Uwaga Tarnów

Moderator: Moderatorzy

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 30 paź 2020, 21:14

31 października 2020 roku czyli jutro w katedrze pw. św. Józefa w Hartford w USA odbędzie się oczekiwana beatyfikacja ks. Michalea McGivneya, założyciela największej międzynarodowej męskiej wspólnoty katolików.

Cud beatyfikacyjny ks. McGivneya okrzyknięto „cudem pro-life”. Daniel i Michelle Schachle modlili się przez wstawiennictwo Założyciela Rycerzy Kolumba o ocalenie ich nienarodzonego dziecka. Badanie USG wykazało śmiertelny obrzęk płodu i w opinii lekarzy dziecko miało umrzeć w łonie matki przed narodzeniem. Po powrocie z pielgrzymki do Fatimy rodzice powtórzyli badanie i okazało się, że śmiertelna choroba ustąpiła. Dziś Michael Schachle – nazwany tak na cześć przyszłego błogosławionego – jest pełnym życia pięciolatkiem z zespołem Downa.

Największym dziełem ks. Michaela Mc Givneya jest prężnie działająca na całym świecie wspólnota Rycerzy Kolumba – świecka organizacja katolików pragnących formować się w wierze, pomagać sobie nawzajem i działać dla dobra katolickich rodzin
Program transmisji 31.11.2020
13:10 – Radio Maryja – rozmowa w „Aktualnościach dnia” – gośćmi w studio będą: Delegat Stanowy Krzysztof Zuba i ks. Janusz Chyła – https://www.radiomaryja.pl/live/
14:00 – Modlitwa w intencji kapłanów przy grobie Sługi Bożego ks. Michaela McGivneya w New Haven – https://youtu.be/2Ric0NXMs2I
15:00 – EWTN Polska – Studio przed beatyfikacją – gośćmi w studio będą: Sekretarz Stanowy Marek Ziętek i Krzysztof Sietczyński – youtube.com/ewtnpolska
15:30 – EWTN Polska – Film dokumentalny „Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” – youtube.com/ewtnpolska
16:00 – TV Trwam – Msza święta beatyfikacyjna – Delegat Stanowy Krzysztof Zuba, ks. Wiesław Lenartowicz – https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.54087
16:00 – EWTN Polska – Msza święta beatyfikacyjna – Sekretarz Stanowy Marek Ziętek i Krzysztof Sietczyński – youtube.com/ewtnpolska
18:00 – EWTN Polska – Film dokumentalny „Ks. Michael McGivney” – youtube.com/ewtnpolska
22:45 – TV Trwam – Film dokumentalny „Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” – https://tv-trwam.pl/epg/audycja/prg.54101

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 31 paź 2020, 9:19

Zmarł śp. Zdzisław Wójcik – tata ks. Michała, wikariusza parafialnego parafii bł. Karoliny w Tarnowie , opiekuna duchowego naszego Ogniska.

Pogrzeb śp. Zdzisława odbędzie się we wtorek 3 listopada br. o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Radłowie
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13300
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: Nirwanna » 31 paź 2020, 9:29

...a światłość wiekuista niechaj mu świeci...
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II

Lawendowa
Posty: 7650
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: Lawendowa » 31 paź 2020, 10:22

... niech odpoczywa w pokoju.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 16 lis 2020, 17:28

Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Karoliny na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa dziewicy i męczennicy, 18 listopada w 106. rocznicę śmierci bł. Karoliny Kózkówny.
Rozważania drogi krzyżowej poprowadzi ks. Marek Dziewiecki.
Uczestnicy wyruszą z domu bł. Karoliny o godzinie 15:00. Po drodze krzyżowej w sanktuarium bł. Karoliny o godz. 18:00 będzie Msza św., uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie .
Droga Krzyżowa będzie prowadzona zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 19 lis 2020, 12:24

Zapraszam do obejrzenia i wirtualnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa dziewicy i męczennicy, 18 listopada w 106. rocznicę śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Drogę Krzyżową poprowadził ks. Marek Dziewiecki . Droga Krzyżowa była również podziękowaniem za pracę Grup AA oraz WTM Sychar.
https://www.facebook.com/sanktuariumzab ... 3083669964

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 25 lis 2020, 8:01

Zapraszam serdecznie
w dniu 25 listopada 2020 (środa) godz. 20:30 do wspólnego
różańca na żywo na kanale TeoBańkologia z Sycharowymi rozważaniami o
sile sakramentu małżeństwa [tajemnice chwalebne].

Link do spotkania: https://youtu.be/ySYsTl2v838

W dniu wspomnienia św. Ludwika i Marii Beltrame Quattrocchi modlić się
będziemy z Ks. Teodorem Sawielewiczem oraz porozmawiamy o sile sakramentu
małżeństwa i Wspólnocie Sychar.
Prosimy Was o modlitwę za naszych przedstawicieli Wspólnoty, którzy
osobiście wezmą udział w tej transmisji. Niech Matka Boża obdarzy ich
potrzebnymi łaskami, a Duch Święty wspomaga wszelkimi darami.
Bądżmy razem.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 29 lis 2020, 12:51

#MinutazeSłowem odc.29 |I Niedziela Adwentu
Uważać🤫 i czuwać🪔 - to chyba dwa2⃣ najważniejsze słowa w dzisiejszej Ewangelii📕 Co dla Was oznaczają? Z pomocą przychodzi nam ks. Jacek Siewiora, który przygotował kolejne rozważanie, tym razem na pierwszą niedzielę Adwentu💙
Realizacja: SYNAJ.tv🎥
Montaż: kl. Marcin Natonek - Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie🎞
https://www.facebook.com/Synajtv/videos/423366415465234

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 09 gru 2020, 13:01

#MinutazeSłowem odc.30 |II Niedziela Adwentu
Jak dobrze przeżyć Adwent? Może wystarczy zacząć od prostego gestu? Dk. Mateusz Wojcieszak ma dla nas pewną propozycję. Tradycyjnie zapraszamy do przeżycia niedzieli ze Słowem. Nie trzeba dużo, a tak wiele można zmienić.
Zdjęcia, montaż: kl. Marcin Natonek
https://synaj.tv/video/minutazeslowem-o ... la-adwentu

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 09 gru 2020, 13:03

Leon Knabit OSB
@leon_knabit

Trzeba ufać Panu Bogu. Jeśli doświadcza On człowieka, to czyni to po coś, dla jego dobra. Ta ufność jest elementem nadziei, że po smutku następuje radość, a po śmierci – zmartwychwstanie. Dla nieba warto cierpieć.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 11 gru 2020, 22:05

Witamy serdecznie 😊
Nieprzypadkowo natknąłem się ostatnio na przysłowie:
„Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu”
Stosując się do powyższego cytatu, postanowiliśmy znaleźć sposób do prowadzenia spotkań naszej wspólnoty 😊. Zapraszamy więc w najbliższą sobotę do spotkania poprzez Skype.
Połączenie się z nami poprzez Skype nie wymaga instalowania tej aplikacji na laptopie, telefonie czy tablecie. Potrzebny jest internet w waszym urządzeniu i wtedy wystarczy kliknąć na poniżej załączony link co powinno spowodować otwarcie się programu w wyszukiwarce. Następnie należy kliknąć „Dołącz do rozmowy” i znajdujemy się wtedy w „pokoiku” do którego dostęp mają tylko zaufane, zaproszone osoby.
Bardzo proszę o wyrozumiałość, ponieważ pierwszy raz organizujemy takie spotkania i być może będą jakieś problemy jednak z każdego spotkania będziemy wyciągać wnioski aby później dbać o jak najlepsze warunki spotkania. Zachęcam również do proponowania ewentualnych pomysłów, które pomogą nam w ulepszeniu tych spotkań. W związku z tym na początku, chcielibyśmy poprosić o zastosowanie się do zasad:
- wyciszenie mikrofonu jeśli nic nie mówimy, jeśli ktoś nie będzie wiedział jak to zrobić a będzie pogłos to wtedy osoba prowadząca spotkanie zrobi to za tych uczestników, którzy nie będą potrafili tego zrobić.
- kamerę również prosimy aby miały włączone tylko osoby, które będą mówić; oczywiście nie ma obowiązku aby osoba która się wypowiada by miała włączoną kamerę.
- pytania można zadawać również poprzez czat, który znajduje się w lewym górnym rogu. ( prostokątny „dymek”, który należy kliknąć i można napisać pytanie )
- jeśli będzie dużo uczestników, prowadzący spotkanie będzie wywoływać poszczególne osoby np. na początku spotkania aby się przedstawić; wystarczy imię a jeśli ktoś będzie chciał się czymś podzielić to gorąco zachęcamy. Możliwości do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami będą przy okazji kilku przerw poświęconych właśnie zadawaniu pytań.
- zasady prowadzenia spotkań są identyczne jak stacjonarnie, z resztą powiemy o nich na początku spotkania 😊

Zapraszamy więc w najbliższą sobotę tj. 12.12.2020, o godz. 18.50.
Agenda:

18.50-19.00 – Pomoc techniczna dla osób, które będą miały problemy z połączeniem.

W tej sprawie proszę dzwonić pod nasz nr SOS tel. 574 198 080

19.00 – Rozpoczęcie spotkania; przedstawienie zasad, charyzmatu Sychar,

19.15 – Przedstawienie się uczestników; może być też świadectwo lub trudności jakie nas spotkały w ostatnim czasie.

19.30 – Pytania ? problemy ?

19.45 – Rozpoczęcie konferencja o temacie; „ Stawianie granic w relacjach „

20.45 – Zakończenie konferencji i propozycje tematu na następne spotkania, pytania.

21.00 – Zakończenie spotkania.

W jakiejkolwiek sprawie proszę dzwonić na tel. SOS nr 574 198 080

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 13 gru 2020, 11:21

#MinutazeSłowem odc.33 |III Niedziela Adwentu
Czy Panu Bogu podoba się nasz uśmiech?🤔 Czy zależy Mu tylko na naszej radości?🧐 Jak to jest z tą Niedzielą Gaudete?🌸 Diakon Mateusz Wojcieszak przygotował dla nas na dzisiejszy dzień kilka cennych myśli📕📖🕯 Przeżyjmy tę niedzielę ze Słowem i bądźmy głodni Boga!😍 Dobrego dnia!
Zdjęcia, montaż: kl. Marcin Natonek - Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie🎥
Grafika: Joanna Bratek
https://www.facebook.com/Synajtv/videos/294376025340821

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 13 gru 2020, 11:26

Myśli Leon Knabit OSB
@leon_knabit

JAKIE TO BYŁY
ŚWIĘTA...
Jezus Chrystus narodził się wtedy, kiedy „cały świat zażywał pokoju”, jak czytamy w dokumentach Kościoła. Pokój ten był jednak dość kruchy, Palestynę zajmowały okupacyjne wojska rzymskie, które trzymały surową ręką narody podbite. A i władcy żydowscy z nadania okupantów srożyli się nawet nad swoimi rodakami. A i dzisiaj Święta Bożego Narodzenia nie zawsze są obchodzone w atmosferze pokoju i radości. Kto z nas wraca myślą do roku 1981? To już trzydzieści dziewięć lat temu. A 13 grudnia była też Trzecia Niedziela Adwentu, różowy kolor szat liturgicznych, zwiastujący radość bliskiego przyjścia Zbawiciela. I oto w nocy z soboty na niedzielę ogłoszono stan wojenny wobec sytuacji politycznej w Kraju. Czołgi, wojsko na ulicach, tysiące ludzi aresztowanych lub internowanych, a nawet paru zabitych, wielkie kłopoty z aprowizacją, zakaz opuszczania swego miejsca zamieszkania bez pozwolenia władz, kontrolowanie rozmów telefonicznych i korespondencji. Jakie to były święta... Św. Jan Paweł II pomagał nam z Rzymu przeżywać tamte czasy. System opresyjny się skończył, choć pozostałości jego tkwią w Polsce do dzisiaj.
A obecnie mamy pandemię i tu i ówdzie kwarantannę. Trudno porównywać jedno i drugie. I które święta trudniej przeżyć. Jedno jest pewne. I ten stan się skończy, choć jego pozostałości będą się jeszcze długo dawały nam we znaki. Nie ma wśród nas Papieża, ale jest dużo ludzi prawdziwie religijnych, którzy modlitwą i postawą pomogą reszcie przeżyć covida. A Jezus i w tym roku przyniesie pokój i radość w duszach, w rodzinach, które Go przyjmą , daj Boże, w całym Kraju. Dzieciątko się śmieje, więc miejmy nadzieję, hej kolęda, kolęda.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 19 gru 2020, 9:46

Przysyłamy Wam z Marysią link do piosenki która daje wiele do myślenia :
https://www.youtube.com/watch?v=GZcA-WqMStU
Pozdrawiamy i trzymajmy się razem.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 19 gru 2020, 21:45

Myśli Leon Knabit OSB
@leon_knabit
SAMOTNOŚĆ CZY OSAMOTNIENIE?
Samotność – mędrców mistrzyni – napisał ktoś. Rzeczywiście! Jakże często jesteśmy zmęczeni wieloma ludźmi, którzy nas otaczają. Nawet najbliżsi mogą się okazać na dłuższą metę trudnymi do zniesienia, jak to w wielu wypadkach pokazują okresy kwarantanny. Człowiek potrzebuje ciszy, skupienia, oderwania się od hałasu i rozgwaru świata. I dlatego wiele ludzi poszukuje w Tyńcu i w innych klasztorach sposobności do wyciszenia się „pomieszkania ze sobą” – według słów św. Grzegorza Wielkiego.

Ale jest też i samotność niedobrowolna, wymuszona, kiedy nie ma człowieka. Nie ma się do kogo odezwać, zadzwonić, napisać, ani kogo odwiedzić. I do mnie nikt nie przyjdzie, nie zatelefonuje, nie napisze. Czuję się osamotniony. Bardzo przykry stan. Zadajmy sobie trochę trudu i rozejrzyjmy się dokoła. Takich osamotnionych (zwłaszcza chorych!) trzeba wynaleźć. Oni często nie mają siły ani odwagi upomnieć się o to, co im się przecież jako ludziom należy. I potem - według naszych możliwości – odwiedzić, zatelefonować, napisać. Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych, mnieście uczynili – słowa Jezusa.

Święta Bożego Narodzenia, to święta radości i nadziei. W imieniu Jezusa Nowonarodzonego możemy tę radość i nadzieję nieść tam, gdzie jej w świecie brak. Piękne zadanie!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości