UWAGA LUBLIN

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 3 lutego na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar do Parafii Wieczerzy Pańskiej (Pallotyni) przy Al.Warszawskiej 31 w Lublinie.
Rozpoczniemy o godz. 15.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele (główne wejście), a następnie przejdziemy na
spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego (wejście z zewnątrz od prawej strony kościoła).

Do zobaczenia, z Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W niedzielę 3.02.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.
Rozpoczęliśmy je Adoracją Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, Koronkę poprowadził ks. Sebastian.
Po Adoracji przeszliśmy na spotkanie do sali Wincentego Pallottiego.
W spotkaniu uczestniczyło 17 osób, w tym 6 po raz pierwszy.
Po kręgu świadectw, Kasia wygłosiła krótką konferencję na temat: ,,Dary Ducha Świętego - Dar męstwa i umiejętności (wiedzy)''. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą o 7 Darów Ducha Świętego.

Następne spotkanie w sobotę 16.02.2019 r. o godz. 15.00.

I jeszcze zaproszenie na 30 marca:

Rekolekcje: Przełomowe decyzje. Jak nie zatrzymać się w rozwoju duchowym? - wygłosi je Ks. Krzysztof Kralka w Lublinie.

Planowana tematyka:
Co robić w obliczu zniechęcenia?
Jak przezwyciężyć stagnację?
Jak ożywić dynamikę rozwoju?

Po każdym temacie prowadzona będzie charyzmatyczna modlitwa, której towarzyszy ewangelizacyjny zespół uwielbienia „Razem za Jezusem”.

zapisy przez formularz:
http://snepallotyni.pl/przelomowe_decyz ... Z8lgTRTYc8
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Nirwanna »

A owe rekolekcje być może nagrywane będą?
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Już pytałam - nie planowali tego :( ale pomysł i zapotrzebowanie wyartykułowałam ;)

Będę pilnie prowadzić notatki :D
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Nirwanna »

Cudownie! :-D Dziękuję :-D
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Wszystko dla Ciebie :lol:

I jeszcze kolejne zaproszenia:

Weekendowa Szkoła Porozumienia i Przebaczenia "Sychar"

Kochani, w tym roku kolejny cykl rekolekcji w ramach Weekendowej Szkoły Porozumienia i Przebaczenia "Sychar"
1-3 marzec w Ciechocinku

https://ciechocinekmsf.pl/zapisy-weeken ... nia-sychar

zaś w terminie 15-17 marca, także w Ciechocinku: warsztaty "Od przemocy do życia w Obfitości " - zapisy w tym samym miejscu tj. pod ww.linkiem
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W dniu jutrzejszym - 16 lutego br. zapraszamy do Parafii Wieczerzy Pańskiej (Pallotyni) w Lublinie przy al. Warszawskiej 31 na spotkanie Lubelskiego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.
Zaczniemy Mszą św. o godz. 15.00, którą nasz opiekun ks. Sebastian odprawi w Kaplicy Miłosierdzia Bożego (wejście po schodach z lewej strony kościoła, od zewnątrz).
Można przynieść ze sobą intencje indywidualne zapisane na kartkach. Zostaną one zebrane przed Mszą i złożone na Ołtarzu.

Następnie po Mszy św. przejdziemy na spotkanie do salki św. Wincentego Pallottiego z tyłu kościoła (tym razem dojście z zewnątrz, idąc od prawej strony).

Do zobaczenia, z Bogiem :D
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 11:47 przez Lawendowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiono datę
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Przepraszam - 16 lutego, w sobotę!!!!!
Lawendowa
Posty: 7663
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Lawendowa »

Poprawiłam datę
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

W sobotę 16.02.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Rozpoczęliśmy je Mszą św. w intencji małżeństw, którą odprawił ks. Damian w Kaplicy Miłosierdzia Bożego parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie.

Po Eucharystii przeszliśmy na spotkanie do sali Wincentego Pallottiego. Jurek po krótkiej modlitwie przypomniał charyzmat
Wspólnoty i przedstawiono nadchodzące wydarzenia tj. Rekolekcje ogólnopolskie (24-26.04. w Porszewicach i 15-17.05. w Laskowicach) oraz II Spotkanie dla Młodych w maju w Nysie.
Po tym Ela B. wygłosiła mocną konferencję na temat PRZEBACZENIA, podpierając ją własnym świadectwem. Następnie, w ramach kręgu świadectw, mówiliśmy o swoich sytuacjach, ale odnosiliśmy się także do kwestii przebaczenia w naszym życiu.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą o uzdrowienie małżeństw.
W spotkaniu uczestniczyło 18 osób, w tym trzy po raz pierwszy.

Najbliższe spotkanie Ogniska - niedziela 3 marca 2019 r. godz. 15.00.
Zapraszamy.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Moi Drodzy,

Ks Szymon, nasz pierwszy opiekun duchowy, posługujący obecnie na Alasce zawitał na krótko do Polski i w sobotę 2 marca spotka się z nami w parafii Wieczerzy Pańskiej (u Pallotynów) przy Al. Warszawskiej 31.
Zaczniemy spotkaniem o godz. 17.00 w sali św. Wincentego Pallottiego, dołączy do nas obecny opiekun Ogniska ks. Sebastian.
Następnie o godz. 18.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego jest zaplanowana wspólna Msza św., po której wrócimy jeszcze do salki, by kontynuować rozmowy.
Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, na spotkanie przynieść coś na stół i przyjść pół godz. przed spotkaniem (o godz.16.30), aby pomóc w nakrywaniu stołów.


UWAGA! SPOTKANIE NIEDZIELNE (3.03.) ZOSTAJE ODWOŁANE
helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: helenast »

Balba pisze: 27 lut 2019, 8:21 Moi Drodzy,

Ks Szymon, nasz pierwszy opiekun duchowy, posługujący obecnie na Alasce zawitał na krótko do Polski i w sobotę 2 marca spotka się z nami w parafii Wieczerzy Pańskiej (u Pallotynów) przy Al. Warszawskiej 31.
Zaczniemy spotkaniem o godz. 17.00 w sali św. Wincentego Pallottiego, dołączy do nas obecny opiekun Ogniska ks. Sebastian.
Następnie o godz. 18.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego jest zaplanowana wspólna Msza św., po której wrócimy jeszcze do salki, by kontynuować rozmowy.
Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, na spotkanie przynieść coś na stół i przyjść pół godz. przed spotkaniem (o godz.16.30), aby pomóc w nakrywaniu stołów.


UWAGA! SPOTKANIE NIEDZIELNE (3.03.) ZOSTAJE ODWOŁANE
Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla Ks.Szymona - jest w moich modlitwach ...
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Kochani,
2 marca w sobotę przeżyliśmy ogromną niespodziankę goszcząc w Parafii u Pallotynów naszego pierwszego opiekuna duchowego Ks.Szymona Czuwarę, który niespodziewanie przyjechał do Lublina z Alaski, gdzie na co dzień posługuje.
Tym większa była to dla nas niespodzianka, że nieprędko spodziewamy się zobaczyć ponownie księdza.
Spotkanie, w którym wzięło udział ok. 30 osób, rozpoczęliśmy powitaniami, uściskami, po czym ksiądz zajął honorowe miejsce w kręgu.
Podzieliliśmy spotkanie na 4 części.
Najpierw Ks.Szymon opowiadał o doświadczeniach życia na Alasce, potem odpowiadał na nasze pytania, a o godz. 18:00 udaliśmy się do Domu Parafialnego na Mszę świętą. Po Mszy wróciliśmy do salki Św. Wincentego Pallottiego
w celu kontynuowania towarzyskich rozmów i konsumowania pyszności przygotowanych przez członków Wspólnoty.

W pierwszej części spotkania, nasz pierwszy opiekun opowiadał jak dzięki swojej posłudze udało się nawrócić wiele osób i jak Ci nawróceni z wielką gorliwością służą Jezusowi. Usłyszeliśmy o trudnościach w codziennym życiu, braku dróg, małej ilości sklepów, krótkim dniu w porze zimowej. Jako największy problem z katolikami na Alasce, jawi się fakt, że wielu z nich nie korzysta z sakramentu pokuty i pojednania, a przystępuje do Komunii świętej.
Około 18:00 przeszliśmy do Domu Parafialnego na Mszę świętą, którą celebrował ksiądz Sebastian Rolka, obecny opiekun Ogniska, a kazanie o tym jak słuchając innych ewangelii popadamy w grzechy, wygłosił Ks.Szymon.

Po Mszy św. kontynuowaliśmy spotkanie w salce Wincentego Pallottiego.
Żegnając księdza, lider Wspólnoty Jurek Syska wręczył kosz ze słodyczami, ksiądz nas pobłogosławił i pożegnaliśmy się, wierząc jednak głęboko, że dane nam będzie jeszcze nie raz spotkać się z księdzem Szymonem.

Bogu dzięki za takich ludzi i takie chwile.

Homilia ks. Szymona:
https://archive.org/details/Ks.Szymon

Najbliższe spotkanie Ogniska – sobota 16.03.2019 r. godz. 15.00
Zapraszamy :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: UWAGA LUBLIN

Post autor: Balba »

Kochani,

serdecznie zapraszamy na Ogólnopolskie Wiosenne Rekolekcje Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w 2019 roku.
Nasze rekolekcje odbędą się w dwóch różnych miejscach i terminach, ale głosił je będzie ten sam Rekolekcjonista – ks. Zbigniew Wądrzyk.

Temat rekolekcji: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem (2Tm 4,7)".

I TERMIN: Porszewice k/Łodzi - 26-28.04.2019 r. (zapraszamy bez dzieci)
https://uroczyskoporszewice.pl/kontakt/

II TERMIN: Laskowice k/Świecia – 10-12.05.2019 r. (zapraszamy z dziećmi)
http://www.werbisci-laskowice.org/index.php/kontakt

ZAPISY ROZPOCZYNAMY JUŻ W NIEDZIELĘ - 17 MARCA 2019 r. - o GODZ. 16.00
– przez formularz, który pojawi się na forum www.kryzys.org
w dziale: Z życia Wspólnoty – Zapowiedzi, spotkania, rekolekcje – Rekolekcje Ogólnopolskie, w temacie WIOSENNE OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE 2019, link: viewtopic.php?f=74&t=1979

Znajdziemy tam także informacje szczegółowe – ceny itp.

UWAGA: każdy (także dziecko w przypadku Laskowic) proszony jest o zgłoszenie na odrębnym formularzu.

Z Bogiem.
5horhe
Posty: 15
Rejestracja: 07 gru 2018, 21:05
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Sycharowska Droga Krzyżowa 22.03.2019

Post autor: 5horhe »

W najbliższy piątek 22.03, ok godz. 18.30, Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar będzie prowadziła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Parafii Bożego Miłosierdzia w Lublinie, ul. Nałkowskich 80. Zapraszamy serdecznie wszystkich, do udziału w tym nabożeństwie, oraz do wspólnej modlitwy.
ODPOWIEDZ