajemy się na spotkanie do salki.
II sobota m-ca - godzina 16 spotykamy się w kaplicy na odmówienie całego różańca przed Najświętszym Sakramentem.
III sobota m-ca - spotykamy się o godzinie 14 na mszy świętej w kaplicy i przechodzimy do salki na spotkanie.

Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca na g. 15.

Z Bogiem.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 05 cze 2019, 11:11

W dniu 02.06.2019 odbyło się kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Lublinie.
Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz.15.
Po adoracji, ok g. 16, przeszliśmy do sali.
Złożyliśmy życzenia księdzu Sebastianowi, opiekunowi duchowemu naszego Ogniska, z okazji urodzin. Nie zabrakło także okolicznościowego tortu :D
Temat spotkania przygotował Andrzej - "Co Pismo Święte mówi o sakramencie małżeństwa".
W spotkaniu brało udział 10 osób, w tym jedna po raz pierwszy.

W najbliższą sobotę 8.06.2019 o godz. 16.00 spotykamy się na Sycharowskiej Modlitwie Różańcowej.
Modlitwa będzie się odbywać w kościele głównym Parafii pw. Wieczerzy Pańskiej (u Pallotynów), Al. Warszawska.
Będziemy odmawiać cztery części różańca. W intencjach Kościoła św, Kapłanów, Wspólnoty Sychar, Opiekunów duchownych Wspólnoty Sychar, za nasze małżeństwa, naszych małżonków i nasze rodziny.
Można przesyłać intencje do lidera Wspólnoty: 5horhe@gmail.com.

Zapraszamy także na kolejne rekolekcje ogniskowe, organizowane wspólnie z Ogniskami w Łukowie i Białej Podl., które odbędą się 27-29 września w Kodniu.
Rekolekcjonistą będzie nasz opiekun Ks. Sebastian Rolka.
Rezerwujcie czas :D

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 13 cze 2019, 13:04

W drugą sobotę czerwca, 8.06.2019 o godz. 16,00 spotykaliśmy się na Sycharowskiej Modlitwie Różańcowej.
Modlitwa odbyła się w kościele głównym Parafii pw. Wieczerzy Pańskiej (u Pallotynów), Al. Warszawska.
Odmówiliśmy 4 części różańca. W intencjach Kościoła św, Kapłanów, Wspólnoty Sychar i naszych własnych intencjach.
Rozważania przygotowała i poprowadziła modlitwę Małgosia.
W modlitwie uczestniczyło ok 10 osób ze Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar, oraz osoby z Parafii.

Sycharowska Modlitwa Różańcowa, będzie odbywać się cyklicznie, w każdą drugą sobotę miesiąca o godz.16.00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Można przesyłać intencje przez cały miesiąc na adres: 5horhe@gmail.com.

Zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę - 15 czerwca - o g. 14.
Rozpoczynamy Mszą Św., a potem przechodzimy do salki pod kościołem.

W niedzielę 16 czerwca weźmiemy udział w Parafiadzie w parafii M.B. Różańcowej, przy ul. Bursztynowej - szukajcie naszego stoiska :D

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 25 cze 2019, 12:29

W trzecią sobotę czerwca, przy kościele pw. Wieczerzy Pańskiej, odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wspólnoty Wiernych Małżeństw Sychar w Lublinie.
Rozpoczęliśmy mszą św, którą odprawił dla nas ks. Tomasz w kaplicy.
Następnie odbyło się spotkanie w salce św. Wincentego Pallottiego, które poprowadzili Edytka i Marek.
Po kręgu świadectw, Marek przedstawił temat "Obyś był zimny albo gorący", w odniesieniu do małżeństwa.
W spotkaniu uczestniczyło 12 osób.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w pierwszą niedzielę lipca - 7.07.2019.

Zapraszamy także na kolejne rekolekcje ogniskowe, organizowane wspólnie z Fundacją Małymi Krokami, Ogniskami Sychar w Łukowie i Białej Podl., które odbędą się 27-29 września w Kodniu.
Zapisy rozpoczniemy na początku września.
Rekolekcjonistą będzie nasz opiekun Ks. Sebastian Rolka.
Rezerwujcie czas :D

5horhe
Posty: 15
Rejestracja: 07 gru 2018, 21:05
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: 5horhe » 27 cze 2019, 11:38

Kochani,
Chciałbym Was prosić o modlitwę w intencji powstania Fundacji, która będzie
prowadziła warsztaty: "Wreszcie żyć 12 kroków ku wolności". Jak wiemy,
warsztaty takie, są jedną z dróg formacji duchowej, jaką proponuje
Wspólnota Sychar. Droga do założenia Fundacji nie jest łatwa. Dlatego
zwracamy się z gorącą prośbą, o dołączenie intencji o powstanie takiej
Fundacji w Lublinie, do waszych codziennych modlitw. Prosimy również - kto
może niech również podejmie post w tej intencji. Zacznijmy od dzisiaj. Kto
chciałby dołączyć w modlitwie jednorazowej lub stałej, lub poprzez
podejmowanie postu, lub może jakichś innych czynności, dobrych uczynków,
może to zgłosić na mój adres: 5horhe@gmail.com , lub dopisać do niniejszego wątku. Można też modlić się
spontanicznie, nie zgłaszając tego. Wszystkie modlitwy Pan Bóg widzi,
przyjmuje i wysłuchuje. Bardzo liczymy szczególnie na tych, którzy przeszli
12 kroków i wiedzą jakie dobro Bóg daje tym, którzy uczestniczą w tych
warsztatach. Dzielmy się darami, które otrzymaliśmy od Pana Boga także
poprzez modlitwę za naszych braci, którzy czekają na kolejne warsztaty i za
to Boże Dzieło, które powstaje. Już teraz dziękuję za wsparcie modlitewne
w imieniu swoim, Jarka i całej grupy osób zaangażowanych w tworzenie
Fundacji.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 03 lip 2019, 11:36

Zapraszany na najbliższe spotkanie Ogniska Wspólnoty Sychar w Lublinie, które odbędzie się w niedzielę 7.07.

Rozpoczniemy Adoracją Najświętszego Sakramentu, w kaplicy Kościoła Wieczerzy Pańskiej, Al. Warszawska, o godz 15.00

Z Bogiem.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 08 lip 2019, 11:03

Kochani,
w niedzielę 7 lipca odbyło się kolejne spotkanie Wspólnoty Sychar.
Spotkaliśmy się o godzinie 15 w Kaplicy na Adoracji. Adorację poprowadzili Krzysiek, Małgosia, Kasia w intencji naszej Wspólnoty,
naszych rodzin i całego Kościoła.
Modlitwę zakończyliśmy zdaniem, że prawdziwa miłość nigdy się nie kończy.

Po Adoracji przeszliśmy do Salki Świętego Pallottiego na spotkanie, w którym uczestniczyło 16 osób, wraz z naszym opiekunem duchownym ks. Sebastianem Rolką.

Po kręgu świadectw ksiądz Sebastian podzielił się swoimi refleksjami na temat kryzysów małżeńskch i zwrócił uwagę, że warto pamiętać, że im bardziej człowiek zbliża się do Chrystusa, tym bardziej go atakuje szatan.
Następnie Kasia przedstawiła temat spotkania: ,, Małżeństwo w nauczaniu Papieża Jana Pawła II.''

Po dyskusji na temat referatu, nasz lider Jurek podzielił się najważniejszymi ogłoszeniami z życia Wspólnoty zapraszając na Rekolekcje do Kodnia, które odbędą się we wrześniu.

W sobotę 13.07. o godzinie 16 zapraszamy na odmówienie Różańca przed Najświętszym Sakramentem w Kościele Wieczerzy Pańskiej na Alejach Warszawskich.

Z Panem Bogiem.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 17 lip 2019, 9:21

W dniu 13.07.2019 w Kościele pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, spotkaliśmy się na wspólnej, Sycharowskiej Modlitwie Różańcowej. Odmówiliśmy cztery części Różańca, w powierzonych intencjach.
Rozważania przygotował i poprowadził Krzysztof. W modlitwie brało udział 9 osób ze Wspólnoty Sychar oraz parafianie.

Najbliższe spotkanie WTM SYCHAR odbędzie się w sobotę 20.07.2019 o godz 14.00. Rozpoczniemy Mszą św w kaplicy.

Zapraszamy serdecznie,
z Bogiem.

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1353
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba » 01 sie 2019, 12:35

W trzecią sobotę lipca 20.07.2019, przy kościele pw. Wieczerzy Pańskiej, w Lublinie, przy Al. Warszawskiej, odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.
Rozpoczęliśmy mszą św, w Kaplicy Bożego Miłosierdzia, którą odprawił dla nas Ks. dr Artur Manelski, Rektor i Proboszcz Parafii. Następnie odbyło się spotkanie w salce św. Wincentego Pallottiego, które poprowadzili Bożenka i Jurek.
Po kręgu świadectw Bożenka wygłosiła prelekcję "Bojaźń Boża".
W spotkaniu uczestniczyły 23 osoby, w tym 5 nowych.

Kolejne spotkanie WTM Sychar, odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia - 4.08.2019, rozpoczniemy Adoracją Najświętszego Sakramentu, w Kaplicy o godz. 15.00

Przypominamy, iż w sobotę 31 sierpnia rozpoczynamy zapisy na nasze kolejne Rekolekcje Ogniskowe, które odbędą się w Kodniu, w terminie 27-29 września 2019.
Mamy oddzielny wątek rekolekcyjny: viewtopic.php?f=76&t=2356

Zapraszamy,
z Bogiem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości