Rozczarowanie

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Mick
Posty: 55
Rejestracja: 21 sty 2019, 23:26
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: Mick »

Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 15:10 Nie wiem co wy z tym palacem. Mieszkanie jest tylko moje, wiec z walizkami za drzwi nie bylo by roblemu gdyby jej sie zachcialo zwiedzać nie swoje ogrody.
Chłopie, to raczej twoja żona powinna szukać pomocy na tym forum a nie Ty. Jeżeli takie masz podejście do kobiety - a już tym bardziej do żony - to dziwię się, że w ogóle jest mowa o jakimkolwiek zbliżeniu fizycznym (bez względu czy z koronkami czy bez).

Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować kompletny brak szacunku do żony a co dopiero mówić o miłości - gdzie miłość jest postawą a nie uczuciem.

Oczekujesz konkretnych rad, więc według mnie jest tylko jedna rada: zmień siebie i swoje podejście do drugiego człowieka. Postaraj się zaakceptować żonę taką jaką jest, nie oczekuj, że na siłę ją zmienisz a jak nie - to za drzwi. Zwierzęta się lepiej traktuje.
Czy problem z erotyczna bielizną był od zawsze czy pojawił się nagle? A może wcześniej nie było jej w ogóle i postanowiłeś (sam dla siebie) wprowadzić udziwnienia? Może żona pragnie, abyś podczas zbliżenia dostrzegał JĄ a nie bieliznę? Może czuje się poniżona, że już sama nie wystarcza i stawiasz inne wymagania - nawet wbrew jej samej.
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: tata999 »

jacek-sychar pisze: 23 kwie 2019, 15:50
Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 15:10 Mieszkanie jest tylko moje, wiec z walizkami za drzwi nie bylo by roblemu gdyby jej sie zachcialo zwiedzać nie swoje ogrody.
No, prawa to Ty jeszcze nie znasz.
Zacytuję Ci jeden artykułów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
Art. 281 z indeksem 1
Jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony do korzystania z tego mieszkania w celu zaspokojenia potrzeb rodziny. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przedmiotów urządzenia domowego
Wystawiasz żonę za drzwi, ona dzwoni na policję i masz sprawę. :lol:
W praktyce jest inaczej.
jacek-sychar

Re: Rozczarowanie

Post autor: jacek-sychar »

tata999 pisze: 23 kwie 2019, 16:06 W praktyce jest inaczej.
A możesz dokładniej wyjaśnić, jak jest?
JolantaElżbieta
Posty: 748
Rejestracja: 14 wrz 2017, 8:03
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: JolantaElżbieta »

Jak się za bardzo skupisz na tej erotycznej bieliźnie, to z czasem i ona przestanie ci wystarczac, a moze i żona bedzie niepotrzebna do tych spraw. Wystarczy, że zrobi coś do żarcia i koniec, a potem jak się nie nada, to zawsze są fast foody;-) A poważnie mówiąc, to z takim podejściem do spraw damsko-meskich, które są przecież i bardziej skomplikowane i delikatne, to sam się zapędzisz w tzw. kozi róg. I wtedy znowu trafisz na to forum, ale naprawdę będziesz miał problem. Większy niż koronkowe majtki :-)
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: tata999 »

jacek-sychar pisze: 23 kwie 2019, 16:08
tata999 pisze: 23 kwie 2019, 16:06 W praktyce jest inaczej.
A możesz dokładniej wyjaśnić, jak jest?
Tak, jak to przedstawiają tysiące ojców, którym blokowany jest kontakt z ich dziećmi - czasami tygodniami, czasami miesiącami, czasami dłużej. Nie chcę kopiować z innych miejsc. Jak ktoś zainteresowany to znajdzie lub mogę przekazać szczegóły na priv.
Triste
Posty: 445
Rejestracja: 11 kwie 2019, 9:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: Triste »

Wacław a Ty w ogóle kochasz swoją żonę czy tak nie bardzo?
jacek-sychar

Re: Rozczarowanie

Post autor: jacek-sychar »

tata999 pisze: 23 kwie 2019, 16:29 Tak, jak to przedstawiają tysiące ojców, którym blokowany jest kontakt z ich dziećmi - czasami tygodniami, czasami miesiącami, czasami dłużej. Nie chcę kopiować z innych miejsc. Jak ktoś zainteresowany to znajdzie lub mogę przekazać szczegóły na priv.
Tata999

O czym Ty piszesz? :shock:

Ja nie pisałem o ustalanie kontaktów z dziećmi, tylko o wystawieniu za drzwi małżonka.

Czy to nie jest to zafiksowanie funkcjonalne o którym tyle razy na forum pisałem? ;)
Awatar użytkownika
karo17
Posty: 266
Rejestracja: 02 maja 2018, 17:47
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: karo17 »

Z prostej wydawałoby się sprawy zrobiło się spore zamieszanie. A tymczasem „oczekiwania” Wacława są jak najbardziej normalne. Mężczyzna też ma oczy i to że chciałby ŻONĘ (a nie jakąś obcą babę) widzieć ładnie ubraną jest jak najbardziej normalne.
Można sądzić że jesteście dość młodzi z żoną, więc kiedy jeśli nie teraz miałaby nosić ładną bieliznę? Jak będziecie mieli po 80 lat? :)
Wacław. Tak patrząc obiektywnie na ile możesz, to żona jest atrakcyjna?
Może ma kompleksy i jest nieśmiała w tych sprawach i stąd cały problem?
Na ogół żony chcą się podobać mężom (i oby tylko mężom). Gorzej jakby dla męża ubierała majtasy do kolan a dla kowalskiego fikuśną bieliznę...
Blondynka55
Posty: 313
Rejestracja: 14 sty 2019, 15:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: Blondynka55 »

Wacławie widzę,że zrobiło się głośno w Twoim wątku. Sam jego tytuł już mi daje dużo do myślenia. Powiedz czym Ty jesteś tak bardzo zbulwersowany,historią związaną z bielizną ?czy tym chcesz pokazać nam wszystkim,że wszyscy,ktorzy nie słuchają się swoich mężów /żon to się wystawia za dzwi .Szczerze mówiąc mnie to zszokowało.
Czy Ty sam widzisz coś w tym złego ???
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: tata999 »

jacek-sychar pisze: 23 kwie 2019, 17:02
tata999 pisze: 23 kwie 2019, 16:29 Tak, jak to przedstawiają tysiące ojców, którym blokowany jest kontakt z ich dziećmi - czasami tygodniami, czasami miesiącami, czasami dłużej. Nie chcę kopiować z innych miejsc. Jak ktoś zainteresowany to znajdzie lub mogę przekazać szczegóły na priv.
Tata999

O czym Ty piszesz? :shock:

Ja nie pisałem o ustalanie kontaktów z dziećmi, tylko o wystawieniu za drzwi małżonka.

Czy to nie jest to zafiksowanie funkcjonalne o którym tyle razy na forum pisałem? ;)
Przytoczyleś przepis o prawie korzystania z mieszkania, a ja podałem przykład, że w praktyce nie ma on większego znaczenia. Rozróżnienie jest istotne. Przytaczanie prawa jest tu warte tyle, co u dentysty, że służba zdrowia jest bezpłatna, gdy trzeba zapłacić.

O zafiksowaniu funkcjonalnym niewiele wiem, więc nie umiem odpowiedzieć.
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: marylka »

Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 9:00 Witam, jestem po slubie okolo roku i dopadaja mnie mysli ze to byl blad. Druga strona ma sporo wad a przede wszystkim jest dziwna w takich podstawowych normalnych rzeczach typu nie chce zakladac erotycznej bielizny do lozka. Co robic? Czy ślub oznacza rezygnacje z wszelkiej przyjemnosci?
A co żona bedzie miala z tego że założy bieliznę?
Co jej w zamian jestes w stanie zaoferować?
Bo mi sie wydaje, że jej sie zwyczajnie to nie oplaca.
Masz cos ciekawego w sobie?
JolantaElżbieta
Posty: 748
Rejestracja: 14 wrz 2017, 8:03
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: JolantaElżbieta »

karo17 pisze: 23 kwie 2019, 17:40 Z prostej wydawałoby się sprawy zrobiło się spore zamieszanie. A tymczasem „oczekiwania” Wacława są jak najbardziej normalne. Mężczyzna też ma oczy i to że chciałby ŻONĘ (a nie jakąś obcą babę) widzieć ładnie ubraną jest jak najbardziej normalne.
Można sądzić że jesteście dość młodzi z żoną, więc kiedy jeśli nie teraz miałaby nosić ładną bieliznę? Jak będziecie mieli po 80 lat? :)
Wacław. Tak patrząc obiektywnie na ile możesz, to żona jest atrakcyjna?
Może ma kompleksy i jest nieśmiała w tych sprawach i stąd cały problem?
Na ogół żony chcą się podobać mężom (i oby tylko mężom). Gorzej jakby dla męża ubierała majtasy do kolan a dla kowalskiego fikuśną bieliznę...
Ale zdaje się, że Wacław nie mówi o ładnej bieliźnie, tylko erotycznej. Ładną bieliznę nosi się przeciez na codzień :-) Ładna bielizna, a bielizna erotyczna, to dwie różne sprawy. A wkładanie ładnej bielizny i dla siebie i dla męża jest jak najbardziej ok :-) Być może Wacław jest z tego powodu w kryzysie małżeńskim, to szukanie pomocy na forum Sycharu jest uzasadnione. Skoro sam nie potrafi sobie z tym problemem ( i z żoną) poradzić, to jego obecność tutaj jest jak najbardziej wskazana. Ale z tego co pisał, to jest raczej taki chłop chłop co to mu baba nie podskoczy :-)
Wiedźmin

Re: Rozczarowanie

Post autor: Wiedźmin »

marylka pisze: 23 kwie 2019, 17:52 [...]
A co żona bedzie miala z tego że założy bieliznę?
Co jej w zamian jestes w stanie zaoferować?
Bo mi sie wydaje, że jej sie zwyczajnie to nie oplaca.
Masz cos ciekawego w sobie?
No pewnie ma, skoro ta żona jednak za niego wyszła...

Ale ok... No dobra - to już chyba każdy dał sobie upust... ja również nieco pożartowałem.

OK - ale zabrakło mi w tym wszystkim miłości do bliźniego, który przyszedł tu do nas ze swoim problemem.

Oczywiście... problem jest "naskórkowy" - ale od czegoś trzeba zacząć.
Jestem przekonany, że pod spodem są prawdziwie trudne emocje, zranienia i problemy - którym trzeba byłoby się pewnie przyjrzeć.

Świetnie że tu trafiłeś.

Nie dziw się też reakcji - pewnie trochę niesprawiedliwej - bo na razie tylko tyle nam pokazałeś ... owe "seksowne gatki żony".

Myślę, że warto... aby przyjrzeć się co działo się wcześniej... w waszej relacji, w Tobie.

Jakie miałeś poprzednie relacje, związki... co mogło rzutować na Twoje małżeństwo.

Nie zrażaj się - tu ludzie może i nieraz kąśliwi - ale z dobrymi sercami :)
Waclaw
Posty: 51
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:36
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: Waclaw »

karo17 pisze: 23 kwie 2019, 17:40 Z prostej wydawałoby się sprawy zrobiło się spore zamieszanie. A tymczasem „oczekiwania” Wacława są jak najbardziej normalne. Mężczyzna też ma oczy i to że chciałby ŻONĘ (a nie jakąś obcą babę) widzieć ładnie ubraną jest jak najbardziej normalne.
Można sądzić że jesteście dość młodzi z żoną, więc kiedy jeśli nie teraz miałaby nosić ładną bieliznę? Jak będziecie mieli po 80 lat? :)
Wacław. Tak patrząc obiektywnie na ile możesz, to żona jest atrakcyjna?
Może ma kompleksy i jest nieśmiała w tych sprawach i stąd cały problem?
Na ogół żony chcą się podobać mężom (i oby tylko mężom). Gorzej jakby dla męża ubierała majtasy do kolan a dla kowalskiego fikuśną bieliznę...
Wkońcu jakis rozsadny głos.
Jeśli mężczyzna coś sobą reprezentuje, to normalne, ze również szuka na żonę normalnej kobiety, a więc takiej, z którą nie będzie całe życie kochać się w jednej pozycji i będzie mógł czerpać ze współżycia również dużo przyjemności i również je urozmaicać. Dobra przyjemność w małżeństwie mocno buduje więź.
lustro
Posty: 1499
Rejestracja: 02 sie 2017, 22:37
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: lustro »

Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 20:30
karo17 pisze: 23 kwie 2019, 17:40 Z prostej wydawałoby się sprawy zrobiło się spore zamieszanie. A tymczasem „oczekiwania” Wacława są jak najbardziej normalne. Mężczyzna też ma oczy i to że chciałby ŻONĘ (a nie jakąś obcą babę) widzieć ładnie ubraną jest jak najbardziej normalne.
Można sądzić że jesteście dość młodzi z żoną, więc kiedy jeśli nie teraz miałaby nosić ładną bieliznę? Jak będziecie mieli po 80 lat? :)
Wacław. Tak patrząc obiektywnie na ile możesz, to żona jest atrakcyjna?
Może ma kompleksy i jest nieśmiała w tych sprawach i stąd cały problem?
Na ogół żony chcą się podobać mężom (i oby tylko mężom). Gorzej jakby dla męża ubierała majtasy do kolan a dla kowalskiego fikuśną bieliznę...
Wkońcu jakis rozsadny głos.
Jeśli mężczyzna coś sobą reprezentuje, to normalne, ze również szuka na żonę normalnej kobiety, a więc takiej, z którą nie będzie całe życie kochać się w jednej pozycji i będzie mógł czerpać ze współżycia również dużo przyjemności i również je urozmaicać. Dobra przyjemność w małżeństwie mocno buduje więź.
Wacław

A czy wcześniej twoja żona zakładała erotyczną bieliznę?
Czy zaszła jakas zmiana...?
Czy nigdy tego wcześniej nie sprawdzaliscie?


A może to stało się dla niej już zwyczajnie nieatrakcyjne?
Rozmawialiscie o tym?
Zablokowany