Uwaga Tarnów

Moderator: Moderatorzy

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 20 gru 2020, 21:45

Witajcie gorąco :)
Mamy propozycję abyśmy się spotkali tak wyjątkowo w najbliższy wtorek
by złożyć sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Internetowy
"szlak" do spotkania mamy już przetarty więc zapraszamy do spotkania poprzez
komunikator Skype.
Link do spotkania wyślę jak poprzednio poprzez E-mail
oraz SMS . Zainteresowane osoby, które nie były na ostatnim spotkaniu lub
nowe osoby, które chciałyby dołączyć do spotkania proszę o kontakt
telefoniczny pod nasz nr 574 198 080 .
Podsumowując, spotykamy się 22.12.2020r. o godz. 20.00
Pozdrawiamy i do usłyszenia .

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 20 gru 2020, 22:04

Plan idealny na nasze życie?📜 Pan Bóg go ma!😍 Ten plan zakłada też i przede wszystkim Chrystusa✝️💟, więc zastanów się dziś, w IV niedzielę Adwentu4️⃣🕯, czy w Twoim oczekiwaniu chodzi właśnie o Niego?🤔🙄
Realizacja: kl. Marcin Natonek - Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie📹
Grafika: Joanna Bratek🎨
https://www.facebook.com/Synajtv/videos ... 9042409735

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 24 gru 2020, 17:56

Gdy na niebie wigilijnym
pierwsza gwiazdka zaświeci,
gdy w spokoju do stołu zasiądziecie,
niech z kolędą przypłyną do Was
te życzenia zdrowia, miłości
oraz wszelkiej obfitości.
Bądżmy razem.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 31 gru 2020, 9:05

W Nowym Roku 2021 życzymy Wam wszystkim 12 miesięcy zdrowia,
52 tygodni szczęścia, 8760 godzin wytrwałości,
525600 minut pogody ducha i 31536000
sekund miłości!
Bądżmy razem.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 04 sty 2021, 14:04

Myśli na dobry dzień Leon Knabit OSB
@leon_knabit
OBY TAK NIE BYŁO!
Zastanawiamy się nad tym, jaki on będzie ten Nowy Rok 2021… Absolutnie nie wiadomo. Czy przypuszczaliśmy rok temu, co nam przyniesie rok 2020? Ot gdzieś tam słyszeliśmy i czytali wiadomości, że w Chinach grasuje jakiś nowy wirus. No i od marca zaczęło się u nas. I tak trwa do dzisiaj i nie ma wcale nadziei, że zmieni się dużo na lepsze w roku, który rozpoczynamy. Nie wiemy, jakie będą skutki szczepień. Wirus jest nieobliczalny i może tak się zmienić, że nie będzie reagował na obecną szczepionkę. Oby tak nie było! A jak my przeżyliśmy ten rok? Owocem pandemii ma być nawrócenie, co przypomina Matka Boska w Medjugorje. Wielu katolików przeżyło bardzo głęboko niemożność uczestnictwa we Mszy i sakramentach. Gdy tylko trochę poluzowano, z radością wrócili do kościoła. Ale wielu odetchnęło z ulgą. A to się nie musi. I nie idą, chociaż już mogą. Księża proboszczowie opowiadają, że w wielu kościołach wierni nie wypełniają nawet miejsc, na które pozwalają obecne ograniczenia. Mówiąc z odrobiną humoru, Pan Bóg, który wszystkich kocha, myśli, co by tu jeszcze zrobić, żeby i oni się nawrócili?
W Nowym Roku zamiast myśleć o tym, jaki on będzie, pomyślmy, jakimi my będziemy. Czegośmy się nauczyli z tej pandemii. Czego będziemy się trzymali także w tym roku, a co trzeba będzie zmienić. Bądźmy pełni nadziei.
Święty nasz Papież napisał:
Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
Pamiętajmy: nigdy nie jest za późno i powtarzajmy to tym, którzy wątpią i tracą ducha. Do siego Roku!
Bądżmy razem.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 09 sty 2021, 14:10

Leon Knabit OSB
@leon_knabit
Jesteśmy wszyscy w rękach kochającego nas Jezusa. On sam wie, kiedy nas zawoła do siebie. Czy zastanie nas kochających? Na to trzeba dawać odpowiedź już dzisiaj. Każdego dnia.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 09 sty 2021, 14:17

Zapraszamy na nową, świeżutką serię!😍😎🤩 Będzie się tutaj pojawiała co miesiąc! Jest to owoc🍎🍇 współpracy z Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej🤝, a dotyczy ona...
Rok św. Józefa to niezwykły czas, który otrzymaliśmy⏰🎁 Razem ze wspomnianym już Duszpasterstwem Rodzin i Małżeństw Diecezji Tarnowskiej oraz Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa", przygotowujemy serię świadectw📝, które mają nas ubogacić🙏🏻 i pozwolić na głębszą refleksję nad tożsamością mężczyzny i kobiety, rolą ojca i matki oraz ich wzajemną komplementarnością👨‍👩‍👧‍👦
Świadectwo na grudzień przygotował Jerzy Talar z Nowego Sącza🎤
Zdjęcia, montaż: Marian Czesak📹
Koordynacja: Klaudia Tarczoń🖐🏻
https://www.facebook.com/watch/?v=229441615493633

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 11 sty 2021, 22:19

Leon Knabit OSB
@leon_knabit
Zarówno w małżeństwie, jak i w kapłaństwie potrzebna jest współpraca z darem Bożym, otrzymanym na chrzcie. Ten, kto ma silną wiarę, poradzi sobie z każdą trudnością. Ale żeby mieć silną wiarę, trzeba się o nią troszczyć, trzeba ją w sobie pielęgnować.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 20 sty 2021, 7:55

Leon Knabit OSB
@leon_knabit


TYLE NA RAZIE REFLEKSJI
PO OSTATNICH
WPISACH...
[Wpis na FB] Przepraszam bardzo, że niedawno użyłem zwrotu „nasze Panie”. Był głos oburzenia, że kobiety nie są niczyją własnością. Ani mi to przez myśl nie przeszło! Cóż by mnichowi 91-letniemu po Paniach. Ale nie słyszałem protestów, gdy po dobrych wynikach lekkoatletek pisano: „Nasze Panie spisały się na medal”, albo „Nasze Panie doskonale sobie dają radę ze służbą wojskową”. Przepraszam, kogoś, kto się poczuł(a) urażony…

I dalej, nie uważam kobiet które przerwały ciążę za godne pogardy. One są warte współczucia. Może niektórzy czytają tylko achy i ochy kobiet, które się cieszą, iż pozbyły się płodu (czy tkanki ciążowej), ale ja czytam również dramatyczne refleksje, kobiet, które nie mogą sobie darować, że zabiły swego maluszka przed urodzeniem. „To mi zostanie do końca życia”, z takimi i sam się spotykałem. Zwrócono mi uwagę, że nigdy nie zrozumiem zgwałconej kobiety. Słusznie, ale czytałem wypowiedź dziewczyny, która poczęła się właśnie z gwałtu. Nie ma wprost słów uznania i wdzięczności dla własnej matki, że jej nie zabiła, że może się cieszyć życiem. A na YouTube był filmik o dorosłej młodej kobiecie z downem i… ze swoją matką. Cieszy się życiem i pracuje według swych możliwości. Śmieje się, że gdyby to prawo było przestrzegane, to już by dawno nie żyła.

I na koniec. Kobieta mówi, że ma prawo do swojego ciała. Owszem, ale ograniczone względami społecznymi. Choćby tego nie lubiła, musi się myć, bo będzie śmierdziała; choć byłby nieprzeciętny upał, nie może przyjść na wykład nago, to jasne. A katolik doda jeszcze, że nasze ciało jest własnością Boga i On decyduje, co wolno, a co nie.

Tyle na razie refleksji po ostatnich wpisach. Jak wytrzymujecie zimę? Może wirus się cofnie?...
Bądżmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 23 sty 2021, 19:28

Leon Knabit OSB
@leon_knabit
Czyn dobry trzeba zawsze zauważać i doceniać, czyn zły zawsze potępiać, ale człowieka nigdy potępić nie wolno, sąd zostawmy sądom sprawiedliwym i Bogu. Gdyby chrześcijanie i ludzie w ogólności wzięli na serio, jakże inaczej życie by wyglądało!

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 25 sty 2021, 14:43

Już wkrótce!
7-14.02.2021 - Międzynarodowy Tydzień Małżeństw - tym razem także i u nas - w Bochni!
Zapraszamy serdecznie!
7.02 i 14.02 w ramach rozpoczęcia i zakończenia Tygodnia Małżeństw zapraszamy na 14.30 na Eucharystię do Bazyliki św. Mikołaja ♥️
#MiedzynarodowyTydzienMalzenstw
#TydzienMałżeństwBochnia
Obrazek

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 29 sty 2021, 22:31

Zapraszam do przeczytanie
Papież do członków Roty Rzymskiej
Tematowi stwierdzenia nieważności małżeństwa i problemom, które się z nim wiążą Papież poświęcił przemówienie skierowane do członków Roty Rzymskiej, których przyjął na audiencji z okazji rozpoczynającego się roku sądowniczego. Biskupów i proboszczów zachęcił, aby pamiętali o opiece nad opuszczonymi małżonkami i dziećmi, które cierpią z powodu decyzji sądu biskupiego, nawet tej najbardziej uzasadnionej.
Łukasz Sośniak SJ – Watykan
Franciszek zaapelował do sędziów, aby w swoich orzeczeniach nie zaniedbywali nie tylko litery prawa, ale i świadectwa apostolskiej troski Kościoła.
Papież: stwierdzenie nieważności małżeństwa może mieć katastrofalne skutki
„Integralne dobro osób wymaga, abyśmy nie pozostawali bierni wobec katastrofalnych skutków, jakie może przynieść stwierdzenie nieważności małżeństwa. Kościół jest matką, a wy, którzy pełnicie posługę kościelną w tak żywotnej dziedzinie, jaką jest działalność sądownicza, jesteście wezwani do otwarcia się na horyzonty tej trudnej, ale nie niemożliwej pracy duszpasterskiej, która dotyczy troski o dzieci, jako niewinne ofiary tak wielu sytuacji rozpadu rodzin, rozwodów i nowych związków cywilnych – powiedział Papież. – Jest to kwestia wykonywania waszej posługi jako misji sędziowskiej, ale nacechowanej zmysłem duszpasterskim, którego nigdy nie może zabraknąć w delikatnej decyzji o uznaniu nieważności związku małżeńskiego.“
Franciszek zaznaczył, że przy wydawaniu wyroku należy zawsze zadać sobie pytanie: co stanie się ze stroną, która nie akceptuje stwierdzenia nieważności? Podkreślił, że sędziowie muszą mierzyć się z realnymi sytuacjami życiowymi, które pojawiają się, gdy rozpada się związek, co powoduje ogromne cierpienia.
Papież: sędziowie mają obowiązek pamiętać o sytuacji dzieci
„Nowy związek sakramentalny, który następuje po stwierdzeniu nieważności, będzie z pewnością źródłem pokoju dla małżonka, który o to poprosił. Jak jednak wytłumaczyć dzieciom, że – na przykład – ich matka, porzucona przez ojca i często nie chcąca nawiązać kolejnej więzi małżeńskiej, przyjmuje z nimi niedzielną Eucharystię, podczas gdy ojciec, pozostający w konkubinacie lub oczekujący na stwierdzenie nieważności małżeństwa, nie może przystąpić do stołu eucharystycznego? – powiedział Papież. – Często stwierdzenie nieważności małżeństwa jest postrzegane jako zimny akt prawny. Ale tak nie jest i tak nie może być. Wyrok sądu kościelnego nie może uchylić się od pamięci o blaskach i cieniach, które naznaczyły życie nie tylko obojga małżonków, ale także ich dzieci.“
Franciszek zachęcił do sięgnięcia do adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, w której podane są wskazania, jak wspierać skrzywdzonych, zwłaszcza najmłodszych, tak aby nikt nie czuł się pozostawiony sam sobie, a tym bardziej traktowany jako środek szantażu między skłóconymi rodzicami. „Jak wiecie, 19 marca przyszłego roku rozpocznie się Rok Rodziny «Amoris laetitia». Również wy, swoją pracą, wnosicie cenny wkład w tę eklezjalną drogę rodzin dla rodziny” – powiedział Papież do sędziów.
Na zakończenie Franciszek podziękował dziekanowi Trybunału Roty Rzymskiej, który za kilka miesięcy skończy 80 lat i przejdzie na emeryturę. Ojciec Święty wyraził wdzięczność ks. Vito Pio Pinto za wytrwałość z jaką przeprowadził reformę prawa kościelnego dotyczącego procesów małżeńskich, które po dokonanych zmianach podkreśla rolę biskupa miejsca i skraca całą procedurę.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 03 lut 2021, 19:50

Obrazek
Już wkrótce!
7-14.02.2021 - Międzynarodowy Tydzień Małżeństw - tym razem także i u nas - w Bochni!
Zapraszamy serdecznie!

7.02 i 14.02 w ramach rozpoczęcia i zakończenia Tygodnia Małżeństw zapraszamy na 14.30 na Eucharystię do Bazyliki św. Mikołaja

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 11 lut 2021, 12:21

Temat spotkania: „Czekać, nie czekając biernie. Kryzys szansą na rozwój”.

Link do spotkania będzie udostępniony po wcześniejszym kontakcie na numer telefonu SOS 574 198 080

Na adresy e-mail dostepne w naszej bazie danych link będzie przesłany automatycznie.

Plan naszego spotkania:

18.50 -19.00 – pomoc techniczna;
19.00 – rozpoczęcie wspólną modlitwą;
19.10 – wzajemne przywitanie i przedstawienie się, możliwość podzielenia się swoimi sprawami, wątpliwościami;
19.40 – rozpoczęcie omawiania głównego tematu spotkania;
20.45 – wspólne rozmowy;
21.00 – zakończenie.
Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych do przeżycia tego sobotniego wieczoru wspólnie z naszym tarnowskim ogniskiem WTM Sychar.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 11 lut 2021, 12:24

LeonKnabit OSB
@leon_knabit

Warto zastanowić się nad tym, jak my gospodarujemy żywnością. Czy sprawdziliśmy kiedyś, ile żywności marnujemy? Oczywiście, nie mamy prawa głodzić siebie i naszych dzieci. Czy jednak pewne rozsądne oszczędności nie pozwoliłyby nam wesprzeć ofiarą głodujących?
Bądżmy razem

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości