Post Daniela - instrukcja obsługi

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: ozeasz »

I ja się dołączę ,w grupie raźniej :)
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: marylka »

Ooo bomba!
No właśnie....ja też wspominam pierwszy tydzień jako mega ciężki.
Ale potem przyszły siły.
A i waga bardzo dodawała powera ;)
Na razie słucham sobie o. Szustaka - dzięki s.żono za ten wątek. Super. Wszystko w jednym miejscu.
Planuję zaprzestać mięsa do niedzieli a w przyszłym tygodniu wyeliminować chleb i moje słodycze. A to po tłustym czwartku :oops:
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: ozeasz »

To co , od jutra początek postu ?
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: marylka »

Hej :)))
Tak. Od dzisiaj.
Przez ten czas przesłuchałam kilka razy o. Szustaka. Fajnie że z tego postu nie robi doety odchudzajacej tylko jako możliwość do zbliźenia z Bogiem.
Wczoraj byłam na zakupach i zaopatrzyłam się w warzywka i owoce. Wyciągnełam sokownik i jeszcze myszę istagram zainstalować bo ponoc tam jest więcej.
A Wy jak przygotowaliście się?

Mam oczywiście intencję.
To bardzo ważne.
Ta intencja bedzie przed oczami jak przyjda gorsze i cięższe chwile.

A gdyby ktos miał jeszcze fajne filmiki czy artykuły na temat tego pistu - to super jakby tu wkleił.

No to...ruszamy ;)... Powodzenia!°
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: Al la »

Witajcie :D
Ja się też dołączam. W zeszłym roku byłam na poście Daniela trzy tygodnie. Bardzo dobrze się czułam i psychicznie i fizycznie, pominąwszy kilka incydentów w trakcie. Byłam dumna z siebie, że tyle wytrwałam. Powodzenia,. W grupie raźniej, to prawda :D
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: ozeasz »

Jakie owoce ? Coś oprócz jabłka i grejpfruta ?
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: Al la »

Tylko jabłka i grapefruity
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: Al la »

I cytryny, oczywiście
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: marylka »

Hej Al la :D
No właśnie ozeasz
ozeasz pisze: 06 mar 2019, 16:26 Jakie owoce ? Coś oprócz jabłka i grejpfruta ?
Cytryna i to wszystkie owoce :lol:
Dodatkowo przestrzegaja przed jedzeniem wiecej niż 2 jabłek dziennie - ze wzgledu na cukry

Jak przeżyliscie dzień?
Ja cały czas sie trzymałam, żeby głód zamieniac na modlitwę
Nawet nie było tak źle
Rano sie pomierzyłam i zważyłam - figure odzyskać też czas!
Porównamy wyniki?
Czy nie chcecie?
Możemy np napisac - dzień 2 - ile w dół. Bez wagi początkowej 8-)
Al la - a masz jakies przepisy?
Musze pogrzebać bo ponoc jakies sławne leczo jest.
Ja dzis ugotowałam na parze jarzyny troche posolilam i...mnie zemdliło :(
Zblendowałam i już bardziej zjadliwe było

Ja też byłam kiedys na tym poscie. I też pamietam rewelacyjny stan po ok. 5 dniach.
Jedyne co mi dokuczało to okropne zimno.
Zobaczymy jak teraz.

W zeszłym roku rzuciłam palenie. I też miałam takie objawy jak bol głowy. Wspomagałam sie Desmoksanem. I też - te 5-6 dni było kluczowe. Aż dziwię sie, że tak długo palilam i wcześniej sie za to nie wziełam.
Wczesniej to rzucałam Desmoksan, bo mi fajki nie smakowały :x
Ale....brak papierosa i inne "okolicznosci" sprawiły, że troche tych kg do stracenia mam :(
Także tydzień - tyle ciężkiego okresu przed nami. Tak myślę
Pozdrawiam warzywnie ;)
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: ozeasz »

Co prawda mam intencję na czas postu,ale dzień pierwszy prócz uczestnictwa w dwu Eucharystiach nie przyniósł mi pokoju ,raczej roztargnienie , żołądek nie mógł się pogodzić z deficytem ;) co przełożyło się na brak skupienia ,ale mam nadzieję że jutro już będzie trochę lepiej.
Choć z drugiej strony skoro brak ,głód fizyczny ma mobilizować ,przetrasponować zmysłowe doznaniana głodu na głód Boga ,to trzeba się do tego przygotować ,by nie uciekać w ....zajadanie :lol:

Dzisiaj leczo ,jakaś kalarepka jabłko i grejpfrut , oraz sałatka z pomidora ,ogórka ,rzodkiewki i pekińskiej ...oczywiście ograniczone ilości ,no i na przegryzkę marchewka i kapusta kiszona :D

Brakuje kawy ,ale jak O.Szustak skorzystam z jednej czarnej ,mam nockę w pracy więc dzisiaj i jutro będzie po jednej nocnej małej czarnej :D ,za kilka dni może już nie będzie trzeba ;)

Pozdrawiam resztę Danielków :D
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: s zona »

pisze: 14 lut 2019, 11:38
https://wylecz.to/diety/dieta-daniela-z ... u-daniela/


Ps a leczo O Adama jest super
https://www.youtube.com/watch?v=MazzBOJLXbc
przepis od 4:50 :)
Jesli pozwolicie to " moje patenty " :lol:

Jablko kroje na pol , wiec mam juz na 4 razy , ale ostatnie o 16 ...wspomagam sie przegryzka z czerwonej papryki , zabieram do pojemnika 2 papryki na caly dzien i " mam w glowie" , ze to masa jedzenia ...a po zjedzeniu takiego " batonika " spadaja checi na cos slodkiego ..
Dodatkowo gotuje zawsze cos cieplego i potem podgrzewam w ciagu dnia w mikrofali
U mnie dziala :D
Zamiast kawy kupuje duzy kawalek swiezego imbiru - zeby nie byl tylko wysuszony zanadto - i starty obieraczka do warzyw - tak ok 1 cm - zaparzam , mozna dodac laske cynamonu , kolor troche ciemniejszy bedzie plus 2 - 3 gozdziki , zaleznie ,jak Wam smakuje . Ale sam imbir dziala pobudzajaco lepiej niz kawa ..
I wszelkie herbatki ziolowe , szczegolnie polecam czystek , potem chec picia kawy mija :)
Ale chyba anajgorszy jest ten 3- 5 dzien , gdy organizm przelacza sie na odzywianie wewnetrzne ...

Ale macie racje , najwazniejsza jest intencja i zeby miec ten post w glowie , moze program HALT tez by sie przydal :)
Pozdrawiam Wszystkich :D

ps kupilam buraki na targu i robie zakwas , po 5 dniach swietna sprawa ..
linki kulinarne moge wrzucac ,ale nie wiem ,jak to Moderacja przezyje :lol:
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: marylka »

s zona pisze: 07 mar 2019, 14:20 linki kulinarne moge wrzucac ,ale nie wiem ,jak to Moderacja przezyje :lol:
To może ja...w imieniu jedzących głównie trawę - prosimy moderacje o pozwolenie s.żonie na wklejanie przepisów, żeby owa trawa była zjadliwa
Ja już widzę na zielono :geek: właśnie robie cukinię na parze.
S.żona - może byc czerwona papryka w proszku?
Mam nadzieje, że tak

NAPEŁNIMY DUCHA - NIE BRZUCHA :D
jacek-sychar

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: jacek-sychar »

Tylko żeby te linki były do stron, które dodatkowo nie propagują treści niezgodnych z naszym forum. :P
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: marylka »

Ooo super!!!
Piekne dzieki kochana Moderacjo
S.żonko - prosze dbaj o to, żeby faktycznie jakis głupot nie było.

Ja moge powiedzieć, że cukinia z bazylia papryka czerwona w proszku, sola na 20 min parze była pyszna.

Hmmmm...chyba teraz wszystko co można zjesc na cieplo i w ogole ZJESC jest pyszne

Sałatka z pomidorow ogorków i cebuli też bomba
Tyle, że cieżko o dobre pomidory

Al la ozeasz - jak Wam idzie?

S.żono jak kisisz buraki?

Pozdrawiam :)
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Post Daniela - instrukcja obsługi

Post autor: Al la »

Hej Marylka,
Przyprawy mogą być raczej wszystkie. Mnie natomiast bardzo smakują np , bakłażany albo cukinie zapiekane w folii w piekarniku. Kroję na pół, posypuję przyprawami , zawijam w folię i do piekarnika. Oczywiście inne warzywa również. Na parze lubię brokuły, kalafior, marchewkę. Robiłam też leczo, większą ilość od razu , i w słoiki zamykane na gorąco. Zakwas buraczany, ogórki kiszone, kapusta kiszona. Generalnie preferuję warzywa przetworzone, po dłuższym jedzeniu surowizny miałam bóle żołądka.
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
ODPOWIEDZ