Rozczarowanie

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: marylka »

Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 8:43 Jestem lepszy niz 90 procent facetow
Ja bym troche poprawiła...jestes w lepszej sytuacji niż 90% facetow tutaj na forum, bo masz szanse zmienic siebie i stworzyc super zwiazek z żona
Z TYM to może jestes w lepszej sytuacji, bo jeszcze żona mieszka z Toba. Jeszcze nie ma kowalskiego do ktorego wnet ucieknie

Masz szanse poczytac i uczyc sie na cudzych błedach a nie swoich.
Zawsze to mniej boli
Ale wybor oczywiscie jest Twój
Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 11:57 srednio tu z obiektywniscia i realnymi poradami
Chcesz obiektywna i realna radę?

Rób tak dalej!!!!!!

...... i patrz konca

Cokolwiek zrobisz - powodzenia!
I badz dzielny
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13361
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: Nirwanna »

karo17 pisze: 24 kwie 2019, 15:32 Lustro
Wacław pisze że jest lepszy od 90% facetów. No i dobrze. Na jakiej podstawie twierdzisz że tak nie jest? Znasz Wacława osobiści i jego życie?
Może na podstawie Pisma Świętego? Które mówi, że wszyscy jesteśmy braćmi i że w godności dzieci Bożych jesteśmy równi?
Nikt z nas nie ma tego, czego by nie dostał, nie ma się więc czym chwalić.

Zgodzę się z uzupełnieniem marylki - Waclaw jest co do kwestii małżeństwa w lepszej sytuacji niż 90 procent osób na forum.
Aczkolwiek i tu sytuacja wydaje się być dynamiczną ;-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
tata999
Posty: 1173
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: tata999 »

marylka pisze: 24 kwie 2019, 15:32
Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 8:43 Jestem lepszy niz 90 procent facetow
Ja bym troche poprawiła...jestes w lepszej sytuacji niż 90% facetow tutaj na forum, bo masz szanse zmienic siebie i stworzyc super zwiazek z żona
Z TYM to może jestes w lepszej sytuacji, bo jeszcze żona mieszka z Toba. Jeszcze nie ma kowalskiego do ktorego wnet ucieknie
Podobno uciekanie do kowalskiego to nic dobrego. Nie zakładajmy, jaka żona jest zwłaszcza na podstawie tego, że nie założyła seksownej bielizny. Może jest godną podziwu kobietą, która dba o związek, rodzinę i jest blisko Boga.
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: marylka »

tata999 pisze: 24 kwie 2019, 16:20 Nie zakładajmy, jaka żona jest zwłaszcza na podstawie tego, że nie założyła seksownej bielizny.
Nie na podstawie bielizny tata999
Na podstawie tego
Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 9:22 Zona ma szanowac meza inaczej byc nie moze. Bo potem wchodzi na glowe, stroi fochy, wszczyna aweantury to totalnie nie do przyjecia.Za kazdy brak szacunku żadam przeprosin i zrozumienia bledu inaczej o zadnej zgodzie nie ma mowy. Za przykre slowa odplacam tym samym a nawet dowalam gozej. Nie chce tego robić ale wyprowadzenie z rownowagi powoduje takie zachowania. Kobiety nie radza sobie z emocjami i mezczyzna myslacy logicznie powinnien im w tym pomoc. Kiedy zona jest dobra ja tez jestem dobry i do rany przyloz. Jak ona sie staje zla czasem bez powodu "bo ma humory" to ja tez taki jestem i na fochowate odzywki odplacam tym samy ze jej w piety wejdzie, bo sobie na to niepozwole zeby kobieta nie szanowala.
Efekty sa takie ze wszystko gra i buczy. W zyciu bym sie kobiety o nic nie prosil. Nie chce spac to nie spij, to wypadaj gdzie chcesz. Jak jestem taki zly to znajdz lepszego wolna wola. Ludzie miejcie troche szacunku do samego siebie a nie plaszczycie sie przed tymi co wami gardza.
czas
Posty: 195
Rejestracja: 01 sty 2019, 11:00
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: czas »

Najzabawniejsze jest to że wszyscy ulegają prowokacji i trafili na klasycznego trola. A trol karmi się tym co inni mu odpiszą.
Awatar użytkownika
karo17
Posty: 266
Rejestracja: 02 maja 2018, 17:47
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: karo17 »

Nirwanna
A może dostał więcej talentów?
lustro
Posty: 1499
Rejestracja: 02 sie 2017, 22:37
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: lustro »

karo17 pisze: 24 kwie 2019, 15:32
Co do tego jak odbierać wiadomości do Ciebie pisane. To musisz mieć świadomość że osoby tu piszące często są skrzywdzone i stąd wielu przez swoje skrzywdzenie widzi każdą sprawę. Ty piszesz o stroju żony a odpowiadają Ci osoby które od lat nie doświadczały bliskości z żoną... Do wszystkiego co jest pisane pod Twoim adresem musisz podchodzić z dużym, bardzo dużym dystansem.
No, tak się składa, że kilka osób tu piszących jednak żyje że współmałżonkami.
Należy do nich Marylka. Należę także ja.
Nie jestem też "osoba skrzywdzoną" w uzytym tu tych słów znaczeniu.
Za to poszłam sobie od swojego męża, pomimo, że był 90% lepszy od Wacława (z tego co pisze Waclaw).
Więc proponuję tu trochę wyhamowac z generalizowaniem.

Z jednym się zgadzam - Do wszystkiego co jest pisane pod Twoim adresem musisz podchodzić z dużym, bardzo dużym dystansem.
Szczególnie poklepywania po plecach.
karo17 pisze: 24 kwie 2019, 15:32
Lustro
Wacław pisze że jest lepszy od 90% facetów. No i dobrze. Na jakiej podstawie twierdzisz że tak nie jest? Znasz Wacława osobiści i jego życie?
A czy to trzeba każdego piszącego znać osobiście?
Rozumiem, że Ty Karo17 znasz Wacława osobiście.
Poza tym... Napisałam gdzieś, że tak nie jest? Mnie to rozbawilo...i tyle.
lustro
Posty: 1499
Rejestracja: 02 sie 2017, 22:37
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: lustro »

czas pisze: 24 kwie 2019, 17:36 Najzabawniejsze jest to że wszyscy ulegają prowokacji i trafili na klasycznego trola. A trol karmi się tym co inni mu odpiszą.
Masz rację.
JolantaElżbieta
Posty: 752
Rejestracja: 14 wrz 2017, 8:03
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: JolantaElżbieta »

czas pisze: 24 kwie 2019, 17:36 Najzabawniejsze jest to że wszyscy ulegają prowokacji i trafili na klasycznego trola. A trol karmi się tym co inni mu odpiszą.
Troll też musi coś jeść :-) Znalazł pożywkę tutaj, no to smacznego :-)
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: marylka »

czas pisze: 24 kwie 2019, 17:36 Najzabawniejsze jest to że wszyscy ulegają prowokacji i trafili na klasycznego trola. A trol karmi się tym co inni mu odpiszą.
Też tak mysle. Zwlaszcza, że Wacek nie chce innego info zwrotnego jak tylko owa bielizna.
Wiec ja sie wycofuje - bez spojrzenia na żone całosciowo a nie tylko prosto na jej pupe nie wypowiadam sie, bo to nie ta branża
Ale pytaj Wacek - może ktos Ci dogodzi swoja wypowiedzia.
Pozdrawiam
JolantaElżbieta
Posty: 752
Rejestracja: 14 wrz 2017, 8:03
Płeć: Kobieta

Re: Rozczarowanie

Post autor: JolantaElżbieta »

To było raczej wiadomo od początku, :-)
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: Pavel »

tata999 pisze: 24 kwie 2019, 12:28
Angela pisze: 24 kwie 2019, 9:59
tata999 pisze: 23 kwie 2019, 23:27 Wacławie, pomodlę się za Ciebie i Twój związek z wdzięczności. Jeszcze wczoraj nic nie zapowiadało, że kolejny dzień przyniesie taki dar. Gdybym pisał dziennik, to ten dzień byłby prawie w całości o tym wątku. Jestem przepełniony radością i nadzieją, po prostu pogodą ducha. Dziękuję i szczęść Boże.
tata999, modlitwa i wdzięczność Bogu za wszystko, tak, zawsze i wszędzie.
Ale za co Ty jesteś wdzięczny Wacławowi? Że odnalazłeś bratnią duszę? Czy stosowałeś podobne metody w swoim małżeństwie? Czy przyniosły rezultat?
Za ubaw, jaki wczoraj miałem czytając ten wątek. Innym uczestnikom też składam wyrazy wdzięczności.
Ubaw? Ja mam zupełnie inaczej. Czytam ten wątek ze smutkiem.

Chciałbym Cię zachęcić Wacławie do poczytania/posłuchania książek/konferencji polecanych na forum.
Gwarantuję, bazując na własnym doświadczeniu, że mogą (o ile zechcesz) być mostem do innej jakości życia.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Mick
Posty: 55
Rejestracja: 21 sty 2019, 23:26
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: Mick »

Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 11:57 Oo i jeszcze mi pyche zdjagnozowaliscie. Widze analogie ze ludzie po przejsciach wszedzie widza swoje problemy u innych i to sie na tym forum bardzo sprawdza. Wypowiada sie iles osob i kazdy widzi cos inego a widzi to co jego spotkalo. Wiec srednio tu z obiektywniscia i realnymi poradami
Waclaw, wypowiem się w moim imieniu. Nie miej żalu, że postawiłem taką a nie inną „diagnozę”. Przepraszam Cię, jeśli moja opinia wydała Ci się średnio obiektywna, ale nie jestem profesjonalnym terapeutą. Dzielę się moimi spostrzeżeniami na podstawie moich doświadczeń – i właśnie na podstawie tych doświadczeń widzę SWOJE problemy u Ciebie. Jeszcze kilka miesięcy temu w kilku kwestiach bym przyznał Ci rację. Ale dzisiaj, po przejściach, postrzegam te kwestie jako błędy i zwracam na nie uwagę, bo wiem, że można ich uniknąć. Każdy z forumowiczów posiada inny bagaż doświadczeń i widzi twoją sytuację z innej strony.
Wracając do Twojego pierwszego postu:
Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 9:00 Witam, jestem po slubie okolo roku…
Gratuluję, wypełniasz jedno z powołań człowieka.
Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 9:00 … i dopadaja mnie mysli ze to byl blad.
Różne myśli dopadają ludzi. Myśli mogą pochodzić od Boga, od szatana lub od nas samych. Naszym zadaniem jest weryfikacja tych myśli.
Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 9:00 Druga strona ma sporo wad…
A kto nie ma?
Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 9:00 … a przede wszystkim jest dziwna w takich podstawowych normalnych rzeczach typu nie chce zakladac erotycznej bielizny do lozka.
Zakładanie erotycznej bielizny do łóżka nie koniecznie musi być „podstawową normalną rzeczą”. Jeżeli ktoś jej nie zakłada, to nie można od razu klasyfikować takiej osoby jako „dziwną”.
Waclaw pisze: 23 kwie 2019, 9:00 Co robic? Czy ślub oznacza rezygnacje z wszelkiej przyjemnosci?
Nie, ślub nie oznacza rezygnacji z wszelkiej przyjemności. Jednak ślub również nie daje nam prawa do wszelkiej przyjemności. Samo zbliżenie fizyczne męża i żony jest już przyjemnością. Jeżeli sam fakt bliskości Ci nie wystarcza, może warto porozmawiać o tym z żoną. Może na zasadzie jakiegoś delikatnego kompromisu. Jednak nie stawiał bym na szali: albo bielizna albo rozwód.
Współżycie jest przeżyciem do którego należy podejść z szacunkiem. Nie można tego traktować przedmiotowo. Oczywiście, bielizna jest jak najbardziej ok, często nawet wskazana. Jednak nie za wszelką cenę. Osobiście nie wywierał bym presji na tą bieliznę. Raczej próbował dialogu na ten temat.

Generalnie, odnosząc się do Twojego postu, to tak właściwie nie wiem jak poważny jest Wasz kryzys. Nie znam szczegółów (oprócz problemu z bielizną), nie wiem jaka jest faktyczna postawa Twojej żony, troszkę razi mnie Twoje spojrzenie na opinię innych. Zadając pytanie na otwartym forum powinieneś spodziewać się różnych wypowiedzi od różnie doświadczonych osób. Jednak pamiętaj, że nie jesteśmy specjalistami. Nasze wypowiedzi powstały na podstawie naszych własnych doświadczeń. Pamiętaj również, że punk widzenia zależy od punktu siedzenia.
Waclaw
Posty: 51
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:36
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: Waclaw »

marylka pisze: 24 kwie 2019, 15:32
Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 8:43 Jestem lepszy niz 90 procent facetow
Ja bym troche poprawiła...jestes w lepszej sytuacji niż 90% facetow tutaj na forum, bo masz szanse zmienic siebie i stworzyc super zwiazek z żona
Z TYM to może jestes w lepszej sytuacji, bo jeszcze żona mieszka z Toba. Jeszcze nie ma kowalskiego do ktorego wnet ucieknie

Masz szanse poczytac i uczyc sie na cudzych błedach a nie swoich.
Zawsze to mniej boli
Ale wybor oczywiscie jest Twój
Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 11:57 srednio tu z obiektywniscia i realnymi poradami
Chcesz obiektywna i realna radę?

Rób tak dalej!!!!!!

...... i patrz konca

Cokolwiek zrobisz - powodzenia!
I badz dzielny
Nie mież wszyatkich swoj miara. Nie wiem skad wasze pomysly ze mi zona ucieknie i ze jest jej ze mna zle?
czas
Posty: 195
Rejestracja: 01 sty 2019, 11:00
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozczarowanie

Post autor: czas »

Waclaw pisze: 25 kwie 2019, 6:50
marylka pisze: 24 kwie 2019, 15:32
Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 8:43 Jestem lepszy niz 90 procent facetow
Ja bym troche poprawiła...jestes w lepszej sytuacji niż 90% facetow tutaj na forum, bo masz szanse zmienic siebie i stworzyc super zwiazek z żona
Z TYM to może jestes w lepszej sytuacji, bo jeszcze żona mieszka z Toba. Jeszcze nie ma kowalskiego do ktorego wnet ucieknie

Masz szanse poczytac i uczyc sie na cudzych błedach a nie swoich.
Zawsze to mniej boli
Ale wybor oczywiscie jest Twój
Waclaw pisze: 24 kwie 2019, 11:57 srednio tu z obiektywniscia i realnymi poradami
Chcesz obiektywna i realna radę?

Rób tak dalej!!!!!!

...... i patrz konca

Cokolwiek zrobisz - powodzenia!
I badz dzielny
Nie mież wszyatkich swoj miara. Nie wiem skad wasze pomysly ze mi zona ucieknie i ze jest jej ze mna zle?
Waclaw masz prawo do kombinacji, zabawy, stworzenia być może nowego konta (bo na starym nie wyszło lub wszystkiego nie da się już pociągnąć) Tylko nie katuj już ludzi i wciągaj w swoje rozgrywki, szczególnie tych jacy trafili na zakręt swego zycia-uszanuj to. A dla mnie wracając do tematu: możesz wykupić 1,5 tony bielizny erotycznej i albo nią obrzucic żonę lub spalić jak nic nie wyjdzie. Uczciwie jak facet? Wisi mi... glupkowaty problem i jego temat. Ja stapam po ziemi twardo i prywatnie mam tak. Jak osoba z jaką jestem związany mówi mi że coś jej nie pasi szanuje to, a już na 100% nie wywlekam tego na cały świat na forum że moja żona nie nosi tego lub tego. Dzieciak i mało dorosły zajmuje się takimi problemami rzucając je na ogół. Zatem? Pytanie tego typu to jak temat: droga redakcjo współżyłam ze swoim facetem i polknelam prezerwatywe a mimo to jestem w ciąży. Może powinnam czyms popic by zadzialalo, jak myślisz droga redakcjo? Sorry moderacji za twarde i sztywne słowa ale dziwi mnie ze pozwalacie ciągnąć dalej takie tematy z jakich wynika ewidetna chęć zabawy i riposty do innych
Zablokowany